Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Carlos 30 Wawa

Intercyza

Polecane posty

Mi ma prawo brakować, to jest dla mnie trzeci język więc nie przejmuje sie swoimi błędami, ale Ty mówiąc "basen dla kaczek". Wstyd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do majątku wspólnego - po zawarciu umowy nie ma juz majątku wspolnego... a dotychczasowy przekształca sie we wspolwlasnosc w czesciach równych... Oczywiscie mozna udawadniac, że oboje małżonkowie, ponieśli równe nakłady na samochod i jeden z małżonków moze udawadniać, że właśnie poniósł nakłady ze swojego majątku osobistego na majątek osobisty drugiego - ale to mozna zrobic zawsze i kwestii fałszywych zeznań sie nie obejdzie... to nie wina prawa, tylko ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No widzisz, prawo mówi jedno a dzieje się coś innego. a tak się mądzryłaś na początku jak dziewczynka świeżo po studiach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
" to się spytaj sędziów w sadzie apelacyjnym w Gdańsku - podać numer sprawy" Whim... a ja Cie sie z Tobą spotkam, oskarże Cie o pobicie i wygram sprawe... moge spokojnie znaleźć kilkunastu świadków - szanowani ludzie - prawnicy, osoby zaufania publicznego, kórzy będą zeznawać, jak mnie kopałaś/eś i tłukłaś kijem.... czy to oznacza, że prawo jest złe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wstyd mam zakryty:P Basen dla kaczek był przenośnią niepoprawną politycznie w tym kraju oraz np w USA widzialam takie malutkie baseniki dla ptakow przed domami i nie były to oczka wodne:P I jeszcze... chodziło o rozmiar basenu... ech..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"a tak się mądzryłaś na początku jak dziewczynka świeżo po studiach." to do mnie :D:D tak jak pisałem - nie pojmujecie funkcjonowania prawa, wiec sie nie wypowiadajcie... przed celowym działaniem w złej wierze, żadne prawo nie uchroni bo sędzia to nie duch święty i orzeka w oparciu o przedstawiony materiał dowodowy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a czy ja twierdzę że prawa ? to jest podejście do tematu przez ludzi i przez prawników - przykro ale trochę bywałam w sądzie i jako strona postepowania i jako świadek . Sedziowie jak ludzie rózni u jednych sprawy sa spokojne a u innych nawet pani sędzia wydziera sie na świadków strony ( notabene kobieta powinna się leczyć) - istny horor . Ale widzisz według prawa akt notarialny jest nieopodwarzalny - a jednak stosowanie prawa w Polskich sądach bywa różne - posiadanie aktu notarialnego niczego nie gwarantuje - a le o tym przekonujemy się później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie zapominająć że sędzia to człowiek, człowiek jest omylny a do tego sędziowie sa rózni... bardzo rózni o korupcji juz litościwie nie wspominam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Komicznie dobrze powiedziałeś dowody.................. a akt notarialny jest dowodem czy nie ? Bo wychodzi na to że akt aktem a najwazniejsze co powie ten czy inny świadek - słowo pisane zawarte w akcie prawnym nie wazne :-(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Whim - widzę, że przeżyłaś coś strasznego. Trzymam za Ciebie kciuki. Może powinnaś napisać temu Komicznemu co to za akt - ciekawe co powie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
" a akt notarialny jest dowodem czy nie ? " kobieto - napisalem Ci powyzej... nie widziałem i nie znam akt sprawy, ale jeżeli udowodnisz, że samochód został kupiony w połowie ze środków, które należały do majątku osobistego drugiego małżonka, na dodatek bez jego wiedzy i zgody, to sąd moze postanowić jak w przytoczonej przez Ciebie sentencji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Może powinnaś napisać temu Komicznemu co to za akt " ale ja wiem co to za akt (jestem z ABW :D:D ) To umowa majątkowa małżeńska wyłączająca wspólność ustawową :D:D Carlosie - Whim chodziło o nr akt sprawy... To takie coś, takie literki i numerki :P ktore masz napisane w kazdym wyroku i postanowieniu sądu - zazwyczaj w lewym górnym rogu... Np Sygn. akt. IIIC 786/02 (wzięte z głowy, zeby nie było ) :P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rzeka
