Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ISTNA IRONIA

CZY WASZE DZIECI CHODZIĄ CHĘTNIE NA RORATY I DROGĘ KRZYŻOWĄ??

Polecane posty

Gość ISTNA IRONIA

jak myślicie dlaczego dzieci wolą szlajać się po podwórkach niż iść do kościoła?poganiacie swoje dzieci aby chodziły na roraty i do kościoła?jak byłam dzieckiem to zawsze chętnie chodziłam do kościoła,a synowie tylko się wymigują!wasze dzieci też?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmhhh
bo nasza religia traci sens, po co maja chodzic do kosciola sluchac nawolywan o kase, nie zmuszaj ich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak najlepiej żadnych zasad
i nakazów i wyrosną bachory bez szacunku dla nikogo i niczego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ISTNA IRONIA
ja ich nie zmuszam tylko dla mnie to nie do pomyślenia!niedziela;idzie się do kościoła,piątek;droga krzyżowa a oni do kina poszli!w moich czasach to było normalne ze raz w tygodniu się odkładało 1zł,2 zł a oni wszystko tylko nie to!i mowią że to wstyd chodzić ze mną do kościoła!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ISTNA IRONIA
hooliganko ja też ich poganiam ale ile można?!starszy syn ma 15 lat młodszy 13,córeczka w drodze,jeszcze 2 miesiace :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no to piknie
ja jako dziecko chodzilam chetnie do kosciola, ale bylam tego nauczona od malego. nigdy nie uwazalam tego za przykry obowiazek. a ile Twoje dzieci maja lat? niech ida raz na zebranie oazy albo na piielgrzymke do cz-wy to od razy sie przekonaja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość itaakaa
pytanie do-istna ironia a dlaczego ty chodzisz do kosciola ?? dlatego ze masz potrzebe ? czy dlatego ze trzeba ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no to piknie
teraz oczywiscie tez chodze mimo ze mieszkam we Francji a na mszy widuje tylko ludzi po 60...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie zmusisz
dorastajacych synow do chodzenia do kosciola, jezeli bedziesz z nimi walczyc to tylko zaostrzysz konflikt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wujek z Torunia
Moje dzieci chodzą. Pewnie trochę z chęci a trochę z poczucia obowiązku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja kiedy byłam mała nikt mnie nie zmuszał do chodzenia do kościoła i jestem moim rodzicom za to wdzieczna. Jak swoje dziecko też nie bede zmuszac, jak bedzie chcialo chodzic ok, ja nie bedzie chcialo to widac ze nie ma takiej wewnetrznej potrzeby. Ale to tylko moje zdanie i kazdy rodzic powinien wychowywac po swojemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do istna ironia
musisz sie chyba z tym pogodzić. Ja tez jak byłam mała chetnie chodziłam do kościoła i to nie tylko w niedziele ale i w dni powszechne. Potem to się powoli zmieniało. Teraz już tylko w niedziele ale prawde powiedziawszy i to nie zawsze. Powiem ci tylko jedno, zmuszanie przyniesie odwrotny skutek do zamierzonego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no to piknie
a wg mnie powinno sie zmuszac! nie sila, ale namawiac, bo jak sie zostawi wolnosc wyboru, to dziecko oczywiscie nie pojdzie. a jka teraz nie bedzie chodzic to juz na pewno nie do 30-40 roku zycia ... a potem wszyscy sobie robia co chca, nie maja zasad... pewnie tak jest latwiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sdfghjkiuyteyr
moje mają zakaz chodzenia na religię, do kościoła itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no to piknie
antychryscie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość parówka
temat godny oranżadki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie zmusisz
wszystko wynika z wewnetrznej potrzeby doswiadczania Boga, a to co sie dzieje na oazie czy innych organizowanych przez kosciol spotkaniach to juz pranie mozgu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość itaakaa
tak zmuszac i na sile prowadzic ...czyli jak sie chodzi do kosciola jest sie lepszym czlowiekiem? czy co bo nie bardzo rozumiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie zmusisz
oczywiscie ze lepszym, masz grzechy odpuszczonei omina cie ognie piekielne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie zmusisz
A jakie to smutne kiedy parolatek musi kleczec przed oltarzem, bic sie w pirsi i wykrzykiwac MOJA WINA; MOJA WINA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość itaakaa
o tak ...:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość parówka
ja zaczęłam chodzic do kościoła dopiero w drugiej klasie, przed komunią - i jakoś nic mi nie było wcześniej tylko na religię, a do koscioła to od przypadku do p[rzypadku - poswiecić jajka, zobaczyć szopke i finito nie wiem, po co takiego śpika ciagnąć za sobą i kazac śpiewac "goooooooooooooooorzkieeeeeeeeee żaaaaaaaaaaaaleeeeeeeeeeee przyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyybywaaaaaaaaaaaaaaaajcieeeeeeeeeeeee"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie zmusisz
Przypowiesci biblijne, prawdy moralne ok, ale obrzadek jest przygnebiajacy i chyba nie wplywa pozytywnie na wrazliwa psychike dziecka. Takze rodzice zastanowcie sie czy oby nie krzywdzicie wlasnych dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość parówka
e tam, dziecko do jakiegoś wieku po prostu nie bierze sobie do serca, ze kogos zabito czy skrzywdzono - po prostu nie umie tego przeniesć na siebie, nie potrafi sobie wyobrazic, że to boli i lata mu to koło dupy problem jest raczej taki, że to jest NUDNE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kler to syf
kosciol to siedlisko pedofili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a moze by tak
trochę odpuścic? To taki wiek, że się buntuje człowiek na wszystko a i czasy sprzyjają temu. Wiem tylko jedno jak będą zmuszone to za plecani zrobią swoje a na dodatek kościół będzie im się kojazył z przykrym obowiązkiem a co za tym idzie jak już będą same o sobie decydować to mogą całkiem przestać chodzić do kościoła. Pomyślcie ile wyniesie takie dziecko z kościoła jak będzie myślami tam gdzie chciałoby być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Twoje dzieci są już w takim wieku,że same mogą decydować o swojej wierze. A wiara do której się zmusza nie jest wiarą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie zmusisz
A po cholere wysylac dziecko do kosciola, zeby sie nudzilo? Mozna lepiej czas zorganizowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×