Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość oliwka 23

LISTOPAD 2008

Polecane posty

🖐️ Kobiety jak ja Wam współczuje tych mdłości. W pierwszej ciąży też je miałam, a teraz na szczęście wcale:) Wogóle czuje się doskonale. Tylko ten biust a'laPamela Anderson:) Z jedzeina to słodkie i jeszcze raz słodkie, ale staram się ograniczać. Z badaniami, to lekatrz powinien Cie poinformować, ale nie martw się nie musisz tego wcale robić. Zresztą obiema rękami podpisuje się pod Daffodile, nawet gdybym wiedział, że coś jest nie tak, to i tak bym urodziła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) Maja uwazam ze na dobrym sprzecie dobry lekarz wszystko wypatrzy nie stresuj sie bo pewnie z dzieckiem wszystko jest dobrze :) Daffodile ale badania nie inwazyjne nie sa az tak drogie (chyba) Daffodile....... 27......Wojkowice............9.......01.11 Kasika1.........23......Rzeszów…............9..... . . .02.11 Milla77..........30......Warszawa............9... ... .02.11 mother..........25......Warszawa...........9........04.1 1 happymama....26......kiedyś Legnica................06.11 Green_Gable...26.....Zachodniopom.......9-10.....06.11.. ..65 kg/+1 Marta1983.....21......Warszawa...........9.........13.11 .....65kg MarzenaMol....23......Wisła.................7.........14 .11 Jokasta........ 31..... Gdynia............... 7......... 14 11 mysza1980.....28......Warszawa.....................15.11 fajna-aj........27......Zachodniop...........7 i pół tyg ..15.11 Beata1987.....21..... Śląskie................7.........16.11......62 kg/+1 lorinka..........21......Blackpool.............6........ 19.11.....55kg Maja_21........21.....Kielce..................6......... 29.11.....64kg ja tylko przesunelam fajna-aj przed Beate zeby bylo w kolejnosci... a ja dzis zostaje sama z synkiem moj idzie na urodziny do kolegi i poprosil zebym zrobila im galarete ...(fu jak mozna to jesc??) wiecie jak to sie robi?? to bedzie moj pierwszy raz mam nadzieje ze to nic trudnego ..i wyjdzie mi jakas zjadliwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daffodile....... 27......Wojkowice............9.......01.11 Kasika1.........23......Rzeszów…............9..... . . .02.11..65kg Milla77..........30......Warszawa............9... ... .02.11 mother..........25......Warszawa...........9........04.1 1 happymama....26......kiedyś Legnica................06.11 Green_Gable...26.....Zachodniopom.......9-10.....06.11.. ..65 kg/+1 Marta1983.....21......Warszawa...........9.........13.11 .....65kg MarzenaMol....23......Wisła.................7.........14 .11 Jokasta........ 31..... Gdynia............... 7......... 14 11 mysza1980.....28......Warszawa.....................15.11 fajna-aj........27......Zachodniop...........7 i pół tyg ..15.11 Beata1987.....21..... Śląskie................7.........16.11......62 kg/+1 lorinka..........21......Blackpool.............6........ 19.11.....55kg Maja_21........21.....Kielce..................6......... 29.11.....64kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znalazlam jeszcze o kwasie foliowym:) Kwas foliowy a zdrowe dziecko Co to są wady cewy nerwowej? Wady cewy nerwowej (WCN) dotyczą mózgu i rdzenia kręgowego. Główne typy tych wad to bezmózgowie i przepukliny mózgowo- rdzeniowe. Dziecko urodzone z bezmózgowiem może przeżyć tylko przez kilka godzin. Nie jest ono w stanie samodzielnie oddychać, ma zaburzenia czynności serca i wielu innych układów. Przepuklina mózgowo-rdzeniowa zwykle powoduje paraliż dolnej części ciała a niekiedy także znaczne upośledzenie umysłowe. W Polsce wady te występują przeciętnie w 2-3 przypadkach na 1000 urodzeń. Należymy do krajów o największej częstotliwości występowania WCN. Jakie czynniki