Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

SILNA WOLA

Co pokryje zielony kolor duluxa. Pomocy!!!

Polecane posty

Witam, Pomalowałam kuchnię bez okna na kolor Alpejska Łąka firmy Dulux. Farba całkowicie nie sprawdziła się. Wyszedł kolor żółty a na nim zielone mazy!!! Wyglądało jakby oddzielił sie w niej pigment. Następnie wczoraj mąż pomalował ściany na żółto i całkowicie sie nie pokryło. Ciągle przebija ten kropny Dulux. Poradzcie jaka farba pokryje to świnstwo. I jaki kolor polecacie. Kuchnia jest ślepa więc chyba powinien byc jakis jasny, tylko jaki kolorpokryje tę zielen. Meble są koloru jabłoń (troszke jasniejszy calvados) z dodatkami srebrnego. Prosze poradzcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wydaje mi się że powinnaś tym zółtym pomalować przynajmniej 2 razy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja całe mieszkanie mam w duluxie.Żeby kolor nie dawał nam uczucia ,,rozdzielenia\" lecz był jednolity kolor to muśisz pomalować przynbajmniej 2 razy. W jednym pokoju mam kukurydziane pole(kolor taki żółty)wcześniej był tam kolor zielony i by był kolor taki jaki chciałam trzeba było niestety malować 3 razy!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myślę że zeze
bo nie każdy wie że duluksa się nie miesz i nie rozcieńcza. np. kolory świata mają galaretkowatą postać i tak należy malować. u mnie na wszystkich ścianach jest dulux i po pierwszym razie pokryło. natomiast sąsiadka zaczęła mieszać i rozcieńczać i potem takie kwiatki jak u ciebie wyszły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja również nie mieszałam i nie rozcieńczałam a miałam jak miałam :) zresztą rozcieńczało się kiedyś farby,teraz już są tak dobrane że nie ma potrzeby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmm ja juz kilkakrotnie malowalam swoje sciany farba dulux i jestem z tej farby baaardzo zadowolona, nawet zielony groszek pokryl czerwonego grapefriuta!!! jestem zdziwiona ze takie cyrki ci wyszly na scianie, moze farba byla przeteminowana... sprobuj inny ciemniejszy kolor farby ale tez dulux najlepiej pokrywa sie sciany farba tej samej firmy co poprzednia 2 warstwy powinny zalatwoc sprawe zycze powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MarcinW.
Farby Dulux !!! NIE POLECAM. Właśnei pomalowałem kilka dni temu pokój na kukurydziane pola - MASAKRA !!! mam pokój w kolorze ubranka ludzi co robią mosty i drogi. Jeśli chodzi o alpejską łąkę na szczęście w ostaniej chwili zmienilem zdanie i pomalowalem pokój na pistacjowo - NIE JEST ŹLE ! Ale ogólnie musze powiedzieć że kolory latalogowe Duluxa a realia to jak czarne a białe. Ogólnie NIE POLECAM FARB DULUXA... Zastanaawiam sie co mnie pokusiło by wybrać właśnie te farby. Szlag by to trafił....!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja maluję jutro pokój, to znaczy malarze mi malują i jak zapytałam jaką farbę mam kupić to powiedzieli, że tylko śnieżkę!!żadnego duluxa, bo podobno te farby bardzo się popsuły. Ja tam się nie znam, malarzem nie jestem:)piszę tylko co powiedzieli mi fachowcy(aa właśnie czy tacy fachowcy to przekonam się jutro, po malowaniu:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak się skłąda autorko ze mam
ten sam kolor;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jasne że malarze nie lubią
bo jest gęsta, wałek się robi ciężki i trzeba się porządnie namachać. O niebo lepsza słynna "jedynka" o konsystencja maślanki:-O A jak ci mieszkanie uchlapią, to se odszorujesz. A już na pewno nie farby wina, że ktoś nie wie, co to tester, zanim upaćka ścianę na kolor, który go nie kręci. Ja mam cały dom w duluxie i polecam. Długo się nie brudzi, a nawet jak się ścianę upaćka (np. za telewizorem potrafi osiadać kurz), to można go bez problemu zmyć na mokro gąbką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do czego sobie życzysz
Ja też bardzo sobie chwalę duluxa, a kolor alpejska łąka jest naprawdę super, co prawda nie zdecydowałabym się pomalować nim całej ściany bo jest dość wyrazisty, ale to kwestia gustu. Jednak do wykonania dekoracji na ścianach sprawdził się świetnie. Teraz właściwie żadnych farb nie powinno się rozcieńczać, a znam takich, którzy po otwarciu pojemnika stwierdzili, że kolor jest zbyt intenstywny i go mieszali ze zwykłą emulsją...wtedy niestety wychodzą takie kwiatki jak autorce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fera
Jeśli mowa o kolorach duluxa, to czy ktoś może poradzić jaki kolor pasuje do dojrzałego groszku? Mam na dwóch ścianach w jasnym pokoju ten kolor i na dwóch pozostałych chcę położyć jakiś inny. Jasne- np. kość słoniowa dulux once w połączeniu z groszkiem wygląda byle jak, więc chcę odejść od bardzo jasnych kolorów, ale też nie chcę przytłoczyć pokoju. Co radzicie? Zastanawiam się nad położeniem rzymskiego poranka lub włoskiego orzecha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość K3 madzik
A jeśli chodzi o dojrzały groszek to malowałam nim w pokoju syna i dodałam kilka pasów alpejskiej łąki. Bałam się że będzie za zielono ale wyszło naprawdę ładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość K3 madzik
Chyba uciekł gdzieś mój poprzedni komentarz..:) Generalnie jestem zadowolona z farb Duluxa, wypróbowałam mglisty poranek, kogiel-mogiel, dojrzały groszek i alpejską łąkę. Na salon kupiłam właśnie rzymski poranek i magnolię-to pierwsze to będzie chyba porażka-pomalowałam kawałek ściany i wygląda całkiem inaczej niż w katalogu, magnolia w sumie też-jak budyń waniliowy :) I teraz mam problem bo chciałabym jakiś inny kolor z tych beżów Duluxa ale jaki?? Boje się że tak jak rzymski poranek będzie niewypał. Może malował już ktoś orzechem włoskim i pastelowym jaśminem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAnka
Witam, ja pomalowałam kuchnię w kolorze Alpejska łąka Duluxa. Powiem jedno, kolor rewelacyjny. Nie było osoby, która nie zakochałaby się w tym kolorze. Bardzo optymistyczny, świeży i dodający blasku kolor. Gorąco polecam, tym którzy się zastanawiają oraz tym, którzy są przed malowaniem :) Nawet po dłuższym czasie kolor się nie zmienia, nie wygląda jak brudny czy też nieświeży. Jestem mega zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×