Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość oliwka 23

LISTOPAD 2008

Polecane posty

Tylko Anabelko ja nie chcę rodzić po terminie. Chodzi mi o to że musiałabym mieć wywoływany poród. Ja wiem juz jak to wygląda tu w szpitalu bo byłam siedem dni i się napatrzyłam. Wolałabym przyjść już ze skurczami. A poza tym jak dawają kroplówke to skurcze są bardziej bolesne i wiem jak to jest bo ostatnio miałam kroplówkę podłańczaną i nie tylko bo jeszcze jakieś inne przyśpieszacze mi dawali po których czułam się jak naćpana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beatko daj dwa Patrycja Zuzanna albo Zuzanna Patrycja tylko teraz musisz sie zastanowic czy mezowi pojsc na reke ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Ja tylko na sekundę Jesteśmy w domku od niedzieli-swiat stanął do góry nogami ;) Amelka jest cudna Poród nie był straszny..nie wiem jak to się dzieje, że taki człowieczek tamtędy daje radę się przecisnąć..taka sama magia jak to, że się tam znajduje ;) Nocki zarywam..ale co tam, jedyne co mi dolega to problem z nawałem pokarmu..cycki mi rozsadza i bolą jak niewiem...ale powoli opanowywuję sytuację.. Jak będę miała czas to napiszę więcej.. Gratuluję nowym mamusią, widzę w tab, że więcej sie nas sypneło 30.10 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lorinko mnie czyści juz od ponad tygodnia i jakoś nic się nie dzieje. Andzia mi si ę wydaje że nie masz się czym martwić bo nawet gdyby to były skurcze porodowe to i tak już jesteś w bezpiecznym okresie i możesz rodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja tak zrobię Lorinko tylko że jeszcze nie wiem które wybrac pierwsze. Mój mąż nie jest wogóle zadowolony bo w tym tyg wyjeżdża i małą dopiero zobaczy jak przyjedzie na święta Bożego Narodzenia a mała będzie juz taka duża. Ale co zrobić. Kasiula fajnie że twoja dzidzia jest grzeczna i że wszystko jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiula witaj spowrotem :) beatko ja mam chyba jakies bardzo delikatne skurcze co jakas chwile sie pojawiaja i bola tak na raz tzn zaczyna bolec tak nisko w macicy i jajnikach idzie taka fala i konczy kregoslup ,chwila przerwy i znowu .... ale sadze ze to tylko przepowiadacze w koncu pierwszy termin mam na 15 .11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beatka wiadomo, ja też nie chciałabym mieć wywołanego porodu, ale najważniejsze, żeby z maleństwem wszystko było OK. Narazie nic się może nie dziać, a z dnia na dzień może się zacząć, także tylko cierpliwie czekać. Co do imienia, to bardziej wolałabym Zuźkę. U mnie podobnie. Ja chcę Jasia, a mąż Wiktora albo Mikołaja i ciągle zmienia. A ja nawet jak nie wiedziałam jaka będzie płeć maluszka, to już do brzuszka mówiłam: " Jasiu". Kasiula super, że już w domku. Poród straszny, ale teraz na pewno mnóstwo radości. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie mogę się napatrzeć na Zuzankę, taka kwitnąca i szczęśliwa na fotkach. Jakby urodziła kilka tygoni temu, a nie kilka dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:-) Happy gratulacje. Zuzanka i Kasiula macie śliczne dzieciaczki:-) U mnie dalej remont, już powiem Wam, że mam go trochę dość. Byłam dziś u lekarza. Powiedział mi, że w ciągu dwóch tygodni powinnam urodzić, ale kiedyś też tak mówił, więc mu nie wierzę;-) Bolą mnie coś dziś krzyże i taki mam kregosłup sztywny, jakbym kija miała wsadzonego, ciężko mi chodzić a schylać to się praktycznie nie mogę. I co jakiś czas mam taki straszny, przeszywający ból w krzyżu, mam nadzieję że to jeszcze nie skurcze. Brzuch mnie nic nie boli. A wlaśnie dziewczyny czy każda z was miała robione ktg? Bo ja ani razu:-O Co wizytę mam tylko usg robione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OCZEKUJĄCE MAMUSIE NICK............Miasto..........TC......TERMIN....WAGA.. .... .IMIĘ Joasiella........................ 