Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość oliwka 23

LISTOPAD 2008

Polecane posty

a małemu nawet ostatnio udało się usiąść:P ale przez to by spadł z łóżka:(( w ostatniej chwili podleciałam bo on za spodmie łapie i z całej siły się podciąga usiadzie i automatycznie leci w bok!!!śmiesznie to wyglada ale baaardzo niebezpieczne dla niego!!!więc teraz coraz częściej leży na dywanie badź na macie!!!już dobrze chwyta grzechotki i automatycznie wsadza je do buzi!!!baardzo ładnioe śpi juz ma stałe pory spania:))co ułatwia nam funkcjonowanie w domku!!!ostatnią dzremke ma ok 16 tak na 30 min i potem to tak 18.30 kapiel (a kąpiemy go już w brodziku pod prysznicem bo tak nam chlapie w wanience że wszystko mokre) a co pare dni to bierze ze mna prysznic ale ma radoche cieszy sie piszczy juak mu woda z prysznica leci po karczku i po brzuszku!!ale trzeba baaaaaaaaaardzo uważać bo bardzo łatwo o wyślizgnięcie sie maluszka z rąk!!!!!!!!!! po kąpaniu czytam mu bajeczke a on mnie tak cudnie słucha patrzy na mnie z dydkiem w buźce owinięty kocykiem na moich raczkach i po bajeczce do łóżeczka i dziecka niema w 2minutki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dunia trzymamy kciuki ❤️ Beata daj znać jak tam twoje malenwo mam nadzieję ze juz lepiej ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick.......im.dziecka ...term.por.. waga ur.. waga....cm...wiek Elmirka85......Aleks.......19.10.....2380.....6300.. ..63......4m10d Kasika1........Karolinka...22.10....3300......6200.. ........4m green_gable...Mikołaj....29.10.....4010...ok7400.... ......3m i 2t mother..........Kacper....30.10.....3700.....7500... .......3m i 1t Kasiula82........Amelka....30.10.....3200.... 5500...........3m i 2t Daffodile.......Lilianka.....30.10....3950......8000.... 67....3m 3t KarolinkaLinka..Natan.... 1.11......3400.....7000...........3m i 3t karuczek......Antosia......1.11......3270....61 00...........3mi2t happymama.....Zuzia.......3.11......3285....6500....66 ...4mi1t Ann 31...........Alicja.......6.11......3250.....6200...64...... .4m. agniesza26.....Olafek......9.11......3710.... 6600....71.......3,3m bonizz...........Piotruś.....9.11......3350.....7700 ...69.......3m 3t elwira elwira...Weronika...9.11......3300....5750...59......3m 3 tyg karola678.....Franciszek..11.11.....3300.... 6000............3m mysza1980.....Zosia........12.11...............5400 ..........2m i 2t agnesa1983...Kubuś.........12.11.....3410... 6800....68.....3m 3t edika9..........Nikola.......13.11.............. 3900.......... 2m i 24d Beata1987.....Zuzia........14.11.....3200.....6000. ..63.....3m 3t kaaczuuchaa..Damianek...15.11.....2950.....5900....70 ....3m i 3d magmall.........Zuzanka....16.11.....3960.... 5410... 63....3m Marta1983.....Robiercik...16.11.....3270..... 5100............3m MajkaMB1......Miłosz.......18.11.....2730.. +-5200 ...56... 2m,3t Jokasta........Jeremi.......19.11.....3300.....5160..... .....3 m **ewelka**......Wiktoria....21.11.....4650.....6400 ...70 ....3m pingusia_22....Marika......27.11.....2570......5160 ...?..... 3m kajtoch.........Blanka.......27.11.....3700.....7500... 66...3m5d lorinka..........Zuzia........28.11.....3600.....6410... .........2m27d Małgorzata....Julek........ 28.11..... 4550..... 6295... 66... 2m i 3t Anabelkaaa....Jaś............02.12.... 3700... ok5500... 62... 2m11d mała_agatka...Franek....... 3.12......3340... 6600.....67 ...3mies dunia26.........Kubuś.........4.12.....3.700... 5.950......65.....3mies. Maja_21........Wiktorek....7.12......3780.... 6000 ............ 3mies

