Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość oliwka 23

LISTOPAD 2008

Polecane posty

Dunia taka jest nasza polska służba zdrowia. Od niej nie ma co oczekiwać bóg wie czego. Zdrówka życzę twojemu synkowi. Buźki dla niego :-) Ja mam nadzieję że moja mała nie będzie dostawać zastrzyków bo ona strasznie płacze przy szczepionkach. Teraz sobie śpi. Dziś 5 razy kupkę zrobiła :-( i to rzadką ale mamy syropek i mam nadzieję że do poniedziałku będzie ok a jak nie to znów do lekarza i prawdopodobnie do szpitala a tego bym nie chciała. Dunia a twój mały ile miał dni tą biegunkę i ile razy na dzień kupkę robił?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie do dziewczyn które używają nawilżacza powietrza. Czy przez noc on też u was chodzi? Bo mi właśnie dziś przyszedł i mam go włączonego i odczuwam już różnice w oddychaniu ale nie wiem czy na noc go wyłączyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie po dłuższej przerwie:)czytam was kobitki możliwie na bieżąco ale jakoś na pisanie czasu brak:(U nas w zasadzie wszystko dobrze.Wczoraj byliśmy z małym na drugim szczepieniu i o dziwo obyło się bez żadnego piku i płaczu.Tatuś małego tak zajął wygłupami że w ogóle nie poczuł kiedy robiono mu zastrzyk:) Ja Kubie podaję już od tygodnia raz dziennie na noc mleczko z kleikiem kukurydzianym (ponoć jest lepiej przyswajalny od ryżowego).Dajemy na 120 ml mleka 3 miareczki(takie jak od mleczka).Nie wiem czy pisałam już wcześniej ale właściwie od urodzenia walczymy u małego z trądzikiem niemowlęcym...do tej pory stosowałam tylko wodę przegotowaną i krem Oilatum.Niby pomogło ale buźka nadal była w delikatnym chrostkach i taka szorstkawa.Kupiłam ostatni krem Physiogel i po 3 smarowaniach praktycznie wszystko zeszło tak więc polecam!!! Nasz maluch cały czas się rwie do siedzenia,czy leży w łóżeczku czy w foteliku non stop się siłuje.Lekarka mi powiedziała że nie powinno się takiemu malcowi pomagać w tych jego próbach siadania bo kręgosłup jest jeszcze za słaby,że jak siedzi to tylko z podpartymi plecami i to tez niezadługo.Powiedziała że takie dzieci mają jeszcze czas na siedzenie teraz powinny się tylko przekręcać na leżąco.Zaleciła nam robienie z Kubą ćwiczeń polegających na powolnym przekręcaniu go z plecków na brzuszek i z brzuszka na plecy -raz w jedna raz w druga stronę.Kurcze tyle miałam napisać i już zapomniałam. A tak w ogóle to jestem wściekła...spędziłam w łazience godzinę na rychtowaniu się dla mężulka z myślą o jakimś \"fikumiku\" a ten mi poszedł spać:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dunia-nie wiem jak się robi tego kwiatka ale przesyłam ci cały bukiet:)Buziolki dla twojego synusia:)Wszystkiego Kubusie to dzielne chłopaki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam w sobotę :) u nas nieco lepiej. mały przespał nockę co jest dla mnie wybawieniem. spał od 1 do 7 z pobudkami o 3 i potem o 5. ja tez przeziębiona, głowa mi pęka a najgorsze jest to że jak mnie boli głowa to jest mi niedobrze, więc chodzę taka struta :( rano myślałam że zemdleję tak mi się słabo zrobiło :( ale cóż jakoś trzeba sobie poradzić. dobrze ze u mamy jeszcze jestem to mi trochę pomoże jak z pracy wróci bo sama bym chyba wykitowala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beatka co do biegunki to lało się z niego wodniście nawet 6razy na dzień:O i trwało to ok 4dni a potem były kupki nadal rzadkie ale już nie tak i po mału coraz \"treściwsze\"w konsystencji że tak nazwe ale