Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość akle

Jak i gdzie ?starać się o odszkodowanie po wypadku???

Polecane posty

Gość akle

Witam, mam problem mianowicie: mój dziadek mial wypadek zostal potrącony przez samochód, na pasach winę ponosi kierowca. od stycznia do marca leżal w szpitalu. Teraz chce się starać o odszkodowanie jak ma to zrobić? jakie dokumenty są potrzebne i gdzie sie zgłosić. Chodzi o odszkodowanie z OC tego kierowcy, czy jeszcze jakieś inne mu się należy? Dodam, ze pomoc już oferowała pani pielęgniarka, która chciala od odszkodowania 20% jego wartości. Doszlismy do wniosku, ze trzeba się starać samemu. Jednak niewiem jak do tego się zabrać. Z góry dziękuje za info. Mam nadzieje że znajdz\ie się ktoś kto pomoze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wydaje mi się, że to sprawa dla sądu (chyba, że dziadek był gdzieś ubezpieczony dodatkowo). Potrzebny pewnie będzie jakiś kwit od policji z miejsca zdarzenia i opinia lekarzy o utracie zdrowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przede wszystkim to
trzeba się dowiedzieć, gdzie był ubezpieczony kierowca i tam zgłosic szkodę - drogą pisemną, bądź osobiście-niektóre towarzystwa mają też specjalne infolinie. Najlepiej zgłoszenie poprzeć jakąś dokumentacją medyczną z przebiegu leczenia. Ubezpieczyciel skieruje dziadka na komisję lekarską, która stwierdzi stopień uszczerbku na zdrowiu i na tej podstawie wypłaci odszkodowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akle
Czyli trzeba się skontaktować z kierowcą i dowiedzieć się gdzie był ubezpieczony, nastepnie tam dochodzić swoich roszczeń? papiery ze szpitala są, wspomniano o notce z policji, myśle że nie bedzie problemu z jej otzrymaniem skoro policja była na miejscu zdarzenia?dziadek opłaca równiez tzw. pośmiertne,ale tam o odszkodowanie raczej sie chyba? nie ubiega. Dzieki wielkie za info. Piszcie jak cos wiecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wety
a nie ma sprawy w sądzie?? tam to sie ustala.. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przede wszystkim to
1. odszkodowanie jest przyznawane z OC kierowcy, dlatego należy zgłosić się do ubezpieczalni, najlepiej skontaktować się z kierowcą, jeśli to się nie uda- z policją,żeby ustalic nr polisy. 2. nie każda sprawa odszkodowawcza musi kończyc się w sądzie. Owszem jest taka możliwość, tylko pamiętać trzeba o tym,że jeżeli Sąd orzeknie,że pozew był bezpodstawny, wtedy WY będziecie ponosić wszelkie koszta sądowe ( a nie są one małe ). 3. dokumentacja medyczna nie jest konieczna przy zgłaszaniu roszczenia. Możecie być jedna pewni,że prędzej czy później zostaniecie o nią poproszeni, bo w przytłaczającej większości takich spraw jest organizowana komisja lekarska, na którą takie dokumenty trzeba będzie przynieść 4. warto sporządzić krótką wycenę zniszczeń, jeżeli były, związanych z wypadkiem- np. zniszczone ubranie, okulary itp itp Za to również można domagać się zwrotu pieniędzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
podbijam, temat niedawno stał mi się bardzo bliski ;/ co zrobić, gdy ubezpieczyciel odmawia wypłacenia należnego odszkodowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
lawtax com pl - najlepsi w tej kwestii. Bardzo przyjaźnie nastawieni, podchodza do spraw po ludzku ;) miałam kiedyś problem i jako jedyni potrafili rzeczowo pomóc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja polecam kancelarię odszkodowawczą Votum, po pierwsze znają się na rzeczy naprawdę a po drugie nic nie ryzykujesz decydując się na ich usługi. no i jest pewne, że jeśli wygrają, to zdobędą dla Ciebie większe odszkodowanie niż wtedy, gdy walczyłabyś o nie sama :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grzegorz44a
Na rynku działa teraz dużo firm jak http://pomocni.org.pl/. Pomagają na każdym etapie starania się o odszkodowanie. Wszystko tłumaczą, pomagają wypełnić niezbędne dokumenty itd. Najlepiej takim kompetentnym osobom powierzyć tego typu działania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja wypełniłam formularz na stronie Votum i teraz czekam na kontakt z ich strony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamrotnapaprotka
o a długo trzeba czekać na ich odpowiedź? jakie są kolejne kroki wtedy? czy na twojej głowie leży zebranie wszystkich dokumentów, czy jak to wygląda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie wiem jak to działa przez ankiete ale ja zadzwoniłem i na 2 dzien byl przedstawiciel przejrzal dokumentacje po wypadkowa i medyczna dobrze miec juz cala dokumentacje skserowaną po kilku dniach dostalem umowe i resztym zajmuje sie juz firma Votum jak narazie sprawa jest w toku ale jestem zadowolony o wszystkim jestem nabierzaco informowany telefonicznie lub sms

