Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość prowadzić auto ciężko jest

jak działa samochód z automatyczną skrzynią biegów?

Polecane posty

--> prowadzić auto ciężko jest Hamulca używasz jak w każdym innym aucie. :D PO jednym dniu nie będzie ci się chciało jęździć innym autem zobaczysz. I poinformuj nas o tym. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TRED -> no taka troche, ale tutaj naprawde ciezko byloby jechac z manualna skrzynia biegow, zwlaszcza, ze zatrzymujesz sie na stopach niemal co skrzyzowanie, stoish w korkach po 3 godziny , nawet moja tata- przeciwnik autowtow, zgodzil sie, ze jest to duzo wygodniejsze w uzytkowaniu na amerykanskich drogach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prowadzić auto ciężko jest
o cudzie, skumałam! :D dziękuję Wam bardzo :) jak zdam prawko to zamierzam kupić sobie właśnie auto z automatyczną skrzynią biegów, bo to sprzęgło i biegi przekraczają moją inteligencję :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swinkowa >>> to znaczy ze Twoje auto ma 360km zakresu ...no no .. musze dodac ze jestes i tak odwazna 120 mil to 200/h moje gratulacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
--> swinkowaaa Jest lepsze na każdych drogach. IMHO oczywiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
--> Wygodniej tak, ale niektórzy czerpią przyjemność z kontroli nad samochodem :) PS. "Najlepsze" są automaty z możliwością zmiany sekwencyjnej poprzez poruszanie dźwigni w bok (sic!) Jak to mówił Pazura: "A gdzie ma jechać? W booook?" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
{ tak odwazna 120 mil to 200/h moje gratulacje } Ja też nie odważyłem się na autostradzie w Niemczech jechać szybciej.. Też mój życiowy rekord szybkości. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
--> swinkowaaa No tak w Ameryce jedno miasto ciągnie się przez 100km. W sumie racja, odcisków można dostać w korkach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mi kabel, myrevin - to juz jest bardzo szybko i jak sobei uzmyslowie, ze mala dzurka, kamien czy cos.... wole trzymac sie tych 80 -90 mil/h , mniej stesow .... choc czasem w nocy jak droga pusta homerkowa, a ty skad doklandie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
--> TRED :D Okej. Ja tak mówiłem dopóki w 1999 roku nie wsiadłem za kierownicę Pontiaka Transoporter'a znajomych. ;) Od tej pory jak kiedyś się w ogóle dorobię samochodu będzie z automatem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
homerkowa -> ja w sumie tez :) okolice 159th/ harlem automatem sie zarabiscie jezdz , powaznie , zwlaszcza, ze co raz czescie pozwala on na wieksza kontrole nad jazda niz "zwykly" automat korki moze nawet nie tak bardzo , jak stopy na kazdym skrzyzowaniu .. jest to troche inaczej rozwiazane niz w polsce, ale pomyslcie, zatrzymywac sie co kilkadziesiat metrow byloby ciezko ze sprzeglem, ktore strasznie szybko trzebaby wymienic... zwlaszcza, ze ja w roku robie jakies 30,000 mil :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myrevin>> czy jade niemiecka autostrada czy polska jedynka nigdy nie przekraczam 170...ot tak jakos upodobalem sobie taki zakres ...ze wzgledow bezpieczenstwa :) mam jeszcze cos do zrobienia w zyciu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widziałem całą drogę przed sobą.. po za tym samochód Porsche Carera aż rwał się do tego. ;) Nie mój oczywiście żeby nie było że się chwalę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mialam przyjemnosc jechac mustangiem gt '74 piekny byl.... porshe tez fajniutke, ale strasznie nisko ma zawieszenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w automacie jak dla mnie czlowiek ma za duzo wolnych rak i nog i nie bardzo wie w peneych momentach co z nimi poczac jadac automatem przezylam dwa szoki o ktorych nie mialam pojecia 1- jak puszczasz hamulec auto jedzie do przodu bez gazu 2- jak zdjemujesz noge z gazu ato dalej jedzie jak jechalo nie hamuje, zdecydowanie wole swojego manuala choc maz ostro mnie probuje przekonac do auto---cos mi sie wydaje ze chce mi je dac w spadku hehe a ja lubie zmieniac biegi( jak to brzmi )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak puszczasz hamulec , to chyba normalne , ze auto jedzie dalej, no chyba, ze zatrzymasz je w miejscu :) jak zwalniasz gaz , to zauwaz, ze spadaja obroty - w efekcie auto zacznie hamowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dla mnie nie bylo to normalne zwlaszca ze stalam nie jechalam puszcam hamulec a ten rusza hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
--> kafe late Trzeba było wrzucić na luz albo na park .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no bo jak sama nazwa wskazuje hamulec sluzy do hamowania ... jak go puszczasz to juz nie hamuje i samochod jedzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swinkowa ty to chyba tylko na automatach jedziesz bo dla mnie laika sytuacja byla nieco zaskakujaca, w manualu jak puszcasz hamulec samochod bez gazu nie rusza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak, ale z maualna skrzynia jak zatrzymujesz samochod , to dajesz go na 1 prawda, i wtedy musisz dodac gazy zeby ruszyc, tutaj nie dalas na jedynke ,bo tu nie ma biegow!!!! wiec jesli samochod byl na D (drive - jazda do przodu) to wlasnie tego nalezalo sie spodziewac. jesli dalabyc na N ( bieg neutralny) wtedy samochod by nie ruszyl. nie mozna odnosic sie do pojecia biegow i reakcji samochodu biegowego jesli jezdzi sie automatem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jazda z automatem, a póżniej przesiadka do manuala to jakaś masakra. Jak się człowiek przyzwyczai do wygody to pozniej trudno się odzwyczaić ;) Mialam ostatnio taka sytuacje, bo musiałam oddać swój samochod do http://www.renz.pl/ na serwisowanie skrzyni, no i jeździłam samochodem meza. bez porównania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to zależy co kto lubi. Mi osobiście bardziej odpowiadają manualne skrzynie biegów. Ale moja żona woli automaty. Ostatnio kupiłem auto z manualną skrzynią i po kilku tygodniach jeden z biegów wyskakiwał zaprowadziłem go do www.skrzynie-biegow.eu. Tam stwierdzili że skrzynia została uszkodzona przez bezmyślne przełączanie biegów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja tez wolę automat, mi pasuje, dziwię sie innym jak mówią własnie ze nie lubią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Samochód z automatyczną skrzynią biegów jest bardzo prosty w obsłudze. Jednak gdy automatyczna skrzynia się zepsuje to trzeba rozejrzeć się za sprawdzonym warsztatem, który się nimi zajmuje. Ja korzystam z usług http://www.sebkar.pl/ w Warszawie ale z tego co wiem to firma ta ma też warsztaty w innych miastach Polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×