Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość oliwka 23

LISTOPAD 2008

Polecane posty

Do szpitala: -dowód osobisty -karta ciąży -książeczka ubezpieczeniowa -grupa krwi(powinna byc w karcie ciąży) -1 koszula do porodu,krótka -2 koszule do karmienia rozpinane u góry -szlafrok -biustonosz do karmienia piersią, ale ja kupilam zwykle tylko rozpinane z przodu, bo tamte sa tylko szmaciane a ja na co dzien w szmacianych nie chodze -jednorazowe wkłdki laktacyjne do biustonosza -klapki pod prysznic -kilka par majtek bawełnianych -ręczniki -telefon komórkowy,ładowarka(: -mały jasiek przydatny prezy karmieniu dziecka -zwykły odciągacz do pokarmu -ok20sztuk pampersów -jesli chodzi o rzeczy dla dziecka to wiekszosc szpitali ma swoje ciuchy ale jesli chcesz to:3cienkie bawełniane kaftaniki(tam jest gorąco na sali matek z dziecmi!);2pary spioszkow;2pary skarpetek, -2pieluchy tetrowe -2 małe butelki wody niegazowanej-bardzo potrzebne -tata moze wziasc ze soba aparat fotografoczny,fertuch ochronny do kupienia w szpitalu,obuwie ochronne,jedzenie dla taty oczywisciwe -podpaska-duzy rozmiar -kosmetyki dla siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
happymama na zgagę polecam gorąco siemięlniane piję od 4 dni i zapomniałam co to palenie:) i zaparcia zniknęły jest super:) lewatywe wcale nie robi sie trudno kupujesz gotowca w aptece taki z rurka która wsadasz w d... musisz przy tym leżeć na lewym boku( tak mowi anatomia jelita) wpuszczasz płani starasz sie długo utrzymać czyli jak wytrzymasz 15 sek to dobrze:-D potem pędzisz do toalety i po sprawie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dostałam wczoraj od znajomych paczke ubranek:) upranych w płatkach mydlanych więc narazie nie piorę czyli coraz lepiej z tą wyprawką jeszcze odwiedzę kilkoro co im się urodziło i nie będę musiała nic dokupić;) oczywiście na te pierwsze chwile trzeba mieć coś swojego bo to pamiątka później

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MałaMi :) na pocieszenie powiem Ci, że mi też najtrudniej było wyleżeć te pierwsze dni, serio. Potem już jest w jakiś sposób łatwiej. Uwież mi, leżę plackiem od maja. było mi o tyle trudno, że na codzień żyłam bardzo intensywnie: praca po 12h w dużej korporacji, wyjażdy zagraniczne służbowe, zajęcia dodatkowe i nagle bum, zwolnienie i koniecznoś leżenia zupełnego. jesli mogę coś podpowiedzieć: zorganizuj sobie dobrze przestrzeń wokół łóżka, wszystkie potrzebne rzeczy pod ręką, od chusteczek po książki, laptop itd. termos z herbata tez się przyda. ps.Damy radę wyleżeć :) Nie ma innej opcji :)) pozdr, B.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mała-agatko- Jezu co za babsztyl z tej twojej tesciowej ??? ( Mam nadzieję że nie uraziłam cię tym zwrotem ). Wierzę że jest ci ciężko tym bardziej że jako młoda mamuśka chaciałabyś jak najlepiej dla was wszystkich a teściowa dolewa tylko oliwy do ognia . No ale widzisz są ludzie i ludziska . Ja sobie myślę że napewno nie byłabym miła dla takiejj zołzy . I grzecznie powioedziałabym \" Mamusia wybaczy ale z mamusią ślubu nie brałam i mamusi uwag sobie nie życzę \".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mother zajebista instrukcja obsugi :D ,ale i tak mam treme przed wsadzaniem sobie czegos w d... lewatywa chyba szybciej dziala -mialam przy pierwszym porodzie pamietam ze ekspresm bieglam w szpitalu do kibla:D a czopki dzialaja tak samo dobrze jak lewatywa?? tzn czy dobrze czyszcza??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK...........Miasto........TC......TERMIN....WAGA.... PŁEĆ lub IMIĘ Milla77.........Warszawa....34......10.10.....57+ 20.......Maciuś Daffodile......Wojkowice....34.......01.11....56+12..... ..Inga/Bianka Marsjanka.....Śląskie........25.......01.11....57+7..... ....Córka Joasiella........................31.......01.11......... ..........?? Patuniaa.......Anglia.........33.......1.11.......60+15. ...... Nelly,Nikola Kasika1........Rzeszów......34.......02.11....64+15..... ...Karolinka mother........Warszawa.....34......04.11....62+11....... . .Kacperek? agniesza26.....Lublin......34......04.11....53+22hehe... .Olafek ewelka1234....Poznań........33......05.11....