Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość hehehe ... dobre ...

Do okularnikow z duza wada ...

Polecane posty

Gość hehehe ... dobre ...

Jakie macie szkła okularowe ??? Szklane czy plastiki ? Mam wade - 8 D ... zawsze myslalam ze szkla plastikowe sa znacznie ciensze a tu dzisiaj na jakims forum optycznym przeczytalam ze szklane sa jednak ciensze. Wiec jak to jest ? Prosze napiszcie jakie macie szkla bo za kilka dni ide do okulisty a pozniej do optyka ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elookularoomelo
ja mam -4,5 ........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzkaaa
Mam plastiki ale to był chyba bląd! Niby są ciut lżejsze ale strasznie się rysuja więc trzeba bardzo uważać. Następnym razem będę brać szkla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ka jo je
ja mam -7,5, do -4 nosiłam szklane, teraz tylko soczewki (moze niezdrowe,ale nie cierpie jak mi się noski wbijaja w nos:P ), niedlugo kupuję okularki plastiki, antyrefleks i one sa ilestam procent pocieniane,ale to dodatkowo kosztuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szkła podobno bardzo ciezkie sa, szczegolnie przy takich duzych wadach, nie myslalyscie o szklach kontaktowych? Ja mam wade malutka bo -1,25 ale nienawidze okularow, wiec przerzucilam sie na soczewki, pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jak u was z gruboscia
bo mi optyczka na sile zawsze probuje wcisnac plastiki ... nigdy nie mialam szklanych wiec nie wiem jak sa grube ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lyra02
no to prawda ze plastiki sa grube ! mam wade 4,5.wczesniej przy mniejszej nosilam plastiki ale to jak bylam duzo mlodsza.obecnie nosze glownie szkla ale wiadomo ze nie non stop dlatego mam tez okulary wlasnie szklane i mimo duzej wady sa zaskakujaco cienkie,optyk pokazywal mi jak grube bylyby plastikowe,doslownie denka;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nosze soczewki, ale "po domu" mam okulary (ok -4) plastiki i sa cieniutkie i lekkie. nie wiem jak jest ze szklanymi, chociaz wydaje mi sie, ze szklane sa grubsze, a pewno ciezsze. pytaj o grubosc szkiel takich i takich u optykow, moze na forum napisala osoba ktora sie nie zna? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lyra02
szklane sa ciensze!plastiki sa lekkie ale grube.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jak u was z gruboscia
No wiec nosze soczewki na zmiane z okularami (okulary po domu).Ostatnio moje oczy jednak coraz gorzej toleruja soczewki ;/ dlatego postanowilam, powrocic tylko do okularow:) O laserowej korekcji myslalam ale nie moge jej zrobic bo jestem chora na tarczyce i nie moge ;/ A jak jest z cena? Plastiki są chyba droższe nie ? Kurde wkurzylam sie bo od zawsze optyczka wciskala mi szkla plastiki twierdzac ze sa ciensze (zawsze wydawaly mi sie grube ... no ale wierzylam optykowi) ;/ a tu widze ze to nieprawda !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lyra02
no naprawde,babka chyba wciskala Ci kit.ja mialam w domu stare okulary z plastikami,ktore nosilam jak mialam wade -2,5zdaje sie, porownalam do obecnych szklanych okularow(-4,5) i sa ciensze.a na komputerze optyk pokazywal jak wygladalyby te okulary obecne w wersji z plastiku.no jak pisalam-denka !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jak u was z gruboscia
Dzieki dziewczyny ... kurde tyle lat zyc w niewiedzy ;/ no tp czas zmienic optyka ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bmz
witajcie,ja noszę soczewki kontaktowe od 16 lat o mocy -20,mam roczne,ściągam na noc ,okularów nie posiadam,polecam soczewki bo to super wygoda i nikt nie wie ze jesteś ślepy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bmz ---> naprawde masz -20 czy tam mialo byc -2,0? ja mam wade -1,75 i -2,0 (choc powoli sklaniam sie do -2,0 na obu) i nosze soczewki na zmiane z okularami. generalnie soczewki zakladam tylko jak wychodze z domu (ale jak np. do sklepu to zostaje w okularach) bo tak mi duzo wygodniej. z plastikami to jest tak, ze jedne sa grube a inne ciensze bo plastiki mozna pocieniac (oczywiscie za dodatkowa oplata). nigdy nie mialam szklanych bo niestety sa duzo ciezsze od plastikow, a ze mam dosyc mala wade to na grubosc szkiel nie musze jeszcze patrzec (a to i tak po domu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bmz
sevi...to nie pomyłka noszę soczewki-20 a wcześniej nosiłam okulary denka szklane .,ty masz małą wadę to okulary tylko dodają urody,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pablo1984
Hej, chciałbym zobaczyć dziewczynę w okularach -20. Na pewno musiałaś wyglądać nieszablonowo. I o to chodzi. Lubię ludzi oryginalnych. Dużo bym dał żeby zobaczyć chociaż fotkę: pablo1984@wp.pl Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja czytam pd czasu do czasu
mi tez zawsze optyk wciskal plastiki. okulary nasze prawie 20 lat, napoczatku nosilam szklane poetmnowosc plstiki.optyk mowil ze lzejsze. wiec kupowalam plastik za ktory duzo placilam bo troche byly cieniowane(ale i tak bardzo grube) przez to nie zmniem juz szkiel bo nieche jeszcze grubszych okulraow nosic. maskara zastanowie sie nad powrotem do szkile. ciekwae dlaczego zawsze te plastiki wciskaja??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
szklane się mogą stłuc...ja już nigdy nie kupię szklanych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Noszenie okularów z plastikowymi (organicznymi) soczewkami jest bardziej bezpieczne niż z soczewkami mineralnymi (szklanymi), które dużo łatwiej mogą ulec uszkodzeniu/stłuczeniu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość56
soczewki szklane i wykonane z tworzyw sztucznych mogą się różnić pod wieloma względami. Chodzi nie tylko o wagę, ale też wytrzymałość, łatwość czyszczenia oraz komfort widzenia, zwłaszcza w słońcu. Polecam przeczytać artykuł na ten temat: https://sireneeyewear.com/szkla-korekcyjne-jakie-wybrac/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nuzik

ja miałam dużą wadę. i zdecydowałam się na korekcję, którą zrobiłam w Optegrze. I dzięki temu w końcu przestałam nosić okulary. Doskonale widzę a zaopiekowali się mną znakomicie. Jestem bardzo zadowolona z tego jak to się wszystko potoczyło! Bardzo polecam lekarzy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a w której optegrze? bo ja jestem zadowolona z tej w warszawie - na prawdę bardzo pomocni i konkretni są. no i doskonale przygotowują do zabiegu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×