Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

M_O

KADRY, PŁACE, ZASIŁKI - CHĘTNIE POMOGĘ

Polecane posty

urzędnik państwowy dobrze Ci pani z plac powiedziala. Otoz zasilek oblicza sie w nastepujacy sposob: ustala sie podstawe z 12 mies. Nastepnie odejmuje sie skladki za ubezp spoleczne, czyli - 13,71%. I to jest podstawa do zasilku ktora dzieli sie przez 30. I tak jest ustalona stawka dzienna. W przypadku ciazy jest to wlasnie 100%. Choc tak do konca 100% to nie jest :) bo odejmuje sie juz 13,71% :). W zaleznosci ile mies ma dni to bedziesz miala roznice w wyplacanym zasilku, bo stawke za dniowke mnozy sie przez ilosc dni miesiaca. ale gała jezeli jest pozycja wynagrodzenie za urlop to w tej pozycji nalezy wykazywac wylacznie wynagrodzenie za urlop. Jezeli nie podpisujesz wnioskow urlopowych to wyjasnij ta sprawe i popros aby udostepnili ci jak obliczaja to wyn urlopowe. Musza Ci udostepnic te dane zona hanibala zatem pracodawca ma obowiazek przedluzenia do dnia porodu. I wyplate zasilku macierzynskiego przejmie na siebie ZUS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anna1111
Witam. Chciałabym się dowiedzieć, czy jestem zgłoszona do ubezpieczenia zdrowotnego w pracy męża. Przez jakiś cza byłam ubezpieczona w męza pracy. Rok temu poszłam do pracy ale nie rezygnowałam z ubezpieczenia u męza. Teraz nie pracuję i nie wiem czy nadal figuruję jako ubezpieczona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anna1111 maz powinien o tym niezwlocznie powiadomic swojego pracodawce aby wyrejestrowal cie z ubezp zdrowotnego. NIe moze figurowac w swoim zakladzie gdzie jestes zatrudniona i u meza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lubosia
witam mam pytanie pracuję na 1/2 etatu i obecnie jestem na chorobowym(wypadł mi dysk) czy należy mi się chorobowe bo słyszałam że tylko kobiety w ciaży dostają chorobowe na 1/2 etaty. Umowę mam na 5 lat prosze o odpowiedź bardzo się martwię tą sytuacja ponieważ to jest moje jedyne źródło dochodu na sześcioosobową rodzinę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wymiar etatu nie ma znaczenia. oczywiscie, ze Ci sie nalezy chorobowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sjsjsj
Czy istnieje mozliwosc rezygnacji z urlopu macierzynskiego i powortu do pracy, ale pod warunkiem,ze maz nie bedzie musial brac reszty tego urlopu. To jakas parnoja, moze jest jakies obejscie tego problemu. Musze wrocic do pracy, a maz nie moze miec w papierach tego macierzynskiego, przez ten cholerny kryzys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam takie pytanie dotyczace sytuacji kobiety w ciąży a likwidacji jednego z oddziałów firmyw kraju? Jakie wtedy należą się prawa kobieci eciężarnej? Jak jest z wypłatą pennsji/zasiłu?? I do kiedy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie: Spodziewam sie trojakow, po 33 tygodniach macierzynskiego chce isc na wychowawcze, nie mam meża, ale jestem z ojcem moich dzieci. Wychowawcze jest płatne czy nie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
to ja też o coś zapytam. 1.02 zaczęłam nową pracęna umowę o pracę na okres próbny 3 miesiące (wcześniej od października byłam zarejestrowana w UP i aktywnie poszukiwałam pracy), gdzieś po 5 dniach pracy dowiedziałam się, że jestem w ciąży! ze względu na bóle brzucha poszłam do lekarza i dostałam L4 (ciąża zagrożona) , siedze na L4 od 20 lutego. nie zapłacili mi za zwolnienie lutowe (mimo, że był wpisany kod 1B), ale oczywiście to normalne, bo nie byłam 30 dni ubezpieczona, żeby mieć prawo do płatnego l4. ale mam pytanie czy za marzec zapłacą mi za l4 czy w ogóle nie będę miała go płatnego?i jakie konsekwencje grożą mi ze strony ZUS. na prawdę przyjmując się do pracy nie wiedziałam, że jestem w ciąży, ale ju,ż w niej byłam. boję się, żeby nie oskarzyli mnie o celowe zatrudnienie. pracowałam w firmie zatrudniającej powyżej 20 osób, dość znanej w PL, mającej filie praktycznie w każdym większym mieście. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moni_33
