Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość oliwka 23

LISTOPAD 2008

Polecane posty

Agatko nie martw się, Jaś też podnosi się, ale czasami zapomina i wcale nie chce, później znów chce i tak w kółko. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej u mnie z wagą kiepsko już było 64 i do przed porodowej brakowało jeszcze 2 zrzucić no ale zaczęłam sobie dogadzać i pić 1 Karmi wieczorem i zamiast schudnąć przytyłam jeszcze 2 :( ale jak mi się laktacja poprawiła:) dziś zjadłam kawałek chałki jak mi smakowała ale Kacper znów zrobił kupkę z krwią nie pomyślałam że tam jest mleko, ostatnio ciągle zjem coś niedobrego, mały się męczy przeze mnie, pracujemy nad tym, żeby maluch przybrał więcej jakoś mnie niepokoi że ostatnio tak mało było w końcu to tylko 80 gr tygodniowo było. Kacper zapomniał że już sie przewracał z brzuszka na plecy i muszę go teraz odwracać, coś mu się poprzestawiało i już nie śpi w nocy ciągłym snem tylko sie budzi pociamka cyca przez minute i dalej śpi, i tak co 2 godz, w dzień je co godzinę jak nie śpi, a tak mało waży? kupek jest 3 dziennie moczy 7 pieluch i jak się przeje to ulewa ale tylko odrobinę.macie pomysły co tu jest nie tak? jest bardzo energiczny i pełza sporo może tak szybko spala? coś miałam jeszcze ale nie pamiętam skleroza mnie dopadła:) aha witam serdecznie nową listopadówkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja mam dziś szczęśliwy dzień :) pan w sklepie zapakował mi gratis bodziaki:) chyba się pomylił ale nie płaciłam za nie chyba jutro pójdę zapłacić, na zakupach miałam w portfelu dokładnie tyle co rachunek :) i nie musiałam ruszać zapasów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej laski-dzięki za odpowiedź w mojej sprawie :) Witaj nowa listopadówko :) Mój mały coś ostatnio marudny-oby nie był chory bo mnie wczoraj normalnie położyło na łopatki-z nosa leci ciurkiem i mam temperaturę. Lipa bo ani ferwexu nie można wziąć ani nic. jak mi nie przejdzie to bez lekarza się nie obejdzie.Jutro mój mężuś wyjeżdża i zostaję sama z całym majdanem ;) Damiano też się nie przekręca z brzuszka na plecy czy odwrotnie :( zabawek też nie łapie :( wogóle jak położyć go na brzuszku to pomęczy się dosłownie parę minut i finito-piski,wrzaski,prężenie się. z tego wszystkiego zaraz robi się mokry i wraca do pozycji na boczku lub na pleckach.kiedyś lubił leżeć na brzuszku ale mu się odwidziało.to też wina napięcia.On podnosi za sobą główkę do siadania,ale nie za każdym razem.My mamy wizyte u neurologa dopiero na 17/04 także jeszcze ponad m-c.Faktycznie strasznie ciężko się dostać do specjalisty. Dzięki tym paczuszkom ze szpitala mały dostaje różne produkty do próbowania.Teraz przysłali mu paczuszkę HIPP\'a z dynią z ziemniakami,jakąś próbka kremu do ciałka,łyżeczka i kaszką.Był też kupon na drugą paczuszkę do odebrania w Rossmannie i dostał mu się soczek jabłkowy,jakieś danie i śliniak.Dziś mu zafundowałam nowy smak...moreli.Dosłownie 2 łyżeczki,bo mu nie smakowało :p wysłałam fotkę z jego zadowoloną miną na pocztę ;) Ja przed ciążą nosiłam rozmiar 36-38 a doszłam do rozmiaru 42 podczas ciąży.teraz znów mieszczę się w 38,ale brzuszek mam taki flaczek:( Kiedyś mini to był strój codzienny ;) żartuję.ale teraz to nawet kiecki do kolan nie założę.Przez te rozstępy to wstyd po prostu.Poza tym w czasie ciąży na wysokości kolan -po wewnętrznej stronie nóg mam jakieś czerwone plamy.Różni lekarze to oglądali i nikt nie wie co to-bo to nie są rozstępy.Nie pomagają żadne maści,kremy-nic :( Cholera