Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

M_O

KADRY, PŁACE, ZASIŁKI - CHĘTNIE POMOGĘ

Polecane posty

Gość EEEmmmIIIlllKKKaaa
urodziłam dziecko pod koniec 2009 roku podstawowy 20 tyg. urlop macierzyński skończy mi się w chyba w maju czy przysługuje mi prawo do tego nowego dodatkowego dwutygodniowego urlopu macierzyńskiego ??? Urlop macierzyński przysługuje pracownicy w związku z możliwością sprawowania opieki nad dzieckiem, tuż po jego narodzinach. Urlop taki możemy podzielić na: * urlop podstawowy, * urlop dodatkowy. Dodatkowy urlop macierzyński został wprowadzony do Kodeksu pracy od dnia 1 stycznia 2009 roku. Natomiast możliwość skorzystania przez pracownicę z tego uprawnienia została przesunięta o rok. Dodatkowy urlop macierzyński zacznie obowiązywać od dnia 1 stycznia 2010 roku. Jak sama nazwa wskazuje dodatkowy urlop macierzyński będzie dodatkiem do przysługującego pracownicy podstawowego urlopu macierzyńskiego. Pracownica nie ma obowiązku skorzystać z takiego dodatkowego wolnego. Jest to dla niej przywilej, a nie obowiązek. Pracownica, w celu skorzystania z dodatkowego urlopu macierzyńskiego musi złożyć pracodawcy pisemny wniosek. Wniosek należy zgłosić w terminie nie krótszym niż 7 dni przed rozpoczęciem korzystania z tego urlopu. Pracodawca nie może odmówić uwzględnienia tego wniosku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamajula
mam pytanko jestem zayrudniona na czas okreslony od 01012009 do 30092010 jestem obecnie na urlopie maciezynskim i czy nalezy mi sie urlop wypoczynkowy za tamten rok tj.2009 jak od maja byłam na zwolnieniu lekarskim bo byłam w ciazy i nie wiem czy mi sie nalezy a mam wogule przepracowane 15 lat w roznych firmach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamajula
i jeszcze jedno pytanko jestem na urlopie maciezynskim i zaraz przejde na urlop wychowawczy a umowe mam do konca wrzesnia czy pracodawca moze mi nie przedluzyc umowy co dalej plis o szybka odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość praca na wychowawczym
witam i prosze o pomoc :) jestem na wychowawczym i chcę wrócić do pracy na pół etatu nie rezygnując z wychowawczego. Jak to wygląda prawnie? jaką umowę dostane jakie wynagrodzenie? czy to będzie połowa wynagrodzenia z pełnego etatu, jakie dostawałam przed porodem? gdzie szukać konkretnych przepisów na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do kamajula
urlop wypoczynkowy za 2009 należy ci się i pracodawca moze ci nie przedłużyć umowy, a wychowawczy możesz wziać do końca umowy, czyli do 30.09.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja mam taki problem... od roku prowadzę własną działalność i płace niski zus.Teraz jestem w ciązy i termin mam na listopad.Należy mi sie macierzynki ?Jeżeli tak to w jakiej wysokości?A jeżeli bym chciała iść na zwolnienie to ile miesiecznie będzie mi wypłacał zus?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasik malutko
srednia z tego co wplacasz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kilaa
Mam pytanie, Pracuje w firmie 3 lata, caly marzec byłam na L4, od kogo dostane wyplate'? od Zusu czy z pracy? bo czekam na przelew 2 dni i nie wiem co robic..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamajula
DO KAILA ZA PIERWSZE 30 DNI L4 PŁACI PRACODAWCA ,A PO 30 DNIACH ZA RESZTE L4 PŁACI ZUS :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość może ja
witam,mam pytanie.umowę mam na czas okreslony do 30/11/2010-termin porodu na koniec stycznia.wiem ze pracodawca przedłuzy umowe do dnia porodu ale co dalej?czy nalezy mi się urlop macierzyński w normalnym wymiarze,tzn 22 tyg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość urlop nie ale zasilek tak
20 tygodni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość może ja
a w jakiej wysokości bede miała wypłacane świadczenie?tzn w takiej samej jak z urlopu macierzyńskiego?czy może będzie to mniejsza kwota?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takiej samej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W takiej samej wysokości. Ponieważ nowa podstawa do zasiłku jest liczona dopiero po 3 miesiącach przerwy w chorowaniu. Ponieważ ty masz ciągłość to podstawa jest ta sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przemka