wiesz co u nas to bylo tak że w spitalu przed drugim z kolei podaniem kontrastu mały był na 5godzin na czczo i robili mu lewatywę:O po niej to wszystko sie zaczęło i nie wiem czy tą lewatywą go nie zarazili przy okazji tym rotawirusem bo rurka była szpitalna doczepiana do takiej butli no i po tej lewatywie już biegunka była non stop 4dni:O kurcze a małej nie pomaga na prawdę smecta ani acidolac?????? Agnesa :) faktycznie Kubusie to twarde facety;) a co do tego kleiku jaki on w konsystencji??i czy można przy skazie??? bo ja po miarce dodawałam do mleka kaszki ryżowej bananowej np i mnie szlak trafia bo przez żadnego smoczka jakie mam od butelki nie przepływa i się zapycha a mały się wścieka wtedy bo mu nie leci:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tylko na moment. Agnesa jakiej firmy ten kleik? Ja Weronice podaję na noc ryżowy a kukurydzianego to nie widziałam w sklepach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój Aleks wczoraj dał koncert bo bolał go brzuszek po zupce jarzynowej- dziś też marudził bo nie mógł po niej zrobić kupki- dałam mu czopek glicerynowy i zrobił taką bardzo gęstą z grudkami! On jest uparciuchem i nie chce nic pić z butelki a karmię go piersią, no i jest problem bo je już pokarmy stałe a pewnie przez to że za mało płynów ta kupa taka gęsta i zatwardzenie. Podaje mu po troszku soczek jabłkowy łyżeczką ale nie chce za bardzo pić bo to kwasne więc się krzywi i płacze. A zresztą taką łyżeczką to wypije bardzo mało! Nie wiem już co robić. A zupy ma już jeść co dzień bo ostatnio w 6 tyg przybrał tylko 700g więc za 2 tyg mam już dawać zupki z mięsem codziennie! a kaszek za bardzo nie dam jak karmie piersią bo źle mi się ściąga mleko- nigdy tak dużo jak on zje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dunia dzis jej kupki są już gęściejsze ale już 5 razy zrobiła ale wydaje mi się że jesteśmy na dobrej drodze. Tylko że ona ma to już od poniedziałku ale mam nadzieję ze do poniedziałku będzie ok. Ja teraz nie mam smecte tylko coś na o bo jest w smaku bananowym i malinowym a mała smecty nie umiała połknąć bo od razu odruchy wymiotne miała. Kleik jest taki dość gęsty ale nie wiem czy można stosowć przy skazie. Daje się go na 100 ml mleka lub wody 4 lyżeczki kleiku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Do mleka z kleikiem są takie specjalne smoczki .Nie mają dziurek tylko taki krzyżyk nacięty.Właściwie to one są do kaszek.Ja małej na noc podałam właśnie mleko z kaszką kukurydzianą (jest z bobowity napewno)przez ten smoczek i piło jej się super.Na 120 ml.mleka dodałam 3 miarki te od mleka .Ale poldobno ten kukurydziany to jest taki delikatny,że mało \"zatyka\".Ja go wolałam dać,bo mała robi 1 kupkę dziennie lub na 2 dni,więc nie chciałam ryzykować jakiegos zatwardzenia po ryżowym.Widziałam,że jej to smakowało bo zachłannie strasznie piła i ja spróbowałam troszkę i smak takiej mieszanki jest b.dobry,dużo lepszy od samego mleka.Faktycznie spała dłużej o godzine(tzn.najdłuższa przerwa w nocy 5 godz.)Ale nie wiem czy to nie przypadek czasem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i daję jeszcze jabłko z marchewka po parę łyżeczek dziennie,bardzo Alicji smakuje.Już w drugim dniu otwierała ładnie buzię jak tylko łyżeczkę zbliżałam i połykała conajmniej jakby od paru lat juz tak jadła:).A moja koleżanka mówiła mi,że uczyła swoje dziecko 2 tygodnie jeść z łyżeczki,niczym zakapowało o co chodzi. Lepiej dawać owoce na początek,bo są