wie co to i jak się pozbyć. Dobra-się rozpisałam. Idę się wygrzać.Pozdrówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o nasz tryb dnia to jest tak: 6.00-7.00 pobudka jedzenie od razu 8.00-9-00 spanie podczas snu jedzenie 10-11.00 pobudka dwi godziny zabawy 13 sen 17 sen w miedzy czasie jedzenie i zabawa 19 kompiel po kompieli jedzenie i spanie na dobre 3.00 jedzenie i tak od początku Moja mała nie przewraca się z pleców na brzuch a jeśli chodzi na odwrót to tylko jak jej się uda. Lekarz mi mówił że tą technikę dzieci dopiero opanowują jak mają pół roku a teraz to jest tylko dlatego jak podniosą wysoko głowę i jest to nie kontrolowane. Jak podnoszę małą do siedzenia z pozycji leżącej to ślicznie główkę podnosi. My byłysmy teraz na kontroli u neurologa i mała rozwija się adekwatnie do swojego wieku. Pierwszy raz u neurologa byłam prywatnie w styczniu bo państwowo byłam zapisana dopiero na marca więc teraz poszłam drugi raz państwowo. A teraz mamy iść gdy bedzie mieć pół roku więc już muszę się zapisać bo kolejki są straszne. Ja ważę uż tyle co przed ciążą czyli 64 ale jeszcze tak 8 kg mniej chce mieć. Czyli chce ważyć tyle co przed pierwszą ciążą. Jestem na diecie i już schudłam 5 kg. Nie stosuje ćwiczeń bo mi się nie chce a poza tym nie mam warunków do tego bo mi do pokoju wchodzą bez pukania a poza tym mam pokój tylko 12 m2. Więc ja tu mam tylko troche przestrzeni jak mam łóżko rozłożone . Dziś moja mała kończy miesiące. Dałąm jej trochę soczku jabłkowego bo ma zaparcia przez ten kleik. W poniedziałek chyba idziemy do lekarza. Bo maa ma kaszelek i katarek a nie chcę aby to się bardziej rozwineło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My tez dostajemy próbki. Mam juz z hippa i bebika. Ale narazie niczego nie użyam. Mała dziś dostała trochę soczku jabłkowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick.......im.dziecka ...term.por.. waga ur.. waga....cm...wiek Elmirka85......Aleks.......19.10.....2380.....6300.. ..63......4m10d Kasika1........Karolinka...22.10....3300......6200.. ........4m green_gable...Mikołaj....29.10.....4010...ok7400.... ......3m i 2t mother..........Kacper....30.10.....3700.....7640... 67.....4,5 m Kasiula82........Amelka....30.10.....3200.... 6100...........4m i 2t Daffodile.......Lilianka.....30.10....3950......8690.... ?....4,5m KarolinkaLinka..Natan.... 1.11......3400.....7000...........3m i 3t karuczek......Antosia......1.11......3270....7220.....68 ......4m2t happymama.....Zuzia.......3.11......3285....6500....66 ...4mi1t Ann 31...........Alicja.......6.11......3250.....6200...64...... .4m. agniesza26.....Olafek......9.11......3710.... 6600....71.......3,3m bonizz...........Piotruś.....9.11......3350.....7700 ...69.......3m 3t elwira elwira...Weronika...9.11......3300....5750...59......3m 3 tyg karola678.....Franciszek..11.11.....3300.... 7000....64......4 m-ce mysza1980.....Zosia........12.11...............5400 ..........2m i 2t agnesa1983...Kubuś.........12.11.....3410... 6800....68.....3m 3t edika9..........Nikola.......13.11.............. 3900.......... 2m i 24d Beata1987.....Zuzia........14.11.....3200.....6200. ..65.....4m kaaczuuchaa..Damianek...15.11.....2950.....5900....70 ....3m i 3d magmall.........Zuzanka....16.11.....3960.... 5410... 63....3m Marta1983.....Robiercik...16.11.....3270..... 5300..........4m Gargamelka....Antoś........18.11.....3750.....6300...58. ...3m i3t MajkaMB1......Miłosz.......18.11.....2730.. +-5200 ...56... 