Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

helen_doren

dr Paluch - kręgosłup!!!

Polecane posty

Gość Bolesny
Dr Paluch ma urlop - na stronie www.paluch.info.pl jest adres e-mail.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelinka55-55
BARDZO dziekuję za informacje. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelinka55-55
Witam Szukam pokoju 1 z centralnym ogrzewaniem i łazienką w okolicach gabinetu dr. Adrianny Paluch we Wrocławiu. Bardzo proszę o oferty wraz z cenami za dobę + zdjęcia pokoi na adres ewelinka55-55@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 17012305
Kochani! Bardzo proszę o pomoc . Od 2 lat straszliwie mnie boli szyja, bark, ręka. Brałam blokady, leki, zastrzyki, teraz już nic nie pomaga, a ja wariuję z bólu! Znajomej maż chodził dr Palucha ale to było b. dawno temu. Czy on jeszcze przyjmuje? a jak tak to gdzie? jakie sa ceny , jak można się tam zapisać itp. B.proszę o pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bolesny
Wczesniej byly podane wszystkie namiary ... www.paluch-gabinet.pl ; www.majos.com.pl ; dr Paluch w Opolu badź dr Skórka w Lublinie - na tych stronach wszystko jest - pozdrawiam ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirek z opellen
NIE ZNANY MI PALUCH PIOTR TO NIE DR MEDECYNY TYLKO DR RECHABILITACJI SŁBIUTKI TEN KOLES Z TYTUŁEM DR ZWYKŁY MAGISTER PO WSP W OPOLU.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wola
Byłem pacjentem w Opolu teraz jestem u Palucha w Ożarowie, niestety mam mieszane uczucia. Faktycznie ingerencja jest brutalna i czy mi pomaga, chyba nie ale boję się przerwać bo taką mają zasadę, że potem nie przyjmują. Polecam tu na forum wypowiedż dr Haus podpisuję się pod każdym zdaniem mam w tej materii minimum wiedzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leady.28
witam mieszkam w Opolu nie daleko dr. Palucha nie korzystałam z jego usług ale pomógł wielu moim znajomym i mam do wynajęcia pokój na czas rehabilitacji jeśli ktoś zainteresowany proszę o kontakt 697493402 lub na maila leady.28@gmail.com pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dariusz
Byłem na zabiegach i tak mnie bracia Paluch "uzdrowili", że skończyło się to dwiema operacjami. Nadmienię, że przed zabiegami pobolewał mnie kręgosłup a po ich zabiegach bolał strasznie. Żałuję, że nie poczytałem wcześniej na temat kręgosłupa i nie dowiedziałem się, że ta metoda, którą stosują może okazać się bardczo negatywna w skutkach. Cóż Polak mądry po szkodzie. Jeśli ktoś szanuje swoje zdrowie i swój kręgosłup to niech nie wybiera się na te zabiegi bo może się to dla niego tak źle skończyć jak dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość botanikhs
A ja może coś dorzucę z innej beczki. Może komuś coś rozjaśni i pomoże. Całkiem przypadkowo dowiedziałem się o czymś, co pozwoliło mi spojrzeć na całą sprawę zupełnie inaczej. Byłem na spotkaniu jednego profesora z instytutu ,,Uncaria'' z Warszawy. Otóż jak się okazuje wszelkie bóle stawów, w tym kręgosłupa, nie są spowodowane niewłaściwą postawą wykonywania ciężkich prac. Choć na pewno taka postawa przyczynia się do tego, ale tylko wówczas gdy brak jest w stawach mazi smarujące. Jeżeli stawy są suche, to rzeczywiście następuje ich szybkie zużycie. Jak w łożyskach brak smaru, to jest podobnie. Zwróćmy uwagę, że w dzisiejszych czasach, niemal co druga osoba narzeka na różnego rodzaju bóle stawów, szczególnie kręgosłupa. Tego rodzaju bóle są chorobą cywilizacyjną. W żadnym wypadku nadmierne obciążenie kręgosłupa