Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Motylek*

Operacja oczu

Polecane posty

nie wiem czy miałem halo, ale nie zauważyłem różnicy między moim widzeniem w nocy przez okulary i teraz.Co do ostrości to właściwie była znośna juz od poczatku ale jednak znaczną różnicę odczułem po ok tygodniu jak mi zdjęli juz soczewki.Codziennie właściwie było lepiej i to tak zauważalnie. Jedyne niedogodności to raczej od strony technicznej miałem. Codzienna dawka kropli , mnie jako nienawidzącemu dłubać w oku troche przerażała.Na szczęście juz nie jest tak źle.miałem zabieg na Grzybowskiej w Warszawie, bo tak mi się wydaje ,że najlepiej. Zobaczymy za kilka miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rafał10
czy kiedyś operacje na oczy bedą przebiegać pomyslnie w 100% lub przynajmniej w 99,70% bardzo bym chciał zrobić taką operację ale się boję ze się nie uda słyszałem ze powikłania zdarzają się rzadko ale się zdarzają mam astygmatyzm i noszę okulary których niechce nosić i mam krótkowzrocznośc z bliska widzę a z daleka nie wada nie jest duza tylko -1 prawe oko i -0,75 lewe brrdzo proszę o odpowiedż?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kacperski007
wiesz ja czytałem, że włąśnie teraz to są już operacje w 100% skuteczne tylko powikłania po zabiegu wynikają z nieostrożności pacjentów. Ludzie nie stosują kropli albo robią zakazane rzeczy w czasie rekonwalescencji a potem mają pretensje do lekarzy.Ja tam idę nie zabieg przed świętami i nie dam się zastraszyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jadd2008
zwracam sie do chomikuser, zabys odzewal sie na mojego e-mail jadd2008@gmail.com. Mam jakies nowe informacje, ktore moga byc uzyteczne dla ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chomikuser
wal smiało na forum ! zawsze może też ktoś inny skorzysta z tych wiadomości . ja się umówiłem na wizytę do Lasera.Muszę się przebadać ,żeby mi odpowiedzieli czy mnie zakwalifikują i takie tam. Poza tymchwalą sie ze mają jakieś nowe maszyny to może i jakies nowe metody robią. A jakie masz newsy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jadd2008
bylem w klinice w Katowicach. sprzet maja nowoczesny. ta klinika jest numer 1 w rankingu szpitali okulistycznych w kraju. robia wszystkie zabiegi, te ktore robia w Laserze. Mam na mysli wszczepianie soczewek wewnetrznych, likwidujacych zacme i asytygmatyzm. a jakich informacji udzieli ci w Laserze w zakresie operacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chomikuser
przede wszystkim powieddzieli ,że muszą mnie zobaczyć bo tak mailowo to nie da się wrózyć . Teoretycznie spełniam wszystkie te warunki które stawiaja, znaczy nie mam cukrzycy , rozrusznika i takich tam.Powiem ,ci ,ze zastanawiałem się nad Katowicami ale jakoś tak po dłuższym namyśle zdecydowałem się na Warszawkę.Chyba mnie przekonało to ,że u jednego lekarza się ro wszystko odbywa. A jakie soczewki wszczepiają w Katowicach: francuskie czy amerykańskie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jadd2008
O rodzaju soczewek decyduje lekarz. Dla NFZ nie ma to znaczenia. Liczy sie zalecenie lekarza. Prawde powiedziawszy to nie spytalem jakie soczewki w Katowicahc wszczepiaja. Podziel sie wiedza jakie to moze miec znaczenie. Kiedy idziesz na kwalifikacje w warszawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chomikuser