2m,3t Jokasta........Jeremi.......19.11.....3300.....5160..... .....3 m **ewelka**......Wiktoria....21.11.....4650.....7000 ...72 ....3m20d pingusia_22....Marika......27.11.....2570......5160 ...?..... 3m kajtoch.........Blanka.......27.11.....3700.....7500... 66...3m5d lorinka..........Zuzia........28.11.....3600.....6410... .........2m27d Małgorzata....Julek........ 28.11..... 4550..... 6295... 66... 2m i 3t Anabelkaaa....Jaś............02.12.... 3700... ..6000... 65... 3m10d mała_agatka...Franek....... 3.12......3340... 6600.....67 ...3mies dunia26.........Kubuś.........4.12.....3.700... 5.950......65.....3mies. Maja_21........Wiktorek....7.12......3780.... 6000 ............ 3mies

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick.......im.dziecka ...term.por.. waga ur.. waga....cm...wiek Elmirka85......Aleks.......19.10.....2380.....6300.. ..63......4m10d Kasika1........Karolinka...22.10....3300......6200.. ........4m green_gable...Mikołaj....29.10.....4010...ok7400.... ......3m i 2t mother..........Kacper....30.10.....3700.....7640... 67.....4,5 m Kasiula82........Amelka....30.10.....3200.... 6100...........4m i 2t Daffodile.......Lilianka.....30.10....3950......8690.... ?....4,5m KarolinkaLinka..Natan.... 1.11......3400.....7000...........3m i 3t karuczek......Antosia......1.11......3270....7220.....68 ......4m2t happymama.....Zuzia.......3.11......3285....6500....66 ...4mi1t Ann 31...........Alicja.......6.11......3250.....6200...64...... .4m. agniesza26.....Olafek......9.11......3710.... 6600....71.......3,3m bonizz...........Piotruś.....9.11......3350.....7700 ...69.......3m 3t elwira elwira...Weronika...9.11......3300....5750...59......3m 3 tyg karola678.....Franciszek..11.11.....3300.... 7000....64......4 m-ce mysza1980.....Zosia........12.11...............5400 ..........2m i 2t agnesa1983...Kubuś.........12.11.....3410... 6800....68.....3m 3t edika9..........Nikola.......13.11.............. 3900.......... 2m i 24d Beata1987.....Zuzia........14.11.....3200.....6200. ..65.....4m kaaczuuchaa..Damianek...15.11.....2950.....5900....70 ....3m i 3d magmall.........Zuzanka....16.11.....3960.... 5410... 63....3m Marta1983.....Robiercik...16.11.....3270..... 5300..........4m Gargamelka....Antoś........18.11.....3750.....6300...58. ...3m i3t MajkaMB1......Miłosz.......18.11.....2730.. +-5200 ...56... 2m,3t Jokasta........Jeremi.......19.11.....3300.....5160..... .....3 m **ewelka**......Wiktoria....21.11.....4650.....7000 ...72 ....3m20d pingusia_22....Marika......27.11.....2570......5160 ...?..... 3m kajtoch.........Blanka.......27.11.....3700.....7500... 66...3m15d lorinka..........Zuzia........28.11.....3600.....6410... .........2m27d Małgorzata....Julek........ 28.11..... 4550..... 6295... 66... 2m i 3t Anabelkaaa....Jaś............02.12.... 3700... ..6000... 65... 3m10d mała_agatka...Franek....... 3.12......3340... 6600.....67 ...3mies dunia26.........Kubuś.........4.12.....3.700... 5.950......65.....3mies. Maja_21........Wiktorek....7.12......3780.... 6000 ............ 3mies nic moje dziecko nie przytyło w 10 dni, a teraz na antybiotyku, to bedzie jeszcze gorzej jesc, ehh..