Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Motylek*

Operacja oczu

Polecane posty

Gość Miszka9
A w takim razie czy w tym okolaserze robią jeszcze tą metodą PRK? Jak mam sprawdzić gdzie maja najlepszą kadrę i sprzęt. Wszyscy mówią ,że mają wszystko najlepsze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Refiina
witam wszystkich. Widze ,że możecie mi doradzić w kwestii zabiegu na oczach. Mam wadę -6 OP i -6,75 OL i od kilku lat się zastanawiam nad zrobieniem zabiegu na mojej wadzie tylko nie wiem co i jak.Najważniejsze pytanie które mnie nurtuje to czy muszę mieć skierowanie od okulisty do takiej specjalnej kliniki?Czy tam się idzie z ulicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maj1234
witam ja mam zamiar zrobić sobie korektę w Warszawskiej klinice ale nie wiem co wybrać.Byłam na badaniach w klinice Krakowie i specjaliści powiedziali,ze mam za cienkie rogówki i muszę miec jakiś zabieg , którego tam nie robią.Nie wiem co to oznacza ,ale prawdopodobnie wykonują go w Warszawie. Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość strucha
jeżeli jest to zabieg na cienkiej rogówce to pewnie chodzi o epi-lasik. Faktycznie robi go tylko kilka klinik w Polsce.Pewnie Cię skierowali do Warszawy bo maja tu najnowszy sprzęt i najlepszych specjalistów.Zadzwoń sobie do kliniki lub napisz maila i wszystko się wyjaśni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maj1234
no włąśnie tylo ja nie mam żadnych bliższych informacji o klinikach z Warszawy.Słyszałam kilka nazwisk znanych lekarzy , ale nie wiem gdzie przyjmują i czy można się do nich jeszcze w tym roku dostać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MartaGa
hej ja miałam zabieg w maju u dr Gadomskiej.Nie znałam żadnego z lekarzy wcześniej i nie mogłam wybrać.Tak się po prostu zapisałam w ciemno.Ona okazało się jest bardzo wyrozumiała i spokojnie mi wytłumaczyła te wszystkie niejasności związane z zabiegiem.Przyzwyczaiłam się do mojej okulistki, która tylko wypisywała recepty i nic nie mówiła , nawet jak miałam jakieś pytania to tylko mruczała cos pod nosem.Tej przynajmniej mogłam się wypytać co i jak.Badanie trwają tak długo ,że jest na to czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość michalir
Witam ponownie. Napisałem do kliniki, gdzie pracuje prof. Szaflik, teraz czekam na odp. Ale jeśli będzie negatywna (mam nadzieję, że nie :(), to chciałbym spróbować jeszcze w kilku. Jakie jeszcze bardzo dobre kliniki, specjalistów możesz mi polecić? Nie muszą być z Warszawy. Chodzi mi o prawdziwych specjalistów w dziedzinie okulistyki, którzy mają dostęp do najnowszych osiągnięć itp. (bo bez tego chyba nie da się rozwiązać mojego problemu...) Wiem, że prof. Szaflik jest jednym z nich, ale czy jest ktoś jeszcze oprócz niego? Dziękuję za szybką odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maj1234
dzięki za odp . Dostałam się do dr Liberek na koniec miesiąca. Czyli nie było aż tak źle. Jestem tyko ciekawa jak to wszystko wyjdzie i czy wylecze się do rozpoczęcia roku akademickiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAX PAINE
Dzieki wam marzenia stały sie realne.w środe mam wizytę kwalifikacyjną w klinikce.Zobaczymy jakie będą szanse na moją korektę.Badanie będzie mi robiła jakaś nie znana mi lekarka,ale już coś o niej pisali pozytywnego na forum więc może nie będzie źle.Może niedługo dołacze do grona tych widzących normalnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maj1234
