Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość oliwka 23

LISTOPAD 2008

Polecane posty

czesc kobietki:) ja jestem mega spiaca nie moge patrzec na chleb w ogole nic mi nie wchodzi tylko owoce ...ciekawe jak dlugo tak wytrzymam ?:o co do folika to ja tez po nim nie najlepiej sie czuje ale jestem zdania ze lepiej zapobiegac niz leczyc;) platynko dziekuje:)🌼 i wielki buziak w pietke dla twojej cudnej coreczki👄 co do tabelki to mozemy wpisywac kg choc ja nie mam wagi musze ja nabyc jak najszybciej ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hihi Ja właśnie wróciłam z komendy, teraz sobie poleże straszny ból pięty mam i nie wiem od czego oby nie ostrogi, bo wiem jak to strasznie boli.. Tabelka i kg mogą być czemu nie :) Ja narazie schudłam hihi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny!!! Ja to dziś wstałam dopiero z łóżka o godz 11. Mnie głowa boli jak cholera i wytrzymać nie umiem. Wziełam zabletkę bo bym rady nie dała. Jak chodze to mi sie ciemno przed oczami robi i wogóle. Rano nawet wymiotowałam i na jedzenie patrzeć nie mogę. To jest wszystko przez tą pogodę. Troche narzekam ale wy mnie rozumiecie :-). Przy pierwszej ciąży się tak nie czułam źle. No ale co zrobić. Chodź chciałabym aby się już skończył pierwszy trymestr bo potem będę się lepiej czuła chodź przyjdzie zgaga :-(. A ja dziewczyny dopiero do lekarza idę 15 kwietnia a już doczekać się nie mogę bo chcę usłyszeć bicie serduszka :-). No i receptę muszę dostać bo mi się luteina skończy. Ja też uważam że należy brać kwas foliowy. Jeśli jest wam niedobrze po foliku to zapytajcie się gina ab wam przepidał boś innego. Ja np biorę tardyferon vol i to jest na receptę. To dokładnie jest kwas foliowy i żelazo w jednym. I źle się po nim nie czuję. A kwas foliowy zapobiega powstawaniu wad wrodzonych. A teraz dużo dzieci chorych się rodzi. A ja dziewczyny przytyłam już 2 kg. No ale to jest nie uniknione :-). Daffodile....... 27......Wojkowice............9.......01.11 Kasika1.........23......Rzeszów…............9..... . . .02.11 Milla77..........30......Warszawa............9... ... .02.11 mother..........25......Warszawa...........8........04.1 1 happymama....26......kiedyś Legnica................06.11 Marta1983.....21......Warszawa...........9.........13.11 MarzenaMol....23......Wisła.................7.........14 .11 mysza1980.....28......Warszawa.....................15.11 Beata1987.....21......Lubliniec..............7.........1 6.11 lorinka..........21......Blackpool.............6........ .19.11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja w poprzedniej ciazy nie mialam ani razu zgagi, fajnie jakby tym razem mnie tez ominela-wtystarczy ze sie nameczylam przez mdlosci.No i poprzednio utylam 8 kg wiec nie tak strasznie, pamietam ze na poczatku nawet schudlam...a teraz waga stoi, pewnie zaczne tyc w 3-4mcu kiedy brzuszek zacznie rosnac:) ehh ale leje! moje dziecko dzis sie obrazilo na jedzenie-od wcxzoraj nie tknal mleka:O wszystko poszlo do zlewu..no ale nic na sile...:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daffodile....... 27......Wojkowice............8.......01.11 Kasika1.........23......Rzeszów…............9..... . . .02.11 Milla77..........30......Warszawa............9... ... .02.11 mother..........25......Warszawa...........8........04.1 1 happymama....26......kiedyś Legnica................06.11 Marta1983.....21......Warszawa...........9.........13.11 MarzenaMol....23......Wisła.................7.........14 .11 Jokasta........ 31..... Gdynia............... 7......... 14 11 mysza1980.....28......Warszawa.....................15.11 Beata1987.....21......Lubliniec..............7.........1 6.11 lorinka..........21......Blackpool.............6........ .19.11 Dziewczyny wklejajcie aktualne tabelki, bo brakuje listopadówek:) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daffodile to ty miałaś się fajnie. Bo mnie to zgaga męczyła aż do końca. A ja przytyłam 14 kg w poprzedniej ciąży i ludzie mi mówili że to mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalwa
Ratunku. Kiedy się skończą te mdłości????? Nie jestem w stanie przygotować sobie samodzielnie posiłku, kiedy tylko otworzę lodówkę zaraz mam odruch wymiotny :( W domu jest zakaz wypowiadania nazw potraw wszelakich. Dramat. Wieczorami wymiotuję jak kot a potem jest mi niedobrze z głodu, jednak niestety nic nie mogę tknąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do 14 tygodnia mogą potrwać.. Więc weź kup sobie herbatniki i je gryź z rana.. u mnie też jest zakaz wypowiadania nazw potraw bo odrazu mnie mdli.. niestety do lodówki też nie zaglądam bo zaraz wymiotuje.,. Ostateznie pije dużo mięty no i jem tylko zupy. A rosół pije ciepły na rozgrzanie. Ide się położyć bo mi zimno strasznie to po pierwsze a po drugie źle mi :((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A dziewczyny ze mną jak narazie lepiej. Było dziś ciężko. A ja mogę jeść i jeść :-). no ale co zrobić. Tylko to że leżałabym cały czas ale wole chodzić. Ale teraz sobie pojade do mamy :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalwa
Bez mamy zginęłabym :) Mąż wyjechał na tydzień więc gdyby nie mama to czekałaby mnie śmierć głodowa jak nic :):):) Rano czuję się super ale po południu, wieczorem i czasem w nocy dogorywam. Może ta herbatka imbirowa faktycznie trochę pomaga. A miętę można pić w ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wspolczuje wam tych mdlosci:( ale pocieszajace jest to ze jeszcze kilka tygodni do konca pierwszego trymestru :) glowa boli mnie strasznie :( mam ogromna ochote na maslanke ...mmm kalwa podejrzewam ze i na herbate mietowa tez cos by sie znalazlo ...ja czasem pije jak bardzo mecza mdlosci wtedy pomaga ja ledwo wytrzymuje bez zielonej herbaty :o ja tez mialam zgage ale dopiero od 7 miesiaca a teraz troche na poczatku taka delikatna i to mnie skusilo na test ciazowy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mother
Daffodile....... 27......Wojkowice............8.......01.11 Kasika1.........23......Rzeszów…............9..... . . .02.11 Milla77..........30......Warszawa............9... ... .02.11 mother..........25......Warszawa...........9........04.1 1 happymama....26......kiedyś Legnica................06.11 Marta1983.....21......Warszawa...........9.........13.11 MarzenaMol....23......Wisła.................7.........14 .11 Jokasta........ 31..... Gdynia............... 7......... 14 11 mysza1980.....28......Warszawa.....................15.11 Beata1987.....21......Lubliniec..............7.........1 6.11 lorinka..........21......Blackpool.............6........ .19.11 ja mam wątpliwości czy jeszcze jestem w ciąży, tzn. nie mam mdłości, już spać nie mogę tyle co wcześniej, brzuch jakiś taki ciut okrągły, ale jem ciągle chipsy, orzeszki, ciastka, objadam się jak zagłodzony afrykańczyk:) idę niedługo do lekarza to mi powie co się dzieje. w sumie tylko raz wymiotowałam. Za to odleciałam wczoraj w tramwaju:( tłumaczę sobie że to z głodu;) więc bez wyrzutów sumienia pochłonęłam kebab, eklerkę w czekoladzie i bezę:) dziś jem drugi obiad a wieczorem będzie pizza. Brzuch mi urośnie od jedzenia a nie ciąży:) za to mój men oszalał ciągle pyta może lody a może kanapeczkę a ja nie mogę już odmówić i tyję!!! jestem przeciwna wpisywaniu wagi ja juz przytyłam ok 6 kg. a to dopiero początek!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mother ja w pierwszej ciazy mialam taki apetyt jak ty :)teraz jakos bardziej normalnie jem nie chce przytyc jak ostatnio i postaram sie troche opanowac moje zachcianki narazie nie mam ich specjalnie ... no tylko dzis jak zrobilam sie glodna to przyszla mi ochota na ziemniaczki +jajo sadzone i marchewka z jablkiem ostatni raz jadlam to bedac dzieckiem jak bylam juz starsza to wolalam byc glodna niz zjesc taki obiad nie wiem czemu tym gardzilam a dzis tak mi smakowalo tylko tej maslanki brakowalo;) dobra juz po wywodzie:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mother
tak właściwie to według kalendarza jestem w 10 tyg. a według usg 9. czyli który właściwie? wybraliśmy panele:) macie rację dziewczyny będą lepsze. czy wzdęcia też Wam dokuczają? czy wolno brać espumisan lub takie podobne? piję dużo soku marchwiowego, podobno dziecko będzie miało ładny kolor skóry. Mama biała, tata biały a dziecko murzynek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mother