+11........ ..Nadia? Kasiula82.......Cieszyn.....33.......06.11....54+9.... ....Amelka happymama....Irlandia.......34.......06.11.....65+10.... .Zuzia Green_Gable...Szczecin......34......06.11....65+dużo.... Mikołaj? MałaMi 80.....Warszawa......34.......06.11................Bartuś Ann 31.........Tarnów.......32.......08.11......+14........Ali c ja karuczek....Warszawa.......32......08.11....+10......... córeczka agnesa1983....Poznań........31.......09.11....57+12..... Kubuś Aneta30.........Kraków.......32.......09.11....53+14.... ..Synek elwira elwira...Rzeszów......32.......10.11.....65+7....chyba córa Jokasta........Gdynia.........32 .......11.11.....58+10........Synek C.internautka..Poznań......32........11.11.....56-2+ok.1 0...chłopczyk Marta1983.....Warszawa...32........13.11.....65+12...... Robercik **Vanilka**......Szczecin.....32.......13.11......70.... ......Hubercik fajnaaj..........Białogard....32.......14.11......+13... ......Natalka? MarzenaMol....Wisła.........31.......14 .11.....+12.........Arturek mysza1980.....Warszawa...31.......15.11......59+11...... Zosia Karolinka Linka..Gliwice.....31.......15.11......50+10......Synek Beata1987.......Śląskie......32.......16.11......62+15,5 ....Zuzia pingusia_22......Mielec......32.......16.11......44+7... .....Marika? bonizz........... Opatów.....29.......17.11......66+9........Synek Balbin ...........Warszawa...31.......17.11......69+6........Kubuś KochamMojeSerduszko.Dębica.29....17.11.....60+8........Jagod a lorinka..........Anglia.........32........19.11.....55+1 1........Zuzia dunia25....Kraśnik/Lublin...30.........20.11....duuużo .....Kubuś kaaczuuchaa...Lublin........31........20.11......66..... ....Damian (?) bajag_a........Białystok.....24........20.11.......65... ......Malwina kajtoch.....Dublin/Kraków..27.......20.11......53+10.... ..Córka mała_agatka...Łódź.........30........25.11......65-5+10. ...Synek eluś...........Międzyrzecz..29........25.11.....55+6,5.. ....Adaś maminka.1......łódź.........29........27.11.....53+8.... .....Córka Maja_21.........Kielce........30.......29.11.....64-2+10 . .....Wiktorek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
happy z tego co wiem to ten 'gotowiec' w tutejszych aptekach jest na RECEPTE!!!:o nie wiem czy lekarz tak po prostu przepisze jak sie go poprosi czy tez trzeba meczyc :o i nie wyjsc z gabinetu dopuki lekarz sie nie zlamie... a w szpitalu nie robia lewatywy no chyba ze poprosisz ,ale pewnie oleja to :( wiec lepiej samej to zrobic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balbin, ja tak też żyłam do środy. A teraz 2 dzień a ja wariuje nie stem przyzwyczajona do takiego lenistwa. Raczej do tej pory w domu byliśmy gośćmi. No ale cóż takie życie i tak nie mogę narzekać bo moje 3 tygodnie leżenia są niczym w porównaniu do Was :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny wróciłam z USG BPD 83 mm co odpowiada 33.4 tyg HC 302 mm co odpowiada 33.4 tyg AC 281 mm co odpowiada 31,4 tyg FL 60 ml co odpowiada 32,5 tyg Masa 1930 gram Wszystko w jak najlepszym pożądeczku widziałam słodkie uszko mohjego synusia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny!!! Ja dzisiaj już skończyłam prasować ciuszki i tym razem na siedząco wiec nie było tak źle. Potem jeszcze poszwy i koce musze wyprać.Jeśli chodzi o mojego męża to on pracuje od rana do nocy więc nie może mi pomóc. Ale ja dam sobie rade i na dziś mam już odpoczynek. Biorę tą no-spę i wierzę że będzie lepiej. A ja usg będę miała na początku listopada więc to dopiero za 6 tyg. Teraz już co ma być to będzie. Wierzę że mała jest zdrowa i to się liczy. Dziś patrzyłam kolory farb do pokoju i podoba mi się czerwień i fiolet :-) Ja juz mam ciuszki do szpitala przygotowane tylko body muszę kupić bo nie mam małych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja słyszałam tzn czytałam że na zgage bardzo banany