Napisz Max koniecznie jak było na badaniach, bo ja już w przyszłym tygodniu idę.Ale najlepsze jest to że zapisałam się tel i nawet nie wiem jak tam trafić.Ale może jakoś dam radę.A w jakiej klinice Ty będziesz mieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lukrecja12
witam powiedzcie mi proszę czy jakoś się trzeba specjalnie przygotować do takiej wizyty kwalifikującej i czy to się odbywa w tej samej klinice? u tego samego lekarza? Powiedz Max czy ta sama co cię zbada to będzie ci robiła zabieg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAX PAINE
hej hej A ja jestem juz po zabiegu. okazało się ,że w srodę mnie zakwalifikowała a w czwartek miałem zabieg!mam jeszcze zaklazane siedzenie przy kompie, bo to dopiero kila dni i oczy dosyć suche są ,ale musiałem się podzielić tą wiadomością.Lukrecjo ta sama babka bada i robi zabieg i u niej też byłem juz na wizycie kontrolnej. Nie widze jeszcze super ale czytam z minitora bez okularów. Trochę ostrośc jeszcze ucieka i dużo kropli co chwilę trzeba zakraplać.ale widzę ,że z każdą godziną jest lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lukrecja12
ooo! to gratuluję! Czytałam gdzieś ,że nie wszędzie ten sam lekarz co decyduje o zabiegu ten robi go później.Mi to chyba nie odpowiada.Dlaczego do jednego pacjenta tyle ceregieli.I ciągle od nowa tłumaczyć trzeba co i jak?A jak myślisz kiedy wzrok już będzie ok?dużo masz wizyt po zabiegu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAX PAINE
już prawie 4 tygodnie po korekcji widzenie wydaje mi sie ,że bardzo dobre, juz nie ucieka ostrość i trochę mniej kropli.W przyszłym tyg idę na wizytę kontrolną i się dowiem czy mi jakaś wada została. to może dziwne ale nie potrafię tego sam ocenić. Wydaje mi się, że jest super tak jak jest.Nigdy nie poruszałem sie po domu bez okularów i jeszcze nie mogę się przyzwyczaić do swojego odbicia w lustrze.Mam tysiące pytań do lekarki.Dobrze,że babka ma cierpliwośc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anik12
Witam. Mam pytanko... Planuję zrobić korektę wzroku. Czy ktoś może mi podpowiedzieć gdzie znajdę najlepszą klinikę wykonującą te zabiegi???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milu
no widzisz. każdy zachwala tę klinikę w której miał przeprowadzany zabieg. jak było om to powie,że klinika ok. ja nie mogę zachwalać czegoś czego nie spróbowałam.Miałam robiony zabieg w Laserze w Warszawie bo wydawało mi sie ,że tam jest najlepiej. Nie mam komplikacji i nie narzekam to znaczy jest ok.A wybrałam tę klinikę przypadkiem bo do wyboru miałam kilka w Polsce.Tylko częśc z nich nie robi najnowszych zabiegów albo nie maja sprzętu do badań i nie jestes człowieku pewien czy cie dobrze zdiagnozują. poszukaj czegos albo popytaj ludzi w necie gdzie robili i co sądza o tym co tam sie dzieje w tych klinikach.powodzonka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość korollo
anik12 (anik12@interia.eu) Witam. Mam pytanko... Planuję zrobić korektę wzroku. Czy ktoś może mi podpowiedzieć gdzie znajdę najlepszą klinikę wykonującą te zabiegi??? pytanie za 100pkt. dobra klinkia to ta gdzie maja najwięcej udanych zabiegów i najlepszych specjalistów.Każdy się chwali swoim sprzętem a cóż może zwykły laik ocenić?. Ja robiłam sobie w Warszawie 1 oko bo nie miałam kasy na 2 i nie wiedziałam jak to będzie. okazało się ,że mogłam oba na raz bo było ok.Teraz ide na drugi zabieg w pażdzierniku i już inaczej patrzę na to całe zamieszanie wokół korekcji.uszy do góry. Mogę ci napisac ,że będzie mi robiła dr Izdebska w okolaserze bo ta sama się mną cały czas zajmuje.Może nie jest zbyt gadatliwa ale dobry fachowiec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anik12
