Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Zuzanna098

NOWOCZESNY ogród

Polecane posty

Gość Zuzanna098

zleciłam projekt ogrodu i wyszedł bardzo nowocześnie, czy pomysł eleganckich paneli jest dobry???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AniaMy.
wiesz, jesli to bedzie ladnie wspolgralo z zielenia to czemu nie??? a masz jakies fotki np chocby od producenta tych panlei?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna098
fotek nie mam niestety :( ale na stronie producenta jest co nieco www.betafence.com to sie nazywa Bekafor czy podobnie jakos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mk1122xx
Ile mniej więcej taki projekt kosztuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna098
no u mnie wyjdzie ok 2,5tys zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość veronna
Fajnie ;) A możesz coś o tym projekcie napisać? Co ci się w nim najbardziej podoba? I czym wogóle różni się taki zaprojektowany ogród od ogrodu jaki możesz wymyślić sobie sama? Masz oczko wodne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna098
no wiesz, taki projektant pyta mnie co bym chciala uzyskac, jakiego typu ogrod mi sie marzy no i pod tym katem dobiera rosliny ich rozmieszczenie no i wszystkie inne dodatki, w moim przypadku rwoniez ogrodzenie oczka wodnego nie chce, ale nie moge sie zdecydowac czy raczej ma to byc ogrod nowoczesny (bo wtedy tak jak pisalam ogrodzenie inne np betafence) czy np raczej taki zwykly polski z malwami rumiankami i innymi tego typu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość veronna
A takie firmy projektowe od razu mogą polecić ci też wykonawów, czy teraz sama będziesz kombiować, kto ci to z papieru przeniesie do rzeczywistości? ;) To czym wyróznia się twój ogród? (nie żebym cos chciała zgapiać, ale lubię oglądać cudze ogrody)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też lubię oglądać ogrody :) Może się podzielisz jakimś szkicem projektu? Też będzie łatwiej się wypowiedzieć, jakby co. Poza tym zapraszam na topik Ogrodnictwo ekologiczne - tam dużo zakręconych na roślinki siedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna098
:) Tę czarną robotę również mi ta firma zrobi, bo mają także wykonawstwo Wiecie co, oglądałam panele te ogrodowe- nawet to fajnie wyglada ale nie wiem jeszcze ciagle nie wiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość efq
na Boga, co to jest "nowoczesny" ogrod?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego co pamiętam, to styl nowoczesny, to przede wszystkim trawnik, iglaki, może być oczko wodne, rośliny, ale ogród zawiera wiele charakterystycznej architektury,która nadaje ogrodowi surowość, prostotę, ale to nie zaczy , że ten styl jest nieciekawy, czy nieciepły. Wszystko to kwestia gustu. Na przykład styl nowoczesny lubi różnego rodzaju oświetlenia w ogrodzie. Jego zaletą jest to, że prace ogrodowe zajmują niewiele czasu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego co pamiętam, to styl nowoczesny, to przede wszystkim trawnik, iglaki, może być oczko wodne, rośliny, ale ogród zawiera wiele charakterystycznej architektury,która nadaje ogrodowi surowość, prostotę, ale to nie zaczy , że ten styl jest nieciekawy, czy nieciepły. Wszystko to kwestia gustu. Na przykład styl nowoczesny lubi różnego rodzaju oświetlenia w ogrodzie. Jego zaletą jest to, że prace ogrodowe zajmują niewiele czasu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Li_si_czka
Ja mam taki \"nowoczesny\" ogród, gdzie rolę główną grają ścieżki z granitu -działkę mamy dużą bo 2000m2, więc mogliśmy sobie pozwolić na różne rzeczy :) Mamy altankę ładnie oświetloną i generalnie dużo lamp w ogrodzie ale takich małych i ukrytych, oczko wodne odpadło, bo za dużo przy nim pracy :) Jeśli chodzi o ogrodzenie, to tutaj Zuzanno mogę Ci trochę powiedzieć o tych panelach Bekafor, my wzięliśy dwa rodzaje całe ogrodzenie jest Classic ale niektóre części np oddzielające podjazd od ogrodu juz Prestige, bardzo ładnie to wygląda i zimą i wiosną, przy tym mamy thuje Aha nie wiem, czy Twój projektant Ci mówił ale firma daje 10 lat gwaracnji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Li_si_czka
