Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość przyszła mama mojego synusia

JEDNO DZIECKO ...Proszę przeczytajcie.

Polecane posty

Gość przyszła mama mojego synusia

Witam! Dziewczyny proszę Was o wyrazenie swojej opinii. Jestem w ciazy i to juz końcówka. Dziecko było planowane, chciane i upragnione. Jednak chce miec tylko jedno dziecko...Sama jestem jedynaczką i moze to ma wpływ. Nie wazne , chce miec jedno dziecko i jestem o tym przekonana. Ciaze przechodze dosc ciezko(psychicznie). Po porodzie zamierzam odzyc, chce sie cieszyc maleństwem i moim Ukochanym, chce życ...We trójkę... Takie marzenie od zawsze:) Chce sie kochac bez opamietania, a obawiam sie ze stres bedzie mi to uniemozliwiać. Nie chce sie truc tabletkami, prezerwatywa odpada, kalendarzyk zbyt ryzykowny... Zastanawiam się nad podwiązaniem jajników?;/;/:( a moze spirala, ale to jakies straszne chyba... Dziewczyny, doradzcie coś co myslicie o dwóch ostanich metodach? Proszę o Wasze zdanie. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez mam dwie siostry, facet jest jedynakiem ale dwojka to minimum ;) zreszta... nie czylabym sie kobieco,gdybym miala podwiazane jajowody :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taradeja.........
Obawiam sie, ze bedziesz tak zmeczona, majac maluszka, ze na sex nie bedziesz miala ochoty :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja raczej też poprzestanę na jednym dziecku. Co do antykoncepcji: nie masz zbyt dużego wyboru. Podwiązanie jajowodów jest w Polsce nielegalne i nie jestem pewna czy uda Ci się załatwić lekarza, który wykona Ci ten zabieg. Spirala to nic strasznego. Ja założyłam zaraz po porodzie i jakoś żyję. Wcześniej przez 10 lat brałam tabletki anty i nie uważałam, że się truję. Po prostu nie znalazłam innej, równie skutecznej metody antykoncepcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja od 6 lat
używam prezerwatywy i jakoś nie zaszłam w ciążę... mam jedno dziecko, wcześniej brałam tabletki, ale uważam, że to syf... spirali też bym nie chciała, bo jest dużo skutków ubocznych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam podobne zdanie.Tabletki nie sa bez znaczenia dla organizmu. Kiedys tez je bralam i tez sobie wmawialam ze to ciemnogrod mowic ze one szkodza. Na szczescie zmadrzalam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siedem groszy
Podwiaz sobie jajniki na tymczasowo. To jest dobre dla mlodych kobiet. Gdy sie rozmyslisz mozesz zdjac zawleczki. Metoda bezpieczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie ja sie zastanawiam nad spirala bo wiadomo co mi do glowy strzeli powiedzmy za 10 lat??? podwiazanie jajowodow jest u nas nielegalne (ale znalezc lekarza ktory to zrobi wcale nie jest trudno)... niestety zaden lekarz nie da ci gwarancji ze jesli kiedys bys jeszcze chciala miec dzieci to bedzie mozna te jajowody udroznic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez-przesady
poleca wkładkę Mirenę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam ten sam problem, tabletek nie chcę, bo tez nie wierzę, że są ciału obojętne, spirala mnie przeraża. Używamy gumek i ostatnio nam pękła! Więc to nie jest skuteczna metoda, nie wiem co robić, bo ja chyba się jeszcze zdecyduję na dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sam twoj nick jest
niepokojacy. synus bedzie mial przekichane jak bedzie jedynakiem mamusi. radze sie jeszcze zastanowic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to i ja sie wtrące tez mam jednego \"synusia\" jak ktos zdazył zauwazyc nie planuje więcej dzieci sama tez jestem jedynaczką i dobrze mi w zyciu,nie uwazam aby posiadanie rodzenstwa bylo az tak cudownym lekiem na przyszłosc,starosc itp.a co do antykoncepcji to tez bralam tabletki(niestety zadnych nie udalo sie podpasowac pod moj organizm),zalozenia wkladki sie boje więz zostala prezerwtywa,no coz w XXI wieku moze to nie jest super nowoczesna metoda lecz bynajmniej bez skutkow ubocznych i tego sie na razie trzymam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszła mama mojego synusia
Dziękuje za normale wypowiedzi. Juz sie bałam ,ze odezwie się tu echo kobiet, które potępiają posiadanie dziecka, bo to takie egoistyczne. Ja nigdy nie byłam rozpieszczana, nigdy nie miałam tego co mi sie zachciało, byłam na pewno i jestem nadal bardzo kochana przez rodziców i z wzajemnoscią. Mimo tego ze nie miałam cudów, nigdy niczego mi nie brakowało w przeciwieństwie do moich rówieśników z klasy. Mądre wychowywanie to nie rozpieszczanie, ale na pewno jest łatwiejsze, łatwiej zapewnic dziecku odpowiednie warunki jak jest samo. Poza tym nawet gdybym miała nieograniczoną ilość kasy to i tak nie chciałabym gromadki... Tak jak napisałam nie umiałabym chyba -brak wzorców? Dlatego jeszcze póki jestem w ciazy juz mysle jak zapobiec dziecku, które nie byłoby chciane:( Hmmmmmm... Z prezerwatywą dla mnie to nie seks-serio. Jakie są skutki uboczne spirali?Na czym to polega , miała któraś z Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tez chce wiedziec cos o spi
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w paski granatowo białe
na czym polega dzialanie spirali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mi teraz lekarz
przepisał krażek antykoncepcyjny. Nazywa sie NuvaRing. Ale to tez hormony.Tyle,że w bardzo małej dawce. Wkładasz raz i wyciągasz po 3tyg.Masz okres 7dni i znowu zakładasz kolejny. Koszt jednego to około 50zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do podwiązania to bym uważała- ja 7 lat temu też byłam bardzo pewna że chcę mieć tylko jedno dziecko- przeżyłam koszmarnie i ciąże i poród a na dodatek tak jakoś zawsze chciałam mieć jedno dziecko i juz- no i co po 6 latach zmieniłam zdanie;) zachciało mi się drugiego- i ze wględu na syna bo byl jednak samotnym dzieckiem i mąż mnie namawiał i nie ukrywam że samej mi się zachciało;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moze byc
ja mam to samo co ty mam rocznego synka i nie chce wiecej dzieci jak pomysle o ciazy to az niedobrze mi sie robi i ciarki przechodza!!! tragedia doslownie!!!! zrozumie ciebie tylko ten kto sam to czuje bo dla wiekszosci jedno dziecko to za malo przynajmiej w moim otoczeniu!!!! ja biore tabletki ale tez jestem tak zdesperowana ze moglabym sie poddac jakiemus zabiegowi zeby juz nigdy nie zajsc w ciaze tylo boje sie bo niewiadomo jak zycie sie potoczy co bedzie za pare lat!!!! kiedys moglabym tego bardzo zalowac wiec zostane przy tabletkach to szkodzi tylko mi i nikomu innemu!!! wiec tylko sobie krzywde robie!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też mam jedno dziecko, następne planuję w przyszłości dość odległej. Stosuję metody npr, skuteczne, darmowe i bezpieczne dla mnie i dla dziecka (karmię piersią). Ba, a jak fajnie wpływają na inwencję w sypialni :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×