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć. Ale jestem wściekła. Nie mogę nawet odpocząć, w poprzedni weekend Chrzicny, teraz znów goście. Wprosił się do nas mój kuzyn, a oczywiście A \"nie potrafi\" odmówić. Mam ochotę wziąć małego, wyjść i nie wrócić. Normalnie nosi mnie przez to wszystko. Aż boję się pomyśleć co będzie jak już zamieszkamy sami, wtedy chyba goście będą non stop u nas! I weź tłumacz tu facetowi, a do niego to jak grochem o ścianę. To się wyżaliłam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anabelko ja cie rozumiem ale faceci nie potrafia tego akurat zrozumieć. Oni nie zdaja sobie sprawy z tego ile nas siły pochłania wychowywanie dziecka. Nawet młotkiem im się tego do głowy nie wbije :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i pojechał ;( zostałam z niuniem sama :( ciężko bedzie...jakoś tak dziwnie samej...tzn samej z niuniem...smutno tak :( Laski-czy Wam też tak włosy wypadają?Podczas ciąży prawie wcale nie wypadały mi włosy a teraz wszędzie ich pełno.Lecą strasznie,są wszędzie. W dodatku mam długie włosy i to potęguje wrażenie....żenua.Zaraz zostanę łysa :p Jutro mały kończy 4 miechy-stary koń ;) skoro mężuś wyjechał to staram się o urlop wychowawczy płatny-ale wątpię...jak mu się tam powiedzie to nie wrócę do pracy ale jak nie to....dostałyście zawiadomienie z ZUS\'u ,że załapałyśmy się na dłuższy urlop macierzyński?w takim układzie na macierzyńskim jestem do 3/04.Orientujecie się jak to jest z tą ulgą prorodzinną?Możemy coś odpisać czy nie?Jutro spróbuję coś z mamą pokminić z PIT\'em-nie lubię tego.Ehhh.Idę zawiesić na czymś oko bo nuda:p pa.pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaczucha nie martw się, wróci :) teraz, odkąd obcięłam włosy po porodzie, zaczynają mi wypadać bardziej niż przed obcięciem :( nie wiem dlaczego. Co do ulgi prorodzinnej, to jak najbardziej możesz odliczyc sobie dziecko, dostaniesz zwrot podatku wysokości 1173,70 zł. Jeszcze w tym roku załapałyśmy się na cały zwrot, chociaż urodziłyśmy pod koniec roku, a od 2009 r. podobno ma być to adekwatne do miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hahaha i R przyjechał :D :D :D co prawda sama musiałam sie odezwac, ale najważniejsze że wszystko wyjaśnione i jest ok :D :D strasznie się cieszę bo już zaczynałam sie martwic tą sytuacją. więc jutro wyjeżdżam. troszkę mi żal bo mamy nie będę miała ani innych osób do pomocy, ale cóż zrobic. kaczucha nie martw się niedługo mężuś wróci :) anabelko no faktycznie najlepiej młotka użyc :P co od wlosów to też zaczęły leciec. całą ciążę leciały i teraz też :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki za odp.w sprawie ulgi. Sama się zastanawiam nad obcięciem włosów-ale trochę mi szkoda-w końcu to parę lat \"hodowania\" ;) Laski-dzięki .... ale jak mówi przysłowie-jak kocha to wróci.Takie przymusowe rozstanie to dobry moment na zrozumienie własnych uczuć.Nam nie jest ze sobą zbyt kolorowo,ale liczę na to,że nam się uda...czas pokaże.Tak czy siak smutno mi no.Dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maminka.1
Hej! Mi włosy też wypadają. I to bardzo! Nie czuję się z tym najlepiej, ale mam nadzieję, że to minie już niedługo. Mi też nie pomogło obcięcie włosów. Chyba zacznę pić albo łykać skrzyp. I do tego moje włosy często wyciągam z rączek Lenki... Dziewczyny, które długo czekają na wizytę do neurologa! Mam dla Was podpowiedź. Moja kuzynka też miała podobny problem z synkiem (większe napięcie mięśniowe po jednej stronie ciałka, synuś wyginał się w księżyc) i też miała wyznaczony długi termin wizyty do neurologa. Więc poszła jeszcze raz do pediatry poradzić się w tej sprawie, czy do czasu wizyty u lekarza już może coś robić i lekarz dał jej skierowanie do poradni rehabilitacyjnej. Krótsze kolejki, bo na wizytę czekała około tyodnia, a efekt ten sam. Bo tam lekarz dał skierowanie na rehabilitację. Więc może wy też tak spróbujcie i wtedy uda się szybciej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maminka.1
