Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość oliwka 23

LISTOPAD 2008

Polecane posty

a co do cycków Marzena ja ostatnio sobie śpię ten mój się przytula a ja coś czuję ze płynie, myślę co mu się tak ręka poci a tu patrze, że to ja płynę i to w trzech kolorach trochę wody, białe mleko i żółte mleko:) i teraz juz mi tak zostało, rano albo po kąpieli płynie bardziej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pisałam Wam, że mój brzuch ma około 98-100cm. No i dziś przyjechała moja ciocia i pierwsze co powiedziała to: ten Twój syn to wielki bedzie, taki wielki masz brzuch, ale wiesz ja przytyłam tez 30 kg. ( No ja przytyłam na razie 13, to sie podłamałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mother nie można wlewać do odbytu mydła!!!!!!!! może być cytryna woda przegotowana ale mydło? Ja kupiłam wózek na allegro ale widziałam wcześniej ten wózek na żywo w sklepach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to zapytaj z czego robią lewatywę w szpitalu kiedyś miałam praktyki w szpitalu na banacha i tak właśnie robią lewatywę bo jest skuteczna! ja już bym się zastanowiła nad tą cytryną...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mydło działa drażniąco na zakończenia nerwowe wywołuje silne skurcze jelita, i powoduje napływ wody z organizmu częste stosowanie jest niebezpieczne dla zdrowia ale lewatywy nie robisz codziennie! nie wolno tylko robić przy przetokach odbytu albo przy guzach w jelicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
płyn do lewatywy najczęściej jest robiony przez pielęgniarki a częściej salowe na miejscu! tzn. worek ciepłej rzadko przegotowanej wody i trochę rozpuszczają mydło tak dla zabielenia wody i obawiam się że robia tak w większości szpitali nie tylko na banacha!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja spróbuję ;) i napiszę wrażenia;) tylko po 36 tyg. bo dobra lewatywka może wywołać skurcze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze nie wiedzialam o tym mixie domowej roboty ....ale kupie gotowca po prostu... 1)lepiej sie rodzi majac czyste jelita 2)po porodzie przewanie cale krocze boli a kupa to ostatnie co chce sie zrobic ...przynajmniej ja pamietam ze bylam tam cala obolala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w płynie może być my robiliśmy z płynnego a pacjenci się nie skarżyli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jak lewatywe będę chciała to po prostu poproszę w szpitalu nie będę się sama męczyć i srać w drodze do szpitala :P Wole jak mi to zrobią na miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W moim szpitalu robią lewatywę. w tym celu mam sobie kupić w aptece Enemę 2 szt. To jest gotowy roztwór do zrobienia wlewu. Butelka ma specjalne zakończenie. Ja wolę, aby mi zrobili w szpitalu, niż sama miałabym się gimnastykować. Co do dziąseł, ja płukałam Listerine i używałam miękkich szczoteczek. Krwawienia mi przeszły na chwilę. Dalej je mam tylko teraz nie płukam ust tym płynem. W mojej szkole rodzenia są same dziewczyny. Położne pokazują jak się myje noworodka, ale my nie ćwiczyłyśmy tego. Była też mowa o karmieniu piersią, ale bez prezenatcji i ćwiczeń. Dobrze, że powiedziały, że przy zmianie pieluchy nie podnośi się dziecka za nóżki, bo o tym nie wiedziałam, choć to wydaje się logiczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny! widze że gorąca dyskusja sie rozpoczeła dotyczaca lewatywy:))małó przyjemna ale daje oczyszczenie i znika chocjeden stres przy porodzie,przed \"niespodzianka\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tam wole zaryzykowac z mydlem i miec z głowy potem przykre niespodzianki podczas porodu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie czytam co ludzie polecają w domu do lewatywy: siemię fusy od kawy, rumianek, cytrynę, ale też i sama wodę a nawet wodę destylowaną i tylko są komentarze że nic tak szybko nie działało jak szpitalna:-D ale zależy co kto lubi, masz rację Marta że lepiej zrobić w szpitalu przed porodem niz narobić w trasie do szpitala:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w domu lepiej bo można spokojnie usiasc w WC a potem sie umyc a w szpitalu róznie bywa,ale faktycznie jak zrobic to samej ? przy pierwszym porodzie bedac niczego nie swiadoma -zostałam przygotowana przez pielegniarke,ale potem nie mogłam sie umyc ,czekała juz na mnie położna i poganiała na porodówke,jedynie mokrym papierem sie wytarłam-duzy dyskomfort

