Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kamcioczek

Sucha skóra i trądzik. Jak sobie z tym radzicie?

Polecane posty

Gość kamcioczek

Przeważnie osoby z trądzikiem mają tłustą cerę. A ja mam straszne suchą. Jakie kremy nawilżające sa dobre?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaalaaaa
Uzywam Bielendy Limonka Ogórek, nawet niezły, ok 7 zł, i ciagle pilingi pilingi i pilingi żeby nie było ''łusek''.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaa ten sam problem
mi pillingi jeszcze bardziej wysuszaja skore:/ az robia mi sie plamy czerwone, i potem musze caly tydzien ja nawilzac, zeby znikly:/ jakas pomoc dla mnie? stosuje leki od dermatologa ale nie poamgaja w ogole prawie:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emilianna
Trądzik przy cerze suchej ciężko leczyć, bo wszystkie leki i kosmetyki przeciwtrądzikowe bardzo często mocno wysuszają. Ja wysuszoną skórę kremuje dardią, dobrze nawilża i nie podrażnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niestety u mnie też się to pojawiło. antybiotyk zapisany przez p. doktor, działa tylko na wielkie ropne krosty, których u mnie mało, wysusza jeszcze bardziej a pryszcze nie znikają. znalazłam jednak coś interesującego w internecie (pod cytatem krócej): \"Though it is a common perception that oily skinned people are vulnerable to acne, people with dry skin are not immune to acne. People with dry skin are not normally affected, but they certainly can get it. Dry skin acne is caused when the natural moisture content of the skin becomes very low or lost. The skin loses its moisture content and becomes dry, especially during the winter season. The skin tends to itch and peel off when it becomes dry. In extreme cases, it leads to cracking of the skin, which is sore and sometimes bleeds. To treat acne on dry skin, it is important to moisturize the skin. You must try to retain the natural moisture content of the skin by applying moisturizing lotions or creams. It is good to apply these immediately after baths or showers, since the skin absorbs better when it is moist and when the pores are open. The moisturizing lotions and creams comprise agents like aloevera, glycerin, and mineral oils that help in increasing the moisture content of the skin. They are generally sunscreen based. Mild soap cakes, liquid soaps, and bath solutions are available for people with a dry skin acne problem. To treat dry skin acne, oral medications are commonly used. Several ointments are available to treat dry skin acne. They have to be applied on the affected areas gently as per the suggestion of physicians. This helps in healing the wounds or cracks in the skin. The areas mainly affected are elbow joints, the areas surrounding the lips, ears, and neck, and the buttocks. It is a common condition which tends to occur in extreme hot or cold climates. Clothing can play a role in the treatment of dry skin acne; cotton clothing can be very soothing for people suffering from this, as synthetic materials can trap sweat and aggravate the condition.\" Esencja tekstu: trądzik przy suchej skórze jest spowodowany utratą lub obniżeniem poziomu nawilżenia. tak się dzieje szczególnie sezonie zimowym. ... przy walce z trądzikiem na suchej skórze ważne jest aby ją nawilżać. musisz spróbować przywrócić naturalną zawartość wody w skórze aplikując krem albo lotion. najlepiej robić tuż po kąpieli albo prysznicu, kiedy pory są jeszcze rozszerzone, a skóra lepiej absorbuje. kremy zawierające wyciąg z aloesu, glicerynę lub olejki mineralne sprawią,że skóra będzie lepiej nawilżona. Ubranie może odgrywać dużą rolę. noszenie bawełnianych ubrań może przynosić efekt kojący, a materiały szuczne mogą pogorszyć ten stan. po przeczytaniu tego artykułu postanowiłam spróbować nawilżać się ile sił. nigdy nie miałam problemów z cerą, więc liczę, że się uda:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hajkalakaj
nie wiem czy wiecie ale majac skore tradzikowa jest ZAKAZ uzywania peelinow ziarnistych - tak powiedziala mi moja kosmetyczka. Bakterie tylko rozonosi sie po calej twarzy. Nalezy uzywac enzymatycznego . Ja mam taka skore jak ty droga autorko i uzywam poprostu mydla siarkowego i afronisu, peeling enzymatyczny ziaja, maseczke z glinka z ziaji i dermoniz -zel punktowy takze polecony przez kosmetyczke. Przy takim zestawie napawde trudno utrzymac nawilzona skore :( efekt jest taki ze tradziku juz nie ma :) jednak problem suchej skory trwa...stosuje rozne kremy, a na noc te naprawde tluste i rano jest ok jednak w dzien bardzo cera mi sie wysusza. Lekka poprawe widac jedynie po srodziemnomorskiej maseczce do twarzy z oliwka firmy avon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malineczka98
Mój chłopak miał trądzik. I nic mu nie pomagało. Wkońcu babcia mojej przyjaciółki powiedziała mi że na trądzik dobre jest mydło siarkowe. Nie bardzo w to wierzyliśmy. Ale co nam zależało spróbować. Kupiliśmy to mydło w aptece kosztowało 15 zł. I przemywał nim twarz. szczerze mówiąc. To zostało mu pare drobnych krostek. A twarz przemywał przez miesiąc. pare razy dziennie. Byłam tym bardzo zaskoczona. Z resztą mój chłopak też:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hajkalakaj
mydlo siarkowe za 15 zl??? ja kupuje za 3,50 i m tez pomoglo :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaja30.4
Bardzo trudno jest leczyć trądzik jeśli ma się suchą skórę, stosowanie tłustych kremów powoduje zwiększenie wyprysków a i tak skóra nie zostanie ani nawilżona ani natłuszczona. Najlepiej zastosować "coś "od środka typu olej z ogórecznika, lnu... Ja zrobiłam sobie kurację preparatem Biocol OMEGA 3,6,9 stosuje się tylko 1 kapsułkę dziennie, preparat zawiera olej z: łososia, siemienia lnianego, ogórecznika oraz vit.E co najważniejsze dostarcza NNKT, kwas alfa-linolenowy ALA składniki te pozwalają utrzymać właściwy poziom nawilżenia skóry, uodparniają ją na działanie czynników drażniących np. mydła wiatru, mrozu. Lecza stany zapalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jiolka
kiedyś używałam wielu leków na trądzik takich jak np isotrexin. to była skuteczna metoda może na 2mies. potem było gorzej, nie dość, że pełno stanów zapalnych i bolących gul, to jeszcze ta sucha napięta skóra..no i na forum właśnie ktoś pisał o mleczku nawilżającym dardia więc w aptece zapytałam o niego. babka mi powiedziała, że skuteczny i kupiłam. teraz używam tylko tego kremu. leczę trądzik tetracykliną, a suchą skórę traktuję dardią. no i pomaga! więc polecam Ci także spróbować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania N
By załagodzić suchość skóry i trądzik, polecam filtrowanie wody. Odkąd mam u siebie filtr prysznicowy, nie mam żadnych kłopotów z cerą. Polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Poczytaj, poczytaj, a jak się już zdecydujesz na zrobienie z tym czegoś, to zajrzyj sobie na stronę http://sklep.osmoza.pl/. Mają tam bardzo dobrą ofertę filtrów do wody, zmiękczaczy, odżelaziaczy i filtrów do łazienki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
polecam też zainwestowac w dobry podkład, który nie pogorszy stanu Twojej cery. podkład mineralny z Artdeco zawiera łagodzące składniki które niwelują objawy trądziku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×