Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość maja44

PRZETOKA pecherzowo-pochwowa

Polecane posty

Gość gość
Przetoka to powikłanie po operacjach ginekologicznych , często po usunięciu macicy. Trudno powiedzieć czy to błąd lekarza, ale się zdarza i chwilka nieuwagi operatora przy krwistym zabiegu może doprowadzić do przetoki. Naprawa powinna być przeprowadzona przez urologa, ja pierwszą nieudaną miałam robioną przez chirurga i mimo dużych umiejętności chirurga operacja się nie udała i pozostał problem oraz duża blizna od spojenia łonowego powyżej 4 cm nad pępkiem. Ale w końcu udało się , myślę, że to już koniec z tymi ciągłymi wkładami urologicznymi i majtkopampersami, Współczuję wszystkim którzy mają ten problem bo wiem jakie to jest uciążliwa. Kochane myślcie pozytywnie mnie się udało po trzecim podejściu choć czasem miałam już wszystkiego dosyć, Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witam jestem po takiej operacji i z tego powodu starałam się z zusu do sanatorium jednak na komisji odmówiono mi skorzystania z tego typu leczenia. Co moge zrobić i co mi radzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wyjazd do sanatorium należny się tylko po operacji ginekologicznej np usunięcie macicy. Przetoka nie jest zakwalifikowana do tego typu leczenia a ciężko się jej pozbyć-wiem co mówię bo mi udało się po trzecim podejściu. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja mama ma też podobny problem..., konsekwencje brachoterapii, do tego biedaczka ma tez stomie, cudem byloby dla niej udana operacja przetoki, żeby przestać już chodzić w pampersach, ma 56 lat :( mieszka na pomorzu, chirurg onkolog, który miał zrobić operację, poinformował, że nie zrobi tego i że jego zdaniem nikt nie podjąłby się tej operacji:(, ale jak widzę, kobiet z tym problemem jest więcej, może jednak jest nadzieja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ważne jest nie poddawać się. Ja miałam przetokę w wieku 53 lat . Dopiero trzecie podejście zakończyło się pomyślnie. Dobry szpital to Katowicka urologia na Strzeleckiej lub szpital kliniczny w Zabrzu. Mnie operował profesor z Zabrza. Jak długo można chodzic w pampersach życzę wszystkiego dobrego i trzymam kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam podobny problem tzn przetoka pęcherzowo pochwowa. Bardzo się boję bo czeka mnie operacja naprawcza. Moje pytanie brzmi, ile czasu goi się po takiej operacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To zależy jaką metodą, jeżeli przez pochwę to czas rekonwalescencji jest krótszy, jeżeli przez powłoki brzuszne do dłużnej, jednak nie zawsze da sie przez pochwę. W szpitalu jet się od 5 dni a potem l-4 poszpitalne ja miałam 30 dni. Życzę aby udało się za pierwszym razem. Jeżeli będziesz miała pytania to chętnie podzielę się moim doświadczeniem ( trzy razy operacja naprawcza)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Operację naprawczą przetoki pęcherzowo pochwowej będę miała metodą brzuszną, nie ma innego dojścia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy mogę dowiedzieć się się w gdzie była operacja naprawcza przetoki pęcherzowo pochwowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam operacje przetoki pecherzowo-pochwowej miałam w Lublinie. Oferował mnie profesor . Poleceń udana za pierwszym razem przez pochwał. Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam , ja miałam operowana przetokę w Katowicach na Strzeleckiej. Niestety pierwsza próba nieudana, za drugim razem operacja w asyście prof. z Zabrza operacja się powiodła. Przetoki za każdym razem operowane przez brzuch. Wydaje się że to drobne skaleczenie pęcherza ale naprawa trwa czasami bardzo długo. Ps. słyszałam dobre opinie o prof. z Lublina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy miała jakaś z Was robioną taką operację w okolicach województwa pomorskiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam pytanie jestem po operacji naprawczej przetoki pęcherzowo pochwowej, założony mam cewnik i nie za każdym razem,ale zdarza się że leci mocz po cewniku(cewnik przepłukany). Czy to znaczy że operacja się nie powiodła? Miała któraś z Pań taki przypadek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niestety mam złą wiadomość. Ja miałam taką sytuację dwa razy i okazało się ,że operacja się nieudała. Jest jeszcze możliwość taka że cewnik jest zbyt cienki lub organizm się broni przed ciałem obcym. Jednak w większości przypadków to niestety nieudany zabieg. Myśl pozytywnie, jak się nie udało to następnym razem się uda. Wiem co mówię -udany zabieg miałam po trzecim podejściu. Życzę wytrwałości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Operację miałam metodą brzuszną tzn że za trzy miesiące mogę mieć następną operację zamknięcia przetoki? Czy któraś z Pań może dać namiary na dobrego fachowca? Jestem załamana..