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lewatywa wzmaga ból (dodatkowo kurcza sie jelita)dlatego nie jest obowiazkowa,ponadto cały personel połozniczy jest przygotowany na "takie"niespodzianki,mają nawet na to swoje określenia i nikogo to nie dziwi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co Wam powiem po lewatywie nawet możecie się zesrać przy porodzie ale i tak tego nie poczujecie w sensie zmysł dotyku ale możecie poczuć zapachem hahaha. W szpitalu też można na spokojnie się załatwić nie ma z tym problemu :) koleżanka poprosiła o lewatywkę i później siedziała sobie na kibeleczku spokojnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
troche z innej beczki,ale juz dawno miałam się o to zapytać-czy któraś z Was albo Waszych znojomych nie potrzebuje "duphastonu"zostało mi jdno całe i 3/4 zaczetego opakowania-chetnie oddam komuś potrzebującemu podaje meila;m-jakmonika@wp.pl-piszcie jeśli znacie jakąś potrzebującą dziewczyne(najlepiej z warszawy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciężarna internautka
cześć dziewczyny! ja mam do was takie troche niezreczne pytanie...jak wygladają ostatnio wasze upławy???;-/ Bo ja od 3 dni mam jakies takie wodniste....boje sie ze to moga byc czasem wody płodowe:(((( jutro mam wizyte u lekarza ale tak czy siak sie denerwuje..odpiszcie coś błagammm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak bardzo leci to zgłoś się do izby przyjęć cięzko na odległość coś powiedzieć. A mi tak palec spuchł że wytrzymać nie mogę i nie wiem od czego. Idę dzisiaj wcześniej spać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien doberek:) co do lewatywy laseczki to ja juz sama niewiem macie tak podzielone opinie, a ja nie mam zadnej :p ale chyba wolalabym w szpitalu zeby zrobili. ogolnie to boje sie porodu...i nie czesto o nim mysle... dzis jade do tesciow po pracy wiec nie odwiedze juz dzis was ale spokojnie nadrobie;) musze jescze odzywki jakies kupic dla malucha pielegnacyjne oliwke oilatum mydelko i takie tam. kupujecie zapas pampersikow? czy tylko na poczatek narazie? ile kupujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam 🖐️ ło matko- ale dużo piszecie! ledwo udało mi sie Was przeczytac :P cos ostatnio mam dziwne dni... sama nie wiem dlaczego. Wczoraj miałam mega depresję od samego rana. Rzadko mi sie to zdarza, no i wczoraj sie zdarzyło... ale humor mi sie poprawił, jak kupiłam łóżeczko , pościel i inne pierdoły dla Zosi. ale najdziwniejsze jest to, ze kupiłam wiele rzeczy, a w ferworze zakupów zapomnialam kupić materacyk;) taka byłam podekscytowana;) lorinka- ja tez mam potworny ból po lewej stronie w pachwinie... czasami jest on bardzo siny. Takie ukłucia :O milla- Ty chyba wiesz, że ja biegam do łazienki jak opętana :O a Ty sie musisz trzymać, zeby ten Twój Maciuś był śliczniutki, różowy i okrągły;) i proszę nie oglądać smutnych filmów! a- no i jeszcze jedno! lewatywę bardzo łatwo można zrobić samemu w domu za pomocą gotowca z apteki. Jest to mniej krępujące niz w szpitalu... chociaz w szpitalu jest juz podobno wszystko jedno :P ja tam spróbuję sama! personel szpitala ponoć jest na wszystko przygotowany, ale jednak wolałabym uniknąć stresu związanego z tymi sprawami... przynajmniej spróbuję;) ja spędzam samotnie cały weekend :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK...........Miasto........TC......TERMIN....WAGA.... PŁEĆ lub IMIĘ Milla77.........Warszawa....34......10.10.....57+ 20.......Maciuś Daffodile......Wojkowice....34.......01.11....56+12..... ..Inga/Bianka Marsjanka.....