nie jest główną tego przyczyną. To fikcja. Są tacy którzy właściwie nic nie robią lub mają siedzącą pracę i problemy z kręgosłupem. Dzisiaj pracownik na budowie ma określony dopuszczalny ciężar jaki może dźwigać. Woreczki cementu do 25 kg. Dawniej worki były po 50kg, a byli ludzie, którzy nosili ich po kilka na raz i nie mieli żadnych problemów z kręgosłupem. Na wsi kobiety zbierały ziemniaki, lub przy ręcznym koszeniu kosą zboże, praktycznie nie prostując się. Kto kiedyś narzekał na kręgosłup? Chyba tacy, którzy mieli takie problemy, ale spowodowane reumatyzmem i urazami, które były powszechne. Tylko ten co nic nie robi nie będzie miał urazów. Otóż, jak się okazuje główną przyczyną zużywania stawów, jak już wcześnie wspomniałem, jest niedostateczna ilość mazi stawowej w stawach. Organizm produkuje jej wystarczająco. Aż nadto. Robił to przez tysiące lat i robi to nadal tak jak należy. Pod tym względem nic się nie zmieniło. Problem tylko w tym, że człowiek poprzez niewłaściwą dietę blokuje sobie kanaliki, którymi dostarczana jest ta maż do stawów. Zresztą nie tytko to blokuje. Blokuje również żyły cholesterolem i innymi związkami. Przykro to stwierdzić, ale niestety obecnie odżywiamy się śmieciami. Tak, żywność wysoko przetworzona to są śmieci. Szczególnie środki do ich konserwacji i innych celów. Są one smaczne i wygodne, ale powodują problemy zdrowotne. Nasz organizm przez tysiące lat swojej ewolucji nic takiego nie spożywał i musiało to wywołać reakcję. Nie był do tego przyzwyczajony. Jednakże za same blokowanie kanalików doprowadzających maź do stawów odpowiedzialne są stabilizatory w żywności. Musimy ich unikać za wszelką cenę, jeżeli chcemy mieć zdrowy kręgosłup. Jak stwierdził pan profesor z wymienionego instytutu, jest środek który udrażnia kanaliki doprowadzające maż do stawów, podobnie jak czyści nasze żyły ze złogów cholesterolowych, które mogą powodować choćby udary mózgu. Jest to peruwiańska roślina nazywana vilcacorą, cat's claw lub tez czasem kocim pazurem. Odkryta przez ojca Szeligę. Podobno jak postrzelono Jana Pawła II i przetoczono mu zakażoną krew, natychmiast ściągnięto do niego ojca Szeligę z Peru i ten zaczął podawać mu vilcacorę. To ocaliło mu życie. Podobno przyjmował ją do końca życia. Czy to prawda, że vilcacora udrażnia kanaliki? Nie wiem, ale może coś w tym jest. Nie pomogą nam w chorobach kręgosłupa żadne środki zwiększające produkcję mazi stawowej. To leczenie skutków a nie przyczyny. Zresztą, jak będziemy je dłużej stosowali, to nasz organizm przestanie w ogóle produkować maż stawową i dopiero wtedy będziemy mieć problem. A organizm niestety jest tak zaprogramowany, że jak dostaje coś gotowego, to idzie na łatwiznę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anna.kasia
Witam, chcialabym prosic o opinie o dr ALBERCIE PAWŁOWSKIM! cudem udalo mi sie umowic na wizyte do niego, kolejka jest az do wrzesnia....ale na tym forum przeczytalam opinie 2 osob z 2010 roku ktore odradzaja spotkanie z nim, bo podobno po terapii bardzo zle sie czuja PROSZE o pomoc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krowka-mu