pomagają:) wiecie co, co do sexu to coś wam powiem dziś mój A sie w srodku nocy zaczal do mnie dobierac ( a byt czesto tez sie nie kochamy bo ochotki mi brak) a ja sobie jakos jeszcze przez sen ubzduralam ze to nie on tylko jakis gosciu sie do mnie dobiera i strasznie go odpychalam i mowlam tylko ze \"nie\" a jak juz sie rozbudzilam i skojarzylam co jest grane to w sumie sama nabralam checie ale on juz zdazyl przysnac i obrocil sie tylkiem... chyba dzis go dorwe;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vanilka to nieźle zrobiłaś swojemu mężusiowi!!dziewczyny czy któraś z was kupowała wózek przez allegro??jesteście zadowolone??Ja ciągle szukam i sa fajne na allegro ale boję się że w rzeczywistości nie będzie on taki fajny!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vanilka ja też tak czasem mam że mój mąż w środku nocy coś chce tylko ja bez zabazpieczenia nie będę się kochać :-). A poza tym ja nie mam ochoty na sex.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie kobitki. a po co zabezpieczenie w ciąży?to najbezpieczniejszy okres :p ja jakoś nie mam ochoty na sex,ale mężuś wręcz przeciwnie... co mam zrobić żeby mi tak dziąsła nie krwawiły przy myciu zębów? wystarczy raz przejechać szczoteczka i cala buzia we krwi :( bolec przecież nie boli-ale do przyjemności nie należny.nie wiem co można na to poradzić.któraś pisała o skurczach przy rozciąganiu-mam to samo-jak się budzę i chcę przeciągnąć to takie skurcze łydek mnie łapią,że ciężko wytrzymać.brzuszek też mi twardnieje,czasem parę razy na dzień czasem w ogóle.nie wiem od czego to zależy.ale jak już twardnieje to od razu mam parcie na pęcherz. mam 3 dni samotności,aż nie wiem co ze sobą robić :p pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaczucha przyczyną krwawienia z dziąseł jest niedobór wit c :P więc najlepiej jakbyś sobie wycisnęła sok z cytryny i wypiła :) mi to pomogło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
Dzwoniłam do szpitala... Co mam ze sobą mieć... Żeby jak coś mieć już spakowaną torbę. Niczym mnie ta Pani nie zaskoczyła... ale ciekawi mnie jedno. Skoro mam przynieść i sudokrem i oliwkę i chusteczki nawilżające i wiele innych rzeczy dla maleństwa to dostanę to z powrotem czy jak? Ja to daję im? Czy sama tam tego używam? Jak to jest ??????????????????? :) Poza tym byłam dziś po recepty na te twardnienia brzucha. Przepisał mi lekarz Fenoterol 4razy na dobę po 1 tabletce co 6h i OK biorę go!! ...ale przepisał mi również ISOPTIN, którego nie zamierzam brać po przeczytaniu ulotki :( Wsztstko co tam piszę to na serce :o poza tym w ciązy stosować tylko w ścisłym kontakcie z lekarzem... jakoś mnie to przeraża! Wiecie coś o tych tabletkach ???? Co one mają do moich skurczy ??? No i lekarz chce mnie widzieć w piątek... Ehhh. Myślę mimo to pozytywnie i nie zakończy się to wcześniejszym porodem !!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to wszytsko dla ciebie przecież ty będziesz dziecko pielęgnować w szpitalu po porodzie dostajesz odrazu dzieciaka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Ja byłam wczoraj u lekarki i szyjka mi się skraca jak należy, ale wszystko jest zamknięte. Wydrukowała mi zdjecie stópki mojego synka, która mnie kopie w szyjkę i stąd ten ból podbrzusza. Pytałam o położenie miednicowe, ale akurat synek miała i nóżki i główkę na dole zwinięty w kłębuszek.. Powiedziałą, że ma czas aby się właściwie ułożyć. w razie czego zrobią cc. Ja też nie mam ochoty na seks i to już od dawna. Ruszam się jak wieloryb, ale przynajmniej teraz jak jest chłodniej przestały mi puchnąć stopy. Ważę już 7o kg, więc zmienie tabelkę i od razu pozwoę sobie wcześniej zmienić tg, bo w weekned kolejny etap przeprowadzki, więc mnie tu pewnie nie będzie. Bierzecie do szpitala ubranka dla dziecka? U mnie zapewniają szpitalne i chyba nie będę brać swoich, tylko na wyjście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to u mnie na szczęscie jest już główkowo ułożony synuś i mnie kopie właśnie po lewych żebrach haha. Maluszek mój :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK...........Miasto........TC......TERMIN....WAGA.... PŁEĆ lub IMIĘ Milla77.........Warszawa....34......10.10.....57+ 20.......Maciuś Daffodile......Wojkowice....34.......01.11....56+12..... ..Inga/Bianka Marsjanka.....