są na rynku polskim soczewki francuskie i amerykańskie .Jedne są powszechnie stosowane bo są nieco tańsze, ale też dobre i są 2 które już mają konkretną cenę ale zdobywają wszystkie prestiżowe nagrody i spełniaja najnowsze i najbardziej srogie normy.No jednak Stany są nadal potęgą w tych gadzetach.Może to jednak ściema ale wolę mieć cos zajefajnego w oku przez resztę zycia niz sie kwalifikować do poprawek za kilka lat. Z tego co mi powiedzieli to w laserze zastosowali amerykańskie do tego faceta co miał - 12 i Archacka go "robiła".Przełożyłem kwalifikacje na 18 grudnia. Taki sobie prezencik na święta trzasnę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jadd2008
hej chomikuser a czy ten gosc operowany z -12 jest obecny na formum. informacje o nim masz z przekazu z gabinetu. musze ci powiedziec ze dawno temu bylem w laserze i oni mi poiwedzieli ze mam zacme. nie dalo mi to spokoju. wiec teraz poszedelm do okulisty ze stopniem doktora hab. z AM w Warszawie, ktory nie potwierdzil zacmy. teraz w katowicach rowniez nie zauwazyl zacmy. powstal dylemat komu mam wierzyc. z drugiej strony nie ulega watpliwosci ze mam wysoka krotkowzrocznosc i astygmatyzm. i trzeba myslec o wymianie soczewek w celu poprawy jakosci zycia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chomikuser
ja o tym kolesiu czytałem u nich na stronie dlatego się wogóle zainteresowałem .Wszędzie piszą ,że laser do -10 robią i nie pytałem nawet nikogo czy ja mogę się kwalifikować.Ale jak się dowiedziałem to siedze teraz w necie i wyczytuje różne wiadomości.Na O2 jest jeszcze forum gdzie ludzie piszą o laserach ale głównie są z małymi wadami. Ja jak pójdę do kliniki to będe mógł coś więcej napisać bo teraz to właściwie nic nie wiem.Jeszcze mnie nie zbadali ani nie gadałem z nimi to nie bede oceniac lekarzy. Ale wiem co czujesz. U mnie kilka lat temu doktorka wykryła astmę a ja miałem ciągłe zapalenie zatok i dlatego kasłałem. Dopiero w szpitalu po badaniach mi to wykryli.bedzie dobrze pisz co i jak . A kiedy idziesz na badania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość crcver
Ja mam 17 lat, od 2 lat noszę soczewki kontaktowe. Moja wada już gdzieś od ponad roku się nie powiększa tylko jest problem. Mam astygmatyzm a do tego cylinder. Nie wiem czy w tym przypadku można wykonać zabieg laserowy aby na zawsze skorygować wadę? Ma ktoś jeszcze podobną wadę? Wspomnę jeszcze, że w jednym oku mam -2,50 a w drugim -4,50.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milu
Astygmatyzm to już nie problem .Jak na razie jedyną przeszkodą jest twój wiek. Poczekaj jeszcze 3 latka az się wszystko Tobie unormuje. Szkłą niestety moga prowadzic czasami do pewnych komplikacji i trzeba je zdjąc przed zabiegiem na 2-3 tygodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1234MK
witam wszystkich. ja mam 22 lata i wadę -6,75 i -4,25. mam pytanie czy koryguje się wady tak róznych mocach na oczach. Jakie badanie trzeba przeprowadzić przed zabiegiem i czy to sie wszystko robi w klinice juz czy gdzies jeszcze odsyłają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mine
ja jestem po laseku 4 dzien,3 dni byly najgorsze a w 4 patrze juz bez mruzenia tylko mam problem z duzym natezeniem swiatla dziennego,no i te kropienie oczu jednak co godzine ale to wszystko to nic z porownaniem bolu jaki byl po zabiegu,pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LogitechX