dziewczyny, a zaglądałyście może do instytutu mckenziego? ich strona jest tutaj - mckenzie.pl, mają swoją bazę specjalistów, o samej metodzie też możecie poczytać. sama mam problemy z odcinkiem szyjnym kręgosłupa i zastanawiam się czy do nich nie uderzyć po rehabilitację, bo co zimę problem wraca, szyją ruszyć nie mogę, dramat jakiś :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja od ponad 20 lat leczę się u doktora Henryka Szymańskiego z Warszawy. Moim zdaniem jak mało kto zna się na rzeczy. Stosuje terapię manualną zupełnie bezbolesną ale nie od razu. Wcześniej podaje leki rozluźniające mięśnie. Szczerze polecam. Ostatnio przeglądałem trochę neta aby dowiedzieć się czegoś więcej o tej metodzie którą on stosuje. Znalazłem kilka filmików na Youtube a także namiar na klinikę w Ciechocinku podtezniami.pl. A tu linki do filmików: http://www.youtube.com/watch?v=pHPLstG8nAQ http://www.youtube.com/watch?v=EhBl4Sa6sVs

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dlugi-gr
Witam, byłem u Pawłowskiego 2 razy, [ 2009 i 2010 ] było tez kilka osób znajomych. To były ortopeda, duży człowiek dosłownie, więc ma tez silę do wstawiania wszystkich pierdółek na miejsce. 6 osobom pomógł, jedna narzekała, poszkodowana miała wcześniej duże skrzywienie kręgosłupa 30 stopni, oczywiście na zabieg przyszła z dużym pakietem zdjęć rentg. Mnie naprostował biodra, poprawił krążenie, mamie przestała cierpnąć ręka po operacji. Ja go polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matros
Witam pięknie.Chcę napisać,byście się strzegli adresu przy ul.Górnej 25 Nie dosc ze drogo jak na warunki 40 zl,to totalna porazka. Mimo ze jestem facetem,a my znosimy latwiej niedogodnosci, to w tym przypadku bylo strasznie.Nie polecam!!!! Przed wejsciem do dr.Palucha zawsze kreci sie taka starsza Pani/nie wlascicielka/i proponuje.Po prostu szukajcie dalej. Pieniadze bierze z gory,wiec dopiero daje klucze,bo wie,ze jak ktos wyjdzie,np.do bankomatu,to moze dowiedziec sie wszystkiego,dlatego tak robi. zycze zdrowka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamienie kałowe
A to nie ma sie co strzec,przeciez nikt nie bedzie jezdził po jakichs paluchach,to bezsensu przeciez,dr teraz jest pełno wszedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość suchy11223
Witam. Czy nie ma możliwości mieszkania w klinice Paluchów ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A to chyba nie jest
No tak w klinie caluchów,a co to chotel jest???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@krowka-mu byłaś już na rehabilitacji? mckenzie to świetna metoda, warto wyprobować zwłaszcza że opiera się przede wszystkim na ruchu i odpowiednio dopasowanych do schorzenia ćwiczeniach, nauczysz się sama jak sobie radzić z bólem właśnie przez ruch :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leady.28
mieszkam ok4km od dr palucha i mam do wynajęcia pokój z kuchnia na czas rehabilitacji (niestety nie ma bezpośredniego połączenia autobusowego wiec oferta dla zmotoryzowanych) tel 697493402

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, bardzo prosze o podanie adresów kwater blisko Palucha w przystępnej cenie. Dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sznycelek
Pokoje Gościnne -Bar Sznycelek zaprasza tel 793101100.serdecznie zapraszamy.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dawmil
Witam, kiedy urodził sie mój brat, przez błąd lekarski nie mogł ruszac kończynami, był właściwie warzywem. Po drugiej wizycie u Pawłowskiego zaczął ruszać nóżkami. Lekarze mówili że do końca życia będzie jeździł na wózku a dziś jest pełnosrpawnym facetem. Jeździmy do niego kilka razy w roku od 18 lat. Komentarze wyżej są conamjmniej nie stosowane, bowiem wielu rodzinom uratował życie. Sorry za błedy w komentarzu,ale pisałem go w małej "złości"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leady.28
do eewy55-MIESZKAM OK 4KM OD DR. PALUCHA I MAM DO WYNAJECIA POKOJ PROSZE DZWONIC 697493402

