Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość marlenka 1980

czy wiecie jaka powinna byc roznica miedzy pecherzykiem a zarodkiem??

Polecane posty

Gość marlenka 1980

czy zbyt maly pecherzyk moze byc grozny dla ciązy?? moj ma 11,6 mm pecherzyk a dzidzius 9 mm jest to 7 tydzien, bardzo was prosze o opinie bo sie martwie ze pecherzyk jest za maly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja akurat tez bylam w 7 tyg na usg i u mnie pecherzyk byl o tydzien wiekszy od zarodka dokladnie wg miesiaczki bylam w 7 tyd i 1 dniu wg pomiaru pecherzyka tak samo a wg pomiaru zarodka w 6 tyg i 1 dniu u nas pecherzyk mial 20,9 (nie wiem czy dobrze odczytalam to z usg) a zarodek 6,36

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak wlasnie przeczytalam ze skrot Gs oznacza wielkosc pecherzyka wiec dobrze odczytalam czyli u nas mylo 20,9mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marlenka 1980
bo mi lekarz powiedzial ze bedzie poronienie bo pecherzyk jest za mały w stosunku do dzidzi i sie martwie juz raz bylam w szpitalu bo krwawilam delikatnie bralam zastrzyki i biore duphaston

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marlenka 1980
czyli u ciebie bylo ok roznica ok 14mm a ja mam ok 2 mm roznicy tylko:( na dodatek mam krwiaka i ten lekarz tak powiedzial jestem przerazona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja plamilam a teraz skonczylam 12 tydz i wszytko jest ok wg mnie jezeli dzidzius rosnie, a widac ze jest duzy to jak mogl powiedziec ze poronisz :( co za "lekarz" a widzialas serduszko? badz dobrej mysli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm a ja wogóle nie wiem ile mial pęcherzyk a aile zarodek. mam napisane tylko CRL= 19 mm gdzie mam szukac wielkosci pecherzyka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marlenka 1980
wielkosc pecherzyka to chyba SG no ale powiedzial w szpitalu ze przez tydzien pecherzyk urosł 0,6 mm a dzidzius w tym czasie 2 mm to i tak malo bo niby 1mm ma byc dziennie . ze wolno rosnie pecherzyk, i ze dzidzius nie ma miejsca ze pecherzyk powinien miec ok 20-25mm serduszko bije

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Npisano mi tylko " W jamie macicy widoczny 1 pecherzyk ciazowy o regularnym obrysie i okraglym ksztalcie wielkosci mm z widocznym echem zarodka o wymiarach crl=19 mm co odpowiada 8W 5D" nie wpisali ile ma pecherzyk... to naprawde jest takie wazne??:-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marlenka zanim zaczniejs zsie zamartwiac to idz do innego lekarza i zbadaj sprawe! Nie warto tak do konca nikomu wierzyc bo nie raz to co mówi lekarz troche mija sie z prawdą. Lepiej to sprawdzic u kilku lekarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marlenka 1980
no wlasnie gdzies wyczytalam ze jak roznica jest mnejsza niz 5mm to jest w 80% poronienie w najblizszym czasie i to samo lekrz zasugerował :( beta wolno rosła 382 za 8 dni 891 za 2 dni 1461 znow za 3 dni 2200 :( robili mi w szpitalu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CRL jest do długość ciemeniowo-siedzeniowa (od główki do pupci dziecka, GS długość pęcherzyka ciążowego pozniej dochodzi: FL - długość kości udowej AC- obwód brzuśka HC - obwód główki BPG - wymiar dwucienieniowy (średnica główki) http://www.noworodek.pl/index.php?sm=2&ope=1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marlenka 1980
ta beta 2200 to byla w 6 tygodniu to ostatnia jaką mi wykonali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam na fotce z usg tylko ga, crl, sd lub so i nie bardzo wiem co to to sd czy so...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marlenka a beta zgadza sie z wielkoscia dzidziusia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marlenka 1980
mala ale miesci sie w dolnej granicy norm nikt nic nie slyszal co jest jak jest maly pecharzyk>/?? i zarodek prawie taki sam???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marlenka 1980
niewiem wiem ze co 3 dni beta nie podwajała sie tylko tak 2/3 rosła a w 6 tyg to przedzial jest chyba cos od 1180 do kilkunastu tysiecy ja mialam 2200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to całkiem się miescilas w granicy normy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najwazniejsze ze serduszko bije! jezeli to 2200 bylo pod koniec 5 tyg to tez jest w normie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marlenka 1980
tylko mnie zmartwił tym maluśkim pecherzykiem ze ciaza pójdzie:( bo pecherzyk sie żle rozwija

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marlenka nie martw sie na zapas. idz do innego lekarza nich ci zrobi usg i powie czy wszystko ok. nic mu nie mów o pecherzyku dopiero jak skonczy badanie i ci powie. Jak sam na to wpadnie to znaczy ze wtedy bedziesz myslec jak nie wpadnie to zapytaj co o tym sadzi i zobaczysz. nie ma co sie sugerowac jedna diagnoza trzeba to potwoierdzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a teraz bierzesz cos na podtrzymanie ciazy? wg mnie jezeli mialoby sie cos stac i dziecku byloby za malo juz od 5 tyg to nie doszlabys tak daleko teraz nie stresuj sie bo to zle dziala na dziecko, odpoczywaj i jedz na kolejne usg za jakis czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marlenka 1980
biore duphaston 3 razy dziennie, nospe kazali i folik tydzien wczesniej pecherzyk mial 7mm a dzidzius 3,3 mm czyli roznicy ok 4 mm a teraz dzidzius rosnie szybciej niz pecherzyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja ostatnia @ mialam 21.06, a staralismy sie o dziecko 3.07, mam regularnie co 28 d. dwaj lekarze stwierdzili następująco: pierwszy - ciąza 8/9t pecherzyk pusty spłaszczony i 19mm - trzeba usunąć - skierowanie do szpitala. drugi w szpitalu - ciąża 7t, widać 5,5 mm zarodek ale bez akcji serca, wykonano badanie HCG i = 31.200 jedn/ ml - dal mi kilka dni na CUD jesli nic sie nie wydarzy - kłada mnie na poronienie. Czy ktos potrafi mi pomoc wyliczyc ktory to tydz i czy sa szanse jakies? ja wyliczylam ze to poczatek 7t, jestem zrozpaczona, dziecko mialo przyjsc na swiat w moje urodziny ;-((((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×