Każdemu podoba się co innego i dlatego jest tyle różnych ogrodów:) Ale jednak jak się robi przyjęcia czy tzw garden party to w takim nowoczesnym naprawdę fajnie to wychodzi :) A żeby ogród był bardziej przytulny można np dać specjalne arkady ogrodowe, po których będą pnąc się np róże - nasz projektant chciał nam wstawić takie cuda ale woleliśmy dzikie wino na jeden ze stron Bekaforów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przekopiuję co pisałam na innym topiku na ten temat. Jest to fragment artykułu z ,,Mój ogród,, Jakby kogoś interesowało więcej, to mogę spróbować go odszukać, bo ja zachowuję prasę o tematyce ogrodowej. Ogród nowoczesny: ,,Komu podoba się współczesna sztuka dekoracji wnętrz, ten może urządzać ogród w podobnym stylu.,, Przypomina perfekcyjną scenografię teatralną - jest starannie przemyślany i łatwy w utrzymaniu .Na tej scenie aktorami są rośliny ozdobne i piękne rzeźby. Rosliny dobiera się w mniejszym stopniu wedlug barw kwiatów, ale według interesującego, oryginalnego pokroju, np. pustynniki Eremurus, czosnki ozdobne Allium, funkie Hosta, mikołajki Eryngium i trawy. Jeśli już wprowadza się jakieś kolory to bardzo oszczędnie i w gustownych, eleganckich zestawieniach: kompozycja purpurowych piwonii ze srebrzystą bylicą Artemisia; niebieskozielonej trawy Helictotrichon sempervirens z rdzawymi dzielżanami Helenium.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna098
hmm to ciekawe, ale jednak szukam przede wszystkim pomysłu na ogrodzenie, bo roślinki zostawiłam projektantom- niech oni zrobią tak żeby było dobrze- no a o ogrodzeniu musze zdecydowac sama :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Animecz.ka
Ojej nowoczesny ogrod to jest cos co mi sie marzy Pewnie mnie zaraz zlinczujecie :) ale ja nie lubie sie meczyc przy hodowli pielegnacji itd itp roslin Najlepiej jak wszystko mozna uporzadkowac przy nich jednego dnia i wiecej sie nie dotykac Ogrodzenia tez lubie proste i napewno jak skoncze budowe to wezme te panele ogrodowe z Betafencu pozdrawiam :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Animeczko, muszę Cię pozbawić złudzeń - w nowoczesnym ogrodzie też się nie obędzie bez pielęgnacji. Dywanowy trawnik trzeba przycinać ze dwa razy tygodniowo, iglaki również (chociaż na szczęście rzadziej), pielenie też nikogo nie ominie (ściółka pomaga, ale nie całkowicie), grabienie liści, nawożenie, ewentualne opryski. Wszędzie się uzbiera sporo pracy, zwłaszcza jak ogródek większy niż 100m przy segmenciku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość architekt krajobrazu
Styl ogrodu narzucony jest przede wszystkim kompozycja i materialami, z ktorych jest zbudowany. Roslinnosc to i owszem, ale nie oznacza to ze nowoczesny ogrod bedzie mial rosliny iglaste, trawnik itp.. to zazwyczaj posiada kazdy z ogrodow.. a co np gdyby trawnik zastapic nawierzchnia np z roznych ksztaltow kamieni.. roznych rodzajow zwiru itp..Styl idzie za pomyslem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Animecz.ka
No no Musze nad tym pomyslec Qrcze nie bardzo lubie sie meczyc pracami ogrodowymi- no tak juz mam :/ Ale ten zwirek mnie zainspirowal pasowalby do wybranych przeze mnie paneli Bekafor buzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tadek_Z
Jeżeli chodzi o nowoczesne panele, to polecam betafence, sprawdzają się jak żadne inne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość junnoona
ja też bym polecała betafence, właśnie ukończyłam budowę domu i się nimi ogrodziłam. Eleganckie, nowoczesne i widać, że trwałe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość No tak...reklama paneli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak nowoczesny, to tylko z masą pięknego i różnorodnego oświetlenia. Polecam to solarne od firmy https://www.aurora-garden.pl - naprawdę warto zainwestować!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malaaleksandra
A dla mnie nowoczesnym pomysłem na ogrodzenie są kosze gabionowe. Bardzo ładnie się prezentują, a poza tym wyciszają hałasy z ulicy. Jeżeli ktoś zastanawia się nad ich zakupem to gorąco polecam! Ja swoje kupowałam w sklepie DLH (www.dlh.pl)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×