ja mam troche inne pytanie. Prowadze jednoosobowa dzialalnosc gospodarcza, pioniewaz zaklad jest dopiero 1,5 roku, jeszcze niestety nie zarabia i mam klopoty z oplacaniem skladek, mam zaleglosci. Jestem obecnie w 8 tygodniu ciazy i jest to ciaza zagrozona. slyszalam gdzies ze nie nalezy mi sie chorobowy ani macierzynski wlasnie przez zaleglosci. co moge zrobic? czy jak to zaplace to otrzymam swiadczenie? cza musze sie moze od nowa zarejestrowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sjsjsj niestety nie ma takiej mozliwosci. Urlop musi wykorzystac Twoj maz. W zaden sposob tego nie obejdziesz :( Angelika to zalezy. Czy oddzial jest jednostka samodzielna? gdzie jest centrala? jakie jest miejsce zatrudnienia w umowie o prace. tancerkaaa to jest uzaleznione od twoich dochodow. Wychowawczy platny przyznaje MOPS i tam Cie odsylam po niezbedne info bo ja sie tym nie zajmuje. jaaaaaaaaaaa kobieta w ciazy nie ma okresu wyczekiwania jezeli chodzi o L4. Zatem twoje L4 powinno byc platne!!!Jedynie zus moze podjac dzialania kontrolne i moze niestety doaptrzyc sie pozornosci umowy o prace. moni 33 niestety nie otrzymasz. warunkiem wyplaty jest zgloszenie do ubezp chorobowego przez min 180 dni i terminowe regulowanie skladek. to ze teraz zaplacisz niestety nie bedzie mialo juz znaczenia. musisz od teraz oplacac przez 6 mies skladki i dopiero po 6 mies bedzie ci przyslugiuwalo platne L4 i zasilek. Nie mozesz miec ani 1 dnia spoznienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MO Nie wiem czy to wystarczająca ilość informacji o które prosiłaś. Kilka zapisów z umowy 1. Umowa zawarta między firmą z siedzibą w Warszawie a mna 2. Miejscem pracy pracownika jest miejsce wskazane przez Pracodawce do wykonywania pracy. Pracodawca może powierzyć Pracownikowi wykonywanie obowiązków poza siedzibą Pracodawcy. 3. Oddzial jako jednostka samodzielna?? Co masz przez to na mysli??Moze dodam ze FV kosztowe mozemy przyjmowac tylko wystawione na adres warszawski. Ewentulnie z adresem oddzialu ale wtedy konieczny jest dopisek: nazwa firmy/oddzial Wrocław. 4. DOdam ze mam umowe na czas nieokreslony 5. Przez co rozumie sie likwidacje oddzialu?? Dwie osoby praktycznie zostalyby oddelegowane do Warszawy a reszta na bruk. Bede wdzieczna za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
tzn. że za luty powinnam mieć zapłacone normalnie 100% zwolnienia ?i kto w ogóle je płaci ? ZUS czy pracodawca jak zatrudnia ponad 20 osób? Raczej się nie martwię o kontrolę z ZUS. ciąże mam zagrożoną, cały czas leżę :( pojawiły się plamienia :( na wszystko mam potwierdzenie u lekarza, więc myślę, że mogą po prostu robić mi nieprzyjemności, kontrolować, sprawdzać, ale raczej nic więcej. taką mam nadzieję! pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izabelkaa
witam mam pytanie odnośnie urlopu tacierzyńskiego 1. jaki okres czasu przysługuje mężowi z mojego urlopu macierzyńskiego 2. czy jego pracodawca MUSI wyrazić zgodę na taki urlop, czy jest to tylko jego dobra wola? 3. czy ja muszę wrócić do pracy aby mąż mógł skorzystać z tego urlopu (moja umowa o pracę wygasła z dniem porodu)? z góry dziekuje za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
śledzę ten topik od jakiegoś czasu i chciałam napisac słowko do jaaaaaaaaaaaaaaaa bo mam identyczną sytuację, z tym, że zaczęłam pracę 1.03, 5.03 dowiedziałam się o ciąży, 17.03 poszłam na l4 ze względu na ciążę wysokiego ryzyka, a pracę nie miałam lekką niestety :( nie dość, że stresującą, to jeszcze i czasem wymagającą wysiłku fizycznego :( i właśnie wczoraj dostałam wypłatę i nie mam zapłacone za zwolnienie. rozmawiałam z kadrową i ona mi mówiła, że nie przepracowałam 30 dni i to dlatego, za kwiecień mam mieć zapłacone normalnie (z tego co zrozumiałam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwar
mam pytanie przerwałam urlop wychowawczy i wr€ciłam do pracy na 3.4 etatu tak jak mam w umowie czy mogę wystąpić o zmniejszenie etat na 1.2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwar
