Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

koktail

Bóg jest

Polecane posty

- nie może nas do niczego zmusić } Naciagna teoria bo już w przeszłości zmuszał więc.. ? :o Vide potop und wyprowadzka żydów z Egiptu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szkoda, że sobie nie zabronił jakiejkolwiek twórczej działalności. System łańcucha pokarmowego, oparty na schemacie silnieszy pożera słabszego, jest trochę prymitywny. NIe mówiąc, ze gdy sie jest pozeranym to boli jak cholera :O No popatrz, taki wszechwiedzący a nie mógł przewidzieć konsekwencji własnej działalności :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znamy już
większa liczba istot "bożych" zaczęła używać rozumu i stwierdziła, że bajeczka o stwórcy wyszła już z mody, nie warto, nie chcę się... i mają rację :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a czyja to wina że stałą sie obowiązkiem ? każdy człowiek jest grzeszny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Na początku było nic. I rzekł Bóg: „Niechaj stanie się światłość” i dalej nic nie było, tylko teraz można to zobaczyć." ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W którym miejscu? Czytałem i jakoś pominąłem, no gapa ze mnie :D Zacytuj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pisma Świętego nie czyta się literalnie. Ale jest napisane że człowiek ma władze nad światem. A jak go Bóg tak skombinował to znaczy że tak ma być :) Naprawde nie cza poprawiać Pana Boga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomaranczowsza
no nie wiem. mysle, ze gdyby byl jakis wszech-stworca, a nie wszystko potoczylo sie przez lancuch przypadkow, to swiat nie bylby taki ulomny i niedoskonaly :o co tam swiat, wezmy chociaz zwykly ludzki organizm ... no i wystarczy spojrzec na bodaj wszystkie legendy o bogach - owi sa zawsze konstruowani na ludzki podobienstwo. a legendy same w sobie 'tlumaczyly' to, co bylo dla nich niepojete. wiele spraw niepojetnych pozostaje do dzis, ale coz sie dziwic - w koncu najlepsi z nas ludzi swiadomi uzywaja tylko ok. 10% mozgu... co nie zaprzecza prawdzie, ze wierzacym jest latwiej zyc, bywaja szczesliwsi. sama bym chciala tak moc sie dac przekonac izuzji, potem mozna myslec, ze umarli wcale nie umarli i ze my jak umrzemy to wcale nie umrzemy ... fajnie by bylo ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znamy już
poprawiać "nicość"? no fakt, nie bardzo się da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak zwykle taka sama odpowiedź: Tak ma być. To ŹLE jest i powiem Ci, że od dziecka zdawało mi się, że Bóg i Szatan to TA SAMA OSOBA. Takie na mnie wrażenie robi opis Boga w Biblii; okrutnik wyzuty z miłosierdzia, żądny podlizywania się. Polecam Ci moją "biblię" :D http://macfaq.koolhost.com/index1.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomaranczowsza
wlasnie mi sie komp zawiesil od tego linka 😠 jestem zachwycona stylem pisania j.k. zachecil mnie do twaina ;) oj zachecil ... ja to co on przesmiewa mam na codzien i to jeszcze 40 lat pozniej :P wierzyc sie nie chce ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczywiście, że jest od początku do końca wierzę w to że jest, bez iego nie było by mnie... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przykro mi mnie się otwiera bez problemu ale miło, że Ci się podoba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomaranczowsza
mi sie tez otwiera, tylko jak dawalam do typu, to cos sie sfisowalo :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uu
myslalam, ze jak ktos zaklada topik o tytule BOG JEST, to bedzie nam tlumaczyl co jak i dlaczego. a tu po raz kolejny guwno. tzn. sory za brzydkie slowo, ale mialabym ochote poczytac cos madrego na ten temat, skoro ktos juz oferuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość orzeszty
sfienta prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też tak sądziłam ale nie oznacza ze my chętni możemy ten temat znów skierować na swoje tory, ja jestem chętna do sensownej dyskusji na temat Boga, wiary, modlitwy tym bardziej ze mamy teraz taki świąteczny czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomaranczowsza
skierujmy wiec :) ale sensownej, nie na zasadzie tak bo tak ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pomaranczowsza ja jestem chętna :) ale narazie nie wiem w sumie jak ten temat pociągnąć aby było fajnie i sensownie, może ty masz jakieś pomysły :) przyszło mi teraz do głowy coś takiego, Czy Bóg jest zawsze obecny w Waszym życiu? czy jest on dla Was ważny czy najważniejszy?? Dla mnie Bóg to bardzo wiele, od Niego dostałam \"drugie\" zycie oraz Cud narodzin synka. Staram sie zawsze znaleźć czas na choć krótką modlitwę, rozmawiać z nim i słuchać. Wierzę że dzięki niemu jestem w stanie wiele zrobi, osiągnąć i spełnić wiele marzeń i byc w życiu szczęśliwą. a jak wy uważacie? fajnie było by stworzyć godną dyskusję : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomaranczowsza