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lenka159
Czasami z uzyskaniem odszkodowania bywa różnie. Mój znajomy miał jakiś czas temu wypadek na motorze, na szczęście nic mu się nie stało ale do dzisiaj walczy o odszkodowanie, które prawnie mu się należy. Z tego co wiem dowiedział się że Pani Agnieszka Mikołajczyk z http://meritumodszkodowania.pl/ zajmuje się odzyskiwaniem odszkodowań po wypadkach i chce się do niej zgłosić. Dopóki mógł to walczył sam ale ewidentnie będzie potrzebna pomoc prawnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kozach
Z kolei mojemu tacie po wypadku Votum pomogło. Miał poważny ubytek na zdrowiu, chciano mu wypłacić jakieś śmieszne pieniądze, ale poszedł po rozum do głowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i jak to działa? jak zgłasza się sprawę do Votum?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no właśnie najpierw wypełniasz formularz a potem czekasz na zgłoszenie się do ciebie konsultanta. on weryfikuje twoją historię, zadaje pytania etc i ocenia, czy sprawa jest do wygrania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość saarka
ja tak właśnie zgłaszałam do Votum sprawę - najpierw przez formularz a później czekałam na odzew, baardzo szybciutko się odezwali!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czy może ktos próbował ubiegac się o odszkodowanie przy pomocy prawnika/adwokata? Mój znajomy mowil, ze nie zgodzil się na to standardowe odszkodowanie i walczyl o swoje przy pomocy www.adwokat-lodz.eu dzieki z gory za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZytaLis
Widziałam że wiele osób wspominało tam o Łodzi.Jeżeli chodzi o to miasto i dobrego adwokata to ja z czystym sumieniem mogłabym polecić Ci mecenasa Chróścielewskiego . Zarządza on zespołem adwokatów. Ma bardzo dużą wiedzę i na pewno pomoże rozwiązać Ci Twoja sytuacje. W tym miejscu http://chroscielewska-chroscielewski.com/ powinnaś znaleźć na nich namiary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chociazby przy pomocy adwokata, może bardoz bardzo pomoc w takich wypadkach. Ja mogę polecic Ci www.adwokat-lodz.eu w swojej ofercie ma także pomoc w takich przypadkach wlasnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
niestety mam bardzo podoba sytuacje i nie wiem co robic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I jak potoczyła się ta sprawa? Czy udało się Tobie i Twojemu dziadkowi wywalczyć należne odszkodowanie? Widzę, że w późniejszych postach sporo osób zaznacza, że ma podobną sytuację i problemy z wypłatą odszkodowania w pełnej kwocie. Osobiście uważam, że w tego typu sytuacjach przede wszystkim należy się nam odszkodowanie z OC sprawcy, jeśli sami nie jesteśmy w stanie je wyegzekwować, to wówczas warto poprosić o pomoc firmy, które specjalizują się w odzyskiwaniu ubezpieczeń. Tutaj jest więcej informacji na ten temat - http://www.mk-finanse.pl/oferta/odszkodowania/odszkodowania-komunikacyjne/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no właśnie, jak to wszystko się skończyło??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
np w kancelariach, spojrz np tutaj www.kancelaria-temida.pl maja usluge o odszkodowaniach wlasnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja bardzo cenne porady otrzymałam w http://www.odszkodowania.net/ tam specjalizują się m.in. w wypadkach drogowych, doradzają jak można uzyskać pełne odszkodowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie polecam walki o odszkodowanie w pojedynkę. Mój brat się na tym przejęchał, potem wynajął prawnika, zapłacił i wywalczył solidne odszkodowanie, wynajął adwokata z http://kancelariawss.pl/ zwracajcie uwagę czy kancelaria ma specjalizacje w kierunku odszkodowan jak ta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×