Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

iza---

mam obawy...może któras kobietka coś doradzi..

Polecane posty

Moja niespelna 4 m-czna coreczka od dzis w nocy b.malo je...W nocy sie krecila,bolal Ja brzuszek prawdopodobnie.... dzis zjadla naprawde niewiele,nie chce pic takze wody z glukozą.Powiedzmy je co 3 godziny okolo 30,40 ml....Rano 2 razy zrobila rzadka,okropną kupe, potem na pieluszce byla taka woda-kupa.Dodalam jej do mleka smecty troche,ale wypila moze z 5 ml.Zachowuje sie normalnie,smieje się, teraz zasnela na powietrzu w wozeczku.Nie ma temperatury....Jednak boje sie ze to moze byc grypa żołądkowa....Taksie naczytalams trasznych rzeczy o niej,co potrafi zorbic z dzieckiem w ciagu paru godzin....Boje sie odwodnienia dziecka,jednak tak sobie mysle,ze bylaby marudna,maialby temp,jakies objawy ze cos sie zlego dzieje....:( Doradzcie cos,kiedy mam interweniowac, czy mam powody do niepokoju.... Zaznaczam ze mam takze roczna coreczke(rok i 4 m-ce) i Jej nic nie jest.Jednak tydzien temu ąz mial gr.żoładkowa i ja mialamcaly dzien rozwolnienie i moja starsza corka tez.Po smeccie Jej przeszlo.Od tego zdarzenia minąl tydzien i mam obawy ze malutka moze mi zachorowac... Czekam na jakies rady dotyczące sygnalow ostrzegawczych..Czy takie malenstwo moze zachorowac na gr.żołądkowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zachorować niestety może :/ Obserwuj małą, dawaj jej często popijać, w razie wymiotów, silniejszej biegunki jedź do lekarza. Odwodnienie rzeczywiście może zdarzyć się szybko przy wymiotach i biegunce, ale narazie spokojnie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak mam sprawdzać blony sluzowe ?Jakie powinno byc ciemiączko? Dziekuje bardzo za odpowiedzi i rady dziewczynom powyzej i tym ktore ewentualnie wejdą na ten topic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niewielkie odwodnienie zwykle nie daje zauważalnych objawów klinicznych. W odwodnieniu umiarkowanym dziecko może być niespokojne, pobudzone, jest spragnione, pije łapczywie. W czasie płaczu nie ma łez, a błona śluzowa jamy ustnej i język są suche, obłożone nalotem. Ciężko odwodnione dziecko jest senne, apatyczne, wiotkie, ma zaburzenia świadomości, często jest tak słabe, że nie potrafi samodzielnie pić, nie krzyczy lub głos jest chrapliwy, ujęta w dwa palce i puszczona skóra brzucha nie powraca natychmiast na swoje miejsce. Ważnym wskaźnikiem odwodnienia w biegunce, wymiotach, gorączce jest skąpe moczenie lub całkowity brak oddawania moczu. Ciemiączko przy odwodnieniu jest zapadnięte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×