Do Może ja.. tak pracodawca przedłuza umowe do dnia przed porodem i z dniem porodu świadczenia przechodzą na ZUS i przysługuje Tobie zasiłek macierzyński -20tyg, po czym na koniec zasiłku piszesz podanie o 2 dodatkowe tyg. Wysokość zasiłku powinna być identyczna/ zblizona do wypłacanych aktualnie swiadczeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przemka
do Emmmiiiiilllka tak, przysługują dodatkowe 2 tyg , podanie składasz do pracodawcy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość może ja
dziękuje bardzo za info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przemka
Jeśli to tylko zasiłek i wypłaca go ZUS to piszemy podanie do ZUS i on wypłaca za dodatkowe 2 tyg, jeśli to urlop i zasiłek i praca jest, to podanie piszemy do pracodawcy i od niego dostajemy (a raczej za jego posrednictwem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trezele
witam ma pilne pytanie czy jesli mam umowe do konca lipca i zajde w tym czasie wciaze to do kiedy mi przedluza umowe?mam nna czAs okreslony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Urlop wychowawczy. Czy pracodawca/zus płaci jakies skladki?(emerytalne) Co jesli jednoczesnie prowadze działalnosc gospodarczą? Kto ma oplacac te skladki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ADAAAA.
Mam pytanie odnośnie własnej działalności gospodarczej. Ile ZUS ma czasu na wypłatę zasiłku macierzyńskiego od złożenia wszystkich dokumentów ???? Oraz czy prowadząc działalność należy mi się urlop wychowawczy,czy nie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem na urlopie wychowawczym od lipca 2009 roku.Wcześniej byłam na urlopie macieżyńskim i wypoczynkowym zaległym za 2008 i 13 dni za 2009 rok. Nie wiedziałam ,że należy mi się całość urlopu za rok 2009 jeżeli bezpośrednio po urlopie wypoczynkowym poszłam na urlop wychowawczy. W tej chwili chcę złożyć wniosek o wypłacenie ekwiwalentu za resztę urlopu wypoczynkowego za 2009rok.Jak ma to zrobić? Prosiłam już pracodawcę ,ale powiedział,że jak przedstawię mu artykuły prawne i przedstawię to mi wypłaci.Twierdzi ,że w tej chwili nie ma obowiązku mi płacić.I moja prośba,jeżeli ktoś ma art.prawne ,żebym mogła przedstawić pracodawcy paragrafy będę bardzo wdzięczna. Z góry bardzo dziękuję>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem na urlopie wychowawczym od lipca 2009 roku.Wcześniej byłam na urlopie macieżyńskim i wypoczynkowym zaległym za 2008 i 13 dni za 2009 rok. Nie wiedziałam ,że należy mi się całość urlopu za rok 2009 jeżeli bezpośrednio po urlopie wypoczynkowym poszłam na urlop wychowawczy. W tej chwili chcę złożyć wniosek o wypłacenie ekwiwalentu za resztę urlopu wypoczynkowego za 2009rok.Jak ma to zrobić? Prosiłam już pracodawcę ,ale powiedział,że jak przedstawię mu artykuły prawne i przedstawię to mi wypłaci.Twierdzi ,że w tej chwili nie ma obowiązku mi płacić.I moja prośba,jeżeli ktoś ma art.prawne ,żebym mogła przedstawić pracodawcy paragrafy będę bardzo wdzięczna. Z góry bardzo dziękuję>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewitka74
Witam, mam ogromną prośbę, nikt nie jest mi w stanie odpowiedzieć na pytanie- co w sytuacji, kiedy jestem na zasiłku rehabilitacyjnym, przyznanym na 3 miesiące i zachodzę na nim w ciążę? Czy zasiłek może być przedłużony z tego powodu? Czy do 12 miesięcy? Co potem? Będę wdzięczna za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niuma
ale jesteś pracownikiem cały czas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewitka74
no właśnie tu jest problem, jest to już po ustaniu stosunku pracy, najpierw było zwolnienie chorobowe na podleczenie psychiczne po zwolnieniu mnie z pracy, potem okazało się, że zaszłam w ciążę, w 13 tygodniu ciąża obumarła więc załamałam się totalnie. Dostałam zasiłek 3 miesięczny, ale jeśli zdarzyłoby się, że zaszłabym na nim w ciążę, to co wtedy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×