Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość aniania***ie

Gdzie jechac na wakacje marzen???co polecacie

Polecane posty

Gość gość
Tylko Mazury. Ósmy cud natury. Zaglówka i wedkowanie na muchę. A wieczorem ognisko i schłodzone piwko. W uk nie mają czegos takiego zacofane angole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i te wrzaski rodaków, te patriotyczne okrzyki k***************. Z każdej strony słyszysz, żeś wśród swoich i komary tak po polsku gryzą. Coś wspaniałego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kemerka333
Ja mam nadzieję, że na wymarzone wakacje uda mi się wybrać, dzięki udziałowi w konkursie, w którym można wygrać bon wakacyjny o wartości 2000 zł do wykorzystania na wakacje z biurem podróży ITAKA. Co musiałam zrobić, aby było to możliwe...? Tylko 3 rzeczy. Zrobiłam zakupy za 40 zł Pijalni Czekolady i Kawy Mount Blanc (można też zrobić zakupy w sklepie internetowym www.mountblanc.pl), zachowałam sobie paragon i wypełniłam formularz zgłoszeniowy. Jak się uda to w końcu pojadę na jakieś super wakacje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tylko Mazury. Ósmy cud natury. Zaglówka i wedkowanie na muchę. A wieczorem ognisko i schłodzone piwko. W uk nie mają czegos takiego zacofane angole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mazury były fajne dawno temu, zanim jeszcze powstał hotel Gołębiowskiego w Mikołajkach. Teraz to jedno wielkie dziadostwo i drożyzna. A szkoda, bo naprawdę było tam fantastycznie i nie najdrożej, niestety, nie wróci się już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Taa chyba twoje mikołajki to dziadostwo i te wszystkie pseudogwiazdkowe hotele z doopy wziete. Dla mnie jest tanio jade kamperem z zapasami i place tylko za miejsce cwelu. Las woda wedkowanie jagody grzyby ognisko z kiełbaskami i spokoj cisze mam niz jakies hotele z hołotą. A w nocy swierszcze cykają. Uki tego nie mają, u nich w nocy cykają co najwyzej ciapate:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przeczytałam wcześniejszy komentarz polecający Szwajcarię i rzeknę, że jeśli taki kierunek to tylko kamperem :) Podobnie zresztą jak Norwegia. Oba kraje słyną z tego, że są drogie. Wybierając się samochodem kempingowym możemy zabrać zapasy jedzenia, a ceny kempingów w tych krajach są przyzwoite, żeby mie powiedzieć, że potrafią być tańsze niż we Włoszech w sierpniu ;) Tutaj więcej informacji o zaletach karawaningu, o tym jak dobrać samochód do swoich potrzeb i o czym pamiętać podróżując kamperem https://www.motorhome.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
podróżowanie kamperem w Szwajcarii? To ma być tanie? Ja rozumiem, że ktoś ma wypromować firmę w tym wątku, ale niech to robi z głową. Akurat Szwajcaria na kamper to najdroższa z możliwych opcji. Po prostu campingów mało, szczególnie w Alpach, a próba dzikiego pozostania na noc, to pewny bardzo wysoki mandat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mało kempingów? Zgodnie z danymi statystycznymi, w 2015 roku, w całej Szwajcarii oficjalnie zarejestrowanych było 410 kempingów. To dużo więcej niż w Polsce, na Węgrzech, Portugalii, Belgii, czy nawet we Finlandii. Łącznie dysponują one prawie 56 tys miejsc noclegowych. Mając na uwadze powierzchnię tego kraju jest to imponujący wynik (Szwajcaria to połowa Węgier). Tutaj można zapoznać się z liczbami: http://ec.europa.eu/eurostat/web/tourism/data/database. Nie wiem o który region Alp chodzi, ale w samym Valais jest ponad 50 kempingów. Więc to chyba nie do końca tak z ich dostępnością. Zaś ceny na kempingach zbliżone są do