Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość oliwka 23

LISTOPAD 2008

Polecane posty

no i happymama mi uciekła.... a miała ze mną pić kawkę... ja oglądam powtórkę milionerów i jem czekoladę;) ale obiecuje, ze tym razem nie zjem całej:) juz potrafie sie powstrzymac... jeszcze wypad na zakupy spozywcze do sklepu mnie czeka....nie chce mi sie ruszc z domu, chociaz pogoda piękna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odsyłają tez do wołomina...mało tego płock i płońsk też wchodzi w gre..no a ostatnio to już o ciechanowie słyszałam(dziewczyne z karowej tam odesłali i jeszcze chcieli,żeby sobie sama transport załatwiła...dobre..w nocy z bółami kawał drogi ....brak słów)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnesa1983
witajcie mamuśki:)Widzę,że nie tylko ja mam problemy ze spaniem...w ogóle ostatnio jakoś dużo gorzej się czuję w ciągu dnia(szczególnie rano i wieczorem jak się położę okropnie mnie mdli(miska stała się normalnie ekspozycja naszej sypialni).Byłam ostatnio u pana doktora i poinformował mnie ze maluszek zmienił pozycję na główkową więc bardzo się ucieszyłam.Wiem że do porodu możne się to jeszcze zmienić ale i tak bardzo się cieszę. Jeśli chodzi o wyprawkę dla Kubusia to ja już kupiłam właściwie większość rzeczy:cała stertę ubranek,łóżeczko,materac gryczano-kokosowy,komplet pościeli z wypełnieniem,10 pieluszek tetrowych,5 flanelowych(takich w miski),czapeczki po kąpieli(2 szt),okrycie kąpielowe,myjkę,zestaw do paznokci,szczotkę do włosków,szczotkę do butelek,2 butelki,smoka,termometr w smoczku,termometr do wody,wanienkę,aspirator do noska,termoopakowanie,matę edukacyjną,Sudocrem,kosmetyki Nivea(szampon,mydełko,puder,oliwkę,krem na chłodne dni),gaziki do dezynfekcji pępuszka,patyczki do uszu,płatki kosmetyczne,podkłady poporodowe 2 opakowania),majtasy jednorazowe(5 szt). Muszę jeszcze kupić:wózek,kombinezon,kocyk,proszek do prania,czapeczkę na zimę. Myślę jeszcze o dodatkowym komplecie pościeli i przewijaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najważniejsze, to znać swoje prawa! pamiętajcie- jeśli szpital chce kogokolwiek odesłać, to musi zapewnic transport... zwłaszcza gdy poród sie juz zaczął! ja sie juz tym nie przejmuję... gdzie urodzę, tam urodzę! byle tylko maluszek był zdrowy! no i zeby nie bolało jakos strasznie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale piszecie a ja nie nadążam bo mi poczta strajkuje :D Happy będę parzyć szklaneczkę rumianku i do wody wlewać... Czarodziejka witamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza jestem :) pije kawke i jeszcze do tego obiad robie i pisze z wami i już sie bardziej rozerwac nie moge :D co do becikowego to nie pomoge bo mi sie i tak nie należy skoro rodze w irlandii :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnesa1983
właśnie mam jeszcze jedno pytanko...powiedzcie mi czy wy już teraz szykujecie osobne pokoiki dla dzidziusia?My w naszym mieszkanku mamy pokój przeznaczony dla bąbla ale teraz go jeszcze nie szykujemy.Kubuś będzie jak na razie będzie z nami w sypialni (tak do 2-3 roku życia).