Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Carlos 30 Wawa

Intercyza

Polecane posty

Carlos wie lepiej.. Siedzi przed tv, ogląda seriale brazylijskie, wyobraża sobie że jest właścicielem willi z basem i nagle zaświtała mu myśl, że ten basen ktoś mu może chcieć podpierdolić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nefrytowa: czyli maz placi bylej zonie alimenty? i przez ile czasu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniiia
Może źle pojmuję intercyzę, ale jeśli o mnie chodzi, to jest ona trochę nie fair. Co innego mieć rozdzielność majątkową przed ślubem, a co innego po ślubie. W moim małżeństwie oboje pracujemy, odkładamy zarobione pieniądze do wspólnej kasy i wspólnie decydujemy na co je przeznaczamy. Był czas, że ja zarabiałam więcej od męża, a teraz role się odwróciły. Uważam, że byłaby to wielka niesprawiedliwość, gdyby mężowi przyszło teraz do głowy zawrzeć intercyzę, bo zarabiam mniej od niego. Role znowu mogą się odwrócić. W ciągu naszego kilkunastoletniego małżeństwa nie było dnia, żebym była na utrzymaniu męża. Nawet po urodzeniu dzieci wracałam do pracy po 4 miesiącach. Gdyby mi wywinął teraz taki numer, to byłby to gwóźdź do trumny naszego małżeństwa. Podkeślam, gdyby był bogaczem przed ślubem, to może swój majątek wsadzić sobie głęboko w d..., nic mi do niego - ale co innego po ślubie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"każdy z małżonków zachowuje majątek zgromadzony przed ślubem oraz majątek nabyty później" Skoro tak to po co intercyza? Po co w ogóle istnieje? Jeżeli z intercyza, ale także bez intercyzji zachowuje majątek. I nie mów o "przeciętnym zjadaczu". Tylko otwórz gały i zobacz jakie masz beznadziejne prawo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapewniam Cię drogi Carlosie że potrafimy czytać i nic tu nie zmieni fakt, że będziesz nam wklejał teksty z innej strony, czy przedstawiał je swoimi słowami. Gdzie tam masz tekst o podziale majątku sprzed zawarcia małżeństwa i gdzie masz tekst o spadkach i darowiznach? Wysil się trochę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kwiatku - przepisy są skomplikowane, bo regulują skomplikowane stosunki spoleczne i gospodarcze - rownie dobrze moglbym narzekać, że schemat budowy telewizora plazmowego jest skomplikowany i dlaczego ja go nie rozumiem... " co daje żonie uznanie męża winnym rozpadu małżeństwa" relanie podstawowym powodem jest obowiązek alimentacyjny, którym można obciązyć wyłącznie winnego małżonka... a w przypadku popadnięcia w niedostatek, nie tylko wyłącznie winnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ** ** ** ** ** *** *** *** ***
ja jestem za. część swojego wynagrodzenia pobieram na umowę zlecenie i mam płacone nieduże składki emerytalne (w sam ZUS zresztą nie wierze)...co miesiąc wpłacam więc pewna kwotę na fundusz inwestycyjny...gdybym wyszła za mąż bez intercyzy to pieniądze, które bym tam składała (w czasie trwania małżeństwa) należałby do majątku wspólnego...czyli w przypadku rozwodu pieniądze na moją emeryturę idą do podziału, albo w przypadku nieszczęścia połowa idzie do spadkobierców współmałżonka, a rzadko zona jest jedynym dziedziczącym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja z mężem podpisaliśmy umowę przed ślubem i obydwoje byliśmy za. Nawet mąż się o to upominał, ponieważ ja mam firmę, a on nie chciał żeby moje zobowiązania stały się jego zobowiązaniami, a należności mogłyby być wspólne, jednak intercyza to intercyza. I nie wiązała się ona z brakiem zaufania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwiazdki - umowa majątkowa małżeńska nie ma zadnego wpływu na prawo spadkowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komiczne, dzieki. a przez jaki czas jest obowiazek alimentacyjny? i rozumiem ze jego wysokosc zalezy od dochodow eksmalzonkow...