łatwiej trawiaone jak warzywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marika też je ładnie łyżeczką, tylko co z tego jak jej jabłko nie smakuje i się krzywi tylko. Ann a dosładzasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To może lepiej wybrać jakiś na prawdę słodki gatunek jabłka albo ten ze słoiczka a co do słodzenia to ponoć od glukozy lepsza jest fruktoza-do kupienia w aptekach,ponoć jest lepiej tolerowana przez brzuszki:) ja jeszcze nie próbowałam bo po glukozie małego boli brzuch i sprawdziłam to już kilkakrotnie,więc teraz już nie daje. Ann31 dzięki za tę podpowiedź co do smoczków że specjalne są do kaszek bo pojęcia nie miałam:P :D serio!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja małej specjalnie też zrobiłam większą dziurkę do kaszki ale jak istnieją do tego smoczki to kupię bo nie słyszałam o nich. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja Kubie podaję kleik kukurydziany z firmy Nestle.A co do smoczków to można samemu zrobić takie nacięcie żyletką w kształcie X lub kupić specjalne smoczki do kaszek(to są chyba te trój przepływowe). My wprowadzanie nowych pokarmów mamy zacząć od deserków a dokładniej jabłuszka.lekarka powiedziała mi że skoro małemu tak się ulewa to lepiej dawać mu wszystko zagęszczone. Mój Nyniu jest już taki kochany:)Wszystkim się interesuje,śmieję się na głos całą gębulą,sam potrafi się już sobą zająć-daje nam nasz syniu naprawdę dużo radości:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick.......im.dziecka ...term.por.. waga ur.. waga....cm...wiek Elmirka85......Aleks.......19.10.....2380.....6300.. ..63......4m10d Kasika1........Karolinka...22.10....3300......6200.. ........4m green_gable...Mikołaj....29.10.....4010...ok7400.... ......3m i 2t mother..........Kacper....30.10.....3700.....7500... .......3m i 1t Kasiula82........Amelka....30.10.....3200.... 5500...........3m i 2t Daffodile.......Lilianka.....30.10....3950......8000.... 67....3m 3t KarolinkaLinka..Natan.... 1.11......3400.....7000...........3m i 3t karuczek......Antosia......1.11......3270....61 00...........3mi2t happymama.....Zuzia.......3.11......3285....6500....66 ...3,m 2t Ann 31...........Alicja.......6.11......3250.....6200...64...... .4m. agniesza26.....Olafek......9.11......3710.... 6600....71.......3,3m bonizz...........Piotruś.....9.11......3350.....7700 ...69.......3m 3t elwira elwira...Weronika...9.11......3300....5750...59......3m 3 tyg karola678.....Franciszek..11.11.....3300.... 6000............3m mysza1980.....Zosia........12.11...............5400 ..........2m i 2t agnesa1983...Kubuś.........12.11.....3410... 6800....68.....3m 3t edika9..........Nikola.......13.11.............. 3900.......... 2m i 24d Beata1987.....Zuzia........14.11.....3200.....6000. ..63.....3m 3t kaaczuuchaa..Damianek...15.11.....2950.....5900....70 ....3m i 3d magmall.........Zuzanka....16.11.....3960.... 5410... 63....3m Marta1983.....Robiercik...16.11.....3270..... 5100............3m MajkaMB1......Miłosz.......18.11.....2730.. +-5200 ...56... 2m,3t Jokasta........Jeremi.......19.11.....3300.....5160..... .....3 m **ewelka**......Wiktoria....21.11.....4650.....6400 ...70 ....3m pingusia_22....Marika......27.11.....2570......5160 ...?..... 3m kajtoch.........Blanka.......27.11.....3700.....7500... 66...3m5d lorinka..........Zuzia........28.11.....3600.....6410... .........2m27d Małgorzata....Julek........ 28.11..... 4550..... 6295... 66... 2m i 3t Anabelkaaa....Jaś............02.12.... 3700... ok5500... 62... 2m11d mała_agatka...Franek....... 3.12......3340... 6600.....67 ...3mies dunia26.........Kubuś.........4.12.....3.700... 5.950......65.....3mies. Maja_21........Wiktorek....7.12......3780.... 6000 ............ 3mies