Korollo a możesz mi napisać ile kosztuje tak orientacyjnie taki zabieg??? Ja też planuję najpierw na jedno oko bo boje się że mi coś spierdzielą... Możesz mi podać adres tej kliniki bo nawet nie mam czasu poszukać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość korollo
jak robisz epi lasik to zapłacisz 2800za oko ale już z kosztem badania kwalifikacyjnego.Lasek jest tańszy chyba 2300 . tyle,że to lekarz zdecyduje co może ci zrobić. Poczekaj do połowy października bo w Laserze zmieniają sprzęt na nowszy. Tak mi moja lekarka mówiła. Ja nie byłam tam przed kwalifikacjami ani razu tylko się mailowo umawiałam i dzwoniłam z pytaniami.Już gdzieś na forum czytałam ,że to popularne się staje.jak chcesz cos poczytać to polecam forum O2 i http://www.okolaser.com.pl/korekcja-laserowa-wad-wzroku.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anik12
Dzięki za info. Ja jak na razie nie mogę zrobić tego zabiegu bo karmię córcie, a czytałam że to jest jedno z przeciwwskazań. Podziel się wrażeniami jak zrobisz drugie oko. Powiem szczerze że myślałam że to droższe jest, słyszałam że około dziewięć tysięcy na obydwoje oczu plus jeszcze badania. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stokrotka38
hej milu! ja też będę meć zabieg w Laserze. Powiedz mi czy mogę sobie zmienić tam lekarkę? mój brat był u dr Liberek. Bardzo profesjonalnie go zbadała i zadowolony z zabiegu ale ona jest taka rozlazła, że hoho. Juz przy pierwszym spotkaniu miała opóźnienia 2 godz!!!!ja raczej nie mam ochoty czekać tyle za każdym razem. Przecież tych wizyt będzie jeszcze trochę po zabiegu!Zapisałam sie do niej na kwalifikację ,ale się zastanawiam czy nie zmienić. Mam jeszcze trochę czasu do wizyty.Tylko czy to nie głupio tak się wycofywać? Co mam im powiedzieć, że mojego brata wnerwiła jej rozwlekłość? to trochę głupia sytuacja dla mnie. proszę o radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milu
hej Myślę ,że nie powinnaś się szczególnie jakoś usprawiedliwiać.Po prostu dzwonisz do nich i się zapisujesz do innej lekarki.W końcu za to płacisz. Ja nie wiem nic o tej Liberek bo byłam u Archackiej i było całkiem ok. fakt ,że też długo ale chyba dokładnie.Teraz jak szłam na kontrole po pół roku to słyszałam ,że maja nowy sprzęt do diagnostyki. Tyle ,że jeszcze jakaś inna babka nim robi . Może warto spróbować ? w sumie najważniejsza jest diagnostyka.Jak zrobisz idealne badania to sam fakt korekcji przerzuca sie już na sprzęt. Ważne żeby go dobrze zaprogramować i już. Nic się nie martw. Może to jest jakieś wyjście ? powiedz w klinice ,że chcesz mieć badanie tym Orbscanem i będą Cię musieli zapisać do tej lekarki:Uszy do góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stokrotka38
wiesz co milu - dzięki zmieniłam lekarkę.strasznie mnie stresują takie sytuacje ale byłam akurat w klinice jak ona przyjmowała i znowu było to samo. Myślę ,że to tylko mnie utwierdziło w przekonaniu ,że muszę ją zmienić .Wiem ,że to może nie grzeczne takie traktowanie ludzi ale w końcu to renomowana i znana klinika.Dużo płacę za zabieg i mam chyba prawo wymagać?prawda? Acha no i zapisałam się do dr.Gadomskiej. Nie wiem jak to będzie ale mam nadzieję ,że ok. pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jadd2008
