Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pailia

do mam chorowitków- prosze o rade!!!

Polecane posty

Gość pailia

nie powinnam tak panikowac, maly ma 2 latka, nie choruje czesto, jsli juz to raz na 3-4 mce,ostatni raz w grudniu a zap. gardla (to najczesciej) Zawsze jest tak, ze maly dostaje antybiotyk(kiedy temp przekracza 38 stopni) raz doktor przeczekala i malemu serce sie oslabilo i mial zaburzenia tetna(bierze teraz profilaktycznie przez 1 rok propanol) Teraz znow panikuje, maly w nocy o 4 mial 38.5-caly rozpalony. Rano o 10 36.9 a o 12.30 37.4 Chce jakos powstrzymac ta infekcje, nie kaszle, brak kataru.Jak pojde do dr. to da antyb. I tak jesli temp wzrosnie do 39 z kawalkiem,to zabule 100 ale wezwe wieczorem doktor(oby nie!) teraz nie chca przyjmowac, moj 13 letni brat mial 2 tyg. temu 40 stopni i w rejestracji kazali przy na nastepny dzien, choc dr. sie zgodzila) Co moge podac oprocz 3 razy juvit 2, wapno... jak z czosnkiem u 2 latka(zje)pol ząbka? mamy w domu eurespol podawac? jaki kupic lek na zbicie goraczki (mamy paracetamol) zeby dzialal przeciwzapalnie? dzieki i pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pailia
podnosze watek!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u moich dzieciakówe bardzo dobrze działa nurofen dla dzieci- i ma dzialanie przeciwzapalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proponuje: cos przeciwgoraczkowego przeciwzapalnego - nurofen, ibum.... ja zawsze daje oscilococillum (to homeopatia) - daje od razu jak cos beirze moja 1,5 roczna corke i potem 2 razy dziennie (zwykle 2 dni wystarczaja). Mozesz tez dac ehinacee (wyciag z jezowki) - dawkowanie u mnie wg zalecen lekarza to 5 kropli 3 razy dziennie dodane do lyzeczki wody. I tyle - musisz czekac na rozwoj wydarzen. Lekazr na sama goraczke nie powinien rpzepisywac antybiotyku bo on dziala tylko na bakterie. Jak pojawi sie katar - podaj cos do nosa i ja zawsze zaczynam piskac do gardla tantum verde bo przy katarze gardlo zaraz czerwone. Nam udaje sie juz ktorys raz wybronic od wizyty u lekarza- zycze wam powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eurespal przy samej goraczki to wg mnie niepotrzebne faszerowanie - on jest potrzebny przy nadmiernym sluzie- katarze, kaszlu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pailia
dzięki dobre kobitki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pailia
nie wiem, co robic czy do lekarza malego wziasc, czy nie. dzis o 10. jak sie prezbudzil mial 38.5 a tak to dobrze ma sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja to chyba bym zmieniła lekarza który to non stop faszeruje antybiotykami 😠 Antybiotyk jest dobry ale w ostateczności. Jeśli jest przeziębienie a o takiej porze to nie trudno to daje na gorączke ibufen (moim zdaniem najlepszy!),calcium,witamine c,jak jest katar to robie inhalacje oraz daje sól morską ,jak kaszel to moim zdaniem dobry jest STODAL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napewno musisz cos z tym zrobic, bo ciagly stan podgoraczkowy moze tez swiadczyc o zakazeniu drog moczowych,ap0oza tym zmien lekarza,ja mialam podobnie nikt mi wnic nie wierzyl a okazalo sie ze maly ma mukowiscydoze wiec niczego nie ignoruj i niech go przebadaja i tyle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pailia
Dalam ibufen. Daje wszystkie specyfiki witamine c, wapno. maly ani nie kaszle , ani nie ma kataru. Na zakażenie dróg moczowych nigdy nie chorowal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak Twoje dziecko tak często gorączkuje to ja bym zrobiła serie badań.Bo moim zdaniem nie ejst to normalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie.... zrób małemu badania i mocz przede wszystkim chyba. Myślę ze powinnaś też skonsultować sie z innym lekarzem. Antybiotyk to ostateczność. Moja mała ma tez prawie dwa latka i antybiotyk dostała raz i głupia byłam ze go podałam, bo okazało się ze to alergia była:o Oczywiście zmieniłam lekarza:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pailia
dzięki wam kobitki, pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja córka 3 latka ma w zeszłym tygodniu dostała w nocy ponad 38 stopni podawałam nurofen na gorączkę w dzień też miała wysoką temp. 39.3 nawet popołudniu wezwałam lekarza byłam pewna ze dostanie antybiotyk lekarz ją osłuchał nie miała żadnych innych objawów i nic nie kazał robić tylko zbijać gorączkę jak będzie powyżej 38 ,powiedział ze to najwyraźniej wirusa i rzeczywiście już następnego dnia gorączka spadła mała parę razy kichnęła troszkę poleciało z nosa i w poniedziałek poszła zdrowa do przedszkola ,lekarz powiedział mi ze taka gorączka tez oznacza ze organizm walczy z infekcją u mnie na szczęście skończyło się bez antybiotyku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja córka 3 latka ma w zeszłym tygodniu dostała w nocy ponad 38 stopni podawałam nurofen na gorączkę w dzień też miała wysoką temp. 39.3 nawet popołudniu wezwałam lekarza byłam pewna ze dostanie antybiotyk lekarz ją osłuchał nie miała żadnych innych objawów i nic nie kazał robić tylko zbijać gorączkę jak będzie powyżej 38 ,powiedział ze to najwyraźniej wirusa i rzeczywiście już następnego dnia gorączka spadła mała parę razy kichnęła troszkę poleciało z nosa i w poniedziałek poszła zdrowa do przedszkola ,lekarz powiedział mi ze taka gorączka tez oznacza ze organizm walczy z infekcją u mnie na szczęście skończyło się bez antybiotyku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pailia
i jednak w czwartek bylam u doktor, mamy antybiotk Vercef standardowo zap. gardła. w czw, temp przekraczala 38,9. Za tydzien mamy szczepienie do nosa cos na r... za 20 zł. znacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×