powodują zwiększenie ryzyka urodzenia dziecka z wadą cewy nerwowej? Nie są znane dokładnie przyczyny powstawania WCN, ale naukowcy odkryli szereg czynników, które zwiększają ryzyko urodzenia dziecka z taką wadą. Najnowsze badania dostarczyły dowodów, że jednym z czynników ryzyka jest niedobór kwasu foliowego (witaminy B9) u kobiet przed zajściem i w trakcie pierwszych tygodni ciąży (w okresie okołokoncepcyjnym). Kobiety, które już uprzednio urodziły dziecko z WCN podlegają zwiększonemu ryzyku urodzenia następnego dziecka z tą wadą. Grupa ekspertów powołana przez Ministra Zdrowia zaleciła ostatnio, aby wszystkim kobietom mogącym zajść w ciążę doradzano, by przyjmowały codziennie 0,4 mg witaminy B9 (kwasu foliowego). Uzupełnienie diety tym cennym mikroelementem zmniejsza o 75% ryzyko wystąpienia wad cewy nerwowej u noworodków. Dlaczego tak ważny jest właśnie kwas foliowy? Kwas foliowy należy do grupy witamin B. Bierze udział w budowie kwasu dezoksyrybonukleinowego (DNA), tworząc matrycę genetyczną programującą budowę i czynności wszystkich komórek ciała. Wobec tego posiadanie odpowiedniego zapasu kwasu foliowego jest ważne, szczególnie w ciąży. Najnowsze badania naukowe wykazały, że u dzieci kobiet przyjmujących witaminy z zawartością kwasu foliowego o 75% zmniejszyła się częstość występowania WCN. Co jest przyczyną braku kwasu foliowego w organizmie? Zapasy kwasu foliowego w organizmie mogą być bardzo uszczuplone w wyniku nieprawidłowego odżywiania się, stałego odchudzania, nadużywania alkoholu, palenia papierosów, ciężkiej pracy i innych czynników. Stosowanie pigułek antykoncepcyjnych także obniża zapasy kwasu foliowego. Jak się okazało, u niektórych osób może występować wada metaboliczna zmniejszająca możliwość przyswajania kwasu foliowego w produktach żywnościowych. Jakie produkty żywnościowe są dobrym źródłem kwasu foliowego? Kwas foliowy występuje w wątróbce zwierzęcej, ciemnozielonych warzywach liściastych, roślinach strączkowych, otrębach, drożdżach, żółtku jajek, burakach, ciemnym pieczywie, owocach cytrusowych i sokach. Jednakże możliwości przyswajania kwasu foliowego z produktów żywnościowych, u poszczególnych osób są bardzo zróżnicowane. Niekiedy, aby zyskać zalecaną dzienną dawkę 0,4 mg kwasu foliowego, konieczne byłoby spożycie 1-2 kg określonych produktów (np. szpinaku). Trzeba zwrócić uwagę, że przyrządzanie potraw (wysoka temperatura) niszczy większą część potrzebnego kwasu foliowego. Jakie są inne dobre źródła kwasu foliowego? Doskonałym źródłem są preparaty witaminowe zawierające 0,4 mg kwasu foliowego. W niektórych krajach dostępne są produkty żywnościowe z dodatkiem kwasu foliowego. Produktami takimi mogą być płatki spożywcze, mąka i pieczywo. Ogólnie przyjmuje się, że całe zapotrzebowanie na produkty niezbędne do życia powinno być pokrywane przez normalną żywność, bez potrzeby stosowania naturalnych i sztucznych dodatków. Niestety okazuje się, że w diecie większości kobiet w Polsce niedostateczna jest ilość kwasu foliowego. Uzupełnienie diety jest szczególnie wskazane u kobiet mających trudności w przyswajaniu kwasu foliowego zawartego w produktach żywnościowych. Kwas foliowy zawarty w tabletkach jest łatwiej przyswajany przez organizm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
