Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pdofeigjkslkdvjfncv dj

jak zlikwidowac zaduch w pokoju? jakies sprawdzone zapachy?

Polecane posty

Gość pdofeigjkslkdvjfncv dj

otwieram okna, wietrze, ale jest zimno wiec nie moga byc ciagle otwarte a jak zamkne drzwi to po chwili jak sie wchodzi to jest taki dziwny zapach i zaduc h. uzywalyscie jakis fajnych odswierzaczy?albo macie jakeis inne sposoby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dodam swoje dwa grosze
trzeba pewnie odświeżyć tekstylia czyli: zasłony, firany obicia mebli tapicerowanych, kapy dywany, wykładziny jeśli są tapety - to je też Wtedy naprawdę, żaden odświeżacz nie będzie potrzebny, chyba, że dla "kaprysu"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nojaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
jak mona odswiezyc tapety? co do zaduchu to czesto wietrzyc... zaden zapach tego nie zlikwiduje... bedzie to po prostu inny brzydki zapach fuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
popieram "dodam swoje dwa grosze" uprać firanki i zasłonki uprać (np. vanishem) dywany/wykładziny i tapicerkę meblową potem wietrzyć i nie zapuszczać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dodam swoje dwa grosze
tapety - jesli sa zmywalne umyć, jeśli nie - to usunąć. Radzę zostawiać choćy rozszczelnione okno, kiedy wychodzisz ztego pomieszczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hgfedwdhggngbf
dzieki, ale to nie ws tym problem. to jest nowe mieszkanie, nowe meble etc. poprostu moze to normalne ze jak drzwi sa zamkniete to jest taki zapach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hgfedwdhggngbf
wogole nie jem...:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bidortaa
sprawdz najpierw jaka masz wentylacje w domu - w obojetnie jakim domu nawet zapuszczonym nie ma sily zeby byl "zaduch" - taki jest w pomieszczniach nie wentylowanych - miedzy podloga a drzwiami powina byc zachowana przestrzen ok 2 cm, w oknach musisz miec w ramach kratki wentylacyjne, jezeli stary typ okien to polecam wmontowanie wiatraczkow - oczywiscie sprawdz wszystkie przewody kominowe - poza tym srodki chemiczne zawarte w twoich meblach (fenol) i tapetach (kwasy mocznikowe , fenol itd) moga powodowac wlasnie takie wrazenie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o rany rany
jakie kratki wentylacyjne w ramach okien mają być? co to takiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i radzę pozaglądać za meble czy gdzieś się grzyb nie wdał - on też ma specyficzny zapaszek :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margostoki
Mam w nowym domu w jednym tylko pokoju okropny zaduch - nie ma tam mebli, stoi pusty, bo nie da sie tam mieszkac. Jest tylko nawiew z kominka (jak we wszystkich pokojach) i obojetne, czy sie dom ogrzewa, czy nie, smierdzi jednakowo. Drzwi sa otwarte, a i tak zapach sie czuje. Na podlodze - jak we wszystkich pokojach - sa panele. Slyszalam, ze budowlancy czasem zamurowuja w scianie zgnile jajko, moze mnie sie to wlasnie przytrafilo? POMOCY!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak nowe to tym bardziej
musisz wietrzyc, a przede wszytkim dojsc do zrodla zapachu, moze to co trujacego czy grzyb. Okna miewaja funkcje rozszczelniania ( tak jakby sie nie domykaly) jest to wazne w wypadku plastikowych, bo zbyt szcekne sa b niezdrowe, wtedy musisz wiecej wietrzyc. Odswiezacz e tym wypadku absololutnie nie wskazany dla zdrowia!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lisahe000