cen w wysokim sezonie we Włoszech (50-60 EUR/dobę), więc trudno też mówić o wyjątkowej drożyźnie w tym rejonie, mając na uwadze jak drogi jest to kraj. Co do zakazu noclegów poza kempingami, to obowiązuje on również w tak popularnej Chorwacji czy Finlandii. Więc i to nie jest nietypowym podejściem do sprawy. Wysokości mandatów dostosowane są do tamtejszych warunków i z tym nie można dyskutować. A zatem ciągle uważam, że Szwajcarię, z uwagi na ceny tamtejszych noclegów jak żywności (jadąc samochodem kempingowym zabrać można jedzenie ze sobą i gotować na kempingu) najlepiej zwiedzać samochodem kempingowym ;) A w temacie promocji firmy - udzielanie się na takich forach w niewielkim stopniu ma na celu promocję firmy. Trudno bowiem stwierdzić, czy osoby, które biorą udział w dyskusji będą w stanie skorzystać z oferty, chociażby z uwagi na ich miejsce zamieszkana a miejsce świadczenia usługi. Staramy się uczestniczyć w rozmowach, aby inspirować ludzi, promować karawaning i udzielać rzetelnych informacji na temat podróżowania kamperem czy planowanych kierunków. Na swojej stronie publikujemy, mamy nadzieję, przydatne informacje. zarówno techniczne jak i turystyczne. Jeśli możemy w czymś pomóc w temacie Szwajcarii - zapraszam serdecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sławka, nie pieprz. Znam Szwajcarię bardzo dobrze, przed przeprowadzką do Francji pracowałam tam kilkanaście lat i mieszkałam w Lucernie. Znam doskonale ceny i wiem, że na szwajcarskim kempingu wakacji marzeń nie da się zorganizować. Nawet hamburger w mcdonaldzie jest dwa razy droższy, niż w Niemczech. Oczywiście wszędzie możesz płacić w euro po kursie 1 Euro=1CHF. Dlatego nie wypisuj bzdur, zachwalaj urlop w swoich kamperach na Mazurach. Tam pewnie jest tanio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piszemy o dwóch różnych rzeczach. Ty o tanich wakacjach, a ja o jednym z tańszych sposobów zwiedzania Szwajcarii. I przy okazji, jeśli ktoś chce tanio spędzić wakacje to niech sobie podaruje i Mazury i kampery :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szwajcaria na pewno wyjdzie taniej, jeśli jedziesz do rodzinnych hotelików, takich ze śniadaniem, niż jadąc na camping camperem. Nie byłaś, to nie wiesz, a cena za wjazd na teren, to tylko jedna z wielu opłat. Naprawdę, jedź, to się przekonasz, a nie spamuj na forach, reklamując swoją firmę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DariaKlars
Dobrze wypocząć możesz również nad naszym morzem, jednak ja nie jestem przekonana co do trójmiasta, duzo bardziej pasuja mi mniejsze miejscowości jak Dziwnów. Bylismy juz dwukrotnie i na prawdę spędzilismy świetne wakacje, tym bardziej że znaleźliśmy bardzo dobry nocleg w http://www.morskachatka.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DariaKlars
Dobrze wypocząć możesz również nad naszym morzem, jednak ja nie jestem przekonana co do trójmiasta, duzo bardziej pasuja mi mniejsze miejscowości jak Dziwnów. Bylismy juz dwukrotnie i na prawdę spędzilismy świetne wakacje, tym bardziej że znaleźliśmy bardzo dobry nocleg w http://www.morskachatka.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zależy kto co rozumie przez wypoczynek. W zeszłym roku wybraliśmy się z dziewczyną do Azji na miesiąc z plecakami- zaczęliśmy w Wietnamie- skończyliśmy w Bangkoku. Przygoda życia i chociaż fizycznie czasami wyczerpująca to psychicznie człowiek wraca do domu odrodzony. W tym roku pojechaliśmy do Argentyny- kraina lasów i wodospadow. Polecam, polecam,polecam. Ale też znowu z plecakami. Więc jeżeli wolisz kurorty i spa to nie wiem. Ale jeżeli aktywny wypoczynek to mogę Ci polecić parę miejsc, linie lotnicze itp. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiem czy akurat dla Was to będą wakcje marzeń, ale ja pracuję na tyle i mam tyle stresu, że dla mnie małym marzeniem jest po prostu wypasione SPA, tak na tydzień! W te wakacje planuję odwiedzić SPA Unitral, bo podobno jest świetne. Więc co kto lubi po prostu, albo czego raczej potrzebuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie lubię SPA. W każdym razie nie w Polsce. Polscy Właściciele z reguły nie mają pojęcia o odnowie biologicznej i tylko kasę potrafią wyłudzać od naiwnych ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A do Azji czy Argentyny nie trzeba osobno załatwiać Visy jeżeli nie korzysta się z biura podróży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polak nie potrzebuje wizy, jeśli udaje się do Argentyny na czas krótszy, niż 90 dni. Nie wiesz takich podstaw, a urlop planujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olldayy
Tylko Maryna w Białce Tatrzańskiej. Warunki bym powiedziała podobne do hotelu 3*, ale do tego wyżywienie w podstawowej cenie, internet, parking bezpłatny. Jak korzystasz z term to tym bardziej się opłaca, bo Maryna udziela różnych rabatów dodatkowo. Nawet w bilarda można sobie pograć wieczorem. Jedzenie smaczne. Do Białki Tatrzańskiej jeździ się przede wszystkim na narty lub do term właśnie. A jak chcesz to wsiadasz do busa i jesteś w Zakopanem na momencie. No i oczywiście widok na Tatry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do Redy się jakiś czas temu wybrałem z żoną i synkiem do ich aquaparku żeby sprawdzić czy jest rzeczywiście tak super jak wszyscy mówią. Było! Rekiny można było podejrzeć z najbliższej możliwej odległości. Sama ta największa zjeżdżalnia jest ogromna, nigdy wcześniej w czymś takim nie płynąłem, a już parę wiosen żyję i chodzę po tym łez padole. Dużo zdjęć parku jest na www.aquaparkreda.pl .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja najchętniej wybrałabym się do Gruzji albo Czarnogóry. Słyszałam wiele pozytywnych opinii od znajomych, którzy tam byli. Podobno widoki są przepiękne. Dostęp do morza jest ale nie wiem jak z infrastrukturą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
byłam w Montenegro. Czarnogórcy są wspaniali, ale czasem denerwujący. Jak im się nie chce, to nie. Ja bym tam już nie wracała, ale raz zobaczyć warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jednym z moich celów jest ta wycieczka - https://logostour.pl/kraje/meksyk Tzn. konkretnie połączenie Kuby z Meksykiem. Program dosyć intensywny, ale co tutaj dużo mówić - wymarzony. W krótkim czasie można zobaczyć wszystko co te miejsca mają do zaoferowania. Z Logos na razie robiliśmy tylko albo aż Kenię - niesamowite doświadczenie, które każdemu polecam ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zaznaczam, ze wakacje i to od lat jestem w Stanach, mieszkam na pòlnocy Wloch, ale gdy tylko moge wyjezdzam na poludnie. Znalazlem niezwykle bezpieczne miejsce slicznie polozone w gòrach, parkowanie bezpieczne i darmo. Blisko do Pompejòw, Paestum, i na wybrzeze Amalfi oraz Sorrento, plaze bezplatne. Sa to miejsca drogie, niemniej jednak ja duzo nie wydaje, a za godny nocleg place niewiele ponad 20 euro na glowe.Ze wzgledu na atrakcje turystyczne caloroczne /w zimie przepiekna impreza swiatel/, przepiekne krajobrazy, serdecznosc ludzi, moga to byc wakacje marzen. Gdyby ktos byl zainteresowany podam szczegòly Claudio claudio1152@tiscali.it

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×