i co najważniejsze - wszystko dało się u niego wyćwiczyć. Kwestia czasu. Z waszymi pociechami też na pewno wszystko będzie dobrze. Moja kuzynka to nawet potem była zadowolona, że synuś musiał trafić na ćwiczenia, bo dzięki temu lepiej rozwijał się umysłowo. Więc we wszystkim można dostrzec dobre strony. A póki nie traficie do żadnego lekarza, to pamiętajcie, żeby dzieci możliwie najczęściej spały na boczkach, bo to pomaga przy złym napięciu mięśniowym. No i pamietam, że kuzynka nosiła synusia nie "tradycyjnie" (czyli nie przodem do siebie/ brzuszek dziecka do do swojego brzucha), tylko plecki dziecka na swoim brzuchu z potrzymywaniem nóżek jak do siedzenia. To podobno odrężało. A jeżeli chodzi o podnoszenie i kładzenie dziecka, to kuzynka stanowczo nie pozwalała podnosić synka systemem jedna ręka pod głową/karkiem a druga pod pupą. Tak nie wolno przy złym napięciu, bo dziecko nie uczy się samo dźwigać główki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maminka.1
Jeśli chcecie, to mogę podpytać kuzynki, czy pamieta dokładne ćwiczenia i postaram się je opisać. A może jakieś dziewczyny teraz już chodzą ze swoimi dzieciaczkami na rehabilitację i mogę dokładnie opisać jak ćwiczyć? To na pewno będzie duża pomoc. Pa, czas spać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie też zaczęły wypadać włosy :-(. Nie mam ich za gęstych ale nic nie zrobi się .Tylko witaminki jeść może to poprawi całą sytuacje. Kaczucha masz racje że jak mąż pojechał to teraz sobie wszystko przemyślicie. Całe swoje życie i teraz dowiecie się o swoich uczuciach. Ja tak miałam i też nie było kolorowo. Może i teraz tez aż tak fajnie nie jest ale nie narzekam. Mała wstała o 6 rano i teraz znów śpi. Ma kaszel i lekki katar jak kichnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie też okropnie wypadają włosy. I też właśnie po porodzie się to nasiliło, a nawet jakby bardziej teraz w 4 miesiącu życia Małego. Co do ćwiczeń - my chodziliśmy do poradni rehabilitacyjnej, ale w końcu przestaliśmy. Bo fizjoterapeutka pokazała ćwiczenia, ćwiczyliśmy w domu i ona się dziwiła, że każą nam z Bąblem chodzić na ćwiczenia, jak on super mocny i asymetrię miał minimalną. Za to pani neurolog za kazdym razem całą litanię problemów wypisywała i mówiła \"wprawdzie 30% społeczeństwa to ma, ale przecież wszystkich nie będziemy leczyć\". No i w końcu postanowiliśmy dużo ćwiczyć z Małym w domku i odpuściliśmy sobie poradnię. Ale jak ktoś ma słabiuśkie dziecko to polecam. Z ćwiczeń, które my robiliśmy to otwieranie rączek malucha o swoje (trzymając jego za łokcie próbowaliśmy głaskać jego kolanka, swoje dłonie, duże zabawki np. Misia). Ważne, żeby wzrok dziecka starać się skupić jakby na wprost, żeby patrzał w stronę swojego brzuszka, lub powyżej niego. Dużo leżeliśmy na brzuszku (początkowo po kilka minut, a potem coraz dłużej.Układałam też Małego na swoich kolanach, w taki sposób, że jego głowa leżała na moich kolankach, a pupką dotykał mojego brzucha, a jego nogi fikały mi gdzieś w okolicy biustu. Ja siedziałam na podłodze z lekko podciągniętymi kolanami. I w takiej pozycji obniżałam raz jedno raz drugie kolano (cały czas złączone), żeby Mały obracał główkę raz w jedną, raz w drugą stronę. No i my tyle robiliśmy z ćwiczeń. Codziennie po 15-20 minut i w tej chwili nie widać po Maluszku żadnych kłopotów, a i nasza pani Pediatra nie miała zastrzeżeń. Ale warto pójść do ośrodka waśnie po instruktaż fizjoteraputy jakiegoś żeby pokazał co i jak. I głowa do góry im wcześniej się zacznie ćwiczenia tym szybciej się skończą kłopotki. A że się skończą to prawie pewne. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej jeśli chodzi o długie terminy do neurologa to nam pediatra podpowiedziała żebym weszła do gabinetu pana dr.(neurologa dziecięcego) podczas gdy przyjmował pacjentów i poprosiła że jestem z niemowlakiem i że to pilne i czy by nie mógł go wcześniej zapisać i dr się zgodził- miałam termin 2 tyg. a w rejestracji proponowali ponad 2 m-ce- może warto spróbować!! My pierwsze ćwiczenia mamy jutro więc napisze co i jak. Poza tym od tygodnia ćwiczymy w domku leżenie na brzuszku którego Aleks nie znosi ale już są widoczne postępy więc mam nadzieję że będzie dobrze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam🌻 mi moja gin. polecila stosowac na nadmierne wypadanie wlosow merz specjal sa to drogie witaminy ale jak dla mnie skuteczne nie narzekam na wypadanie włosów wiadomo gdzies sie znajdzie ale nie tak żebym miała z tym problem! mojej siostrze tez bardzo wypadaly wlosy i jak tu przyleciala kazalam jej kupic te witaminki i powiedziala ze jest poprawa:) mozna je brac karmiac piersia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Pamiętacie mnie jeszcze?!:P Nie odzywam się, bo miałam wypadek samochodowy i mam na rękach gips. Wracałyśmy z koleżanką z uczelni i chłopak w nas wjechał. Przez to wszystko nic sama nie mogę robić i na okrągło mam w domu albo teściową albo mamę. Buziaki Też wypadają mi włosy, stosuje odżywkę Wax z apteki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam w niedzielny poranek:)))u nas paskudna pogoda:(( leje i ponuro!!maluszek ma własnie dzremke więc mam czas zajrzeć:)ja tez od kilku dni zauwazyłam wypadanie włosow super że podałyscie nazwy preparatow które wy stosujecie wypróbuje!!!ide zdjacia wrzucic mojego maluszka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasika1- właśnie się zastanawiałam co z tobą. Współczuję ci bardzo i nie zazdroszczę przeżyć związanych z wypadkiem. Sama przez to przechodziłam pare lat temu i w dodatku wiozłam roczną córke. Na szczęście nic nam się nie stało ale co przeżyłam to zgroza !! Wracaj szybko do formy!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulga prorodzinna: http://wyborcza.pl/1,97656,6303882,PIT_2008__Ulgowe_zniwa.html Nie mam ochoty męczyć się z PIT-em na piechotę. Można sciągnąć z internetu kilka probramów do PIT-ów. Ja będę korzystać z tego programu: http://pit.dobry.pl/index.php?plik=pliki Od kilku lat korzystam z tej strony i jestem bardzo zadowolona. Mnie też włosy wypadają i już obcięłam je sama, a też miałam długie :( Związałam włosy w kucyk i obcięłam. Teraz mam takie do brody. Strasznie mi leciały włosy i wszędzie ich było pełno, a najbardziej mnie irytowało, że Julek cały czas w rączkach miał moje kłaki. Umówiłam się do fryzjera na wtorek i będę obcinała na zapałkę. Mąż nie był uszczęśliwiony tą informacją, ale cóż... to nie jego włosy :p Jak on łysieje, to też długich włosów nie nosi :p Dodatkowo łykam Falvit i wapno, bo musiałam odstawić nabiał, bo mały miał paskudne wypryski na buzi i suchą skórę na buzi i miejscami na ciele. My do neurologa mamy na 02.04, ale dziś przyjedzie do mnie koleżanka ze swoją mamą, która jest rehabilitantką. Wizytę w \"poradni rehabilitacyjnej\" będę mieć dziś domową :) Maminko, świetny pomysł z tą poradnią. Sama bym na to nie wpadła, ale gdybym nie miała takiej koleżanki, to skorzystałabym z Twojej podpowiedzi :) Kasika, niech Ci się ręka szybko zrasta i szybko wracaj do formy 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas ten pomysł ze skierowaniem na rehabilitacje od pediatry by nie przeszedł bo w ośrodku rehabilitacyjnym dla dzieci przyjmują tylko dzieci ze skierowaniem z poradni neurologicznej, ortopedycznej, reumatologicznej lub neonatologicznej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karmiaca matka
