Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tylko8

Ile ,,kosztuje malutkie dziecko.?

Polecane posty

Gość tylko8

Zastanawiam sie,ile w ciągu miesiąca wydaje się na nowego członka rodziny.Słyszałam,że około 500zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli jest zdrowe, nie wymaga żadnych specjalnych zabiegów to 500 wystarczy w zupełności... a na takie całkiem malutkie na samym początku, gdy jest karmione piersią to i 300 starczy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm moje ma 3 mce i wydaje na miesiac ok 100zl :) praktycznie tylko pieluchy, 1 paczka mleka no i od czasu do czasu jakas pierdolka typu zabawka czy czapeczka itp, pewnei ze raz na miesiac jest wydatek na szzcepienie 125zl no i moze z 50zl na nowe ciuszki czy brakujace kosmetyki w wiekszym rozm :) jak bedzie wiekszy to pewnei wydatki wzrosna bo pzreciez jedzonko trzeba bedzie kupic:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tylko8
mysza?tak mało?no a leki?a ile koszt szczepienia w sumie przez pierwsze 3miesiące maluszka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczepienia
co 6 tygodni po ok.130 zł. Pieluchy 100 miesięcznie, chyba że chodzi w jednym pampersie pół dnia. A jak podrośnie.... Właśnie kupiłam buciki za 150 zł (wcale nie z tych droższych). I liczę że wystarczą na 3 miesiące, o ile oczywiście lato będzie zimne. Bo przecież za chwilę sandałki... Itd, itp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tylko8
ale po co malutkiej buciki ,jeśli ma tylko 3miesiące?kiedyś te szczepienia były za darmo:(ile w sumie jest tych szczepień do końca pierwszego roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
autorko moj maly nie choruje to po co nam leki, ma kolki ale jak kupilam espumisan raz za 19zl to do dzis go ma :) wit d3 od urodzenia podaje i jeszcze mam 3/4 opakowania a kosztowalo 4,5zl, co do szczepien to ja szczepie skojarzona za 125zl jedna a jest ich 3 w sumie, mozesz szczepic za darmo ale wtedy wiecej wkluc :) buciki moj tez ma ale za 10zl odswietne :) buciki moga sie przydac jak dziecko zrzuca skarpetki wetdy chamuja :) a co do pampersow to ja zaczelam uzywac pieluszki happy ktore polecam 68szt 29zl razem z chusteczkami i paklankami :) maly zuzywa ok 5-7 pieluch na 24 godz wiec 2 paczki z reguly mi starczaja na miesiac tj jakies 60zl, paczka chusteczek kosztuje 4zl a mam ja na tydzien czasami na poltora tyg i wlasciwie nic wiecej nei kupuje bo ja kupilam duzy sudocrem pzred porodem to do dzis go mam, oliwke za 10zl tez do dzis mam itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tylko8
a ten sudocrem to do każdorazowego smarowania pupci po zmianie pieluszki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zastanawiam się i robię to niezlosliwie, czy wydawanie na dziecko w miesiącu 100zł to efekt skąpstwa czy oszczędności. .. My na dwójkę wydajemy około 600zł miesięcznie.Fakt,karmie sztucznie a na mleko b.dużo idzie kasy.Poza tym jak ostatnio wyszlismy z przychodni zostawilismy tam 900zł bez złotówki:( Przez te szczepionki zbankrutujemy....:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja uzywam do kazdego i polecam nigdy nie byl odparzony, raz mial tylko 2 krostki na pupie ale wlasnie dlatego ze przestalam smarowac, polecam kupic duze opakowanie, taniej wychodzi i latwiej z niego korzystac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nnnnnaaaapoczatku
jak takie mlutkie to wydawałam na pieluszki waciki chusteczki do pupki itp ok 300 zł potem przeszłam na mleko modyfikowane zupki tak wychodzi ok 500-600 zł ( w tym jedzonko słoikowe zupki deserki soki) teraz jak starsze gotuje sama to tak do 400 zł dziecko zdrowe wiec nie wliczane lekarstwa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poza tym pieluszki...6 na dobę..?:( Moja córcia ma zmieniana pieluszkę co 2 godziny,nie wyobrazam sobie robic tego rzadziej...Pupka mokra,pieluszka tez.A pieluchy z Biedronki kupuje-tez polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iza ale nawet jakbym chciala wydac 900zl to na co mialabym wydac, wiem ze gdybym karmila modyfikowanym to spokojnie 150zl na mleko by szlo ale tak to nie wiem co mam mu kupic skoro wszystko czego potzrebuje to ma, szczepic tez szczepie skojarzona to co amm mu jeszcze kupic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iza a jak dziecko spi to go budzisz do zmiany pieluszki?? moj spi cala noc to go nie budze, bo jak obudze to potem jzu nie zasnie, na spacerze tez spi jakies 5 godzin w sumei to pzreciez na chama go nie bede budzic bo pieluszke musze zmienic, z reszta te pieluszki sa jzu tak fajnie skonstruowane ze dziecko nie lezy w sikach :) moj kupe robi raz w tygodniu wiec tylko siusia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o matko a za jakie szczepienia