do 1234MK słuchaj ja miałem podobne wątpliwości ,ale okazuje się ,że oni robiąc tę całosciową topografię badają dokładnie każde oko i na tej podstewie wprowadzają dane do komputera robiącego zabieg. Każde oko indywidualnie i bardzo dokładnie . Ja miałem w prawym - 7.25 a w lewym -5,0. Bałęm się ,że mi zostanie trochę na prawym ale widzę jednakowo na obydwa i jest super.już jesstem pół roku po zabiegu u Archackiej i teraz idę na kontrolę . Ale myślę ,że nie mam już zadnej szczątkowaj wady bo ciągle testuje ten wzrok na wszystkim co sie da.Powodzenia i wybierz najlepiej jakąs znaną lekarkę,żeby miec pewność,że będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mine
dzieki,ja mialem mniejsze wady -3..i -2.. a teraz mam 0,5 i 0,7 bo tak uzgadnialem,ale nie to mnie martwi.na jedno oko gorzej widze i nie wiem czy nie bede szedl po 3 miesiacach na korekte,moze sie jeszcze unormuje.a czy wszystko robiles juz normalnie?tez jestes po lasek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LogitechX
tak miałem Lasek i też było słabo przez 3 dni , ale to sie szybko zapomina. Byłem na kontroli i mam zredukowane do 0 tak jak myślałem . mówiła mi doktorka że może za kilka lat to sie trochę pogłębić -tak do -0,5 ale nie wrócę już do mojej wady. Może u ciebie to kwestia czasu? może jeszcze ci zejdzie? a gdzie robiłeś?u jakiej lekarki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mine
ja robilem w szczecinie,9 grudnia.a ty?jednym okiem widze gorzej,ale nie mam zredukowane do 0,bede 9 stycznia rozmawial z lekarzem i moze zrobimy korekte.ale jest super bo prowadze auto bez okularow i dobrze z daleka widze,wczesniej tv np ogladalem raczej w okularach,ale fajnie tez bylo jak czytalem z bliska bardzo dobrze a teraz musze zakladac troche wyciagac rece do czytania,ale na pewno dobrze jest widziec z dali,napisz jak u ciebie to wyglada,pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LogitechX
hej często mnie ludzie pytaja jak to jest teraz i czy się nie bałem. Ale pewnie ,że się bałem jak diabli, bo to w końcu mój wzrok. Tym bardziej,że tyle głupich tekstów się naczytałem o komplikacjach, że szok. Nie mam pojęcia dlaczego taka dziwna nagonka powstała na te zabiegi skoro tysiące ludzi jest zadowolonych?ja nie miałem wcale tych cudacznych komplikacji które tak opisują.Może to kwestia progu bólu? a może ludzie boją się nowości i tak piszą żeby pisać? pozdrawiam wszystkich z naprawioną widocznościa i pozytywnym spojrzeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miras 83
ja mam astygmatyzm, a możecie powiedzieć coś na temat tych soczewek wszczykiwanych w rogówkę ,ile to kosztuje i czy te wszystkie zabiegi są bezpieczne i pełne dane tej kliniki w warszawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kalkalka
witam ja mam dużą wadę wzroku bo -12 -14.Wiem,że te fakijne robią w Warszawie na Grzybowskiej. Niestety nie znam kosztu takiej operacji. Niebyłąm jeszcze na kwalifikacjach do tego zabiegu ale w ubiegłym roku starałąm się o korekcję laserową w Katowicach i tam lekarze powiedzieli mi,że nie zrobią nic z tak dużą wadą. Przynajmniej jeszcze nie w ciągu kilku najbliższych lat. Polecili mi klinikę na Grzybowskiej w warszawie ,ale też nie znali cen. Jeżeli ktoś z was był już na kwalifikacjach albo robił to w Laserze to proszę o kontakt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piootr_tm
Witam Wszystkich. 21.01 byłem na badaniach kwalifikacyjnych w W-wie na Grzybowskiej u dr. Archackiej, zakwalifikowalem sie do zabiegu (jedno oko -6,25) - mam do wyboru Lasek lub Epi-lasik, koszt lasek-a to 1700 a Epi 2600 (po odjęciu kosztu badania). Jutro będę dzwonił umówić sie na zabieg. Kwestia finansowa przemawia za lasek ale to moje oko i kilka innych kwestii przemawiaja za epi i na to sie decyduje. Jak bede wiedział więcej podziele się. Pozdrawiam wszystkich zdecydowanych i niezdecydowanych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moonniaa
