Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość cieciorkaaa

mam suszoną CIECIERZYCE - co z nia zrobic ??????

Polecane posty

Gość cieciorkaaa

witajcie, mam woreczek suchej cieciorki, chcialabym cos z niej zrobic ale nie wiem co wczesniej. Trzeba ja moczyc wczesniej? jesli tak to ile czasu? czy trzeba gotowac jak groch??? bardzo prosze podpowiedzcie mi....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
link nie działą dobrze mimo kasowania spacji, więc wklejam: Falafel (Arabia) Danie wegetariańskie: tak Autor: Kulinarny Atlas Świata Fot. Arkadiusz Ścichocki / AG Składniki: - 60 dag ciecierzycy (namoczonej przez noc) - 1 pęczek natki - 1 mała cebula - 3 ząbki czosnku - 1 łyżka soli - 1/2 łyżki mielonego ziela angielskiego - 1 łyżeczka mielonego cynamonu - 1 łyżka mielonej kolendry - 1 łyżka kminu rzymskiego - 1 łyżeczka sody oczyszczonej - 10 dag ziaren sezamu - oliwa do smażenia Sposób przyrządzania: Wszystkie składniki masy, oprócz oliwy i ziaren sezamu, zmiksuj w blenderze, dodając około 4 łyżek wody. Z masy formuj nieduże kulki, lekko je spłaszczaj i otaczaj w ziarenkach sezamu. Smaż w dobrze rozgrzanej, głębokiej oliwie, kilkakrotnie odwracając, aby wszystkie ?kotleciki? przyrumieniły się równomiernie. Podawaj z zieloną sałatą. Falafel doskonale smakuje z pikantnym sosem pomidorowym. Mój komentarz: jak dla mnie falafel powinien być podawany z arabskim sosem jogurtowo - czosnkowym. Pasują do niego wszelkie surówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cieciorkaaa
bardzo dziekuje! :-) tzn ze sie jej nie gotuje, wystarczy namoczyc, bardzo dobrze, bede probowac 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciekawska baba trembacza
napisz jak ci wyszlo bo jestem ciekawa smaku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cieciorkaaa
zrobie dzisiaj po poludniu i napisze jak wyszlo :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja lubie ugotowaną cieciorkę z marchewką. Marchew w cieniutkich plasterkach duszę na oleju i mieszam z ugotowaną cieciorką. Do tego sosik czosnkowy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cieciorkaaa
wlasnie jestem po konsympcji :-) a wiec zrobilam jak w prapisie ale nie dodalam kolendry i cynamonu bo nie lubie, dodalam troche mielonej papryki i curry i łyżke oliwy do tej mieszaniny. Wyszly suuper :-) zrobilam z ok. 20 dag. cieciorki bo jest nas tylko 2 i 60 dag. jedlibysmy przez kilka dni. Zjadlam 4 kotleciki ;-) i jestem full , bardzo sycace i wcale nie duzo roboty, tylko troche mi sie blender zagrzal zanim zmiksowal ziarenka ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cieciorkaaa
ale literówki!!! przepraszam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×