Witam serdecznie drogie Panie i zapraszam serdecznie, chętnie pomogę rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące karmienia piersią. Istotnie ostatnio dociera do nas coraz więcej nieprawdziwych informacji. Nie dajcie się jednak zwieść - karmienie piersią to najlepsze co może dać młoda mama swojemu maleństwu. Pozdrawiam serdecznie www.doradztwolaktacyjne.pl i zapraszam na moją stronę internetową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maluszek nam padł wymęczony godzinę temu, więc szybciutko korzystam i zaglądam :) Już chyba odkryliśmy przyczynę takiej wzmożonej płaczliwości Szkrabka ostatnio. Po prostu Biduś jest śpiący w ciągu dnia. Rano wstaje wypoczęty koło 7 i brykamy sobie do 9. Wtedy zajadamy jakiś owocowy deserek i Szkrabuś nie jest jeszcze śpiący, więc brykamy ażsię zrobi zmęczony. Zazwyczaj przed 10 udaje się go ułożyć w łóżeczku, ale on po 40 minutach (max) jest obudzony. Potem jemy o 11 mleczko i brykamy. No i robi się problem, bo Mały nie chce drugi raz iść spać. Walczy ze snem, a wiadomo, że im dłużej walczy tym trudniej zasnąć. I ta nasza walka trwa ostatnio nawet dwie godziny. Są okropne wrzaski, płyną łezki, a spanko nie przychodzi. Nie pomaga ani noszenie na rękach, ani śpiewanie, ani nawet przystawienie do piersi. W końcu pada ze zmęczenia, ale znów budzi się po kilkunastu, kilkudziesięciu minutach i szaleństwo zaczyna się od nowa. Tak si nam porobiło od tygodnia. Wcześniej nie było problemów z zasypianiem. Teraz nawet w wózku na spacerze, kręci sie i wierci i zasnąć nie potrafi. Może macie jakieś cenne rady jak pomóc temu Bidulkowi mojemu. Nocami śpi całkiem fajnie. Kładziemy się po kąpieli około 20 i budzi się tak plus minus o 1, 3:30, 5:30 i potem 7 i wstajemy. Cały czas mam nadzieję, że to takie przejściowe kilka dni, ale każdego dnia zamiast być lepiej to wydaje się że jest jeszcze gorzej i trudniej z tym spaniem. I jakoś mi tak buuu smutno, że nie potrafię mu pomóc. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Problemy związane z włosami w okresie poporodowym są wynikiem przede wszystkim nagłej zmiany stężenia hormonów krążących we krwi. Podczas ciąży wysoki poziom estrogenów hamował wypadanie włosów w związku z czym były one gęściejsze. Nagły spadek estrogenów po porodzie powoduje, że włosy zaczynają gwałtownie wypadać. Najczęściej objaw ten pojawia się pomiędzy 3 a 6 miesiącem po porodzie. Problemy z włosami w okresie połogu nie są żadną anomalią. Utrata włosów traktowana jest w tym okresie jako zmiana fizjologiczna o charakterze przejściowym, która najczęściej mija samoistnie i nie wymaga leczenia. Najczęściej w momencie osiągnięcia przez organizm równowagi hormonalnej po ciąży i porodzie dochodzi do samoistnego ich odrastania. W przypadku karmienia piersią kobiety częściej skarżą się na nadmierne przetłuszczanie się czy też łamliwość włosów. Problemy te, jak również wzmożona utrata włosów może być jednocześnie wynikiem niedoborów witaminowych, makro i mikroelementów oraz innych składników odżywczych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×