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my mamy pokoik dla dziecka ale już sie nam tyle gości zapowiedzialo do odwiedzin, że do końca roku to przymusowo łóżeczko bedzie stac w naszej sypialni żeby zwolnic pokój do spania dla gości :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chetnie bym może i szykowała ,ale nie bardzo mam mozliwosci:):) mamy trzy pokoje i mieszkamy z moją mama. w jednym ona w drugim my,a w trzecim pierwszy syn(lat 8) teraz podobno ma by drugi synus:):)he he same jajka(czuje sie zdominowana:)) ) tak więc siłą rzeczy nowo narodzony bedzie mieszkał razem z nami,a pózniej może czesciowo kątem u starszego brata....zobaczymy:0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja dzidzia będzie z nami w pokoju :D chcę mieć przy sobie najczęściej jak się da. Później się pomyśli o osobnym pokoiku :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja od dzisiaj do piątku nie muszę gotować obiadu, bo M pracuje od rana do nocy :( więc zrobie sobie tylko sałatkę i wystarczy;) kawunia pyszna, a ja powoli wracam do pracy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki Marta:) czyli dochody moje i ojca dziecka za rok ubiegły do roku starania się o becikowe.a wiesz może w "jakim momencie" mozna się o nie starac?? jak dla mnie temat rzeka,chyba naprawde jakąś stronke znajde bo zamęcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe wlasnie przypalilam garnek z tłuszczem jak tu siedzialam i pisalam z wami :P siwy dym w kuchni :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Informacje na temat becikowego Becikowe przysługuje na każde narodzone dziecko w wysokości 1000 złotych. Bliźniaki dostaną więc dwa tysiące becikowego. Dodatkowo, jeśli rodzina kwalifikuje się względem dochodu do uzyskania dodatku do zasiłku rodzinnego z tytułu urodzenia dziecka przyznany zostanie także podwójny dodatek. Zasiłek rodzinny przysługuje, jeżeli dochód netto rodziny z roku poprzedzającego okres zasiłkowy, w przeliczeniu na osobę, nie przekracza kwoty 504 zł, a w przypadku, gdy członkiem rodziny jest dziecko niepełnosprawne 583 zł. Do ustalenia dochodu rodziny niezbędnym dokumentem jest zaświadczenie z urzędu skarbowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Becikowe" Jednorazowa zapomoga z tytułu urodzenia się dziecka. Becikowe przysługuje wszystkim, niezależnie od uprawnień do dodatku z tytułu urodzenia dziecka oraz od dochodu rodziny, w wysokości 1000 zł na dziecko. Wprowadzone ustawą z dnia 29 grudnia 2005 r. o zmianie ustawy o świadczeniach rodzinnych (Dz. U. Nr 12, poz. 67). Becikowe jest świadczeniem rodzinnym. Ustawa z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. Nr 14, poz. 176, z późn. zm.) w art. 21 ust. 1 pkt 8 stanowi, iż świadczenia rodzinne są wolne od podatku dochodowego. Becikowe przysługuje: matce, ojcu lub opiekunowi prawnemu dziecka. Pisemny wniosek o becikowe można złożyć w urzędzie gminy lub w ośrodku pomocy społecznej (w miejscu, gdzie wypłacane są świadczenia rodzinne) w terminie 12 miesięcy od dnia narodzin dziecka (zmiana wprowadzona w czerwcu 2007 roku, wcześniej obowiązywal termin 3 miesięcy). Wniosek złożony po terminie będzie pozostawiony bez rozpoznania. Do wniosku o becikowe dołączamy następujące dokumenty: dokument stwierdzający tożsamość osoby ubiegającej się o becikowe skrócony odpis aktu urodzenia dziecka lub inny dokument urzędowy potwierdzający datę urodzenia dziecka; pisemne oświadczenie, że na dziecko nie zostało wcześniej pobrane becikowe np. przez drugiego z rodziców).