posta pisalam juz z pol godziny to odnosnie Daffodile i tej kwoty badan nie inwazyjnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daffodile....... 27......Wojkowice............9.......01.11 Kasika1.........23......Rzeszów…............9..... . . .02.11..65kg Milla77..........30......Warszawa............10... ... .02.11 mother..........25......Warszawa...........9........04.1 1 happymama....26......kiedyś Legnica................06.11 Green_Gable...26.....Zachodniopom.......9-10.....06.11.. ..65 kg/+1 Marta1983.....21......Warszawa...........9.........13.11 .....65kg MarzenaMol....23......Wisła.................7.........14 .11 Jokasta........ 31..... Gdynia............... 7......... 14 11 mysza1980.....28......Warszawa.....................15.11 fajna-aj........27......Zachodniop...........7 i pół tyg ..15.11 Beata1987.....21..... Śląskie................7.........16.11......62 kg/+1 lorinka..........21......Blackpool.............6........ 19.11.....55kg Maja_21........21.....Kielce..................6......... 29.11.....64kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daffodile....... 27......Wojkowice............9.......01.11 Kasika1.........23......Rzeszów…............9..... . . .02.11..65kg Milla77..........30......Warszawa............9... ... .02.11..57+3kg mother..........25......Warszawa...........9........04.1 1 happymama....26......kiedyś Legnica................06.11 Green_Gable...26.....Zachodniopom.......9-10.....06.11.. ..65 kg/+1 Marta1983.....21......Warszawa...........9.........13.11 .....65kg MarzenaMol....23......Wisła.................7.........14 .11 Jokasta........ 31..... Gdynia............... 7......... 14 11 mysza1980.....28......Warszawa.....................15.11 fajna-aj........27......Zachodniop...........7 i pół tyg ..15.11 Beata1987.....21..... Śląskie................7.........16.11......62 kg/+1 lorinka..........21......Blackpool.............6........ 19.11.....55kg Maja_21........21.....Kielce..................6......... 29.11.....64kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daffodile....... 27......Wojkowice............9.......01.11 Kasika1.........23......Rzeszów…............10..... . . .02.11..65kg Milla77..........30......Warszawa............10... ... .02.11 mother..........25......Warszawa...........9........04.1 1 happymama....26......kiedyś Legnica................06.11 Green_Gable...26.....Zachodniopom.......9-10.....06.11.. ..65 kg/+1 Marta1983.....21......Warszawa...........9.........13.11 .....65kg MarzenaMol....23......Wisła.................7.........14 .11 Jokasta........ 31..... Gdynia............... 7......... 14 11 mysza1980.....28......Warszawa.....................15.11 fajna-aj........27......Zachodniop...........7 i pół tyg ..15.11 Beata1987.....21..... Śląskie................7.........16.11......62 kg/+1 lorinka..........21......Blackpool.............6........ 19.11.....55kg Maja_21........21.....Kielce..................6......... 29.11.....64kg Cieszę się dziewczyny, że nie jestem (jeszcze):) najcięższa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam Moia:) Daffodile....... 27......Wojkowice............9.......01.11 Kasika1.........23......Rzeszów…............10.... . . .02.11..65kg Milla77..........30......Warszawa............9... ... .02.11..57+3kg mother..........25......Warszawa...........9........04.1 1 happymama....26......kiedyś Legnica................06.11 Green_Gable...26.....Zachodniopom.......9-10.....06.11.. ..65 kg/+1 Marta1983.....21......Warszawa...........9.........13.11 .....65kg MarzenaMol....23......Wisła.................7.........14 .11 Jokasta........ 31..... Gdynia............... 7......... 14 11 mysza1980.....28......Warszawa.....................15.11 fajna-aj........27......Zachodniop...........7 i pół tyg ..15.11 Beata1987.....21..... Śląskie................7.........16.11......62 kg/+1 lorinka..........21......Blackpool.............6........ 19.11.....55kg Maja_21........21.....Kielce..................6......... 29.11.....64kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daffodile....... 