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja czytam i dziwię się wielu opisom. Ja napiszę wprost- dziękuję Panie doktorze Stanisławie. Dzięki Panu pracuję , wychowuję dzieci, a miałam być inwalidką. Los mia Pana zesłał. Stawiam się na wytyczone wizyty, i będę słuchać wszystkich wytycznych zawsze. Wiem dzięki terapii co to ulga po latach cierpień. wdzięczna pacjentka Ewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
te metody nie dla każdego sie nadają, jednym pomogą innym moga zaszkodzić sama byłam na ustawianiu kręgosłupa (ale nie w Opolu), nie miałam wyjca, czułam sie masakrycznie (mam zwyrodnienie kręgów szyjnych), miałam silne zawroty głowy, ucisk na głowę,nie mogłam normalnie funkcjonować... zabieg ten pomógł mi na około pol roku, teraz dolegliowści wracają...bo tego nie da się ustawic raz na zawsze...co jakis czas trzeba powtarzać jak ktoś jest z Podlasia moge dac namiar:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Józef
Choroba kręgosłupa powaliła mnie w wieku 33 lat w 1987 roku. Po 6 miesiącach leczenia przez oficjalną medycynę, jako nie rokujący na wyleczenie, otrzymałem grupę inwalidzką i rentę /nie zgodziłem się na operację/. Oprócz straszliwego bólu, byłem mocno pokrzywiony, nie moglem chodzić. Do doktora Bolesława Palucha do Ożarowa, udało mi się dostać 13 stycznia 1989 roku. Pojechałem o lasce i z tabletkami przeciwbólowymi. Po trzecim zabiegu w dniu 14 stycznia wyszedłem z gabinetu prosty i bez bólu. Po śniadaniu udałem się uradowany na dwugodzinny spacer. Do końca pobytu, który trwał 10 dni, chodziłem z trudem tylko na zabiegi. Po dwóch latach niechodzenia spacer spowodował, że dostałem potężnych zakwasów. Od tamtego czasu systematycznie co pół roku, jeździłem do Ożarowa. Od około dziewięciu lat co pół roku chodzę do doktora Kociumbasa w Elblągu gdzie mieszkam. Efekt osiągnięty przez dr Palucha utrwalałem systematyczną gimnastyką wg broszury, którą on recenzował. Od tamtego czasu nie biorę żadnych leków związanych z chorobą kręgosłupa. Po trzech latach zrezygnowałem z renty, podjąłem pracę. Do 15 pracowałem w biurze, a po południu i w wolne soboty na budowie. Z żoną wychowaliśmy ośmioro dzieci. Oprócz ciężkiej pracy na utrzymanie rodziny, ukończyłem szkołę wyższą. Tą metodę leczenia oceniam jako czysto mechaniczną, bez żadnych sztuczek, dziwactw, wiary lub nie wiary pacjenta. Razem ze mną, każdorazowo zabiegi brało około 150 do 250 pacjentów. Nie znam osobiście przypadku żeby komuś to zaszkodziło co nie znaczy, że takie przypadki mogły się zdarzyć. Nie namawiam nikogo, ani nie odradzam tej metody leczenia, sprawa jest zbyt poważna i każdy musi decyzję podjąć sam i ponieść tego konsekwencje. Moja decyzja była taka i patrząc z perspektywy minionych lat była słuszna. Należ przy tym pamiętać, że żadna metoda nie osiągnie dobrego efektu jeżeli będziemy liczyli tylko na lekarza. Musimy przełamać własne lenistwo, i wziąć się za systematyczną gimnastykę, aktywy tryb życia. Ja do dziś jeżdżę na rowerze, łyżwach, łyżworolkach, długie spacery, pływanie, gimnastyka. praca na działce. Dziękuję dr Paluchowi za "nowe życie". Wszystkim cierpiącym na chorobę kręgosłupa życzę właściwych wyborów i szybkiego powrotu do zdrowia. Józef.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dżonkil
Czy ktoś orientuje sie może w temacie kwater, które wynajmuje jeden z dr Paluchów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wdzięczna pacjentka
