Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Bogdanka

Dziecko za małe względem wieku ciąży - problem?

Polecane posty

Witam! Właśnie dowiedziałam się, że mój synek jest za malutki względem wieku ciązy - jestm teraz w 32 tygodniu ciązy, synek wielkością jest na etapie 29 tygodnia. Czy może to być przyczyną problemów? Będzie mniejszy, drobniejszy ale czy przełożyc się to może na słabsze zdrowie? Czy ktoś ma/miał podobny problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja corka tez byla drobniejsza i do tej pory jest chudziutka i drobna. Ale jakos nie zauwazylam, zeby bardziej chorowala od innych dzieci. Mysle, ze jesli lekarz nie mowi, ze moze byc cos nie tak, to jest ok!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miałam tak samo
To była pierwsza ciąża, w 38 tc stwierdzono że przez 4 ostatnie tygodnie dziecko nie urosło, nie przybrało na wadze a inne wymiary minimalnie się zwiększyły. Z wymiarów wynikało jakby było 33-34 tydzień. Pocieszałam się że może się mylą i pędem umówiłam się prywatnie na usg dokładnie, a zalecono mi dpolerowskie z przepływami. Podejrzewano że łożysko źle pracuje. Na dodatkowym usg okazało się że wszystko w normie i że po prostu dziecko nieco drobniejsze, a łożysko sprawne. Następnego dnia miałam cc bo było za mało wód płodowych, a córka ma teraz prawie 4 lata i jest zdrowa i wysoka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W moim przypadku lekarz wykryl na USG (polowkowe), ze wlasnie lozysko cos niesprawnie pracowalo- jeden z dwoch przeplywow dopplerowskich pracowal niesprawnie. Juz wtedy mnie uprzedzil, ze dziecko moze byc mniejsze. Na nastepnym USG juz wszystko bylo w normie, jesli chodzi o lozysko, ale Sara i tak pozostala drobniutka. Taka jej uroda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miałam tak samo
moja do około 8 miesiąca wyglądała na mniejszą i drobniejszą niż rówieśniczki, dopiero po 1-1,5 zaczęła "górować" nad rówieśnikami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bożeszty
nie problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas tez po usg w 30 tyg. mala slabo przybierala. Szczegolnie brzuszek zostal w tyle o 5 tyg. reszta o 3 tyg. Lekarze zafundowali mi tsaki stres.. okazalo sie ze pepowina jest 2 naczyniowa (standardowo 3 naczyniowa), ja mam cukier ponizej poziomu. Full dodatkowych badan i do konca nie wiadomo bylo czy jest ok. Córa urodzila sie w terminie i wazyla 2760 gr, miala 51 cm. Dzieki temu łatwiej urodziłam :) Jest zdrowiutka i energiczna jak sprezynka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja mala też wygladala na młodszą - główka roznila się o 4 tyg!! naczytalam się o małogłowiu i chorobach genetycznych- córka urodzila się normalna - usg jednak często przekłamuja - nie ma co się martwić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BArdzo dziękuję za taki odzew. Troszkę sie uspokoiłam. Dobrze wiedzieć, że nie tylko ja mam taki problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×