w trakcie małżeństwa, podpisaliśmy intercyzę ...i teraz ja mam pieniądze tzw.spokojne a mąż dysponuje majątkiem którym może sobie ryzykownie inwestować bez ryzyka dla naszej przszłości..w razie "błędu" coś tam zawsze zostanie i odwrotnie-jeśli sukces to korzyść dla nas obojga. Nie ma to nic wspólnego z brakiem zaufania a jedynie z rozsądkiem.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"w trakcie małżeństwa, podpisaliśmy intercyzę ...i teraz ja mam pieniądze tzw.spokojne a mąż dysponuje majątkiem którym może sobie ryzykownie inwestować bez ryzyka dla naszej przszłości.." też tak nie do końca jest :P (grunt to kumuś zadać mola :P ) po pierwsze, zalezy kiedy zawarliscie tę umowę.... po drugie - są jeszcze roszczenia wynikające z tzw skargi pauliańskiej :P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rzeka
tak się droczysz czy zakładasz ,że wiem o czym piszesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli masz namysli tę "jej wersje" regulowaną w prawie upadłościowym i naprawczym to owszem - 2 lata chyba... ale na zasadach ogolnych z art. 527 kc, zawsze mozna udawadniac, ze pan mąż zarobione pieniądze częściowo umieścił w majątku osobistym żony :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
" tak się droczysz czy zakładasz ,że wiem o czym piszesz?" nie drocze sie... po prostu pisze Ci, że nigdy nie mozesz byc do konca spokojna... mroczne i diabelskie kruczki prawne nie śpią, czuwają i wypatrują jak Cie tu ogołocić :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poczytałam, całkiem interesujące, całe szczęście, że mnie nie dotyczy...i raczej nie będzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowy rok
jest jeszcze jedno "ale" jesli chodzi o majatek posiadany przed malzenstwem. Pan A dorobil sie przed malzenstwem majatku o wartosi 300 tys zl ktory na niego pracuje np na gieldzie. Pani B przed malzenstwem zaoszczedzila 10 tys ktory tez zainwestowala. po kilku latach, widac golym okiem jakie sa dysproporcje w zyskach, ktore zostaly uzyskane w malzenstwie z tych dwoch roznych kwot, zyskach ktore moga juz byc uznane za wspolne, a ktore wynikaja z dwoch roznych stanow majatkowych zastanych przed slubem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Komiczne na zasadach ogólnych kc, to wszystko można udowodnić:P:P Owszem, miałam tamtą wersję skargi na mysli i to sa 2 lata:) Jedyny wniosek: nie brac ślubu :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komiczne -> podziwiam Twoje samozaparcie w tłumaczeniu zawiłości ,jak i oczywistości prawa :) Mnie już się odechciało:D przecież na kafe wszyscy na wszystkim świetnie się znają,a zwłaszcza na prawie i polityce,psychologii i psychiatrii:D:D:D:D:D Powodzenia w wysiłakach tłumaczenia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rzeka
sądzę,że po upłwie więcej jak 5 lat już tego typu argumentacja nie ma znaczenia...przynajmniej mam taką nadzeję:-) Mimo,ze na moim koncie co miesiąc pojawiają się pieniądze przekazywane przez męża ale mamy dzieci które utrzymujemy wspólnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"na zasadach ogólnych kc, to wszystko można udowodnić" to fakt :P dlatego rzeka nie moze być taka spokojna, bo sie w bajoro zamini :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokładnie...przerabiałam już toto i chyba mam lekko dość :) nie dość, że się traci kupę kasy (nawet na ślub bardzo skromniutki,) to potem, jeżeli nie wyjdzie, rozwiązanie tego zabiera zbyt dużo czasu i nerwów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×