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja właśnie ze spaceru wróciłam. ciocia mnie wyciągnęła bo nie chciało jej się samej iść :) dlatego lubię być u mamy, tu zawsze można z kimś pogadać, czy się przejść. green - ja też zamierzam to łóżeczko kupić, tylko bez szuflady. chciałam z ale R przekonał mnie żebyśmy kupili bez. nie wiem jakie lepsze, ale tak zdecydowaliśmy. no ja też już widzę nasz nowy pokoik :) R ma go troszkę przygotować przez ten tydzień jak mnie nie ma. ma zdjąć grzejnik, zamurować wnękę po nim, pomalować podłogę (taka stara malowana tam jest) i przygotować ściany na malowanie. jak przyjadę wybierzemy ostatecznie kolory i pomalujemy. potem zamówię łóżko, łóżeczko, szafę i komodę i już będę mogła się szykować na przyjście dzidzi :) ja na szczęście nie będę musiała się martwić o przyjęcie do szpitala. tak jak pisałam mam na oddziale spędzić praktycznie cały 9 miesiąc więc... tylko będę musiała jakiegoś laptopa z netem skołować bo z nudów umrę :) szczerze to nie uśmiecha mi się to leżenie ale jeśli mam być dzięki temu spokojniejsza to... w końcu czego się nie robi dla dzidziusia :) witam nowe listopadówki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarodziejka można się ubiegać zaraz po tym jak odbierzesz pierwsze becikowe :) Happy no i coś ty narobiła :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dunia, uzywalismy DADY i rzeczywiscie sa dobreAle cenhowo liczac za sztuke to wychodza wszystkie pieluszki podobnie(jak sie kupuje megapaki).Ja mialam wanienke po synku ale mamy twarda wode i osad sie w niej zrobil...wiec kupie malej nowa, tym bardziej ze tym razem chce kupic troszke mniejsza,mam malo miejsca w mieszkaniu na takie bajery:) ale za to lozeczko i fotelik do auta mam po Olafku, sa jak nowe. a co do oryginalnych pampersow-nigdy ich nie lubilam,nie sa wcale takie rewelacyjne, normalne pieluchy, a chyba wychodza najdrozej. Jokasta, ja tez cierpie na bezsennosc:( wiece sie z boku na bok i usnac nie moge!!! wkurza mnie to , bo tez mnie nic nie boli i nie dolega, jedynie mala dokazuje, ale to akurat jest przyjemne uczucie;) a bardzo chcialabym sie wyspac (na zapas hehe:P) Beata, a moze dostaniesz od kogos wozek???moze ktos z rodziny sprezentuje? my tez posiepieszylismy sie z wozkiem a jak sie okazalo-tesciu chcial kupic:) przypomne mu o tym jak bedziemy kupowac spacerowke;):P:P:P Mysza,ja sie nie mierzylam w pasie ale mam spooooro wiekszy brzucho niz w poprzedniej ciazy:) hihi Happy mama-ja nigdy nie stosowalam tego nadmanganianiu, jakos nie byl mi potrzebny. Maly nhie mial potowek ani zadnych odparzen...to nie wzmacnia skory tylko ja odkaza i lagodzi podraznienia. Marta,rumianek bardzo wysusza skore, moj synek mial wrazliwa i lekarz nie kazal w tym kapac bo ddatkowo wysusza..., zalecil Oilatum , balneum lub cos w tym stylu. cdn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem z białołęki(tarchomin) co do szpitala to mam kociokwiku dostaje na samą mysl o nim....smutne to ,ale prawdziwe.. jeszcze kilka miesiecy temu uparcie szukałam i czytałam wszelkie dostepne info aby sie na cos zdecydowac,ale z czasem doszłam do wniosku,ze to chyba bez sensu...raczej nie chciałabym bardzo sie na cos nastawic a poźniej w nerwach kursowa od szpitala do szpitala... w tej chwoli jestem na etapie rozmyslania i czytania o ogólnych warunkach panujacych w danym szpitalu.. mje wym,agania to jedynie-dobra opieka dla noworodków(wiadomo) -brak problemów przy porodzie rodzinnym(nie chciałabym,zeby były np dwie takie sale i kto pierwszy ten lepszy)bo na rodzinny to akurat jesteśmy nastawieni -no i żeby ie było problemu z anestezjologiem jeśli chciałabymZZO no na tyle jesli chodzi o moje wymagania. koleżanka poleca mi starynkiewicza rodziła tam juz dwa razy(miała dwie cesarki)z tym,ze prowadziła