chodzi mi o tymczasowe zmniejszenie etatu a nie umowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorcia33
Jak kobieta wrac z wych to przez jaki czas nie mozna jej zwolnic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do M_O mam pytanie odnośnie rozliczenia pitów czy mogłabyś mi pomóc tzn sprawdzić czy wszystko się zgadza?? podasz mi email lub gg?? to wyślę ci wszystkie dane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaaaazdaaaa
witam, mam pytanko, pewnie takowe już gdzieś padło, ale nie za bardzo mam czas, żeby wszystko przeglądać:)... jestem na chorobowym z powodu ciąży...za pierwszy miesiąc pieniążki wypłacił mi pracodawca, a za kolejne będzie płacił ZUS, to wiem...chciałam zapytać jak to właśnie jest z tymi wypłatami od ZUSU, jeśli dostawałam wypłatę zawsze 30ego na konto, to czy od ZUSU również mogę się spodziewać tego dnia? jeśli to ma jakieś znaczenie w firmie jest zatrudnionych chyba ponad 20 osób, a po drugie lekarz wypisuje mi zwolnienia co 28dni(bo tak mi przypadają wizyty), które regularnie donoszę do firmy...Czy mogę się spodziewać pieniążków w terminie czy jakiegoś opóźnienia? No i jeśli takowe będzie (bo słyszałam, że ZUS ma do 30dni na rozpatrzenie tego wszystkiego) to czy wyrównają mi wypłatę od razu, czy każdą kolejną będę dostawać z miesięcznym opóźnieniem i wyrównają pod koniec chorobowego? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odpowiadam 3444
Jesli firma zatrudnia ponad 20 osób to ona wypłaca Ci pieniądze na zwolnieniu, w terminie wyplaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odpowiadam 3444
izabelkaa witam mam pytanie odnośnie urlopu tacierzyńskiego 1. jaki okres czasu przysługuje mężowi z mojego urlopu macierzyńskiego 2. czy jego pracodawca MUSI wyrazić zgodę na taki urlop, czy jest to tylko jego dobra wola? 3. czy ja muszę wrócić do pracy aby mąż mógł skorzystać z tego urlopu (moja umowa o pracę wygasła z dniem porodu)? z góry dziekuje za pomoc 1 Ten urlop jeszcze nie obowiązuje (dopiero od 1 stycznia 2010) 2. może wykorzystać część twojego urlopu macierzyńskiego, po 14 tyg. ale Ty wtedy wracasz do pracy, pracodawca jest wtedy obowiązany wyrazić zgode 3. tak - musisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odpowiadam 3444
iwar tak mozesz, zgodnie z art. 186 7 KP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odpowiadam 3444
dorcia33 można zaraz po powrocie po powrocie z wychowawczego nie ma już ochrony przed wypowiedzeniem umowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaaaazdaaaa
dzięki serdeczne!:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam zapytanie? czy ktoś z Was pisał pismo do pracodawcy z prośbą o udzielenie urlopu wychowawczego? co takie pismo powinno zawierać oraz kiedy powinno być wysłane???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolajna15
Jestem na L4 z powodu zagrożonej ciąży i próbuje dociec kto ma rację w wypłacanym mi zasiłku chorobowym. Do kwietnia robiła to Pani X i miałam zasiłek wypłacany za dni kalendarzowe np. w lutym dostałam tylko za 28 dni ale w styczniu i marcu za 31 dni w kwietniu za 30 dni. Od maja zasiłek wypłaca mi Pani Y (pracodawca oczywiście ten sam)i już za maj dostałam tylko za 30 dni a przecież miał 31 dni? Na mój telefon do płac usłyszałam że to jest zgodnie z ustawą chorobową Dz. U. z 2005r., Nr.31, poz.267???? Proszę o interpretację tego przepisu bo uważam że jestem stratna o ten 1 dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama 3 miesięcznej nicoli
Witam!Mam takie pytanko...Zaszłam w ciąże w czasie stażu..pracowałam tam 6 miesięcy,obecnie jestem na macieżyńskim które się juz kończy za miesiąc.I moje pytanie brzmi czy ja jako osoba bezrobotna nalezy mi sie urlop wychowawczy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieurlop wychowawczy
jest uprawnieniem pracowniczym-musisz pracować na umowę o pracę, by z niego skorzystać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość L4 jest platnhe za kazdy dzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×