Śląskie........25.......01.11....57+7..... ....Córka Joasiella........................31.......01.11......... ..........?? Patuniaa.......Anglia.........33.......1.11.......60+15. ...... Nelly,Nikola Kasika1........Rzeszów......34.......02.11....64+15..... ...Karolinka mother........Warszawa.....34......04.11....62+11....... . .Kacperek? agniesza26.....Lublin......34......04.11....53+22hehe... .Olafek ewelka1234....Poznań........33......05.11....+11........ ..Nadia? Kasiula82.......Cieszyn.....33.......06.11....54+9.... ....Amelka happymama....Irlandia.......34.......06.11.....65+10.... .Zuzia Green_Gable...Szczecin......34......06.11....65+dużo.... Mikołaj? MałaMi 80.....Warszawa......34.......06.11................Bartuś Ann 31.........Tarnów.......32.......08.11......+14........Ali c ja karuczek....Warszawa.......32......08.11....+10......... córeczka agnesa1983....Poznań........31.......09.11....57+12..... Kubuś Aneta30.........Kraków.......33.......09.11....53+17.... ..Synek elwira elwira...Rzeszów......32.......10.11.....65+7....chyba córa Jokasta........Gdynia.........32 .......11.11.....58+10........Synek C.internautka..Poznań......32........11.11.....56-2+ok.1 0...chłopczyk Marta1983.....Warszawa...32........13.11.....65+12...... Robercik **Vanilka**......Szczecin.....32.......13.11......70.... ......Hubercik fajnaaj..........Białogard....32.......14.11......+13... ......Natalka? MarzenaMol....Wisła.........31.......14 .11.....+12.........Arturek mysza1980.....Warszawa...31.......15.11......59+11...... Zosia Karolinka Linka..Gliwice.....31.......15.11......50+10......Synek Beata1987.......Śląskie......32.......16.11......62+15,5 ....Zuzia pingusia_22......Mielec......32.......16.11......44+7... .....Marika? bonizz........... Opatów.....29.......17.11......66+9........Synek Balbin ...........Warszawa...31.......17.11......69+6........Kubuś KochamMojeSerduszko.Dębica.29....17.11.....60+8........Jagod a lorinka..........Anglia.........32........19.11.....55+1 1........Zuzia dunia25....Kraśnik/Lublin...30.........20.11....duuużo .....Kubuś kaaczuuchaa...Lublin........31........20.11......66..... ....Damian (?) bajag_a........Białystok.....24........20.11.......65... ......Malwina kajtoch.....Dublin/Kraków..27.......20.11......53+10.... ..Córka mała_agatka...Łódź.........30........25.11......65-5+10. ...Synek eluś...........Międzyrzecz..29........25.11.....55+6,5.. ....Adaś maminka.1......łódź.........29........27.11.....53+8.... .....Córka Maja_21.........Kielce........30.......29.11.....64-2+10 . .....Wiktorek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
happymama daj adres wyślemy pocztą:) co do czopków to działają tylko na to co\" siedzi przy ujściu\" i wyjść nie chce więc nie bardzo z tym czyszczeniem;) próbowałam i pomaga tylko trochę przy zaparciach tzn jest poślizg;) mój dentysta na krwawienie dziąseł zalecił listerine do płukania to na stany zapalne i kazał myć dokładnie,najlepiej zwykły colgate total lub blendamed complete bo mają subst antybakteryjne krwawi jeszcze kilka dni i wszystko mija ach jak ja bym chciała żeby tak mój facet przez sen coś zaczął...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marzena my kupiliśmy wózek na allegro i jest ok. ale fotelik już weźmiemy ze sklepu dla pewności ze bezwypadkowy. a domowy sposób na lewatywę kupujesz dużą strzykawę i wlewasz ok 5 ml mydła z oliwką i uzupełniasz wodą pierwsza mieszanka na żywca potem jeszcze jedna strzykawa wody i wytrzymujesz ile się da;) taki sprawdzony sposób od znajomej ewentualnie żeby sobie krzywdy nie zrobić twardą strzykawką można dokupić cewnik foley'a uciąć kawałek i założyć na strzykawę wtedy końcówka jest miękka i bezpieczna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×