musicie płacic ?!Nie wiem o czym wy tu piszecie ale ja płaciłam dodatkowo tylko za te zalecane i to było chyba 2 lub 3 razy ! A jedzenie "słoiczkowe" i mleko czy deserki po prosty kupowałam w hurtowniach większe ilości ... tak jak i pieluchy czy chusteczki nawilżające ...szukajcie troche tańszych produktów w hurtowniach ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fanka ankaaaa
nie znam sie na dzieciach ale kupa raz w tygodniu to nei za malo? powinno chyba codziennie tak jak dorosły czlowiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fanka anka powinna byc kupa codzienie a przynajmniej co 3 dni ale u nas nie da rady, maly ma z tym problem :) i na arzie lekazr nic innego nie zalecil poza espumisan i majeranek z kminkiem dla mnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tylko8
czyli reasumując nastawiam się na 300-500zł miesięcznie na dzidzię w zależności od jej wieku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tylko8 wszystko zalezy jak podejdziesz do sprawy, jesli bedziesz kupywac wszystko najdrozsze i szczeppic na wszystko co sie da i chodzic prywatnie do lekarza co tydzien to pewnie wydasz sporo, ale na parwde jesli sie karmi piersia i kupuje rzeczy potzrebne i praktyczne a nie najdrozsze bezsensowne i zbedne to na poczatku przynajmniej nie sa to astronomiczne kwoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fanka ankaaaa
no nie znam sie nei mam dzieci jeszcze, po prostu zdziwiolo mnie ze tak rzadko i dlatego sie spyttałam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam, nie chciałam nic udowadniać :). Jesli ci się zrobiło głupio albo przykro to przepraszam :). Ja w sumie sama się zastanawiam ile dziewczynom wychodzi miesiesięcznie na maleństwo. Ale widzę, że rozpiętość taka jak ze wszystkim :D Tak samo jak w pytaniach o pieniądze wydane na wyprawkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tylko8
wiecie coś?ja też sie zdziwiłam że maleństwo robi kupę raz na 3tygodnie.ale skoro jest to oki,to widocznie tak musi być.ja np czytałam w gazecie,że kilka razy dziennie. czyli jak sie karmi mlekiem z butelki-to trzeba się liczyć z kosztami rzędu 150zł miesięcznie za samo mleko?Takie to drogie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba 3 razy w tygodniu, czasem dwa a czasem kilka razy dziennie. :D Raz na 3 tygodnie to raczej nie jest normalne :). Owocowamama, tak mi się też wydaje i jest to chyba najbarziej trafna odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
autorko kupa jest uznan za niechorobliwy objaw jesli miesci sie jedna na 7 dni :) moj po urodzeniu robil co 3 godziny kupe a potem nagle przestal i juz :) a mleko modyfikowane paczka kosztuje od 10zl wzwyz nawet do 35zl za paczke, w zaleznosci jakie masz dziecko czy zje obojetnei jakie mleko czy musi miec wyszukane, specjalnie dobrane itd ale taka paczka jak jest tylko na modyfikowanym starczy na niewiele pewnei na ok 4 dni, z paczki wychodzi ok 20 butelek 120-150ml, wiec jesli dziecko je 6-7 razy dziennie to sama sobei policz ile cie wyjdzie na miesiac, dlatego piers jest zdrowsza i ekonomiczniejsza :) moj jest dokarmiany i paczka mleka starcza na ok miesiac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kllklklklkl
niestety mleko modyfikowane jest drogie, a na poczatku idzie go dużo, bo maleństwo je tylko mleko. Potem jak wprowdzi mu się inne posiłki to wychodzi trochę mniej mleka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kllklklklkl
tylko niestety nie każdy może karmić piersią. Ja straciłam pokarm po 2 tygodniach i musiałam przejść na mleko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kllklklklkl
mój na szczeście bez problemu przestawił się na zupki gotowane przeze mnie. a po jakimś czasie to nie chciał jeść tych ze słoika, bo mu nie smakowały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kllklklklkl
to zalezy od maluszka. Jak często robi kupkę ile sika. Mój np. był zlośliwy i kupę najcześciej robił w świeżo zmienioną pieluchę, więc szło ich więcej. Zalezy też ile sztuk jest w paczce. Ja kupowałam Haapy po 90 szt, to wychodziło 2 paczki, albo mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×