Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wiskozowa panna

Czemu dziecko miało bezczaszkowie i bezmózgowie

Polecane posty

Gość kazieja
Ja tam biore kwas foliowy non stop, wole dmuchać na zimne niż potem żałować. Moja koleżanka żałuje bo ma córkę z rozszczepem, co prawda tylko wargi i na szczęście da się to zoperować. Gorszy jest rozszczep kręgosłupa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oliwia30l
Dziecko miało wadę bo widocznie komórki stworzyły, nie pełny lub zły układ. Kwas foliowy jest zalecany ale nie jest konieczny. I wracając do natury kiedys nikt z powodu ciazy nie brał dodatkowych leków. Czasami po poprostu tak sie układa. I to nie jest wina brania czy nie brania kwasu foliowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rammmaja
Kiedyś więcej dzieci rodziło się z wodogłowiem, czy rozszczepem, teraz to sporadyczne przypadki, nie na darmowo więc lekarze zalecają zażywanie kwasu foliowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kiedyś może i tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grazia33
Tak, tak bo nie było programu pierwotnej Profilaktyki Wad Cewy Nerwowej który powstał z inicjatywy Ministerstwa Zdrowia w 1998 roku i od początku realizowany jest przez Instytut Matki i Dziecka w całej Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to prawda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewiolollla
Tak, ale trzeba wiedzieć, że samą dietą nie dostarczy się organizmowi odpowiednią ilość kwasu foliowego dziennie. Trzeba by było codziennie zjadać 0,5 kg kapusty. A w pierwszych tygodniach ciąży dawka folika powinna wzrosnąć do 0,4 mg dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szamojka
No nie da sie bo kwas foliowy szybko ginie, a jak troszkę dostanie sie go do organizmu to potrafi wypłukać foliany kawa i herbata. Także ten syntetyczny musi nam wyrównać poziom na tyle, alby chronił dziecko od wad wrodzonych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ramsojka
W innych zielonych warzywach tez jest kwas foliowy, nawet w pomarańczach, ale rzeczywiście szybko potrafi się z nich ulotnić i wciąż możemy mieć go za mało jeśli nieuzupełnimy syntetycznym folikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eulalia27
Niestety to prawda, że kwas foliowy bardzo łatwo i szybko ulatnia się z warzyw czy owoców podczas przyrządzania posiłków dlatego należy przyjmować ten syntetyczny w tabletkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dyzziaa
no właśnie, dlatego kwas foliowy jest zalecany w tabletkach. Ja obecnie biore folik, taki polecil mój zaufany ginekolog z długoletnim stażem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no właśnie, dlatego kwas foliowy jest zalecany w tabletkach. Ja obecnie biore folik, taki polecil mój zaufany ginekolog z długoletnim stażem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie mogę ogarnąć głupot jakie tutaj niektórzy piszą. Wady takie jak bezmózgowie czy bezczaszkowie- które bardzo często idą ze sobą w parze, a to dlatego, że jeżeli dziecko nie ma górnej powłoki czaszki- tak jak jest to w przypadku mojego dziecka- to wody płodowe jakby wyżerały czy wypłukiwały mózg, dlatego bezmózgowie- tak mi to wytłumaczył ginekolog. I niekoniecznie się to bierze z braku kwasu foliowego. Czasami matka nie toleruje kwasu. Czasami to wada genetyczna- dlatego powinno się wykonać amniopunkcję, żeby stwierdzić czy to geny czy po prostu przypadek. Raczej nie ma tutaj niczyjej winy. No i podziwiam kobiety które chcą donosić ciążę, bo przez 9 miesięcy czuć ruchy dziecka i wiedzieć rosnący brzuch, ale zamiast wózka i łóżeczka wybierać małą trumienkę, trzeba być naprawdę odważnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość evvil
Ale kwas foliowy jednak odgrywa najważniejszą rolę w budowaniu mózgu u płodu. Nie rozumiem jak wody płodowe mogą wyżerać mózg? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Źle napisałam nie wyżerają, a po prostu go wypłukują...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
123654789

