Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

GOLD ***

Jak my matki , mamusie możemy oszczędzać ??

Polecane posty

Tyle teraz to wszystko kosztuje, to życie. Chcaialabym coś oszczędzić ale naprawdę mi ciężko. Na dzecku to chyba nie bardzo da się pooszczędzać i na dodatek jak jest się w ciąży to też nie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 111111111111111
mozna karmić piersia to przez pół roku sporo na mleku zaoszczędzisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
np. chusteczki nawilżane Pampers ok 70 szt - 8 zł a Rossman 80 szt 4 zł a rówie dobre friada do noska a polski odpowiedznik też połowe ceny a ja miedzy nimi roznicy nie widze sporo tego mozna wymieniac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak ja zamiast oilatum używałam oillanu- 2x mniejsza cena a dokładnie to samo pieluchy kupuje w probocjach- chustki w 2,3,4 pakach obiadki kupuję co prawda ze słoiczka ale owoce kupuję i trę na drobnej tarce ogolnie zawsze chodzę z kartką do sklepu bo inaczej kupuje wiele niepotrzebnych rzeczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pampersy tylko na noc i spacer
a tak - tetrowe pieluchy. Fakt, prania więcej, ale pupa się dziecku nie odparza i oszczędność spora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ike - dokładnie - mogę się "podpiąć" pod twoje zdanie :) a do tego zabawki - zamiast fishera i innych drogich cudów mój mały jak skonczył 1,5 roczku "przeszedł" na plastyke - farby, plastelina, kolorowy papier - fakt ze wiele to ja musze mu materialow przygotowac alle widze ze to go o wiele bardziej cieszy i bawi, a jeszcze potem jak moze sie komus pochwalic swoja praca to juz zupełnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iiiiiiiiiiiiii
po pierwsze pieluchy ja kupuję za 25 zl paczkę z 64 szt. wcale nie widze rożnicy od Pampersow - naprawdę . Chusteczki nawilżane za niecałe 5 zł zamiast za 7-8 zł. już jest parę groszy :) ciuszki to dobrze jest jesli masz kogoś nawet w rodzinie kto chociaż pożyczy - bo jeśli trzeba kupić to gorzej ,chociaż są też lumpeksy. Blondyna.d - fajny pomysl z tymi kredkami farbkami itd. naprade super- chyba sama zastosuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze.... ja nie wiem czy zauważyłyście jak ostatnio strasznie jedzenie drożeje:o Szok normalnie. Pensje oczywiście w miejscu stoją:o Ja zastanawiam sie nad tą tetrą. Chcę oduczyć moją 2 letnią córę od pampersów i zastanawiam sie nie nie puszczać jej po mieszkaniu w tetrze. A co do oszczędności, to ja tez zawsze kupuję te mega paki. Ostatnio mój mąż kupił 6 paczek chusteczek pampers za 30 zeta:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzywa a po co Ci tetra dla 2 letniego dziecka? Spokojnie kupisz majteczki już w rozm 86 czy 92 a mała jak zobaczy ze jej łatwiej biegac gez pampka to może szybciej sie przekona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 11111111111111111111
Blondyna racja a jak sie zsika i poleci jej po nogach to tez nie będzie jej wygodnie i moze szybciej załapie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzywa ja w wakacje bede moja oduczac i zakupilam juz kilka sztuk majteczek bawełnianych. bedzie cieplo to bedzie biegac i sikac w majtki az sie nauczy. przepiore to nawet w rekach powiesze na lince to raz dwa wyschnie. a co do oszczedzania to ja kupuje chusteczki dzidziuś clinic na roznych promocjach i wychodza tanio. ostatnio udalo mi sie kupic bardzo tanio chustki niwea w duzej paczce. body ( takie po domu) kupuje malej w realu za 4 zl za sztuke i tak samo spodenki. pieluchy na promocjach. nie raz jumbo paczke pampersów mozna kupic za 39 zl wiec to dobra cena jesli chodzi o zabawki to lepiej kupic droższe. tzn moja strasznie psuje zabawki a te drozsze firmowe sa nie do zdarcia :) Ostatnio jej kupilam kosmetyki bambi sa duzo tansze niz wszystkie inne a fajnie pachną i nie ma po nich uczulenia. obiadki jej raczej gotuje. sloiczek to dostaje raz na 2 tygodnie a ostatnio wcale bo ma biegunki i wole jej sama gotowac. jedyne na czym nie mozna zaoszczedzic i na co idzie fortuna to leki... co tydzien nowy zestaw coraz to droższy i guzik dający.... No ale coż na zdrowiu akurat nie można oszczedzać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stefittta
szkoda ze w polsce nie ma takiego zwyczaju jak w uk ze leki dla dzieci do 16 roku życia są za darmo nie podejmujcie tematu co w anglii gorzej a co lepiej poprostu taka dygresja do wypowiedzi mamani, bo to rzeczywiscie duża ulga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-Ja kupuje husteczki w netto za 5 zł dzidziuś tak samo wytrze nimi tyłek jak za 12 zł z pampersa :) -próbiowałam różne pieluchy i wole pampersy mimo że tanie nie są ale co z tego że kupie za 20 zł jak non stop musiałam wymieniać i na jedno wychodziło.A jeszcze szybciej się zaoszczędzi jak nauczymy dziecko korzystać z nocnika :) -nie kupuje drogich zabawek bo dziecko w tym wieku ich poprostu nie szanuje -proszek do prania ,jak również inną chemie kupuje większe paczki bo bardziej się opłaca. - latem robie dużo soków bo to taniej niż kupować non stop kubusie itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-do kapieli oillan zamiast oillatum (musze stosowac, bo inaczej mala ma bardzo sucha szorstka skore) -chusteczki nawilżane z lidla frotto za 4 zł (ew w promocjach np nivea 6paczek za 30zł, najtaniej zwykła wodą. - pieluchy z lidla cien mała paczka 16 szt za 7 zł = 0.43gr za sztuke, ew jumbopacki z promocji -ciuszki w promocjach tesco (3pajace za 20zł, 3 body za 13zł - są super), czy w biedronce sp. śpioszki za 8 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też kupuję chusteczki Dzidziuś (różowe) i ostatnio udało mi się kupić 6 paczek za niecałe 25zł. Z pieluch to kupuję te z Rossmanna ... paczka kosztuje około 32zł i są bardziej chłonne od Pampersów :) Jeśli chodzi o pranie to już od dawna piorę małej rzeczy razem z naszymi w proszku OMO i nic jej nie jest :) Obiadki gotuję jej sama a w słoiczkach to kupuję tylko deserki, które mała dostaje co 3 dni a między tymi dniami sama trę jej owocki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pogoń prawnika
oszczędność??szkak mnie trafia jak czytam że 2 letnie dziecko trzeba od pampersów odzwyczajac. Każde z moich dzieci max. po 15 miesiącach nie pamiętało co to pielucha a wiedziało co to nocnik-nawet w nocy. Tylko wiem, że niektórym mamom ciężko wstać i poprowadzić dziecko do kibelka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też staram się jak mogę oszczędzać ale wiadomo nie na wszystkim się da - ale faktycznie i tak można sporo jak się chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×