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo mi przykro, wiem co Pani czuje. Tak jak pisałam wcześniej mi udało się za trzecim podejściem (operacja przez brzuch)Też byłam załamana ale nie trzeba się poddawać -głowa do góry .Wiem jak to jest nosić pampersy . Nie polecam chirurga , operacja powinna być wykonana przez urologa. Dobra urologia to Strzelecka w Katowicach dr Kawecki lub klinika z Zabrza. Takie operacje są bardzo rzadko wykonywane, a po moim przypadku katowicka urologia wie jak to zrobić (miałam tam 2 razy). Życzę wszystkiego najlepszego, odpowiem na pytana .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do Pani, która miała naprawczą operację trzy razy, czy wszystkie były wykonywane przez brzuch?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy któraś z Pań była operowana w Szczecinie u Profesora Słojewskiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, niestety wszystkie operacje naprawcze były wykonane przez brzuch, inne dojście było niemożliwe. Minęło już 9 miesięcy a ja nadal się boję. Ponoć przetoki po jakimś czasie lubią się odnowić, mam nadzieję, że tak nie będzie i Pani uda się za pierwszym podejściu. Jak już pisałam najlepiej jak zabieg przeprowadzi urolog i to z doświadczeniem napraw przetok. Jest to zabieg wbrew pozorom skomplikowany u mnie trwał ponad 3 godziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej. Troche mi sie zrobilo slabo jak przeczytalam ten watek.. czekam na operacje naprawcza. Operacje usuniecia miesniakow i macicy mialam 30 sierpnia. 2 tyg po operacji lunelo ze mnie. Zdiagnozowana przetoka. Mam miec operacje naprawcza w grudniu w szpitalu im. Orlowskiego przez ordynatora urologi. Czy ktoras zna ten szpital? Jak czytam ze mialyscie po pare operacji naprawczych to robi mi sie slabo..jak funkcjonowac??? Mocz powoduje swedzenie i szczypanie i to ciagle zalewanie. Ja mam problem z chodzeniem normalnym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam. Ja też mam ten problem... 10 sierpnia miałam usunięta macice, po 5 tyg pojawil sie kapiacy z pochwy mocz, na dzień dzisiejszy W ogole już nie sikam normalnie. Od tygodnia mam podraznienie z którym sobie nie mogę poradzić bo przecież jest ciągły kontakt ciała z moczem... no i odnośnie Pani która wpisała się powyżej... 3 grudnia mam się zgłosić do szpitala im. Orłowskiego . Również do tego lekarza. Jeśli to możliwe proszę Panią o kontakt na iwonafraczyk@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 10
I bardzo proszę, jeśli któraś z pań miała podraznienie i się go pozbyla aby podzieliła się tą informacją bo tego nie da się wytrzymać, ani fizycznie ani psychicznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam. Jestem miesiąc po operacji przetoki pecherzowo pochwowej i zaczynam się bać ze problem powrócił tylko w dziwny sposób. Wycieka mi coś z pochwy ale tylko po sikaniu. Skorzystam z toalety usiądę i mokra plama na bieliznie sie pojawia. Czy by to był nawrót. Proszę o pomoc bo wpadłam w histerię i nie śpię przez to po nocach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wyslalam do Pani Iwony maila. Mam nadzieje na kontakt. W ogole naprawde ciekawa jestem czy ktoras z pan probowala domagac sie jakiegos odszkodowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wyslalam do Pani Iwony maila. Mam nadzieje na kontakt. W ogole naprawde ciekawa jestem czy ktoras z pan probowala domagac sie jakiegos odszkodowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też zastanawiam się nad odszkodowaniem, czy jest szansa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na odszkodowanie raczej nie ma szans. Przetoka jest zakwalifikowana do powikłania które możne wystąpić pooperacji ginekologicznej. co do komfortu to polecam majtki chłonne tena, nie odparzają i daja komfort jak mozna to tak nazwać. Każde wycieki moczu z pochwy to przetoka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam Jestem po pierwszej i nieudanej operacji naprawczej przetoki. Czeka mnie oczywiście następny zabieg.Mam pytanie ,jak radziłyście sobie oczekując na kolejne operacje? Byłyście na zwolnieniu czy też na rencie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja po zwolnieniu ze szpitala i wykorzystanym L-4 chodziłam do pracy, można poprosić lekarza rodzinnego o L-4 ale trzeba odczelac 3 m-ce na kolejny zabieg i przedłużające zwolnienie nie jest mile widziane w pracy, zwłaszcza że po kolejnym zabiegu jest nowe zwolnienie. Chodzenie do pracy jest uciążliwe( mało powiedziane)bo trzeba zabezpieczyć się w pampersy. Życzę wytrwałości, wiem co to znaczy. Pozdrawiam pechowców takich jak ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witam jeżeli któraś z pań była operowana lub też będzie operowana w najbliższym czasie w klinice w Szczecinie bardzo proszę o kontakt na maila annbegowska@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×