Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Carlos 30 Wawa

Intercyza

Polecane posty

Gość diunka
ja tez, no chyba , ze mój facet będzie zarabiał więcej ode mnie :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestem za
zeby nie bylo watpliwosci i podejrzen, ze ludzie sie pobieraja tylko dla zyskow ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pierwszys komentarz
jest dostatecznym argumentem za :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podstawowe pytanie jest takie - a jaka jest wasza wiedza na temat umowy majątkowej małżeńskiej wyłączającej wspólność ustawową? i w nawiązaniu - z czego wynikają te zalety?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniiia
dla mnie ma sens, jeśli partnerzy mają różne stany majątkowe ... jeśli startują z tego samego poziomu (oboje biedni lub oboje bogaci), to nie ma sensu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komiczne --> no właśnie. Podstawowy błąd w myśleniu jest taki, że skoro jedno z małżonków miało majątek przed ślubem albo dostało w spadku to jest niby wspólny jak się nie podpisze intercyzy, a przecież to bzdura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie. Więc nie rozumiem dlaczego każda kobieta (z którą byłem lub na ten temat rozmawiałem) się tak tego boi. O co tu chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ludzie oglądają mase amerykanskich filmów i ich wiedza bazuje na produkcjach zza oceanu... tak naprawde wyłączenie majątkowej małżeńskiej wspólności ustawowej zamyka np mozliwosc wspólnego rozliczania sie obojga małżonków... ma ona tylko i wyłącznie sens w przypadku, gdy jedno z małżonków prowadzi ryzykowną działaność gospodarczą (choć prawo upadłościowe i naprawcze też całkowicie nie wyłącza odpowiedzialności drugiego małżonka wobec wierzycieli pierwszego)... itp... dla przeciętnych ludzi taka umowa nie ma sensu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agagag
jak sie pobierzecie, ustalicie,że np ona siedzi w domu i wychowuje dzieci, ty zarabiasz.Spisujecie intercyzę.Znajdujesz młodszą, ładniejszą, po prostu inną i...no właśnie co wtedy?Nic jej się nie należy bo to Twoje.Co innego jak się dorobicie czegoś przed ślubem, to już jest inna sytuacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniiia
widocznie na jakieś strachliwe trafiałeś ;) normalna, zdrowo myśląca osoba nie będzie się bała intercyzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pewnie chodzi o to, żeby kobieta po 20 latach opierania i obgotowywania faceta i jego dzieci nie została na lodzie, bo \"on zarabiał, to on ma\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agagag
po rozwodzie wspólny?Teraz tak mowisz.To po co intercyza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Bzdura? Oczywiście, że jest wspólny" idź sie człowieku utopić, bo nic innego Ci nie pozostaje... kraj pełen prawników :P i lekarzy - wszyscy wiedzą wszystko najlepiej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ps mnie kobieta, ktora chce siedziec w domu i robić za kuchte i sprzątaczke w ogole nie interesuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cyniczka - z takimi nie ma co dyskutowac.. on jest jak te tłumoki, ktore przychodzą do kancelarii i chcą sie upewnić, czy my wiemy tak samo dobrze jak oni :D:D bo w Pani Domu wyczytali coś tam :D ja powiem wiecej - na przedmioty które przypadną w drodze spadku lub darowizny nie mozna nawet rozszerzyć wspólności ustawowej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Intercyza to małżeńska umowa, która wprowadza rozdzielność majątkową między małżonkami. Przy wspólności majątkowej mamy do czynienia z trzema majątkami: majątkiem osobistym żony, majątkiem osobistym męża i majątkiem wspólnym. W systemie rozdzielności majątkowej nie istnieje majątek wspólny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie chciałam go zapytać gdzie w tym artykule jest zaprzeczenie tego co napisałam, ale chyba faktycznie nie ma co. Jak się nie rozumie nawet słowa pisanego, to i dyskusja tu raczej nic nie wniesie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buahahahaha i gdzies tam wyczytał to, o czym piszesz człowieczku? :D Najgorszą tragedią jest to, gdy przeciętny zjadacz chleba, zacznie czytać ustawy... 3/4 nie zrozumie, ale uważa, że jest już mądry i zaczyna forsować swoje racje :D Radzę dokładnie przeczytać ustawę, zrozumieć ją i potem dopiero sie wypowiadać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poza tym Carlosie dogi - tak dla jasności... od czasu nowelizaji ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych, która weszła w życie z dniem 1 stycznia 2007 roku, przepis ustalający wysokość podatku od tej umowy został już uchylony i obecnie umowa ta nie jest opodatkowana tym ani zadnym innym podatkiem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komiczne, akurat to ze przecietny zjadacz chleba nie rozumie ustaw to nie tylko powod do smiechu :P a tez skomplikowania a wrecz absurdalnosci stanowionego prawa :P a offtopikowo ja mam konretne pytanie do Ciebie jezeli mozna - co daje żonie uznanie męża winnym rozpadu małżeństwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Intercyzę można zawrzeć zarówno przed, jak i w czasie trwania małżeństwa. Jeżeli rozdzielność ustanowiono przed zawarciem związku, każdy z małżonków zachowuje majątek zgromadzony przed ślubem oraz majątek nabyty później. W przypadku zawarcia umowy o rozdzielności majątkowej już w trakcie trwania małżeństwa, rozdzielność zajmuje miejsce ustawowej wspólności majątkowej - małżonek zachowuje więc te składniki majątku, które przypadły mu w drodze podziału majątku wspólnego, oraz przedmioty nabyte już po wprowadzeniu rozdzielności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×