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Pingusia,ja nie dosładzam,raczej nie powinno się tego robić.Daje ze słoiczka z Bobovity jabłka za słodką marchewką.To jej smakuje bardzo i jest już odpowiednio słodkie.To może spróbuj tego. Te smoczki do kaszek są b.dobre.Ja mam z Aventu i Canpolu,oba super,nie różnią się,a z Canpolu jest tańszy,kosztuje 1szt.ok5 zł. Nie polecam robić dziurek,ani krzyżyków samemu.Ja kiedyś powiększyłam dziurkę,bo mi się wydawało,że słabo leci i ten smoczek za jakiś czas pękł,nie było tego widać i o mało by się dziecko zadławiło ,bo tak nagle zaczęło strasznie lecieć!!! U nas pogodna paskudna,zimno,śnieg z deszczem pada,pochmurno.Dzisiaj spaceru nie będzie,to pewnie mała bedzie palmować! Jestem zadowalona ,bo dostałam od męża perfumy które uwielbam i piekne kwiaty!Będę musiała mu się wieczorwm jakoś odwdzięczyć :) Wszystkiego najlepszego dla wszystkich kobietek.Tych małych i dużych🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! a ja chora strasznie. z nochala się leje, głowa pęka gorączka jak 150 :( ogólnie tragedia :( i jak tu się zajmować chorótkiem maleńkim :( w nocy malutki zrobił sobie dzień i o 24 się obudził i do 3.30 nie spaliśmy, a ja z gorączką ponad 40 stopni i tak sie męczyliśmy :( ech uciekam bo nawet patrzeć na ekran nie mogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny mozna wygrać fajne nagrody dla dzieciaczkow, wystarczy sie zalogować, pisac opinie o produktach które się używa min dla dzieci i zbierać punkty na nagrody ( Jakie sa na stronie, mysle ze warto). Polecam:) PS. Jest juz Nas co raz wiecej:) http://www.bangla.pl/zaprasza-beybe29

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Kobiet 🌼 ;-) U nas dzis w nocy był maraton moje maleńswto poszło spać o 3 a nie spała od 21. Nie wiem co bylo powodem ale nie chciało jej sie spać. Ćwiczyła brzuszki ;-) Nauczyła się podnosic nózki tak żeby podnieść też pupę i do 3 ćwiczyła. A my siedzieliśmy i tylko patrzylismy ja kocyk podnosi się do góry :-) No i dziś wypróbowuje nowy sposob mówienia wpycha do buzi palec i próbuje wtedy gadać nie za bardzo to jej wychodzi za to śmiechu dużo :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A u nas dalej biegunka. Nic nie pomaga. nawet syrop ktory dostaliśmy nic nie pomógł. Mała dalej mało je a w nocy to już prawie wogóle. Więcej wody pije. Nie wiem co już robić. w dzień dochodzi nawet do 7 kupek takich wodnych. Za każdym razem po jedzeniu robi i nawet po wodzie. Mała jest strasznie marudna jak nie śpi a ostatnio bardzo dużo spi. Ma już całą dupcie czerwoną i odparzoną :-(A biegunka zaczęła się tydzień temu. Wszystkiego naj z okazji dnia kobiet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BEATKO