27......Wojkowice............9.......01.11 Kasika1.........23......Rzeszów…............10.... . . .02.11..65kg Milla77..........30......Warszawa............9... ... .02.11..57+3kg mother..........25......Warszawa...........9........04.1 1 happymama....26......kiedyś Legnica................06.11 Green_Gable...26.....Zachodniopom.......9-10.....06.11.. ..65 kg/+1 Marta1983.....21......Warszawa...........9.........13.11 .....65kg MarzenaMol....23......Wisła.................7.........14 .11 Jokasta........ 31..... Gdynia............... 7......... 14 11 mysza1980.....28......Warszawa.....................15.11 fajna-aj........27......Zachodniop...........7 i pół tyg ..15.11 Beata1987.....21..... Śląskie................7.........16.11......62 kg/+1 lorinka..........21......Blackpool.............6........ 19.11.....55kg Maja_21........21.....Kielce..................6......... 29.11.....64kg oh bo coś wklejamy równocześnie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daffodile....... 27......Wojkowice............9.......01.11 Kasika1.........23......Rzeszów…............10.... . . .02.11..65kg Milla77..........30......Warszawa............10... ... .02.11..57+3kg mother..........25......Warszawa...........9........04.1 1 happymama....26......kiedyś Legnica................06.11 Green_Gable...26.....Zachodniopom.......9-10.....06.11.. ..65 kg/+1 Marta1983.....21......Warszawa...........9.........13.11 .....65kg MarzenaMol....23......Wisła.................7.........14 .11 Jokasta........ 31..... Gdynia............... 7......... 14 11 mysza1980.....28......Warszawa.....................15.11 fajna-aj........27......Zachodniop...........7 i pół tyg ..15.11 Beata1987.....21..... Śląskie................7.........16.11......62 kg/+1 lorinka..........21......Blackpool.............6........ 19.11.....55kg Maja_21........21.....Kielce..................6......... 29.11.....64kg wariactwo z tym kafe - już jest OK;_)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mała Monika
witajcie! pisałam już kiedyś na Waszym forum,teraz sledze je z zainteresowaniem zerkam tez na pażdziernikowe mamy i na co ciekawsze tematy.jesteście fajna grupą w jednym wieku(ciąży)rozmawiająca o codziennych sprawach przeżyciach dotyczących ciąży.To jest super bo doskonale się rozumiecie,można na Waszym forum zadać każde pyt i wiedzieć że zostanie zrozumiane i liczyć na odp.do tabelki się nie wpisuję bo wpadam tu sporadycznie a do tego mam problem z wyliczeniem terminu-patrząc na Wasze wpisy wieku ciąży i porównując z datą też są rozbieznościMoże któraś z mam mi pomoże Ost @ miałam 2.2 2008 cykle mam ok 31 dni u gin byłam 13.3 pow wtedy że to 5tc termin mi wyliczył na połowę list-w którym jestem teraz tyg bo kalkulatory róznie pokazują iWasze wyliczenia(w tabelce)w porównaniu z moimi też są różne pozdrawiam Was gorąco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć wstałam a raczej zostalam obudzona... Najchętniej dalej poszłabym spać ale teraz nie zasne.. Któraś z was pisała o galarecie.. O jaką chodzi? zwykła galaretke czy taką np to nóżek świńskich albo karpia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak miałaś ostatnią 2 lutego to na 8 listopada wypada Tobie termin. Ale jakby policzyć od owulacji to będzie połowa listopada :) Mi lekarz powiedziała że moja ciąża wygląda na nieco starszą czyli mogłam mieć @ jak już byłam w ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zatopic mam miesko marchew groszek i jajo aha no i mam dac czosnek bo ma byc taka nie za czosnkowa ale zeby byl posmak no i cholera ile mam go dac???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czosnek ma dość specyficzny i mocny zapach daj dwa ząbki ale je przekrój i porozkładaj żeby nie w jednym miejscu były..