Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość karina811

Proszę pomóżcie mi... co ja robie źle?

Polecane posty

Gość karina811

Mam dwa problemy: 1. Spanie - Moja 1,5 miesięczna córka chce usypiać tylko przy piersi, jest to krępujące i męczące szczególnie, że mieszkamy w kawalerce i czasem jak nas ktoś odwedzi muszę krzątać sie po kuchni z małą na piersi, lub gdy mu mamy kogoś odwiedzić, na dodatek często po kilku chwilać po odłożeniu budzi się i tak w kółko... rodzina mnie męczy, że może mam kiepski pokarm, że dziecko powinno spać po karmieniu, krzywo na mnie patrzą. Mam wyrzuty sumienia, może mają rację? 2. Pokarm - karmie piersią i mała często domaga się piersi, szybko przybiera na wadze jednak gdy dostała butle z mlekiem nan1 usnęła i spała parę godzin, choć normalnie prawie nie śpi w czasie dnia, dlaczego?? Czy powinnam ją dokarmiać a moze moje mleko jest "słabe"?? :( poczułam się jak zła matka, boję się, że będę musiała kramic butlą. Co ja robie źle?? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spokojnie. Przede wszystkim żołądek maluszka jest mały, a mleko mamy lekkostrawne, szybko przelatuje przez brzuszek i dlatego dziecko ciągle chce ssac pierś. Fakt, ze po mieszkankach dzieci spią lepiej, wiec skoro widzisz, ze tak jest wprowadz w jakims momencie dnia (moze na noc) mieszankę. Sporo mam tak robi i nic dzieciom nie dolega. Ważne ze mała przybiera na wadze - to jest najlepszy dowód, ze masz dobry pokarm i jest go tyle ile mała potrzebuje. Moze tez byc inna sprawa - twoja córcia ma silny instynkt ssania. Tu nie namawiam do smoka, ale on czesto rozwiazuje problem (choc nie wszedzie, bo kazdy maluch jest inny), no i potem kwestia odzwyczajenia. Wybór nalezy do ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karina811
Ma już smoka :) tylko gorzej z chęcią ssania, czasem possie ale w wiekszosci nie da sie nabrac i dopiero piers ja uspokaja :( A najlepsze jest to, ze w nocy mi śpi, wstaje czasem raz czasem 2-3. Mam wtedy du zo mleka i porzadnie sie najada Dlaczego więc za dnia chce tak ssać? Nigdy przez to nie ma piersi pełnych bo ciagle ssie i nie moze sie raz a porzadnie najesc i czasem sie wscieka. Często ulewa.. Chętnie bym dawała butlę tylko potem jest problem, ostatnio 4 dni nie kupkała i brzuszek ją bolał, nie wiem co robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zle robisz ze sie obwiniasz to normalne, i jak malenstwo przybiera dobrze to bron boze nie rezygnij z piersi na rzecz butli.to jeszcze male malenstwo.daj wam obojgu czas na ustalenie rytmu kup sobie ksiazke Tracy Hogg jezyk niemowlat i poczytaj a poza tym zrelaksuj sie, boi chyba troche deprecha Cie dopada powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z kupkami tez mam problemy.jem duzo marchwi, buraczki, kasze,i pomaga.ostatecznie daje czasami proszek troisty co do usypiania, to tylkokonsekwencja, zero usypiania przy cycku, do lozeczka i przemeczyc pare dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karina811
Karinello mi robi kupki praktycznie po każdym karmieniu przy piciu z piersi, chodzi o --- brak kupki w przypadku podania butli mleka modyfikowanego--- , tylko to mnie trzymie bo chętnie bym raz na dzień dała, żeby pospała dłużej a nie tylko noszenie, zabawianie, ssanie i kombinowanie jak tu obiad zrobic /czasem obieram jednego ziemniaka co parenaście minut !! i w ten sposób od 7 rano powstaje obiad na 13.../

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×