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌼 ojej biedny Kubuś i biedna dunia. trzymamy mocno kciuki żeby jak najszybciej wyzdrowiał i żebyście wrócili do domku. beatko mam nadzieję ze pojechałaś z malutką na dyżur do szpitala. naprawdę to robi się niebezpieczne. lepiej pojechac teraz, dac malutkiej kroplówkę niż później żałowac że nie pojechało się wcześniej. karola fajny ten twój Franio :) zresztą jak wszystkie Franki :P u nas choroby ciąg dalszy :( malutkiemu katarek leci strasznie, kaszle i w ogóle . ale jest kochany. jak mu Fridą katarek ściągam to tak grzecznie leży i mi w oczy patrzy. wie że za chwilkę będzie mógł łatwiej oddychac, nigdy nie płacze :D i syropek grzecznie je i w ogóle kochany jest :) a ja no cóż już jest o niebo lepiej. przynajmniej gorączki nie ma, katar mniejszy a i głos pomalutku odzyskuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha wysłałam fotke na poczte :P i mam kilka pytań: - czy jak podajecie obiadki w słoiczku to dajecie od razu cały czy tylko połówke ? - czy podajecie go zamiast mleka, czy po obiadku dokarmiacie jeszcze butelka ? bo mi właśnie tak doktorka powiedziała ze trzeba dokarmić :O - czy można podawać już obiadki z mięskiem ?? bo znalazłam takie od 4 miesiąca z kurczakiem lub jagnięciną :O ale niewiem czy to nie za wczesnie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie byłam z małą w szpitalu tylko u lekarza i powiem wam że z małą coraz lepiej. od dzis kupki sa gęstsze i małe. juz nie robi kupki po kazdym jedzeniu. ja wiem dlaczego ona tak dlugo choruje bo lekarz kazał mi kupić smecte bananowa lub malinowa a w aptece mi powiedziała ze nie ma tylko jest orsalit owocowy i pytałam sie czy to to samo a ona ze tak a wczoraj na internecie pisało ze orsalit to płyn nawadniajacy i wczoraj dałam jej w nocy połowe smecty i jest duza poprawa i wiem ze bedzie lepiej juz. mała nie jest odwodniona bo duzo sika i nie jest wiotka a poza tym daje jej duzo wody. juz zdrowiejmy:-).wiemto bo mła ma juz apetyt. w nocy zjadła 200 l mlka z kleikiem a dzis juz 250 ml mleka z kleikiem plus płyn nawadniajacy. mła ma całe dziąsła górne czerwone i strasznie ja swędza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HAPPYMAMA ja za bardzo tobie nie pomogę bo ja małej jeszcze wogóle nie dawałam nic ze słoiczków ale jak biegunka przejdzie to zaczynami jabłko jeść i po łyżeczce i codziennie więcej. Nie od razu cały słoiczek tylko stopniowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agatko życzę zdrówka dla synusia :-). A mnie też coś bierze bo gardło mnie boli i zimno mi jest i mam suchy kaszel Ja już schudłam 4 kg od chwili zaczęcia diety ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj beatko to super że malutkiej się poprawia :) heppymamo ja tez nie pomogę. my nadal tylko na piersi. i na razie nic nowego nie wprowadzam. od kiedy mały dostaje leki robi bardzo często kupiki, praktycznie po każdym jedzeniu, ale nie sa wodniste. są pięknie żółciutkie i jest to taki kleksik właściwie więc chyba nie mam się czym martwic, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wiem że nie od razu cały słoczek ,:) tylko stopniowo coraz wiecej , tylko nie wiem kiedy się zatrzymać z porcją do tej pory dawałam pół słoiczka i nie wiem czy zacząc dawać cały ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mała agatko jak jest żółciótka i bez śluzu to niemasz się czym martwić :) Zuzia robi teraz kupki pomarańczowe od marchewki i strasznie śmierdzące :P hi hi jak u starego :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
happymamo ja bedę Zuzi dawać jabuszko po jednej łyżeczce i codziennie o łyżeczke wieęcej i tak aż dojdę do całego słoiczka :-).Więc wydaje mi się że możesz dać cały. Agatko nie masz się co martwić bo jak dziecko jest na piersi to może robić kupki po każdym jedzeniu. Tylko nie może być śluzu i krwi. Mała znów zjadła 100 ml mleka z kleikiem :-) i nie zrobiła kupki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli chodzi o dania z mięsem to lepiej poczekaj. dzidzia musi najpierw z 2/3 tyg jeść zupki warzywne i jak się przyzwyczai do nich to potem można wprowadzać z mięsem- mnie tak radziła pediatra. mój mały je już zupki- po połowie na razie i deserki, z mięskiem mam dawać za tydzień już