ja niestety nie mam takowych pomyslow. wrecz odwrotnie - myslalam, ze jezli ktos oferuje stweirdzenie, ze bog jest, to posypie jak z rekawa sensownymi argumentami na ten temat. bo, nad czym ubolewam, jak dotad jeszcze nic przekonujacego na ten temat nie slyszalam :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz co ja myślę że znalezienie sensownego argumentu, potwierdzającego istnienie Boga będzie ciężkie. to chyba jest zdecydowanie cięższe i może dlatego autor tego tematu zamilkł. ja poprostu wiem że On jest bo ma tym polega nasza wiara, aby wierzyć w to czego nie możemy sprawdzić, doświadczyć. ja obecnośc Boga widzę w mniejszych i większych sytuacjach życiowych. wtedy kiedy uratował mnie po ciężkiej operacji i dał mi drugie życie, gdy wszyscy nie dawali szans, wtedy kiedy zaszłam w ciaże bo to dla mnie też prawdziwy Cud i np. w takich prostych sytuacjach jak spełnione moje marzenia. Kiedy coś udaje mi się osiagnąć, coś o czym marzyłam musi być wynikiem zarówno mojego jak i Jego działania. Nie sądzisz że nasze spełnione marzenia nawet te wielkie, wydające się nieosiągalnymi nie są czasem także jego zasługą??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oglądałem wczoraj dokument na tvp2 o opętanej Anneliese (nie wiem jak się to pisze), Niemce z Bawarii (czyba). Działo się to w latach 70. Pochodziła z rodziny pobożnej. Padło tam takie zdanie: \"wydawała z siebie głosy, których nie ma\". Głosy usłyszałem, bo prowadzący egzorcyzmy ksiądz, nagrał kilkadziesiąt godzin taśm. Powyżej zacytowane stwierdzenie, więcej mówi o tym kto je wypowiedział, niż o Anneliese i całej sprawie. Ktoś pod wielkim wrażeniem zachowania Anneliese, jej choroby, a priori bez elementarnej refleksji uznaje, że to co usłyszał, zobaczył jest niemożliwe fizycznie, wiec jest pozafizyczne. Tymczasem głosy były porównywalne z tymi, które możemy usłyszeć w \"Egzorcyście\". Gdyby nie cierpiąca dziewczyna, można powiedzieć, nic takiego, nieprzyjemne. O żadnych latających łóżkach nie mówili, szczytem ekstrawagancji była woda, która nie wylewała się gdy Anne kopała w wiadro. Wyrażę swoją opinię. Podobnie jest z przesłankami sugerującymi istnienie Boga, gdy się bliżej przyjrzeć, bez emocji stwierdza się, ze tam nie ma NIC ponad wielokrotnie opisywane i częściowo zbadane zjawiska, takie jak histeria, omamy, siła sugestii a także stygmaty. Zatem wiara to domena sfery emocjonalnej, uzasadnianej racjonalnie. Tak to widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ta najgorsza..
jest jest:) ale ja nikogo nie przekonuje, sama się musiałam długo przekonywać:) mi jest dobrze z tym ze wierzę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A u mnie w mieście są napisy na przejściach podziemnych: "Zabić księdza, zginie nędza" oraz "kochaj go oralnie" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do Boga, to raczej określiłabym siebie jako agnostyka, aczkolwiek jesli już wierzę, to we własnego Boga, a moja osobista religia jest kompilacją wszystkich pozostałych ;) T LOVE : BÓG Daleko tak daleko, daleko tak Daleko tak daleko, daleko tak Daleko tak daleko, daleko tak Daleko tak daleko, daleko tak Jesteś tak daleko ode mnie, czasami jednak blisko tak Mogê porozmawiać z tobą czasem Czasem znajdujesz dla mnie czas Chciałbym coś powiedzieć o Tobie Tak czêsto czujê Twoją siłê Nic siê nie dzieje przypadkowo Chociaż tak czêsto w to wątpiłem Tak bardzo chciałbym zostaæ kumplem twym Tak bardzo chciałbym Daleko tak daleko, daleko tak Daleko tak daleko, daleko tak Daleko tak daleko, daleko tak Daleko tak daleko, daleko tak Jesteś tak daleko ode mnie, czasami jednak blisko tak Wyszedłem z domu, nie było nikogo Zgubiłem sens, upadłem na twarz Nocą ulice są złe Samotność gnębi mocno tak Poczułem wtedy, wtedy, że jesteś Czasem znajdujesz dla mnie czas Tak bardzo chciałbym zostaæ kumplem twym Tak bardzo chciałbym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kocham Boga
Bóg mnie kocha, jest ze mną każdego dnia i każdego dnia daje mi odczuć, że mogę na Niego liczyć. Zbliża się wspaniały dzień Zmartwychwstania Pańskiego, radujcie sie i weselcie, bo dzień ten daje nam wiarę i nadzieję na życie wieczne... Nie bądźcie zatwardziali, nie miejcie zamkniętych serc tylko otwórzcie je na przyjście Pana, który jest Miłością, Wiarą i nadzieją. Jest życiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomaranczowsza
no i nadac nic :o czyli od tego, ze bede w cos wierzyc, to to cos bedzie? np. ufo? dla ludzi, ktorzy wierza w ufo, ufo naprawde istnieje, ba, nawet czasem ich porywa. moja pozycja w tej dyskusji znajduje sie chyba mniej wiecej gdzies pomiedzy fkr-09 a Turquoise.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×