38......01.11...... 56+8...... Córka? Patuniaa........Anglia......... 40......01.11...... 60+20..... Julia karola678.......Gdańsk........ 39......01.11................... Franuś agniesza26..... Lublin......... 40......04.11...... 53+28 .... Olafek **ewelka**......Poznań........ 40.....05.11......... +17 ...... ??? Green_Gable...Szczecin...... 39......06.11...... 65+dużo... Mikołaj MałaMi80....... Warszawa.... 40......06.11.................... Bartuś Ann31...........Tarnów........ 38......08.11....... dużo...... Alicja agnesa1983.... Poznań........ 40......09.11....... 57+17..... Kubuś elwira elwira...Rzeszów...... 40.....10.11....... 65+12..... Córka Małgorzata..... Wrocław...... 40.....10.11..... 64+11... Juliusz-Tomasz Jokasta......... Gdynia........ 39......11.11...... 58+15. Jeremi-Tadeusz C.internautka.. Poznań........ 36.....11.11....... 56+12..... Chłopczyk Marta1983...... Warszawa..... 39.....13.11??..... 65+17..... Robercik **Vanilka**...... Szczecin...... 39.....13.11....... 50+25..... Hubercik fajnaaj.......... Białogard..... 36.....14.11......... +15..... Natalka? MarzenaMol..... Wisła......... 36..... 14.11......... +15..... Arturek mysza1980...... Warszawa.... 38......15.11...... 59+13..... Zosia Beata1987....... Śląskie....... 39......16.11...... 62 +20..... Zuzia pingusia_22..... Mielec........ 38......16.11...... 44+10,5... Marika? magmall......... Warszawa.... 37......16.11...... 62 +11.... Zuzia bonizz........... Opatów....... 38......16.11...... 66 +14.... Synek Yella............. Mielec......... 37......18.11...... 66+11..... Córcia Andzia_M...........................38......18.11..... 49+9,5........Maja Malvina74....... Strzyżów...... 37..... 19.11...... mało...... Amelcia lorinka.......... Anglia.......... 38......19.11...... 55+13..... Zuzia dunia26......... Kraśnik/Lublin. 37......20.11...... dużo...... Kubuś kaaczuuchaa... Lublin........ 37(36?...20.(24?)11....... ...... Damian kajtoch......... Kraków........ 38.......20.11...... 53+24..... Córka anabelkaaa.... Garwolin....... 38....... 21.11..... 48+19..... Syneczek mała_agatka... Łódź............ 37.......25.11..... 65-5+13... Franek elus............. Międzyrzecz... 33.......20.11..... 55+9,5.... Adaś maminka1...... Łódź............ 36.......27.11..... 53+11...... ?? Zaczatowana... Warszawa..... 37.......27.11...... 49+10..... Adaś? Maja_21......... Kielce.......... 36.......29.11..... 64 +12.... Wiktorek MajkaMB1....... Rzeszów....... 36.......29.11.................. Rafałek mucha........... Warszawa..... 32.......30.11........buu...... Córka MAMUSIE I DZIECI ....NICK.........MIASTO......DATA..TC...PORÓD..WAGA. .DŁ....IMIĘ 01.Marsjanka...Śląskie...... 19.09...35...SN... 2390g.... 51..... Tomuś 02.Aneta30.....Kraków..... 16.10...36...SN... 3060g.... 53..... Adaś 03.Balbin.......Warszawa...17.10...36...CC... 1824g.... 44..... Kubuś 04.Milla.........Warszawa...17.10...38...SN... 3440g.... 57..... Maciuś 05.Kasika1......Rzeszów.... 22.10...39...CC... 3300g.... 50.... Karolinka 06.Daffodile... Wojkowice.. 30.10...40...SN... 3950g.... 55.... Lilianna 07.Kasiula82....Cieszyn...... 30.10...39...SN... 3200g.... 52.... Amelka 08.mother......Warszawa... 30.10...39...SN... 3700g.... 57.... Kacperek 09.Zuzanna_................... 31.10...40...SN... 3350g.... 53.... Kornelia 10.Karuczek....Warszawa... 01.11...39...SN... 3270g.... 52.... Tosia 11.KarolinkaLinka...Śląsk.... 01.11...38...SN... 3400g.... 55.... Natanek 12.happymama....Irlandia... 