Śląskie........25.......01.11....57+7..... ....Córka Joasiella........................31.......01.11......... ..........?? Patuniaa.......Anglia.........33.......1.11.......60+15. ...... Nelly,Nikola Kasika1........Rzeszów......34.......02.11....64+15..... ...Karolinka mother........Warszawa.....34......04.11....62+11....... . .Kacperek? agniesza26.....Lublin......34......04.11....53+22hehe... .Olafek ewelka1234....Poznań........33......05.11....+11........ ..Nadia? Kasiula82.......Cieszyn.....33.......06.11....54+9.... ....Amelka happymama....Irlandia.......34.......06.11.....65+10.... .Zuzia Green_Gable...Szczecin......34......06.11....65+dużo.... Mikołaj? MałaMi 80.....Warszawa......34.......06.11................Bartuś Ann 31.........Tarnów.......32.......08.11......+14........Ali c ja karuczek....Warszawa.......32......08.11....+10......... córeczka agnesa1983....Poznań........31.......09.11....57+12..... Kubuś Aneta30.........Kraków.......33.......09.11....53+17.... ..Synek elwira elwira...Rzeszów......32.......10.11.....65+7....chyba córa Jokasta........Gdynia.........32 .......11.11.....58+10........Synek C.internautka..Poznań......32........11.11.....56-2+ok.1 0...chłopczyk Marta1983.....Warszawa...32........13.11.....65+12...... Robercik **Vanilka**......Szczecin.....32.......13.11......70.... ......Hubercik fajnaaj..........Białogard....32.......14.11......+13... ......Natalka? MarzenaMol....Wisła.........31.......14 .11.....+12.........Arturek mysza1980.....Warszawa...32.......15.11......59+11...... Zosia Karolinka Linka..Gliwice.....31.......15.11......50+10......Synek Beata1987.......Śląskie......32.......16.11......62+15,5 ....Zuzia pingusia_22......Mielec......32.......16.11......44+7... .....Marika? bonizz........... Opatów.....29.......17.11......66+9........Synek Balbin ...........Warszawa...31.......17.11......69+6........Kubuś KochamMojeSerduszko.Dębica.29....17.11.....60+8........Jagod a lorinka..........Anglia.........32........19.11.....55+1 1........Zuzia dunia25....Kraśnik/Lublin...30.........20.11....duuużo .....Kubuś kaaczuuchaa...Lublin........31........20.11......66..... ....Damian (?) bajag_a........Białystok.....24........20.11.......65... ......Malwina kajtoch.....Dublin/Kraków..27.......20.11......53+10.... ..Córka mała_agatka...Łódź.........30........25.11......65-5+10. ...Synek eluś...........Międzyrzecz..29........25.11.....55+6,5.. ....Adaś maminka.1......łódź.........29........27.11.....53+8.... .....Córka Maja_21.........Kielce........30.......29.11.....64-2+10 . .....Wiktorek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ech babulce szlak mnie trafia i męża na ten nasz internet wczoraj się opisałam tyle i przez to mulenie wszystko wcięło wrrr pisałam,że jestem już zadowolona bo wczoraj na allegro pozamawiałam trochę dla dzidziula :) materac kokos-pianka-gryka do łóżeczka bo kupione turytstyczne i wiadomo że trzeba pościel,różek polarowy bo najfajniejszy jak dla mnie,prześcieradła z gumką,podkłady pod nie, pokrowiec na przewijak też tak z gumką ala mini prześcieradło:) gruszka,nożyczki,majty poporodowe dla mnie itp itd także humor aż mam lepszy:) brak mi wszelkich pieluch i kosmetyków no i fotelika apropo pieluch flanelowych w fajne rysunki misieitp.do czego one właściwie bom się nie spotkała z takimi i czy są przydatne???? no i nie wiem o czym zapomniałam bo na pewno nie mam o tym wszystkim pojęcia co tak naprawdę potrzebne hmm?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej laseczki :) c.internautka moje upławy sa biało przezroczyste i raczej takie kisielowate niż wodniste , nie mam pojęcia czt u ciebie to mogą być wody :( chyba najlepiej jak zapytasz lekarza, dobrze że masz dzisiaj wizytę, i oczywiście daj znać jak wrócisz :) vanilka ja mam już mały zapas pampersików ale to tylko dlatego że była dobra promocja w tesco ;) bo za paczke 27szt placiłam 5euro i druga dostawałam gratis , czyli w sumie za piątke mialam dwie paczki :P więc mam już 6 paczek jedynek i cztery paczki dwójek :P mysza ja jak mam dola to ide do pokoiku dla małej i oglądam ciuszki i układam je po piętnaście razy do szufladek i wtedy mi sie od razu humor poprawia :P :P :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×