czy jest ktos na forum kto mial korekte polegajaca na wszczepieniu soczewki wewnatrz galkowej przy duzej wadzie wzroku (-17, -15) z objawami zacmy oraz astygmatyzmu. Slyszalem iz w/w zabieg likwiduje wade prawie do 0. Cena za jedno oko jest bardzo wysoka. Czy NFZ moze cos zrefundowac. Prosze podajcie namiary klinik gdzie mozna to zrobic w Warszawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chomikuser
witaj właśnie szukałem w necie info na ten temat.:-)Ja mam podobny problelm bo moja wada to -12,5 i -14,75. Czytałe na innym forum ,że laska zrobiła sobie taki zabieg i nawet napisałem do niej na gg. Ona robiła to w Laserze.Tu dziewczyny tez widze ,że tam sie leczyły ,ale to inny kaliber zabiegu. Wszepienie soczewek fakijnych daję większe szanse na poprawe wzroku i własciwie dla nas jest jedynym rozwiązaniem.Taka soczewka pozwala juz zapomnieć o astygmatyźmie ale co do zaćmy to nie mam pojęcia.I szczeże watpię,że NFZ sie kwapi do refundowania zabiegu.Ale niech sie wypcha.Ja wezmę sobie pewnie kredyt i zacznę nowe życie bez niczyjej łaski.Jak cos jeszcze znajdzieszw necie to daj znać. Ja napiszę zaraz do Lasera kilka pytan co i jak to tez się podziele info. pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość selva
do stokrotki38 Ja miałam korekcję krótkowzroczności u dr. Gadomskiej w styczniu, wszystko jest ok, mimo, że wada była dość skomplikowana i przed zabiegiem gwarancji, że korekcja będzie na "0" nie miałam, a do pracy potrzebuję 100% ostrość. I już mam takową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stokrotka38
bardzo dziekuję za info na temat Gadomskiej.Poszperałam trochę po necie faktycznie znalazłam dużo pozytywnych opinii na jej temat.Już teraz z większym spokojem poczekam na rozwój wydarzeń.Jak będzie po wszystkim to napiszę co i jak. pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon22
witam czy ktoś zrobił sobie laser przy dużym astygmatyźmie? czy to jest możliwe?Ja ma -4,74 i - 5,5 i astygmatyzm stwierdzono u mnie dosyć duży ale dopiero niedawno.Nie wiem dlaczego ale jakoś mi tak przeoczyli. Czy to może być przeciwwskazaniem do korekcji? Jak to zbadać żeby było wiarygodnie?No i gdzie się takie badanie wykonuje- najlepiej w woj mazowieckim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam ponownie .Ja jestem już 2 tygodnie po zabiegu. Przy okazji redukcji wady usunięto mi też astygmatyzm. Badanie faktycznie było robione bardzo długo .Ze względu pewnie na te moje nierówności astygmatyczne konieczne było badanie topografii rogówki jakimś cud-sprzęciochem, ale nie wiem dokładnie o co chodziło.W każdym razie jest ok i mam nadzieję ,że tak zostanie. Na pierwszym badaniu po zabiegu wada wynosiła 0.25. dla mnie to raczej niezauważalna wada bo wszystko widzę i tak wyraźniej niz przed zabiegiem.Sam zabieg trwa tak krótko ,że nawet się człowiek nie zdąży obejrzeć a juz wychodzi z sali.Chyba największy kryzys był pierwszego dnia wieczorem.Ale to z przedawkowanie chęci obejrzenia wszystkiego na nowo. Juz po 2 dniach było ok.Znaczy widocznośc była cały czas dobra tylko zaczęło trochę szczypać.Uprzedzano mnie ,że krople trzeba co godzinę zakraplać i faktycznie trzeba. Teraz juz właściwie stosuję krople w razie uznania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stokrotka38
hej kalait a jak tam z ostrością . Masz juz wszystko ok. Słyszałąm ,że można nie miec ostrości przez jakiś czas. Jak tam u ciebie? No i czy miałaś/łeś to słynne halo?I gdzie był twój zabieg robiony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×