tam ciąże,a ja ciąze prowadze w przychodniu u siebie na osiedlu i juz dosłownie przeklinam i tych lekarzy i to całe prowadzenie ciąży,ale chodze tam bo jak wiadomo jest to dla mnie oszczednośc na wizytach i na wszystkich badaniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daff to właśnie moja babcia ma sie dorzucić do wózka ale nigdy nie wiadomo jak to bedzie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marta z tym rumiankiem to bylo dokladnie tak: Olaf mial wrazliwa skore a do tego lekka skaze (zjadlam za duzo nabialu), lekarka z przychodni kazala kąpac w kleiku owsianym i w rumianku-na zmiane-nie pomoglo a bylo z tym babraniny ze hej. Zaczelismy chodzic do prywatnego lekarza (pediatra i neurolog z CZMiD swietny lekarz),powiedzial zeby sobie odpuscic te rumianki bo wysuszaja skore, i nie bawic sie w kleiki tylko kupic dobry plyn lagodzacy-i wystarczy:) ten lekarz bardzo nam pomogl przy synku jak maly byl chory to te baby z przychodni wiecznie dawaly mu zle leki😠-dziecko sie meczylo, i musielismy isc prywatnie. Wszystko pewnie zalezy od lekarzy...u nas jest baba starszej daty i chyba od czasow PRLu sie nie doksztalcala bo ma jakies dziwne metody...a druga nie lepsza-ponoc wg niej pampersy sa rakotworcze...:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciężarna internautka
NICK...........Miasto........TC......TERMIN....WAGA.... PŁEĆ lub IMIĘ Daffodile......Wojkowice....32.......01.11....56+12..... .Inga/Bianka Marsjanka.....Śląskie........25.......01.11....57+7..... ...Córka Joasiella........................31.......01.11......... .........?? Kasika1........Rzeszów......33.......02.11....64+14..... ..Karolinka Milla77.........Warszawa....33......10.10.....57+ 16.......Maciuś mother........Warszawa.....32......04.11....62+9........ .Zmiana? agniesza26.....Lublin.........32......04.11....53 +19......Olafek ewelka1234....Poznań........32......05.11....+11........ ..Nadia? Kasiula82.......Cieszyn.......32.......06.11....54+9.. ...Amelka happymama....Irlandia.......32.......06.11.....65+10.... .Zuzia Green_Gable...Szczecin......32......06.11....65+dużo.... Milenka MałaMi 80.....Warszawa.....31.......06.11..................Bartuś kareuczek....Warszawa....31......08.11....+10.....córecz ka agnesa1983....Poznań........31.......09.11....57+12... .Kubuś Aneta30.........Kraków.......31.......09.11....53+14.... ...Synek elwira elwira...Rzeszów.....32.......10.11.....65+7....chyba córa Jokasta........Gdynia........31 .......11.11.....58+10........Synek C.internautka..Poznań......32........11.11.....56-2+ ok.10...chłopczyk Marta1983.....Warszawa...31........13.11.....65+10...... Robercik **Vanilka**......Szczecin.....31.......13.11......70.... ......Hubercik fajnaaj..........Białogard....31.......14.11......+13... ......Natalka? MarzenaMol....Wisła.........30.......14 .11.....+12.........Arturek mysza1980.....Warszawa...30.......15.11......59+10...... Zosia Karolinka Linka..Gliwice.....30.......15.11......50+10......Synek Beata1987.......Śląskie......30.......16.11......62+13,5 ....Zuzia bonizz........... Opatów.....29.......17.11......66+9........Synek Balbin ...........Warszawa...30.......17.11......69+6........Kubuś KochamMojeSerduszko.Dębica.29....17.11.....60+8........Jagod a lorinka..........Anglia.........30........19.11.....55+9 ........Zuzia kaaczuuchaa...Lublin........28........20.11......66..... ....Synek bajag_a........Białystok.....24.......20.11.......65.... .....Malwina kajtoch.....Dublin/Kraków..27.......20.11......53+10.... .Córka mała_agatka...