Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mamaBatusia

Co na gorączkę u 9miesięczniaka?

Polecane posty

Gość mamaBatusia

synek mojej kuzynki przywlókł nam do domu jakiegoś wirusa i mój 9 miesięczny Bartuś dostał gorączki. Co możecie mi polecić, żeby zadziałało szybko i skutecznie, bo na paracetamol nie reaguje za dobrze - moim zdaniem działa za wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wszystko co zawiera ibuprofen tylko dla dzieci ja podaje nurofen do ssania badz w syropie a paracetamolu nie podaje gdyz jest on bardziej szkodliwy od ibuprofenu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nurofen dla dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Majki
tak , nurofen jest dobry.ten w pomarańczowym opakowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czapka-uszatka
w przypadku moich dzieci też mi się wydaje, że leki z zawartością paracetamolu działają jakoś za wolno. lepsze są te z ibuprofenem, np Ibufen jest ok. moim zdaniem najszybciej zbija gorączkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja podaje paracetamol
ibuprofen dziala szybciej, ale moze byc szkodliwy przy niektorych chorobach(np rozyczka), moze wywolac koplikacje, moj pediatra jest przeciw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama_Zosi
Polecam Ibufen, skład podobny do Nurofenu, ale tańszy. Działa szybko i na długo. Stosowałam u dzieci na ząbkowanie i nie tylko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wszystkie macie racje, wczoraj w aptece rozmawiala aptekarka z klientem i mowila ze wwszystkie leki oparte na paracetamolu działaja gorzej i nurofen faktycznie jest najmocnieszy i ma dodatkowe dzialanie przeciwzapalne ale nie jest najbezpieczniejszy. pamietaj ze nie podaje se go na pusty żołądek bo można go rozstroić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalamma
Ja miałam okazję ostatnio sprawdzić ten ibufen w praktyce i powiem tylko jedno - REWELACJA! Wpadłam w panikę, bo synekmiał ponad 39 stopni gorączki, ale po podaniu ibufenu temperatura szybko spadła i praktycznie dwa dni później byl już zdrowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja daje ibufem.Przekonałam się że jest dobry jak synek dostał gorączke 41 stopni!!!! szybko spadła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pokszyfka
dziewczyny, a ten Ibufen można stosować tez przy alergii?słyszałam, że działa szybko, ale czy mogę go podać mojemu małemu alergikowi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Minia 80
Moje córki są alergiczkami i nasza pediatra powiedziała, żeby w razie gorączki podawać właśnie Ibufen, bo nie powoduje skutków ubocznych, za to szybko działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pokszyfka
Minia 80 dzieki za wiadomość. to jutro kupie ten Ibufen i na wszelki wypadek postawię w apteczce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama_Zosi
pokszyfka, lek przeciwgorączkowy i przeciwzapalny dobrze jest mieć zawsze w domowej apteczce, nigdy nie wiesz, czy gorączka nie dopadnie Was np w środku nocy, gdy akurat będziesz sama. Ja mam zawsze w domu Ibufen, zresztą gdy wyjeżdżamy (a zdarza się to często) to też go zabieram, bo nigdy nic nie wiadomo, a gdzie ja potem apteki będę szukać... Poza tym jakoś tak bezpieczniej się czuję, bo wydaje mi się, że mam więcej rzeczy pod kontrolą.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×