narobiłaś mi chęci tym jajem:))) na pierwszy obiad zjadłam zupkę szczawiową kotlecika i marchewkę z jabłkiem, potem duża paczka chipsów i 5 kanapek z ogórkiem i szyneczką a teraz ide smażyć jajo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o matko mnie najbardziej wzdyma wieczorem :o a wlasciwie tylko wieczorem no i najgorszy jest taki podkoldernik kondensator:D nie wiem czy mozna cos na to brac ale napewno nie wolno tego powstrzymywac:D co do koloru skory po mrchwi to ciagle przypomina mi sie historia mojej szwagierki jak urodzila corke do szpitala przyszla jej tesciowa zobaczyla mala i mowi jaka sliczna taka cera opalona to napewno po naszej rodzinie ...mala miala zoltaczke:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAżde dziecko przechodzi żółtaczkę po porodzie :) ale to tylko kilka dni i koniec hehe Kurcze tak się zastanawiam co bym mogła zjeść była pyszna zupka ogórkowa ale bałam się jeść żeby jej znowu nie zwymiotować :(( No i tak wsuwam te same bułeczki przynajmniej po nich nic mnie nie rusza.. już usnąć nie mogę bo mnie wszystko denerwuje że nie mogę się ułożyć, albo że za długo w jednym miejscu leże i jest za ciepło hihi.. Męcze swojego misiaka żeby mnie drapał po pleckach :D troszkę marudzi ale czego się nie robi z miłości hihih

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Dzis mój mąż zjeżdził pół naszej mieściny, bo mi się Lifta jabłkowego zachciałó:) A wczoraj wafla hehe Dafodile a co bierzesz? Torecan??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oooo nie pij gazowanych kochana bo wzęta będziesz jak nigdy.. Kolerzanka piła chociaż lekarz zabronił i teraz jej córeczka ma problemy z puszczeniem baka i załatwieniem się :( Ja wiem jak to jest nagle taką ochotę na coś złapać.. :D ale mam na szczęście sklep pod nosem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marta a z spaniem mam tak samo, raz mi za gorąco, innym razem nie mogę usnąć, troche to męczące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj tak..Mnie dreszcze na wieczór dopadają jest to dość denerwujące że tak delikatnie powiem.. A tak po rannym wstaniu ucinam drzemke i jest ok ale później jest mi na prawdę ciężko zasnąć spokojnie chociaż jestem padnięta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To samo mówi mój mąż, ale gazowany już tak nie smakuje hehe:) Mam nadzieje, że z tym spoaniem się unoermuje, z Kacprem problemu spaniowe zaczęły się dopiero w III trymestrze. A jak z sikaniem, chodzisz częśto? Bo ja kilka razy w nocy i to mnie dodatkowo wybudza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W nocy się wogóle nie budze. Czasem ok 6 wstane ale to jak na wieczór za dużo wypije. A tak w dzień pije ok 3,5 litra nie wódki haha i biegam co jakieś 45 minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No widzisz, a mnie tak w nocy goni do ubikacji. Smarujecie juz brzuchy czymś na rozstępy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam krem mustela na 9 mieś.. One są drogie mam kilka próbek i tym smaruje okolice narażone na rozstępy. Reszte ciała zwykłą oliwką dla dzieci po kąpieli ale bez wycierania wody czyli natłuszczam ciało kiedy jeszcze jest mokre. Wtedy skóra dostaje więcej wody nie jest wysuszona i zapobiega to rozstępom. Chociaż ja już mam rozstępy w okolicach ud ponieważ był moment kiedy bardzo szybko schudłam 2 tyg 10 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja chyba też już zacznę, ale zwykłą oliwką, ostatnio też miałam Mustelle, kupę kasy straciłam, a rozstępów miałam mnóstwo. Ale to zależy od skóry.. Pora dobranocki, uciekam robić straszemu bratu (jak to brzmi:) ) kolacje. Milego wieczoru🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hihi o właśnie a ja idę oglądać dobranocke jak zawsze :) przyzwyczaiłam się z bratanicą zawsze oglądalam hihi.. No pewnie że zwykła oliwką innej nie ma sensu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Ja też jestem zła, bo też spodnie mnie cisną i jest mi niewygodnie. Brzuch mam dalej wzdęty i wylewa mi się ze spodni. Wygląda jak balon. Piersi jakby trochę mniej mnie bolały. Mam okropne zaparcia, choć jem jogurty, musli i owoce. Skóre smaruję na razie zwykłym balsamem do ciała, ale koleżanki polecają mi balsam firmy Galenic. Niestety nie pamiętam jak się nazywa, kosztuje ok. 100 zł. Co do sikania: jak powstrzymuję to tak jak Was, boli mnie brzuch, właśnie z tego powodu budzę się w nocy i muszę iść do WC. Dzisiaj zrobiłam badania. Wszystkie wyniki są w normie. Co do Folika - ja zażywam odkąd wiem, że jestem w ciąży. Nie zaszkodzi a pomoże. Ja wolę dmuchać na zimne, zwłaszcza, że moja ciąża jest naprawdę cudem. Mdłości mam mniejsze odkąd zaczęłąm brać folik na noc, ale i tak odrzuca mnie od jedzenia.Na szczęście nie wymiotuję. Cały czas pracuję i też zaglądam tutaj tylko wieczorami i to nie zawsze. Nic mi się nie chce robić, a mam już stertę prasowania. Jestem ciągle zmęczona. Do tabelki dopiszę się w przyszłym tygodniu, może już będę miała założoną kartę ciąży. W pracy też jeszcze nie mówiłam. Pozdrawiam Was wszystkie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×