Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Motylek*

Operacja oczu

Polecane posty

Gość dominikaaaaaa
Zastanawiam się nad operacją, ale nie jestem w 100% jeszcze zdecydowana po za tym mam jeszcze czas dopiero skończyłam 18lat, ale wadę mam ogromną w prawym -6,5D w lewym -6,0D dodatkowo mam astygmatyzm. Nie wiem czy przy mojej wadzie jest możliwa operacja jeszcze nie konsultowałam się z lekarzem, bo to jeszcze nie ten wiek. Waga mi ciągle się pogłębia obawiam się, że kiedyś całkowicie oślepnę. Przez rok wzrosła mi o 1,5D. Noszę cały czas okulary, albo soczewki, ale jest to męczące, bo przynajmniej raz na rok muszę zmieniać okulary. szkła są drogie, a za soczewki kontaktowe muszę płacić 290zł. Wolę uzbierać kasę i zrobić tę operację. Ale nie wiem czy jest sens czy wada po operacji znowu nie zacznie się pogłębiać czy nie będzie gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dominikaaaaaa
troche poczytalam o metodzie lasik, ale chcialabym poznac opinie osob, ktore maja zamiar lub sie juz zdecydowaly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jlod
hej,ja mialam zabieg Lasik Wavefront 21 lipca 2009 w klinice w Dublinie. 15 min i po krzyku. Moze bylam odosobnionym przypadkiem ale bolalo mnie naciecie rogowki, moze za malo dostalam kropli znieczulajacych. Sam zabieg laserem nie boli, czuje sie lekki zapach i slyszy jak chodzi laser. Zero bolu. Laser max moze byc 1 min w oku, zalezy od wady. Ja mialam na prawe 30 sekund- wada -4,75 i 20 sekund na lewe - wada -3,50. Potem wygladzanie rogowki troche boli, ale da sie przezyc. No ja malo ze reki pielegniarce nie zlamalam, ale ponoc kazdy odczuwa to inaczej, zalezy od wrazliwosci oczu. Po zabiegu ok godz piekly mnie oczy, po wzieciu klopel - z antybiotykiem, przeciw zapalnych i sztucznych lez, po ok 3 godz bylo super, a wieczorkiem widzialam lepiej niz kiedykolwiek w okularach czy szklach kontaktowych. Nastepnego dnia bylam w klinice na kontroli i szok, wizja lepsza niz 20/20, bylam szczesliwa. Caly tydzien tak bylo. Po tyg kolejna wizyta, i tu juz nie tak kolorowo, moze moje oczy po calym dniu pracy przy kompie byly zmeczone,moze cos nie tak, ale prawe oko wyszlo -0,25. Lekarz powiedzial ,ze moze moje miesnie oka sa zmeczone i musze troche oczy pooszczedzac i nawilzac czesciej i oczywiscie zero wysilku. No zobaczymy, troche sie boje, nastepna wizyta za 3 tyg. Duzo sie czyta, ze moze pozostac mala wada, jesli wroci wieksza, to moga po 3 miesiacach zrobic korekte, ale jak ma sie do -1 to raczej nikt sie tego nie podejmie. No coz musze sie teraz oszczedzac, wkraplac hekto litry kropli i poczekac 3 tyg. Zobaczymy. A odpowiedz na pytanie czy warto poddac sie zabiegowi??? Jak najbardziej, to naprawde cud ze widzisz wszystko bez okularow, nawet jak zostanie ci mala wada, warto bylo. W dobie coraz lepszych technologii i sprzetu jest mniejsze ryzyko powiklan, oczywiscie kazdy przypadek, kazde oko reaguje inaczej, i tu jest to ryzyko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 31939147
Proszę o pomoc i rozwianie wątpliwości: - czy wadę -10-11 można operować u osoby 40letniej - czy trądzik różowaty jest przeszkodą (ktoś o tym wspomniał) - jak długo po zabiegu trzeba stosować leki - po jakim czasie po operacji można pracować fizycznie - czy są jacyś dobrzy specjaliści od korygowania krótkowzroczności w Trójmieście - czy lepiej fachowców poszukać gdzieś w Polsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Polak124
Pzeczytajcie to sie dowiecie: polecam operacje LASIK to najnowoczesniejsza i najlepsza metoda Ryzyko 0.5% koszt: 2100-2500 jedno oko podczas zabiegu dają ci krople do oczu nic nie czujesz oko goi sie po kilku godzinach 90% procent szans że twoje oko będzie miało maksymalne widzenie nawet 20/20 badanie oczu (150-300) złoty Polecam zabieg w katowicach ta operacja uszczesliwiła dużo osob jesli chcesz sie wiecej dowiedzieć pisz na e-mail batman85@onet.eu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kretik
Jeśli chodzi o zabieg w Polsce to zadecydowanie tak. Trzeba tylko dobrze wybrać klinikę, specjalistę i będzie git. Zwrócić uwagę na lata doświadczenia, sprzęt, czy nie jest pożyczany, sprawdzić kadrę specjalistów, co o nich mówią na necie, może znajomi kogoś polecają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kimilin
Czytam fora i co widzę, że coraz więcej osób poddaje się korekcji i są zachwyceni. Kobitki piszą, że wzrasta im poczucie własnej wartości. Nie muszą się tarmosić z soczewkami. Okulary korekcyjne zamieniły na przeciwsłoneczne. Czy u Was oprócz polepszenia wzroku i takich błahych codzienych radości zaszły jakieś większe zmiany np. w życiu osobistym? Nie wiem awans, nowa miłość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość migotkami