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam🌻 pisalam z dunia i z malym juz o niebo lepiej!! u mnie dzis maly konczy 4 miesiace i dostal ciut posmakowac soczku z jabluszka:) mam zamiar tez mu podac mleczko z kleikiem:) znowu zaczyna sie kopka ze sluzem:(jest zolta ale znowu jest w niej odrobina sluzu:( nie wiem sama juz co to moze byc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnieszko ja nie mogę tobie nic powiedzieć na temat sluzu w kupce bo mała teraz ma go dość sporo bo to przy biegunce ale zobaczymy jak wyzdrowieje. dunia buziaki dla was. wracajcie szysko do zdrowia 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beatko ja Ci powiem co nasza pediatra powiedziala...ze jak mala bedzie miala biegunke to do szpitala najlepiej od razu, bo przy biegunce przy takim malym dziecku prawie zawsze jest odwodnienie:( Na opakoaniach smoczkow pisze zeby nie robic samemu otworkow....zalezy od firmy ale np canpol ma wlasnie te \"krzyzyki \" do kaszki, a avent ma ten sysem 3 przeplywowy ja nigdy nie dosladzalam deserkow ze sloiczka..jak maluchowi nie smakuje cos to warto sprobowac jakiegos innego deserku.Moja mala jabluszka nie chciala, ale juz jabluszko z marchewka wciagnela.. a fruktozy uzywam sama wysle potem fotki mojej zapasniczki sumo na skrzynke;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Happymama, ja daje 1/2 sloiczka, bo mala i tak wiecej nie jest w stanie zjesc(ucze ja jesc lyzeczka od poczatku marca),miesko wprowadze jak skonczy 5 mcy.Ona jeszcze warzyw nie probowala. no a 1/2 sloiczka to za malo zeby dziecko sie najadlo, Lilka zreszta na glodnego sie nie chwyci deserku,tylko drze sie o butle. ]i chyba bede dawac odrobine kleiku do wieczornego mleczka bo ostatnio musialam dorobic az 60 ml , taka byla glodna:O a trzymam sie dokladnie dawek zalecanych na opakowaniu i nie chce jej dawac ani grama wiecej, bo i tak jest tlusciutka.no ale przeciez glodna nie zasnie, nie ma szans:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny, czy robiłyscie sobie morfologię?Czy któras z Was ma może anemię?Ostatnio doktorka małego stwierdziła po moim wyglądzie, że chyba mam anemię bo blado wyglądam, dostałam skierowanie na badania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja robiłam morfologię. wyniki nadal bardzo słabe, ale idzie ku lepszemu :) po porodzie baaaaardzo spadła hemoglobina i ginekolog kazała zrobic jak po połogu przyszłam. ale mały zdrowy jak ryba, przynajmniej jeśli o krew chodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Dunia,trzymajcie się!Beatko,cieszę się,że z Twoją małą już lepiej :) Dzisiejszej nocy było super.Alicja zjadła o 19.30,o 20 już spała i obudziła się dopiero 4.20.A potem nie wiem o której,ale mnie obudziła po8,bo tak strasznie głośno sobie gadała.Super by było jakby już tak zostało,ale nie wiem,zobaczymy dzisiaj.Może to ta kaszka ,daję już parę dni. Ja daję już od pewnego czasu też po pół słoiczka i nie wiem kiedy dać cały.Moja uwielbia jabłko ze słodką marchewką.Jutro dam jab,lko z bananem. Agatko kuruj sie ,dużo witaminek zażywaj:)Teraz ta pogoda taka dziwna,łatwo można się załatwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej 🌻 Byliśmy dziś u lekarza i, oprócz leków na moje zapalenie zatok i leków przeciw biegunkowych dla Julka, dostaliśmy również skierowanie do neurologa. Na szczęście to była inna lekarka niż przy szczepieniach. Ostatnio poczytałam na temat napięcia mięśniowego u niemowląt i zaczęłam obserwować Julka. Okazuje się, że główka mu \"wisi\" jak się go podciąga do siedzenia i wygina się w prawą stronę cały czas. :( W tym artykule są zdjęcia i można sobie porównać: http://www2.wum.edu.pl/sknfizjo/files/Bobath_KatarzynaWasiak.pdf Jak byliśmy na szczepieniu po 6 tyg. i po 12 tyg. pani