Czy jest w tym pokoju komin? Może zapach z komina przechodzi do pokoju.U mnie też jest okropny zaduch w pokoju, w którym jest komin i wietrzenie nie pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wstaw gorącą wodę z octem, jak wystygnie dobrze wywietrz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moze kominiarz by znalazł przyczyne. u nas w bloku zawsze sa takie kontrole czy wentylacja działa sprawnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w ty, przypadku może dobrym rozwiązaniem byłaby rekuperacja. Ja mam w domu zainstalowany system odkurzania centralnego i rekurpator, dzieki temu mam cały czas swieze powietrze, a przy okazji to oszczędność bo nie wypuszczam ciepla oknem i . Ta firma z Łodzi ma ciekawy sprzet tego rodzaju http://www.beam-djak.pl/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam zamontowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. U Mnie montazem zajela się firma www.airengineering.pl. To bardzo dobre rozwiązanie jeżeli masz problem z zaduchem w mieszkaniu, bo dzieki temu jest stała filtracja powietrza oraz usuwane sa nieprzyjemne zapachy oraz wilgoć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Online Expert
Witam, Sposobem na rozwiązanie problemu z nieświeżym zapachem w budynku może być zainstalowanie wentylacji mechanicznej w budynku z rekuperatorem. Takie rozwiązanie pozwoli ponadto na obniżenie rocznych kosztów ogrzewania budynku oraz ograniczy wentylacyjne straty ciepła. Marka Buderus posiada w swojej ofercie centralę wentylacyjną z odzyskiem ciepła Logavent HRV2 do kontrolowanej wentylacji, która może być sterowana za pomocą prostego regulatora w urządzeniu, pilota zdalnego sterowania RCV lub bezpłatnego programu komputerowego Configuration Tool. Urządzenie dostępne jest w trzech wielkościach o nominalnych przepływach powietrza 140 m3/h, 230 m3/h oraz 350 m3/h. Centrala cechuje się wysoką sprawnością (do 90%), co pozwala na duże oszczędności kosztów ogrzewania i jednocześnie zapewnia zawsze świeże i czyste powietrze w pomieszczeniach. Polecam kontakt z jednym z autoryzowanych instalatorów. Ich wyszukiwarkę można znaleźć na stronie http://www.buderus.pl/kontakty/autoryzowani-serwisanci.html. Możliwy jest również kontakt telefoniczny z autoryzowanym serwisem marki pod numerem infolinii: 801 777 008. Chętnie odpowiem na ewentualne dalsze pytania. Pozdrawiam, Konsultant marki Buderus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katarynya
Zaduch w domu bierze się najczęściej z powodu złej cyrkulacji powietrza. Pomyśl o zainstalowaniu systemu wentylacji to powinno rozwiązać problem. Przy tej okazji pomyśl o wymiennikach ciepła, czyli tak zwanej rekuperacji http://www.rekuperacja.waw.pl/rekuperacja/ . Będzie przydatna jesienią i zimą, kiedy trzeba dostarczyć do domu ciepło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maciejmjakm
Zdecydowanie trzeba zadbać o lepszą wentylację i tyle w temacie. Wszystkie psikadła itp. dają tylko chwilowy efekt;/ Znajdź coś sobie np. na http://www.bud-went.com.pl, powinno pomóc i rozwiązać problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zastanawiałaś się może nad tym by zainstalować jakiś praktyczny nawiew? Albo jakoś poprawić cyrkulację powietrza w mieszkaniu?? Bo z tego co pisujesz, to problem leży gdzieś tutaj. U mnie był podobny problem (stare budownictwo), trochę się popytałam i polecono mi ozonowanie . Wykonała je dla mnie polecona firma http://www.nawiewniki-szczecin.pl/ . Wcześniej nawet nie wiedziałam, że coś podobnego się stosuje w mieszkaniach. Jakoś nigdy nie zgłębiałam tych tematów. Tak czy siak, pomogło i mam problem z głowy. Mogę w końcu oddychać świeżym powietrzem. Polecam tę firmę, bo zrobiła na mnie naprawdę dobre wrażenie do tego doradzili mi parę przydatnych rzeczy, aby problem się nie wznowił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może jakiś oczyszczacz powietrza zdałby egzamin?? Polecam ten od www.jorgensen.pl to takie śmieszne urządzonko bez którego teraz sobie nie wyobrażam życia ;p bardzo polecam zapoznać się z treścią strony, tam więcej info :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nic nie zastąpi wietrzenia, dobrym rozwiązaniem jest rozszczelnienie okna, ale jeszcze lepszym jest założenie blokady magnetycznej okna i drzwi balkonowych windyy, można kupić w sklepie internetowym www.windyy.pl . Będziesz mógł uchylić okno na taką szerokość jak zechcesz od kilku mm i żaden wiatr praz przeciąg tego nie zmieni. szczególnie polecane w chłodniejsze noce i do pokoju dziecięcego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×