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nefrytowakotka - oczywiście, że razem z woda. A czy Ty Nefry... masz pojecie ile kosztuje - woda w basenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No widzisz, tak sie smiałyście ze mnie - obcykrajowiec - a wasze rodaczki tego nie pojmują. Widać wszyscy są zwykłymi zjadaczami chleba oprócz was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"czyli maz placi bylej zonie alimenty? i przez ile czasu?" albo do zawarcia nowego związku malzenskiego, albo jesli nie był wyłącznie winny rozpadu przez 5 lat... jesli był wyłącznie winny, a poziom życia malzonka uległ znaczemu pogorszeniu, to o ile drugi malzonek nie zawarł zadnego związku - to placi bezterminowo - przynajmniej nie pamietam, zeby były jakies limity a nie mam orzecznictwa pod ręką, zeby sprawdzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ** ** ** ** ** *** *** *** ***
owszem nie ma...ale jak oszczędności odkładane z mojej pensji bez intercyzy są "małżeńskie" czyli wspólne to ich połowa należy do męża i po jego śmierci do spadkobierców. jak jest intercyza to to co odkładam ze swojej pensji z myślą o emeryturze jest tylko moje i w przypadku rozwodu czy śmierci małżonka zostaje nie naruszone. mylę się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha komiczne i porownanie troche nietrafne z tym telewizorem... bo telewizora nie musisz miec natomiats prawu teoretycznie podlega kazdy i kazdy powinien miec jakas tam jego znajomosc w swoim wlasnym interesie (im wieksza tym lepsza)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kwiatek, jesli rozwód bez orzekania o winie do 5 lat. Jesli z orzeczeniem winy to mozliwe jest do końca zycie:P, w praktyce do poprawy warunków zycia małzonka wystepującego o alimenty. Z tym rzecz jasna bywa różnie, a sądy sa przecież niezawisłe.... Carlos, tak wiem ile kosztuje woda w basenie tylko prosze nie każ mi podawać sumy bo mi sie nie chce w tej chwili przeliczać:P:P:P No zlazy jaki to basen: dla kaczek czy ludzi :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gwiazdki - jesli o to Ci chodzi, to dobrze myslisz, ale tak czy siak po Twojej ewentualnej śmierci mąż odziedziczy połowe w zbiegu z dziećmi, lub w przypadku ich braku - z rodzeństwem i rodzicami.. moze warto testament zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja sie pytam po co intercyza ? przykre ale prawdziwe znam z zycia że akt notarialny rozdzielczości majatkowej małzonków dla pani sędziny nie miał znaczenia żadnego - w odpisie wyroku stwierdza że samochód nabyty po podpisaniu rozdzielczości majątkowej jest wspólny .......... bo tak zeznała jedna ze stron . Tak więc znając kruczki prawne można i intercyzje ominąć - w polskich sądach wszystko jest mozliwe - zgodnie z powiedzeniem Pawlaka \" Sąd sądem a sprawiedliwośc musi byc po naszej stronie \"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To po co się smiałaś, że razem z wodą probując obniżyć wartość tej wody skoro wiesz, że nawet sama woda dużo kosztuje? Basen dla kaczek? Chyba masz na mysli jakis "oko wodne" czy jak to się nazywa. Napewno nie basen. Na prawo może i się znasz, ale brakuje w twoje słownictiwe jakies podstawowe nazwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tzn w zbiegu odziedziczy całość - juz dziele spadek cholera :P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Tak więc znając kruczki prawne można i intercyzje ominąć - w polskich sądach wszystko jest mozliwe - zgodnie z powiedzeniem Pawlaka " Sąd sądem a sprawiedliwośc musi byc po naszej stronie "" jakie kruczki :D:D:D kolejny mito o wszechobecnych kruczkach.... tajemniczych i mrocznych :D:D Poza tym sędzina to żona sędziego :P wiec jej zdanie sie nie liczy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Carlos w Twoim * słownictwie tez brakuje:P A poczucia humoru to Ty nie masz. Znikam do mojej nowej pracy:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to się spytaj sędziów w sadzie apelacyjnym w Gdańsku - podać numer sprawy? Powiem tak jak się ma dobrego adwokata to wszystko jest mozliwe - ba nawet można być wyrzuconym z sali rozpraw za to że sie usmiechasz:-(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×