pediatra nic nie widziała niepokojącego, mimo, że się dopytywałam... usłyszałam, że niektóre dzieci tak mają... gdzie Ci niektórzy lekarze dyplomy porobili?!?!?! :o Jak sam sobie człowiek diagnozy nie postawi, to nie ma po co iść do niektórych lekarzy, bo tylko wodę z mózgu zrobią :o Jakiś czas temu pisałam którejś z Was, żeby się nie przejmowała, jak jej dziecko nie chwyta zabawek w wieku 3 mies... kajam się strasznie... Okazuje się, że to może być spowodowane nieprawidłowym napięciem mięśniowym, podobnie, jak to, że dziecko mało śpi i jest nadmiernie pobudzone. Takie dziecko nie może poprostu spać... Co powinno Cię zaniepokoić? Koniec trzeciego miesiąca: - główka opada mu do tyłu, gdy podciągasz go za rączki do siedzenia; - kiedy leży na brzuszku, nie unosi główki; - nie bawi się własnymi rączkami, nie chwyta zabawek; - jest nadwrażliwy, na głos lub dotknięcie reaguje krzykiem, drżeniem oraz wzmożonym napięciem mięśni; - leżąc na plecach lub na brzuszku wygina się w jedną stronę - w tzw. rogalik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć. My już po Chrzcinach i po badaniu słuch. Na szczęście wszystko OK, za 3 miesiące na wszelki wypadek na kontrolę, ale babeczka kazała iść z małym do logopedy, bo za wysoko języczek trzyma :/ Dunia 🌻 Beatka super, że wszystko w porządku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agniesza, jeśli chodzi o śluz w kupce małego, to może on być lekko przeziębiony i wtedy też śluz może się pojawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dunia, Beatka mam nadzieję że już będzie tylko lepiej. Trzymam kciuki za maluszki. Ann a jakie kupki twoja robi po tym jedzonku? Bo moja zielona robiła. Właśnie jej dawałam to z Bobowity i strasznie się krzywiła. Posmakował jej za to soczek hipp jabłko marchew, ale kupki nadal zielone. Mała dziś zaczeła się bawić swoimi uszami, cały dzień sobie pociąga za nie, mam nadzieję że to czasem nie zapalenie ucha. bPoza tym siada już na dluższą chwilkę, też podciąga się za spodnie. A ja okresu dalej nie dostałam:-( Za parę dni będę testować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do sołoiczków to deserki to daje już maluszkowi całe słoiczki alt tak naprawde to zależy od niego bo jak niechce to odwraca główke i pluje!!:))a kaszke to podaje mu zamiast mleczka na śniadanko tak koło 9 robie mu gęstą bo rzadszej nielubi:P a dziś dostał pare łyżeczek obiadku kupiłam w sloiczku dałam mu pare łyżeczek i niechciał więcej ale całe popołudnie mi wymiotuje tym obiadkiem!!!więc narazie se odpuszcze te obiadki poczekam jeszcze ze 2 tyg i sama mu będe je robiła!!!!my już pomału szykujemy się do kąpania:) i lulciu:)) PINGUSIA mi też spoźnia się okres!!!!narazie dwa dni!!!!ale jeszcze niepanikuje!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pingusia_22 moj tez wczoraj zaczal wlasnie mientolic ucho i tez sie zastanawiam czy je odkryl ze je ma czy go cos tam swedzi bo jakas epidemia teraz z tymi uszami normalnie u nas!mnie cos ucho bolalo dzis mojego meza mojej siostry synek dopiero mial zapalenie ucha moja przyjaciolka wlasnie siedzi na zwolnieniu z zapaleniem ucha i dzis w sklepie slyszalam jak babka mowila sprzedawczyni ze corka jej jest w szpitalu z 2 miesiecznym dzieckiem bo ma zapalenie ucha:(narazie go poobserwuje bo nie widac zeby cos tam go bolalo smieje sie cieszy takze zobaczymy jeszcze jutro temp. tez nie ma!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola a mi dziś 10 dzień:-( Agnieszka Marika też się śmieje, bawi więc to może taki etap rozwoju- ciągnięcie za uszka;-) Idę kąpać małą bo się już dopomina. A wogóle od kilku dni \"mówi\" mema i nie, bynajmniej tak jej wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pingusia, nie martw sie, hormony jeszcze szaleja po ciazy,potrzeba czasu zeby sie wszystko unormowalo🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×