Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

billie

a ja mam takie pytanie do starszych forumowiczów

Polecane posty

wszyscy teraz narzekają na obecny rząd i ten troszkę wcześniejszy. a ja mam pytanie czy jest na sali ktoś, kto pamięta jak było w polsce przed IV RP? bardzo mnie to ciekawi... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co dla mnie
tak, była ekipa Millera, osz w morde :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haha jak dla mnie to nawet 100 letnia pomarańczka nie jest dojrzała, a co dopiero starsza na forum:D:D:D:classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co dla mnie
bejbe, chodziło o starszych wiekiem kochana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ten okres pamiętam jak przez mgłę, bo za młoda byłam wtedy ;) a moze ktoś pamięta, jak było za mazowieckiego, albo za suchockiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wszyscy mieli pracę
Najlepiej było przed 89r. Wyobraźcie sobie, że wszyscy mieli pracę i nie było w Polsce głodnych dzieci tak jak teraz. Teraz dobrze (aż za) jest tylko niektórym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bejbe, chodziło mi o wiek, a nie staż na forum ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co dla mnie
no własnie , ten okres AWS-UW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
billie--- wiem!;) czytałam treżc tematu i sie domyśliłam:D Ale mówie,że jak widze pomaranczke chocby nawet ode mnie) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co dla mnie
nie, zdecydowanie nie komuno wróc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wszyscy mieli pracę
Za Mazowieckiego jeszcze z pracą było jako tako. Ale juz zaczęto rozkradać polski majątek i zamykać zakłady pracy dzięki, którym ludzie mieli pracę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co dla mnie
no ale niestety taka kolei rzeczy, kapitalizm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co dla mnie: jeśli mogę zapytać, to według Ciebie kiedy było najlepiej? wszyscy mieli pracę: ale te zakłady i tak baknrutowały, więc to była kwestia czasu, kiedy je zamkną...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wszyscy mieli pracę
Urodziliście się niedawno, wyrośliście w świecie, w którym praca jest łaską. Od urodzenia opatrzyli się wam ludzie grzebiący po śmietnikach. I wydaje się wam, że to normalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co dla mnie
nie uwazam ze brak pracy to normalne, ale rzeczywiscie nie mam porownania..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja się właśnie chyba za późno urodziłam, żeby zrozumiec przeszłośc, a moja wiedza na temat ostatniego stulecia w Polsce pochodzi wyłącznie z książek. dlatego pytam o zdanie tych, którzy przeżyli to wszystko osobiście...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jackass534
a bejbe jaz zwykle ma cos do powiedzenia mimo ze z racji wieku nie powinna sie tu wypowiadac. przeciez pyt jest do STARSZYCH forumowiczow wiec won stad!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chętnie bym poczytała, jak ktoś opowiada o przeszłości...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trutnia
czesc wam wychowalam sie w PRLu, oboje moi rodzice mieli prace.zawsze wyjeżdżałam dwa razy do roku na kolonie i zimowiska.z rodzicami na wczasy nad morze i czasami zima w gory.nie mialam tego - czego nie bylo w sklepach. potem dobrze wspominam lata 1999 - 2006. moja i męza firma rozwijała sie błyskawicznie. potem klapa ktora trwa do dziś . no to tyle pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czuje sie jak Matuzalem. :( Pamietam jak wybrali Papieza-Polaka, pamietam pochody pierwszomajowe i pamietam kolejne pogrzeby pierwszych sekretarzy radzieckich. Masakra, czuje sie jak endemit :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki za odpowiedzi :) naprawdę wszyscy uważają, że przed '89 było lepiej niż teraz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inaczej. Na pewno dzieciaki byly lepiej chowane, nie bylo tyle telewizji, o komputerach i necie nawet nie wspominam. Ludzie blizej siebie zyli, zyli wolniej. A ze bylo biedniej i ciezej? na pewno bylo. Smiem twierdzic jednak ze chyba lepiej. Ale niewatpliwie trudniej mieli w wielu dziedzinach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wychowałam się w PRLu, pamiętam smak parówek z mięsa ( ! ) i musztardy bez konserwantów. Pamiętam smak lodów śmietankowych. Pamiętam, że w tym rzekomo odizolowanym kraju miałam paszport i jako córka marynarza zwiedziłam w latach 81-83 cały swiat. Pamiętam smak wedlowskiej czekolady. Pamiętam mleko w szkole dla wszystkich dzieci i obiady za grosze - dla biednych i bogatych. jadł kto chciał. Pamiętam też niekończące się oczekiwanie na taksówki na parkingu :D Ale też Warszawę bez korków i MNÓSTWO wolnego miejsca do parowania :D I poranki w kinie Femina, na które każdego było stać.... nawet żeby latać codziennie. I teatr telewizji w każdy chyba czwartek. ech....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a nikomu nie brakowało np. wolności słowa? nie przeszkadzało to, że artykuły w gazetach i wypowiedzi w mediach były tworzone pod partię? a co z poczuciem bezpieczeństwa - w każdej chwili ktoś mógł na ciebie donieśc - to też nie przeszkadzało? i te ogromne kredyty zaciągane u innych państw, które spłacac będziemy jeszcze wiele lat, też odpowiadały społeczeństwu? naprawdę trudno mi uwierzyc w to, że wtedy żyło się lepiej niż teraz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spinola Abraxax corp. jako córka marynarza miałaś chyba lepszą sytuację niż reszta społeczeństwa... nie wszyscy mieli chyba tak dobrze jak Ty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Billie - pragnę zauważyć, że właśnie teraz jesteśmy najbardziej zadłużeni w historii istnienia Państwa Polskiego :) A wyobraź sobie, że nie przeszkadzał mi brak wolności słowa w gazetach, bo w tych czasach czytałam "Świerszczyka" :) Czy było mi lepiej? Myślę, ze każdemu, kogo stary nie wpierdzielał się do polityki było dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dlug wzrosl kilkukrotnie od czasow Jaruzelskiego tylko o tym sie nie mowi. z ta wolnoscia... nie wiem. Za mloda bylam jednak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no podobno jesteśmy zadłużeni przez te peerelowskie kredyty... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×