ja mam pytanie w sprawie tej operacji na oczy, ile tak naprawde to wszystko trwa ,od pierwszej wizytu do ostatniej po operacji, i jaki jest łaczny koszt(z wizytami operacja, i po operacji)bo u mnie jest ten problem ze ja jestem z jeleniej gory , i jak bym miala tak dojezdzac do wawy , to zbankrutuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pitterr
Słuchajcie, a jak wyglądają te operacje pod względem omylności? Tzn. czy spotkaliście się z przypadkiem, żeby ktoś musiał mieć dodatkowy zabieg korygujący? Bo wszędzie słyszę, że laser się nie myli itp., a przed operacją wolałbym jednak mieć pełną świadomość konsekwencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Artisticc
Piter, znam faceta który zdecydował się na dodatkowy zabieg, ponieważ po pierwszym pojawił się u niego silny efekt halo. Teoretycznie występowanie takiego efektu powinno minąć po jakimś czasie, ale u niego nie było żadnych zmian. Po małej korekcie widzi już normalnie. Jeśli chodzi o sam laser to myślę, że tego typu urządzenie musi spełniać bardzo wyśrubowane normy jakości i ma bardzo mały zakres błędu. Większe znaczenie ma czynnik ludzki - zła diagnoza lub ustawienie samego urządzenia. Ryzyko jest, jak przy każdym zabiegu, ale wydaje mi się, że jest minimalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ricky
Moje pytanie może wydać się głupie.. ale w dobie kryzysu może nie tylko ja o tym pomyślałem :) Otóż, czy można zrobić sobie taką korekcję wzroku na raty? Tzn. chodzi mi o rozłożenie kosztów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wilczomlecz
Witam. Ja mam w odróżnieniu od wszystkich plusy (+10) ...wada taka oczywiście wyklucza laser i jakikolwiek inny zabieg nie inwazyjny. W chwili obecnej jestem na etapie oczekiwania na operacje wszczepienia soczewki w Warszawie w szpitalu na Sierakowskiego gdzie "szeryfem" jest Prof. Szaflik. Czas od pierwszej wizyty poprzez przeprowadzenie wszystkich badań i w końcu rozmowa z anastezjologiem i kwalifikacja do zabiegu to rok (12 styczna byłem u anastezjologa) Od tej wizyty do operacji powiedziano mi że minie 4-6 tyg....w każdym razie czeka się na tel. Z tego co wiem prof. Szaflik stosuje u siebie w klinice na Grzybowskiej soczewki Alcon (amerykańskie) ...a nie wiem jakie tu gdzie mam być operowany - może ktoś wie??. Czy ktoś z obecnych na forum ma jakieś doświadczenia ze szpitala na Sierakowskiego? Jak to wygląda tam? czego się można spodziewać? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piootr_tm
Witam ponownie. jestem dwa tygodnie po zabiegu, jestem zadowolony, miałem wade na jedno oko -6,25 teraz widze normalnie (jak przed zabiegiem w soczewce), trzeba tylko stosować sie do wskazan lekarza i zakraplac leki. Do moonniaa (W-wa Oko Laser) pierwsza wizyta kwalifikacyjna po zakwalifikowaniu - ustalasz termin i zabieg w ciagu 1 dnia i do domu (jesli jestes z daleka to porozmawiasz z dr i dostaniesz dokladne instrukcje co do stosowania kropli itp, to nie bedzie potrzeby przyjazdu na drugi dzien -oczywiscie jak jest ok po zabiegu i lekarz nie zaleci przyjazdu). nasepna wizyta po tygodniu - zdjecie soczewek opatrunkowych i przepisanie kropli. Nastepna po miesiacu, trzech i pol roku. Wpisz w google oko laser i poczytaj dokladnie szczegoly i cennik. POzdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×