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmm lorinko myślę że rosołowa będzie najlepsza :) wiesz jak zrób? Po prostu zagotuj rosół.. Zależy ile będziesz tej galarety chciała robić.. Najwyżej odlej od rosołu ok półtora litra zagotuj to, dodaj żelatyne żeby zrobiła się gesta i zalej ułożone jedzonko.. Jak wystygnie to wstaw do lodówki. Acha i nie zalewaj jedzenia zbyt gorącą galaretą może być ciepła ale nie gorąca, musisz ją obserwować bo niektóre dość szybko zastygają. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki Marta zabieram sie wiec do gotowania ...zobaczymy co z tego bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mała Monika
dziękuje Dziewczyny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam i o nastrój dobry Was w dniu dzisiejszym pytam hehe  Ja właśnie siedzę w pracy i objadam się winogronkiem . Pewna moja stała klientka przyniosła mi 2 kg za miłą obsługę ,uśmiechnęła się i zwiała . Wczoraj po pracy poleciałam do sklepu z zamiarem kupna czegoś słodkiego z galaretką ale jak zobaczyłam kiszone ogórasy które przemawiały do mnie słowami „ kup mnie jesteśmy pyszne „ to poddałam się i pożarłam na kolację 2 worki, a do do tego wypiłam cały sok . Mniam . Dziś z rana miałam znów te okropne mdłosci . Mój mąż nie ma nawyku spłukiwania wody w toalecie w trakcie nocnego siusiu( twierdzi ze jest zaspany i nawet światła nie zapala a co dopiero wodę spłukać –nooo nie ), więc jak weszłam rano do łazienki to pierwsze co zrobiłam to przywitałam zlew . Jestem strasznie przewrażliwiona na zapachy . Np. wczoraj zaszłam do teściowej na zupkę i jak poczułam zapach papierosa od razu zwymiotowałam . Umeczona jestem już tymi niespodziankami . Jeden pozytyw nasuwa mi się tylko na myśl . Bardzo poprawiła mi się cera . Normalnie buźkę mam taka ładną jak laleczka . W szoku jestem bo często wyskakiwały mi na twarzy jakieś niepożądane wulkany .Co do mizerii to miałam napad na nią 2 dni temu i do tego jajeczko sadzone –hmmm –pychtka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mala Monbika, ja sie trzymam terminu z usg bo tak naprawde nigdy nie wiadomo kiedy doszlo do zaplodnienia;) u mnie jakies 4 dni po stosunku (hehe jak to brzmi:P) w poprzedniej ciazy termin z usg byl najbardziej zblizony do daty porodu:) i zapraszam do ploteczek z listopadowkami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajna-mnie kreca ogóreczki kiszone ( i woda z ogórów!!) ale takie domowej roboty, niestety wszystkie sie skonczyly😭 mam zas faze na zupe pomidorowa, taka dosc kwasna:) ostatnio wrabalam sledziki marynowane ale tak mnie po nich zmulilo ze teraz nawet wole nie myslec.... Macie jakies imiona dla maluszkow:)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja też czasem tak mam że jak coś w sklepie zobacze to oczka mi się świecą i mam ochotę kupić te pyszności. Co do toalety mieszka z nami brat mojego M i nigdy po sobie kibla nie czyści!! wyobrażacie to sobie??!! to jest obrzydliwe.. Więc i ja mam z tym problem. A jak wchodzę do toalety i widzę brudny kibelek to mnie rzuca na sam widok straszne to jest.. Ja dziś chyba tylko na rosołku będę żyć.. Coś mnie nosi na wymioty strasznie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj synek mial byc Erykiem lub Olafkiem ( po ciezkich bojach z mezem ktory sgadzal sie tylko na skandynawskie imiona) albo Ingą na wypadek gdyby byla jednak dziewczynka./..no ale mam Olafka;) ale pasuje mu to imie bo jest jasnym blondaskiem;) teraz zas Eryk i Inga jakos srednio mi podchodza....mam po mezu takie nazwisko ze nie kazde imie sie ladnie komponuje..:O nazwisko zaczyna sie na Ja wiec gdybym wziela powiedzmy Maje to byloby Maja ja.... no jednym slowem jajajajajaj ble:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×