Beato uwazam ze natychmist powinnas udac sie do lekarza albo dzwonic po prywatnego!!!!!!!!!!!! Jezeli duzo spi to jest strasznie slabiutka!!!!!!!!!!!! ROBCIE COS!!!!!!!!!!!!!! to za dlugo trwa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beata, skoro mała coraz więcej śpi, to może być już dość mocno odwodniona. Skoro smecta, ani nic innego nie pomaga, to może jedź na ostry dyżur! Koniecznie trzeba ją nawodnić, a skoro po samej wodzie jest wodnista kupka, to lepsza będzie kroplówka. U nas przeziębieniowo. A dokładniej to ja jestem chora. Mam objawy zapalenia zatok, ale tempetatura nie przekracza 38 st.C. Na razie wystarcza apap i engystol (lek homeopatyczny). Ten Engystol kazała mi łykać pediatra, jak 2 mies. temu byłam z biegunką małego u niej. Niemowlęta karmione piersią reagują biegunką na przeziębienia mamy, no i oczywiście tym razem Julek też ma biegunkę. Jutro idziemy więc do lekaża. Poprzednim razem biegunka była z powodu niedojrzałości układu trawiennego i brak flory bakteryjnej w jelitach, a teraz to przeze mnie :( Jak mi przez tydzień nie poprawi się, to pójdę do mojego lekarza. Engystol: http://www.doz.pl/leki/p4797-Engystol_tabletki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beata na twoim miejscu udałabym się do szpitala nie chcę ciebie straszyć ale tak długo trwająca biegunka prowadzi do odwodnienia i śmierci tak małych dzieci! Nie ma na co czekać reaguj odrazu. Idź albo do lekarza albo do szpitala z czego te drugie tobie proponuje podłączą jej kroplówkę i będzie lepiej. Dziecko jak jest ospałe to nie dobrze. Czym prędzej zgłoś się gdzieś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam🌻 \"Jestesmy w szpitalu od wczoraj byla taka poprawa w kaszlu itd. a dzis rano po zastrzyku jakis czas jak dostal ataku kaszlu takiego nie umial sobie poradzic, ani oklepywanie nie pomoglo i zaczal tak sie dusic moment ze prawie mi przytomnosc stracil, mama wpadla z dolupomoc go cucic ale na nic i jak stalam bez skarpetek jego w koc aby i do szpitala. od razu go odciagneli, krew, welfron, zastrzyk i lezy pod tlenem i takim czyms co serce i cisnienie mierzy,a ja przy nim siedze i nasluchuje kazdy oddech.potem kimanie na podlodze. nie opusci nas ten pech!!!\" takiego smsa dostalam dzis od naszej Duni!!!Boze to jest poprostu straszne!!!! Dunia trzymaj sie skarbie!!maly wyzdrowieje i wszystko bedzie dobrze!!!!!!wierzymy w To!!!! Beatko Ty tez sie trzymaj!! wszystkim dzieciaczkom zycze duzo zdrowka!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Muszę zareagować jakoś bo gdyby małej coś się stało to bym chyba umarła. Już jedną dzicinkę straciłam a Zuzie kocham ponad życie. Mała wstaje o 6 rani i potem idzie spać o 8 i 11 i 14 i17 i potrafi spać po 2 godzi a wieczorem to i 3. Po kompieli idzie spać o 20 i w nocy zje może z 40 ml i kupka i spi do 6 rano. Je mi bardzo mało bo to da się zauważyć. a jak nie spi to robi kupki i płacze i marudzi. Kiedyś miała ulubione pudełko po mleku i jak go za każdym razem widziała to się smiała a teraz już nawet tego nie chce. Miała dziś 37 i 2 temperatury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
część dziewczyny:)) wszystkim dzieciaczką życze szybkiego powrotu do zdrowia:) staram się codziennie was czytać lecz na odp troszke brak czasu przy 2 dzieciaczków:(( u nas super mały już na śniadanko ok9 dostaje kaszke Bebilon jest jabłkowa i waniliowa dostaje ją łyzeczką i zjada całe 150 ml:)) potem o 13-14 mleczko a o 16 kaiś deserek albo sama mu tre jabuszko z marcheweczką albo kupuje gerbera bo tylko tej firmy lubi(sprawdzałam)!!!maluszek nasz zasypia tak ok 19 i na śpiocha daje mu butle ok 21 i pobudka ok.4:)) a chce mu zamiast mleczke o 14 podawać już obiadki:)) Franuś ślicznie je z łyżeczki a mam taką sylikonową mięciutką:)) codziennie wychodze z dzieciaczkami na spacerek minimum 2 godzinki:)) a w tym tygodniu mamy szczepienia to odrazu do tabelki wpisze ile waży:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×