witajcie, w 2006 roku znalazłam się w szpitalu z powodu, jak się okazało po tomografii wypadnięcia jądra miażdżystego i przepukliny prawie 2 centymetrowej w kręgosłupie. Po 3 tygodniach leczenia szpitalnego z rehabilitacją, wypisano mnie do domu. Miałam "drętwą nogę" aż do dużego palca lewej nogi. Lekarze powiedzieli mi że jedynym sensownym rozwiązaniem jest operacja. Przypadkiem dowiedziałam się o Opolu i dr Paluch. Zadzwoniłam, lekarz zapytał mnie o objawy, wyniki badań, powiedział, że chce zobaczyć wynik tomografu, nie gwarantuje poprawy, ale mogę przyjechać. Potraktowałam to jako moją ostatnią deskę ratunku przed ewentualną operacją. Pierwszy zabieg poprzedzony był diagnozą w oparciu o wyniki badań jakie przywiozłam. Już po pierwszym pobycie w Opolu czucie w nodze wróciło.Jeszcze kilkakrotnie w odstępach pół i jednego roku jeździłam do Opola. Oczywiście zmieniłam też swoje nawyki , które doprowadziły do schorzenia kręgosłupa, P. Paluch zalecili mi też ćwiczenia Mc Kenzie, korzystałam z tradycyjnej rehabilitacji po to by utrzymać efekty po leczeniu w Opolu. Ponieważ dolegliwości zupełnie ustały, więc ostatnio przestałam być tak ostrożna- na efekty nie trzeba było długo czekać, obecnie znowu wybieram się do Opola. Nazywanie lekarzy Paluch kręgarzami i znachorami jest krzywdzące i niezgodne z faktami- 2 z nich to praktykujący lekarze, trzeci jest rehabilitantem. Każdy decydując się na tę terapię- sam podejmuje decyzję, lekarze z Opola nie namawiają, co więcej są przypadki kiedy zdecydowanie odmawiają swojej metody leczenia. Od nas zależy na co się decydujemy, ile mówimy lekarzowi o sobie i swojej chorobie,co jeszcze dodatkowo robimy, aby utrzymać kręgosłup w zdrowiu. Zatem zamiast ciskać złość na lekarzy, kierujmy ją w swoją stronę, bo wszystko w naszej głowie i w naszych rękach. Ja osobiście nie żałuję swojej decyzji o skorzystaniu z pomocy Paluchów i jestem im bardzo wdzięczna :-)) Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anita40
Witam wszystkich cierpiących Ja u Paluchów w Opolu byłam z 5 lat temu w przestrzeni TH4/TH5 widoczna jest przepuklina , L5 /S1 Objawy dużej tylno bocznej przepukliny w ogóle cały kręgosłup jest do wymiany :( Tak jak pisałam wcześniej byłam u nich z 5 lat temu miałam silny ból lewej nogi chwytała mnie rwa kulszowa i pomogli mi przez te ostatnie lata nie czułam bólu aż do tego roku w maju mnie znów chwycił atak , boli mnie cały dół kręgosłupa czuje się tak jak bym miała odcięty dół nie mogę siedzieć , chodzić , stać , spać po prostu nic jestem załamana … Opisuje to bo , to jest moja wina nie słuchałam mojej mamy która dwa razy do roku jest u Paluchów ja chodzę u siebie po kręglarzach biorę, tabletki przeciw bólowe zastrzyki ale to nic nie pomaga jest coraz gorzej …Żałuje ze teraz w niedziele na wieczór nie pojechałam na kwaterę do Opola , to dziś rano w poniedziałek miała bym już wizytę … Mojej mamie groził wózek inwalidzki lekarze tez ja szykowali pod nóź ale ona wybrała paluchów i powem Wam że jak wraca z tego Opola to widać ze lepiej się czuje tylko ona tam jeździ systematycznie nie to co ja … Jak wrócę z Opola to Wam napisze co u mnie … acha ma 40 lat ….. Mogę Wam jeszcze napisać ze 5 lat temu jak byłam to przyjechała taka Pani z Zamościa spałyśmy razem w pokoju . Jak weszła na kwaterę to lewą rękę nie mogła ruszać a jak wyjeżdżałyśmy w sobotę to już sama się uczesała , umyła byłam pod wrażeniem .. Do tej pory mam z nią kontakt … pozdrawiam wszystkich i zyczę szybkiego powrotu do zdrowia ..;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×