03.11...40...SN... 3280g.... ??.... Zuzia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewuszki super foteczki! pingusia ja ktg mam od 36tyg. co tydz. od 38tyg. 2 x w tyg. a od 39 3x w tyg. ale u mojej gin. tak kazda ciezarna musi chodzic!i co wizyta sprawdzanie wod i lozyska! beatko nie strasz mnie z ta kroplowka Ja jak do czwartku nic sie nie wydarzy mam miec wlasnie kroplowke bo malemu juz miejsca zaczyna brakowac wiec nie bedziemy czekac az w koncu sie zdecyduje wyjsc:)bo jak narazie mu nie spieszno wogole:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wlasnie wrocilam (bylam poscic lotka moze cos wygram heheheh :) ) podgrzałam obiadek i zasiadam do wad :) Pingusia ja tez nigdy nie miałam robionego KTG nawet nie wiem jakto wyglada . na wizycie mam zawsze robione USG i lekarka mnie bada i nic wiecej :) Kasiula fajnie ze nie mialas takiego strasznego porodu :) wkoncu ktos napisal ze porod nie ejst taki starszny :) bo co czytam ostatnio to wszyscy pisza ze bylo starsznie :):) dodałas nam jeszcze nie rozpakowanym mamuska troszke optymizmu :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od czego właściwie zależy kiedy ciąża będzie wywoływana, jesli kobieta jest po terminie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny spać nie mogę :( Leżę przewracam się z boku na bok i nic :( A jestem tak strasznie zmęczona :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja za to dzisiaj wyjątkowo obudziłam się około 9, a nie tak jak dotychczas przed 7 rano. Więc spałam cudownie. W dzień raczej nie sypiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to ja dziś pół nocy nie spałam przez skurcze i bóle brzucha a później wstałam o 7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dzisiaj spałam bez męża, bo wyjechał na dwa dni, więc nie było mi za gorąco, nie przygniatał mnie ręką a i łóżko całe dla siebie miałam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anabelkaa czyli cieszysz się że bez męża bo się wyspałaś ? :D :D Ja bez swojego spać nie mogę hie hie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no jasny gwint wszystko mi wcieło a opisałam się jak głupia wrrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie dziewczynki :) jestem z topiku styczeń 2009 i chciałam zadać wam pytanie :) szukam informacji od mam z warszawy - w którym szpitalu rodziłyście, albo zamierzacie rodzić? musze się zdecydowac na jakiś i nie jest to łatwa decyzja...pomocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisze mimo wśiekłości ale już nie tyle :O zdjątka wszystkie świetne :) a te z maluszkami przecudne i przesłodkie;) aż mnie zazdrość bierze tylko taka pozytywna,że jednak nie dziewczynkę będę miała:) dzidziulki wszystkie śliczne i aby schrupać;) Witam nową koleżankę Andzie M :) ja dziś padam na ryjek bo rano wybrałam się z moim małżowinkiem żeby trochę Kubusia podgonić do wyjścia:P z towarem dostawczym autem do Stalowej Woli a mówię podgonić bo tam droga i do tego taki samochód że wytrzęsło mnie i wytelepało tak że brzucha musiałam trzymać mocno chwilami:P :D po powrocie jeszcze zakupki,do banku,totka też puściłam :P i krzyże mi pękają a nogi włażą nie powiem gdzie:P w mój ogromny kuferencjał:D zrobiłam tylko pranie,obiad i padłam na wyrko po szybkim prysznicu że teraz nawet wołami mnie z niego nie wyciągną:D załatwiłam sobie a właściwie ciotka pracująca w szpitalu tą próbkę do wymazu na posiew i już spokojnam wreszcie bo jutro z rana zrobię go sobie i zawiozę do luxmedu.poczekam tydzień na wynik i mam nadzieję zdążę go odebrać przed porodem bo i odstawiam jutro lub pojutrze leki żeby już nie powstrzymywać porodu. Będę miała czarno na białym przynajmniej czy to 4 z kolei leczenie globukami z antybiotykiem wypleniło w końcu tego pier.... paciorkowca czy nadal lipa?! "O a chcę być spokojjna rodząc że małemu nic nie grozi przy porodzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znalazłam w Grudniówkach :) Ściągawka karmiącej mamy NAPOJE Pij bez obaw: – wodę mineralną niegazowaną, – słabą herbatę lub bawarkę, – herbaty owocowe i ziołowe, – kawę bezkofeinową albo słabą, normalną, – soki owocowo-warzywne, – kompoty, – jogurty naturalne, kefiry, maślanki Unikaj: napojów gazowanych (zawierają dużo cukru a bąbelki w nich zawarte mogą powodować kolki) MLEKO i PRZETWORY MLECZNE Jedz ostrożnie: jogurty naturalne, kefiry, maślanki, mleko zsiadłe, sery białe (mogą wywoływać reakcje alergiczne) OWOCE Jedz bez obaw: – banany, – brzoskwinie, – jabłka, – maliny , – jeżyny, – porzeczki, – agrest, – soki, dżemy, jogurty, galaretki z tych owoców Uważaj na: – truskawki, poziomki, cytrusy (uczulają) – gruszki i pestkowce, np. śliwki, morele, czereśnie, wiśnie (niekiedy mogą powodować bóle brzucha i kolki) – owoce suszone (konserwowane chemicznie) – soki, dżemy, jogurty i galaretki z tych owoców WARZYWA Jedz bez obaw: – ogórki, buraki, marchewkę, ziemniaki, kapustę pekińską, kukurydzę, pietruszkę, koperek, soję, szpinak, młodą fasolkę szparagową, dynię, kabaczek, cukinię, wszystkie rodzaje sałat Uważaj na: – cebulę i czosnek - mogą zmieniać smak mleka; cebula powoduje wzdęcia – kapusta, kalafior, groch, fasola, brokuły, bób - mają właściwości wzdymające i mogą powodować kolki u dziecka – pomidory i seler - zawierają silne alergeny – paprykę, chrzan, pory, grzyby PIECZYWO – jedz zwłaszcza ciemne i pełnoziarniste Uważaj na: pieczywo z konserwantami KASZA, RYŻ, MAKARON – wybieraj zwłaszcza te pełnoziarniste – jedz kilka razy w tygodniu JAJKA – ugotowane, zarówno na miękko jak i twardo – 2-3 razy w tygodniu Uważaj na białko – jest bardziej alergogenne niż żółtko RYBY – jedz najlepiej morskie (ugotowane lub pieczone) – dwa razy w tygodniu Unikaj: – surowych ryb, np. sushi – konserw rybnych i ryb marynowanych MIĘSO Jedz bez obaw (dwa razy dziennie): – mięso białe (drób, mięso z królika) – chudą wieprzowinę, jagnięcinę (kilka razy w tygodniu) – mięso grillowane lub duszone Unikaj: – tłustych wędlin, mięsa smażonego, – cielęciny i wołowiny (jeśli dziecko ma skazę białkową) SERY – jedz ostrożnie, są ciężkostrawne Uważaj na: – sery pleśniowe – pikantne sery i twarożki – w przypadku skazy białkowej u dziecka wyeliminuj produkty mleczne, ale musisz wtedy pamiętać o przyjmowaniu preparatu wapniowego TŁUSZCZE Używaj bez obaw: - masła (tylko i wyłącznie; nie stosuj żadnych substytutów), – oliwy z oliwek oraz oleju rzepakowego (najlepiej niskoerukowego) Unikaj: – smalcu i oleju arachidowego SŁODYCZE – możesz jeść w ograniczonych ilościach Uważaj na: miód, czekoladę, kakao, mak ORZECHY – uważaj zwłaszcza na orzeszki ziemne i pistacjowe; zawierają silne alergeny, mogą wywoływać nawet reakcje wstrząsowe ALKOHOL – wódka i inne wysokoprocentowe alkohole są zabronione – możesz sobie pozwolić na kieliszek wina czy małą szklankę piwa od czasu do czasu PRZYPRAWY i DODATKI Przyprawiaj bez obaw: – świeżymi ziołami, – koperkiem, natką pietruszki, szczypiorkiem, – majerankiem, – kminkiem, – innymi łagodnymi przyprawami ziołowymi Uważaj na: – barwniki, konserwanty, słodziki polepszacze oraz inne sztuczne dodatki do żywności – paprykę, pieprz, chilli, musztardę, ocet (mogą powodować bóle brzucha i kolki), – majonez, – ketchup – sól i cukier (w dużych ilościach)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratulacje dla nowych mamuś😘 Cierpliwości dla oczekujących❤️ Z nowości: odpadł nam pępek, ja walcxze z zapaleniem piersi, dostałam antybiotyk i powoli mija. Na spacerki chodzimy codziennie. Dzięki za tę produkty, które można jeść gdy się karmi, właśnie miałam o tym pisać. Dajecie witamine K i D??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×