Dla mnie zmieniło się bardzo wiele.. Począwszy od codziennych drobnostek jak np. możliwość zorientowania się z daleka czy autobus który widzę jest mój :) . O wiele więcej frajdy czerpię ze sportu, kiedyś nie lubiłam tańczyć bo kiedy się ruszałam to przeszkadzały mi okulary.. teraz chodzę z mężem na kurs salsy i jest super :)) Najbardziej cieszę się z pewności siebie, której wcześniej nie miałam za wiele, myślę też że razem ze mną cieszy się mąż bo zawsze wolał mnie bez okularów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kardamonek
No to tak jak "Ulka brzydulka" ściągnęła okulary i została panią prezes:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Polter
A ona miała w serialu robioną korekcję?? Moja dziewczyna to ogląda i siłą rzeczy czasem też zobaczę fragment i w sumie mnie zastanawiało co się z nią stało, że z paskudy zrobiła się łabądkiem w fotelu prezesa? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie rób sobie narazie operacji. Na rynku jest teraz tak duża oferta pięknych oprawek okularów (ja sama lubię nosić okulary bo mam ładne oprawki, które do mnie pasują i się w nich dobrze czuję) i jest bardzo duży wybór soczewek, że nie ma sensu chyba się operować. Chyba, że bardzo Ci to przeszkadza, ale poczekaj lepiej jeszcze jakiś czas zanim podejmiesz pochopną decyzję, bo w takim wieku mało komu okulary się podobają. A są różne naprawdę fajne, kolorowe soczewki :) Bardzo duży wybór dobrych soczewek mają w sklepie szkla.com więc popatrz tam sobie :) Mam nadzieję, że się przekonasz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kardamonek
Już chyba nie jestem w tym wieku:)Po prostu mam taki typ urody, że okulary mi nie pasują. Nie podobam się sobie w pinglach i już:) Narazie owszem noszę soczewki, ale coraz częściej myślę o korekcji. Bo zdarza się, że przyplątują mi się różne infekcje. jestem jakaś podatna. A wtedy to na jakiś czas muszę pozbyć się soczewek. No i tak się zastanawiam, ale zanim się zdecyduje to jeszcze muszę poznać zdanie lekarza, zrobić badania i wtedy albo tak albo nie:) dzięki za troskę:)))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madziula.31
Kurcze ja to gdybym miała kasę to poszłabym od razu. Teraz tylko się męczę z okropnymi okularami, soczewek nie mogę nosić bo mi naczynka wrastają i strasznie się wszystko babrze :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kardamonek
Madziula może kiedyś :) Ja przeglądam, czytam, przeczesuje temat i już wiem, że gdybym się zakwalifikowała i mogłabym mieć zabieg, bo na badaniach jeszcze nie byłam:) to na sbk-lasik bym poszła albo na Lasek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madziula.31
Kiedyś byłam bardzo blisko operacji, nawet przeszłam kwalifikacje ale kilka dni później okazało się, że jestem w ciąży i trochę się bałam jak to będzie. Później moje oczy zeszły na dalszy plan i tak jest do dzisiaj.. Zobaczymy po nowym roku, może w końcu dostanę obiecaną podwyżkę i uda mi się odłożyć na oczęta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kardamonek
O to dobrze, że się w porę zorientowali. Zresztą chyba Cię nie dopuścili, bo czytam, że ciąża to przeciwwskazanie. Że bezpieczniej jest poczekać najmniej pół roku z poczęciem dzidzi. Ale jak badania masz za sobą to wiesz, że możesz. Gratulacje dla mamuni:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mikołajowa żona
Polter Brzydula nie miała laserowej korekcji ale np. ta Nicole Kidman, Anastasia, Brad Pitt, chyba ten piłkarz Kaka. O tych słyszałam, że mieli zabieg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madziul.31
Byłam na badaniach, żeby wiedzieć na czym stoję i czy jest w ogóle sens myślenia o korekcji laserem. Dopiero po około dwóch tygodniach od badań zorientowałam się, że jestem przy nadziei :) Dla mnie najważniejsze jest, że mała oczęta ma zdrowe, korekcję jeszcze sobie zrobię. Może trafię na jakąś promocje albo rozłożę na kilka rat, żeby było łatwiej spłacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Czy znacie jakąś dobrą sprawdzoną klinikę we Wrocławiu lub Poznaniu ??? Czy są osoby które miały tam może przeprowadzony zabieg laserowy??? Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad tym zabiegiem, ale naczytałam się na różnych forach wielu opinii na ten temat, że mam pewne obawy... choć nie zaprzeczam, że bardzo chciałabym się pozbyć tych wstrętnych okularów ... proszę napiszcie jak się czujecie po tych zabiegach, czy warto zaryzykować ??? Pozdrawiam szczęśliwców :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalkagd
Cześć, mam 16 lat i pisze do wszystkich a przede wszystkim do "Motylek" Doskonale rozumiem ze okulary to nie jest fajna sprawa ale dla twojego dobra poczekla bym do momentu kiedy oczy beda gotowe na soczewki. Ja jestem po 18 operacjach oczu w ciagu 5 lat, urodzilam sie z wrodzona zacma, ale to nie byl problem najwiekszy, zacme dalo sie usunac, ale wyszly powiklnia, lekarze uszkodzili mi nerw wzrokowy w lewym oku dzieki czemu na te oko nie widze, w inkubatorze dali za duze cisnienie pekly soczewki w obu oczach, na ten moment nie widze na lewe oko a na prawe tylko 20% w okularach a okulary to +12D, do tego oczoplas i nadwzrocznosc pooperacyjna i bezsoczewkowosc. Nie jest latwo. Wiec Motylek naprawde poczekaj do czasu kiedy twoje oczy beda gotowe na soczewki. Ja na okulary jestem skazana do konca zycia i nosze je juz od 3 miesiaca zycia, a ty zobaczysz kilka lat zleci i pewnie sie ich pozbedziesz :) POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola z Krakowa
Mam wadę 4 dioptrie, od kilku lat noszę okulary, słyszałam, że można zrobić operację, która poprawi mój wzrok, jaką klinikę polecicie w KRK?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zadowolona z zabiegu w Krakowi
Miałam wadę 4 dioptrie i nie pamiętam od ilu lat nosiłam okulary, polecam konsultację w sprawie zabiegu laserowej korekcji wzroku w Krakowskim Centrum Okulistyki ZOOPTICA. Pracuje tam bardzo dobry specjalista w tej dziedzinie pani doktor Dorota Wyględowska-Promieńska. Ja po swojej operacji jestem bardzo zadowolona, co prawda nie każdy może się poddać zabiegowi ale warto przynajmniej się skonsultować!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ellla18
Witam. Bardzo proszę o opinie na temat Uniwersyteckiej Kliniki Okulistycznej na ulicy Sierakowskiego w Warszawie, a może ktoś poleci mi dobrego lekarza?, mam skierowanie na usunięcie zaćmy i chciałabym żeby to wykonał dobry specjalista, ponieważ oprócz zaćmy mam inną chorobę oczu przez którą tracę powoli wzrok i niechciałabym go stracić wcześniej niż to konieczne. Wiem że nikt mi nie da stuprocentowej gwarancji że zabieg się uda ale chcę zmniejszyć ryzyko. Dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość noweoczy
Witam, ponad tydzień temu miałam operację lasik w Poznaniu (Lexummedica). Koszt: 5 tys, satysfakcja: 100%, ból: 0% (było nieprzyjemnie, ale przez parę sekund). Migrena to boli, w porównaniu z nią - zabieg wcale. Było to bardzo dobra decyzja, tym bardziej, że do wyboru miałam: Egipt albo Tunezja lub operacja. Wybrałam operację, na szczęście, bo w obu tych państwach właśnie trwały i niestety nadal trwają zamieszki. Polecam każdemu, naprawdę warto ciułać nawet rok, żeby potem mieć frajdę normalnego widzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość versalka23
ile płaciłaś za taki zabieg? Czy ktoś słyszał o zabiegach Pani Dr Archackiej z Centrum Mikrochirurgii Oka Laser ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kończynka
A jak jest z operacją laserową w przypadku zaćmy? Czy najpierw trzeba wykonać zabieg korekty , czy w ogóle wtedy już nie można robić laserem? miał ktoś może taki zabieg przy zaćmie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vafellis
O ile dobrze się orientuję przy zaćmie nie robi się laserowej korekty, ale redukcja wady następuje przy zmianie soczewki, wszczepiają ci nową, także masz wtedy od razu poprawioną swoją wadę, ale oczywiście potrzebne są do tego specjalne soczewki. Dużo info na ten temat znajdziesz na Leczeniezacmy.pl Moja siostra przeszła to w zeszłym roku, ale miała dodatkową wadę na jedno oko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koss
Dokładnie- nie ma innej metody operowania zaćmy niż wszczepienie nowej soczewki, teraz jest to standardowy zabieg raczej nie ma co się bać,ale trzeba dobrze dobrać soczewki, bo jak masz jakąś jeszcze wadę wzroku to od razu można pokonać obie przypadłości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kończynka
dzięki za garstkę informacji, poczytałam o metodach leczenia zaćmy i tak, jak piszecie tylko wszczepienie nowej soczewki wchodzi w grę. Nie orientujecie się może gdzie mogę wykonać taki zabieg? gdzie dobrze mi go przeprowadzą? jestem z mazowieckiego, wiec te okolice mnie interesują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koss
wszytsko zalezy z jakiego rejonu jesteś, najlepiej poszukaj sobie jakiejś placówki np. na stronce leczeniezacmy.pl masz tam też dużo informacji o samej chorobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×