Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość sama nie wiem co i jak

OBCIELISMY WLOSY!!!

Polecane posty

Gość sama nie wiem co i jak

Mamy 11 mies synka. Obcielismy mu wlosy bo mu sama grzywka rosla. I do oczu wlazila. Teraz sie dowiedzialam, ze niby do roku nie mozna obcianc :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja córka ma 11 mscy i już ze 4 razy obcinałam jej grzywkę, bo jej leic ciągle do oczek :) Daff gratulacje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po pierwsze pokaz mi osobę
słyszałam ze jak sie obetnie do roku to się dziecku mowę skraca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sama nie wiem co i jak
tesciowa mnie nastraszyla.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja teściową słucham rzadko kiedy...ty chyba też zacznij:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sama nie wiem co i jak
chyba tak :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pedagog:) dzikuje, i Tobie rownież🌻:) a moja tesciowa chciala dziecko halką nacierac zeby zrzucic urok:O:O:O wyksztalcona kobieta...ło maaatko!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fluorescent02
twoje dziecko bedzie mialo malego fiutka.jak mogliscie!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o mamo- ja swojemu starszemu obcinałam włosy non stop do roku- bo ma cholera mocne i grube i szybko rosna - a jest takim piekielnym gadułą, że czasami mam ochotę uciec żeby moje uszy odpoczeły ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fifa i nic dodać
o żesz kurrrr.wa!!!!! kto ci nagadał, że włosów nie wolno do roku obcinać?! Jakiś de.bil kolejny???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kolejna mądra mama :( szkoda mam nadzieję, że nie będziecie uczyć takich bzdur swoich dzieci. Mowe skraca, ja pitolę. Z drugiej strony nie wiem czy się śmiać czy płakać nad tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po co takie teksty- pewne zabobony- krażyły, krążą i krążyć będą- dotyczy to i czerwonych majtek na studniówkę i czarnego kota i np nieobcinania włosów do roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ike, będą ale niech mamy nie panikują, jedna wczoraj przerażona, że nie wolno robić przyjęcia urodzinowego przed urodzinami. Szkoda nerwów mam i dzieci, które widzą, czują, że mama się stresuje. Zdrowy rozsądek nie zaszkodzi :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
we wszystkim trzeba mieć umiar- ale to nie powód żeby kogoś wyzywac od debili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
okokok ja tez sie ostatnio zastanawialąm dlaczego ciezarna nie moze byc chrzestna bo babcia mnie nastraszyła i na poczatku myslaląm ze cos jest nie tak z kuzynka i ze gafe palnelam albo cos a potem sie okazalo ze to glupi zabobon :D:D:D:D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehe, ja też mnóstwo różnych rzeczy się nasłuchałam, ale stwierdziłam, że po co :) Uśmiecham się tylko jak ktoś coś takiego mówi :). Jak ktoś wierzy no to ok, gorzej jak to zaczyna być szkodliwe, np w takiej sytuacji gdzie rodzi się stres, że coś się zrobiło. Zabobonów jest tyle, że lepiej nie robić nic, bo na wszystko sie coś znajdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja znam inna wersje :dlaczego niby nie wolno obcinac wlosow do roku....:o nie bede pisala co skraca ...:o Przesądy - „irracjonalne przekonania, poglądy przyjmowane stanowczo, lecz bez należytego uzasadnienia., zazwyczaj sprzeczne z faktami i trudne do usunięcia za pomocą racjonalnej argumentacji ....” Zabobony - „wierzenia występujące w danej społeczności w formie przeżytku kulturowego; pozostałość myślenia magicznego, wróżbiarstwa lub dawnej religii ... ”. (Encyklopedia Powszechna PWN, Warszawa 1985,1987). - Jak widać brak jest wyraźnego rozgraniczenia tych pojęć. Można wyróżnić dwa rodzaje przesądów oraz, ich bardziej radykalnej postaci, zabobonów. Dawne nawiązują do minionych wierzeń oraz do legend . Współczesne zwykle próbują doszukiwać się racjonalnych podstaw w swoistej interpretacji aktualnego stanu wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×