Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wanilia11

CV - osobiście czy przez internet?

Polecane posty

Gość wanilia11

Od 3 miesięcy jestem na etapie poszukiwania pracy, niestety nie mieszkam w dużym miescie, więc o pracę ciężko a dodatkowo studiuję zaocznie administrację na ostatnim już(na szczęście) roku. Moje poszukiwania pracy do tej pory ograniczały się tylko do internetu - czyli przeglądanie ofert na pracuj.pl itp. portalach, ale wysłałam już wiele CV drogą elektroniczną i ciągle brak odzewu, nawet nie byłam na ani 1 rozmowie kw!!! :( A nie szukam niewiadomo czego - pracy najlepiej biurowej(choć o taką cieżko) albo jako sprzedawca(mam już niewielkie ale jednak półroczne dośw. w pracy z klientem, a mimo to lipa :(). Tak się zastanawiam, czy może lepiej jest po porstu osobiście iść i zanieść CV do danego pracodawcy(nawet jeśli niekoniecznie kogoś akurat poszukują, po prostu iść i zostawić "na zapas"), bo nawet czytałam kiedyś w jakiejś gazecie, że jest to odbierane przez pracodawców bardziej pozytywnie niż taki "suchy" mail z CV, że lepiej przyjść i choćby pokazać się na oczy. Choć z 2 strony mam pewne obawy, jestem nieśmiała i trochę wstydzę się iść... :( Co myślicie o tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magaaaa
Na pewno zostawianie na zapas nic nie da. Jesli to wieksza firma niz pani Genia ze spozywczaka to pracujace tam osoby maja gdzies rekrutacje, tym zajmuje sie kto inny, gdzie indziej. Moze nawet ci co dostali cv nie przekaza go dalej. Jesli chodzi o ogloszenia na szybach itp to ja tez tak szukalam, dalo to ten sam efekt co wysylanie cv, a nawet gorszy, bo ile cv jestes w stanie zaniesc? Na duzo wiecej ofert da sie odpowiedziec droga elektroniczna. Nie zrazaj sie brakiem odzewu, ja bedac w podobnej syt jesli chodzi o wyksztalcenie i doswiadczenie, zyjac w duzym miescie, wyslalam ok 20 CV, na 2 odpowiedzieli po jakims tygodniu-dwoch, z czego z 1 prace dostalam. Pozniej zadzwonili jeszcze z 3 miejsca po ok miesiacu od daty wyslania! (oczywiscie podziekowalam). Mimo iz w reszcie wyslanych ofert tez odpowiadalam wymaganiom, doswiadczeniu itp to nie zaprosili mnie nawet na rozmowe wstepna, a przeciez rekrutacje sa zwykle kilkuetapowe. W Polsce trzeba wyslac duzo CV i dlugo czekac na odzew i przede wszystkim nie zrazac sie milczeniem telefonu na poczatku. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmmmmmm.....
zostawianie osobiscie cv wcale nie daje lepszych skutkow (wiem, bo mialam kiedys wzglad na proces rekrutacji:) ) Moze poszukaj problemu w wygladzie lub zapisie cv?? Z tego co zauwazylam bardzo obszernych nie chce sie czytac.. z kolei zbyt waskie zle wygladaja:) wazne jest tez odpowiednie zdjecie. Nie wpisuj w zainteresowaniach cudow o ktorych nawet pracodawca nie slyszal. Do cv wyslanego mailem dolacz krotka wiadomosc 'od siebie' Nie wysylaj samego zalacznika:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmmmmmm.....
wglad nie wzglad ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja posyłam przez net CV
i mam duży odzew, więc to bez różnicy, jak się nie odzywają, to znaczy, że im nie siadło Twoje CV, a nie, że nie doszło, albo wolą tradycyjną fomrę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wanilia11
Co do wyglądu CV to wzorowałam się na jednej stronce znalezionej w necie i wygląda ono wg. mnie profesjonalnie - na pewno sama bym takiego w Wordzie nie zrobiła i też chciałam dodać, że najpierw gdy zaczynałam szukać pracy miałam właśnie takie byle jakie CV i dopiero potem się do tego przyłożyłam i teraz jestem zadowolona z tego jak ono wygląda ;) Póki co szukam pracy w galeriach w sklepach typu Sephora, Marionnaud(nawet o tym wątek założyłam), jeśli się nie uda to będę próbować też w odzieżowych. Załamuje mnie też to, że być może nie chcą mnie przyjąć, bo mieszkam w dość sporej odległości od miasta i na same dojazdy tracę nieraz nawet godzinę :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawsze wysyłałam tylko drogą mailową i przynosiło to pozytywny skutek, ale nie zaszkodzi poskładać też osobiście :) pozdrawiam i życzę szczęścia w poszukiwaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×