Łódź.........28........25.11......65-5+10. . ..Synek eluś...........Międzyrzecz..29........25.11.....55+6,5.. ...Adaś maminka.1......łódź.........25........27.11.....53+6.... ....Córka Maja_21.........Kielce........28.......29.11.....64-2+4. ....Wiktorek dunia25....Kraśnikk./Lublin...?.....20.11....duuużo .....Kubuś aktualizuje moje dane,a tak swoją drogą okazało się że będę miała jednak synka:) taki numer mi wywinął ten mój maluszek:) A jak tam wasze samopoczucia??? ja od tygodnia nie mogę się wyspać, ciągle przewracam się z boku na bok albo strasznie bolą mnie plecy i biodra, momentami nie mogę się podnieść z łóżka... ehhh zdajecie sobię sprawę z tego że to juz całkiem niedługo???? ja spoglądając na kołyskę w mojej sypialni nie mogę uwierzyć w to że za 2 miesiace będzie w niej leżał mały berbeć:) podrawiam Was wszystkie ciepło:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny!!! Właśnie moja przyjaciółka rodzi :)))) więc jestem nieźle poddenerwowana. Chodziłyśmy razem prawie całą ciążę ona zaszła 1,5 miesiąca przede mną więc dotarło do mnie że to JUŻ całkiem niedługo... Co do zakupów to wczoraj zamówiliśmy wózek z akcesoriami, w sklepie powinien być za około 3 tyg. do odbioru, przy okazji kupiliśmy też leżaczek i nianię z monitorem oddechu ( nie wiem czemu uparłam się żeby ją kupić tak dla psychicznego spokoju). W sumie do kupienia zostały mi tylko drobiazgi- kosmetyki, pieluszki a i mata edukacyjna dla malucha. Co do wózka to kasę dostaliśmy od moich rodziców - a raczej od dumnego i przejętego przyszłego dziadka :) Jeżeli chodzi o pokój dla juniora to będzie miał swój ale przy naszej sypialni więc jakby co to będzie blisko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daff dzięki że to napisałaś :D Więc Oilatum będzie grane. Ja będę rodzić albo w bródnowskim albo w MSWiA na wołoskiej zalezy gdzie będę kiedy zacznie się poród.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurde przerabane macie z tym odsylaniem ze szpitala.... ciesze sie ze nie mieszkam w duzym miescie... Agnesa, chcialabym jeszcze jeden pokoik dla maluszka..ale poki co mamy 2 pokojowe mieszkanie-maly pokoj zajmuje Olafek, w duzym "mieszkamy " my, i tu narazie bedzie lozeczko,jak mala podrosnie to bedzie miec pokoik z Olafkiem, mamy zamiar sie budowac ale to pewnie za jakies 2 lata:( wiec musimy wytrzymac..... ja z noworodkiem spalam w lozku 3 pierwsze mce, lepiej nie uczyc malucha do spania z rodzicami..bo potem ani dziecko ani rodzice sie nie wyspia.Ja przy najmniejszym westchnieciu dziecka zrywalam sie na rowne nogi:O Marta, Oilatum bylo super, slicznie pachnialo i skora byla lekko natluszczona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciezarna internautko, ale nr z ta "zmiana plci":) ja mam wszystko dla dziewczynki:P usg w przyszlym tyg i tak sie zastanawiam czy znow zobacze"na 100% dziewczynke" :P:P:P a Twoj lekarz byl wczesniej pewien plci czy pozostawil sobie jakis margines bledu...:)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Ja dla odmiany, dzięki tej pogodzie śpię świetnie, okno mam otwarte i super się wysypiam. Nawet na wysikanie synka mi sie wstać nie chce:P Witam nowe mamy😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas mała bedzie dzielić pokój z Kacpim, na dniach wstawie tam łóżeczko i przemeblujemy na nowo, oj Kacper nie będzie chyba zachwycony:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×