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem teraz w ciazy (21 tydzien) z dziewczynka z bezczaszkowiem I bezmozgowiem. Wiem o jej 'wadzie' juz od 12tego tygodnia ale nie zdecydowalam sie na jej usuniecie. Jest mi nieraz bardzo ciezko ale nie zamierzam sie jej pozbywac - jest w miejscu gdzie powinna byc bezpieczna i skoro Jej nie poronilam to natura chce zeby zyla (nawet tylko we mnie przez chwile). Jest wyczekiwanym Dzieckiem i nie zamierzam jej usuwac - bedzie zyc tyle ile chce, a nie tyle ile ja Jej daje. Nie jest prawda, ze dzieci takie umieraja kolo 2tego tygodnia - wiekszosc z nich zyje do konca ciazy.Mozliwe, ze umrze w czasie porodu. A jak nie to przetrwa tylko kilka minut, godzin lub dni. Znajoma robi mi na drutach czapeczki dla niej a mama kupila mi sukienke do trumienki. I mimo, ze brzmi to nieco makabrycznie tylko tak moge sie przygotowac na Jej przyjjscie:-) Pozdrawiam wszystkie mamy w podobnej sytuacji:-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zinam
Trzymaj się dzielnie smoczyco. Moja siostra miała podobną sytuację, dziecko żyło kilka dni. Okazało się teraz, ze i ja jestem w grupie ryzyka, muszę brać większe dawki kwasu foliowego, żeby nieszczęścia uniknąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
smoczyco moja coreczka zyla 16 dni. jesli chcesz pogadac i moglabym ci jakos pomoc pisz do mnie na priv.odpowiem na kazde twoje pytanie. to moj mail: sid221@op.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość semiiii
A w jakich dawkach brałaś kwas foliowy przed zajściem w ciążę? I czy w ogóle brałaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ryzyko to ryzyko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
smoczyco co u Ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
smoczyca zyje ale co to za zycie...... ;-) bralam kwas foliowy I witaminy prenatalne kilka mcy przed zajsciem w ciazy. Mala urodzilam w 32 tygodniu bo niestety zmarla. Ktoregos dnia przestala sie ruszac wiec widzialam, ze nie zyla gdyz cala ciaze byla super aktywna. Porod mialam wywolywany. Nazwalismy mala Emilia. Byla bardzo podobna do swojego brata. Z czapeczka zalozona na glowe wygladala jak kazde inne dziecko. Jesli ktos ma jakies pytania prosze sie odzywac. Pozdrawiam:-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniKa1927
Cześć dziewczyny, jestem w takiej sytuacji jak moje przedmówczyni. Tydzień temu w 14 tygodniu ciąży dowiedzieliśmy się, że nasze dziecko to bezczaszkowiec ze szczątkami mózgu i twarzoczaszki. Jesteśmy wierzący i postanowiliśmy dać dziecku szanse żeby żyło ile Bóg zechce. Marzyliśmy o nim i jest naszym cudem, jak więc można usunąć "cud" bo nie jest dokładnie taki jak tego chcemy? Na razie się trzymamy, prawdopodobnie dlatego ,że nie czuje jeszcze ruchów dziecka, ale wierzę w siłę i w to że damy radę. Mąż jest ze mną, jesteśmy w tym razem. Ale staram się nie zżywać z dzieckiem i chodząc do łazienki mam nadzieję, że zobaczę krew, no i mam chyba syndrom wyparcia. Tak jak się oszczędzałam dotychczas to teraz dźwigam itd. ciężka sprawa. Napiszcie jak sobie radziłyście wybierając donoszenie ciąży do końca. Będę wdzięczna za każdą odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trzymaj się dziewczyno, szacunek dla Ciebie. Mam nadzieję, że życie Wam się jeszcze ułoży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama 4
aniKa , jestem mamą Hani. Urodziłam Ją w listopadzie 2011 roku w 42 tc. Pisałam tutaj pod pseudonimem Mama :) :) :) po zmianach Mama 4 :) Jeśli tylko mogłabym Ci w czymś pomóc proszę napisz na priv. anetka19731@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jezuuu dziewczyny,jak was czytam,to mi lzy naplywaja do oczu!Podziwiam was,podziwiam was,za to,z donosicie te ciaze do konca.Nie wiem czy ja bym potrafila.Ja poronilam w 16 tyg,to byl chlopczyk,umarl i musieli mi porod wywolywac,a ja tak nie chcialam martwego dziecka urodzic!Ja lezalam na patologii z drugim dzieckiem,to tez byla jedna dziewczyna chyba z takimi samymi problemami i ona tez czekala na porod.Bylo nas na oddziale kilkanascie i tylko ona czekala az urodzi martwe dziecko!To jest straszne,ze czujesz ruchy,glaszczesz brzuszek a musisz kupic trumienke zamiast wozka!Wlasnie sie poplakalam.Dziewczyny naprawde was podziwiam i z calego serca zycze wam zdrowych dzieci!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama 4
Gościu ....ale nie myśli się o tym, że nie kupisz wózka, że nie zrobisz wyprawki a już absolutnie nie myślisz o zakupie trumienki. Wiadomość o letalnej wadzie Twojego upragnionego dziecka powala Cię z nóg, cały dotychczasowy świat się wali.....ale potem ....cieszysz się każdym dniem spędzonym ze swoim chorym dzieckiem i każdy dzień to CUD ...i marzysz i masz nadzieję .... Naszym największym pragnieniem było to aby móc pożegnać Hanię , przytulić i wycałować .........Była z nami małą chwilę...... Bardzo za Nią tęsknimy.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama 4
Kochane mamy jeśli poszukujecie fachowej opieki i wsparcia specjalistów skontaktujcie się z Fundacją Gajusz . Fundacja prowadzi hospicjum perinatalne. W razie potrzeby można dzwonić 42 207 28 69 lub pisać biuro@gajusz.org.pl. Fundacja pomaga bezpłatnie. Zajrzyjcie na fb. "Był tylko przez chwilę. Ma imię, mamę, tatę, zdjęcia. Dzięki temu nie zniknął. Dostał miejsce w rodzinie, pamięci, w wielu sercach. Żegnaj książę… Znów miłość była tak wielka, że strach prawie zniknął." Kolejny poród w hospicjum perinatalnym, odbył się w @https://www.facebook.com/szpital.profamilia.niciarniana/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mojej córki też wykryto tą wadę w 13tyg ciąży. podjęłam decyzję że donosze ciążę i niezałuje tej decyzji to było najwspanialsze 9 miesięcy. oczywiście były momenty czemu tak się stało płacz i wgl. Urodziłam 15.09.2016 córkę Hanie zmarła odrazu. Tak cholernie to boli. W jak któraś mama chce popisać to podaję adres mailowy Olasobaczewska@onet.pl chętnie popisze i odpowiem na pytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×