Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Zacznę od tego że córka jest wcześniaczkiem, ma teraz 22 miesiące. kiedyś na wizycie u pediatry pokazałam jej ząbki bo miała białe plamy, pediatra powiedziała że trzeba jej wapno podawać, no to podawałam, a później sama poczytałam i okazało się że to próchnica!!! Zaczełam podawać ZYMAFLUOR ale to na nic. teraz ma cała dwójkę ukruszoną obok jedynka też już ledwo zipie, a dziś rano dała zajrzeć w buzie patrzę a tam w czwórce DZIURA!!!! załamałam się przecież jak pójdziemy do dentysty za chiny buzi nie otworzy!!! nawet umyć ząbków nie da, na tyle sposobów próbowaliśmy razem z mężem w łazience myliśmy, ona nie i nie, nie wiem dlaczego ale od początku nie dawała umyć sobie ząbków. Przechodziła bolesne ząbkowanie bo wszystkie wychodziły parami albo cztery na raz, pewnie po części sie zraziła do tego, ale ta czwórka za niedługo zacznie boleć i co wtedy???? Pomóżcie mi bo nie wiem co robić!!!! nie chce żeby szczerbata chodziła!!! żeby inne dzieci sie z niej śmiały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamuśka153
a próbowałaś taką szczoteczką jak dlaniemowlaków - na twój palec??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moze nie lubi
smaku asty - kupcie jakas truskawkowa dla dzieci czy cos, albo zobaczcie czy tak samo reaguje na pln do plukania ust mietowy np colgate

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamuśka153
a może niech sama spróbuje poczyścić sobie ząbki dobrą pastą. Jak się ubrudzi ... no cóż trudno a może polubi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety musisz isc z coreczka do dentysty. Nie bedzie to latwe, ale specjalista musi obejrzec jej zabki i wypelnic ewentualne ubytki. Mleczne zabki musza corce posluzyc jeszcze kilka dobrych lat, a jak juz teraz sa ubytki to rzeczywiscie pozniej moze byc nieciekawie. Nie mam pojecia jak dentysta poradzi sobie z takim maluchem , ale musza byc na to sposoby. Syn jednej zmoich znajomych mial strasznie popsute zabki i leczenie ich odbylo sie w szpitalu przy ogolnym znieczuleniu. Ale nie bylo to w Polsce i synek znajomej byl troche starszy od twojej corci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamuśka153
są specjalne pasty dla dzieciaczków z mniejszą zawartością fluoru, które pomimo że dziecko połknie nic się nie stanie. Zapytaj może w aptece, albo zapytaj pediatry. Wybór jest na prawdę duży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sa specjalne pasty dla bardzo malych dzieci takie bez fluoru i takie moze lykac bo podobno nie sa szkodliwe... no i one maja wlasnie rozne fajne smaki zeby dziecku smakowalo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jest Elmex dla dzieci od pierwszego ząbka.Ja myłam mojemy synowi tą pastą zęby i nie miał próchnicy na mleczakach.Teraz ma 9 lat i nadal nie ma próchnicy.Aż dentystka się dziwi.Ale do mycia zębów był cały czas goniony.U dentysty nie miałam z nim nigdy problemów bo z racji tego,że ma zdrowe zęby na przeglądzie się zawsze kończy.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomocna łapka
dużo zależy od dentysty. Jeśli przypadnie do gustu dziecku, jeśli umie nawiązać z nim dobry kontakt, to 3/4 sukcesu Obiecaj nagrodę za dzielność i koniecznie dotrzymaj obietnicy. a najlepiej niech najpierw dentystka zbada Ciebie, a potem dziecko - może przykład mamy zachęci? Popytaj o dobrego, popularnego wśród rodziców dentystę dla dzieci. Takiego co ma kolorowe plomby i daje "gadżety". niby nic, a bardzo ważne - dla dziecka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas jest gabinet dentystyczny - leczą ząbki przy użyciu gazu rozweselającego - nie borują leczą próchnicę żelem. Sporo to kosztuj ale chyba warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nam 5 wyszly niedawno - niedlugo skonczy 2 latka moj syn moj maz tez jest wczesniakiem (32/33 tydz) i tez mial okropne problemy z zabkami jak byl maly :( nie dosc ze b szybko wyszly pierwsze to z ta sama szybkoscia zaczely sie psuc dopiero jak wypadly mleczaki i pojawily sie stale to przestaky sie psuc i skonczyly sie problemy-wiem slabe pocieszenie teraz ma 25 lat i naprawde zdrowe zeby :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dodam tylko ze 5-tki wyszly jak juz dawno mial wszystkie inne zabki najpierw wyszly na dole a pozniej na gorze z tego co wiem to juz komplet zebow - chyba nic juz wiecej nas nie czeka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie ma za co :) moj mial 5 miesiecy jak wyszly pierwsze zabki a moj maz w 3 miesiacu mial pierwszego zabka juz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie histeruzujcie... jak mala polknie troche pasty to nic jej sie nie stanie przeciez. Jak ja bylam mala to normalnie paste jadlam bo byla o smaku coli :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×