Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Bezire

BARDZO PROSZĘ O INTERPRETACJE WYNIKÓW MOŻE KTÓRAŚ Z WAS MIAŁA PODOBNE..

Polecane posty

Zwracam się do was z prośbą o pomoc w interpretacji wyników. Miałam robiony test obciążenia glukozą 50 i wyszło mi pierwszy pomiar na czczo 80 a po glukozie godzine po 142 norma jest do 105 jestem w 30 tygodniu ciąży. Druga sprawa to erytocyty (krwinki czerwone) w moczu w polu widzenia mam 10 zawsze miałam negatywne bardzo się denerwuje a do poniedziałku dużo czasu. Bardzo proszę o odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulalalala1
ja pierdziele ,wymieklam,niewiem jak mozna zadawac takie pytania na forum,masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak można normalnie, gdyby nie któres pytanie tutaj zadane po tym jak byłam wszpitalu i usłyszałam że nic mi nie jest, napisałam tu i osoby napisały żebym poszła do innego szpitala i dobrze bo miałam skurcze, wiecczasem warto dowiedziecsie tu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do obciażenia glukozą -normy sa takie: na czczo do 105 obciążenie 50g glukozy: do 140 po godzinie Myślę że będziesz miała zlecone zrobić obciażenie 75g glukozy to badanie ostatecznie potwierdza bądź wyklucza cukrzycę ciążową. Co do moczu: Krwinki czerwone (erytrocyty, RBC) norma- 0-3 krwinki w polu widzenia (wpw) Krwiomocz, podobnie jak białkomocz, jest bardzo częstym objawem chorób układu moczowego. Źródłem krwinkomoczu (niewielka, niewidoczna dla oka utrata krwinek czerwonych) lub krwiomoczu może być uszkodzenie zarówno nerki, jak też każdego odcinka dróg moczowych. Najczęstszą, najbardziej popularną przyczyną jest kamica nerkowa, a szczególnie atak kolki nerkowej. Obecność powyżej 10 krwinek w polu widzenia mogą sugerować też gruźlicę, zaburzenia krzepnięcia krwi, niewydolność krążenia, marskość wątroby. Zwiększona zawartość krwinek czerwonych może być też spowodowana stosowaniem leków - pochodnych dikumarolu i heparyny. Czasem krwiomocz może być spowodowany domieszką krwi miesiączkowej, urazem dróg moczowych w czasie wykonywania niektórych badań inwazyjnych. W tych przypadkach krwiomocz określany jest jako rzekomy. Źródło:http://badaniamedyczne.fm.interia.pl/mocz.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×