Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

aneczka11

grupa krwi a poczecie dziecka....

Polecane posty

Ja mam ARH- a moj maz ma BRH+ i slyszalam ze jesli partnerzy maja taka grupe krwi ciezko jest poczac dzidzie.czy to prada? bo my sie staramy juz od 3miesiecy i nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ja też mam Rh- ,a mój mąż Rh+ no ale o dzidzie staralismy sie 7 miesięcy trochę długo,ale nie przypuszczam że to był powód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam rh minus a moj mąż ma rh plus...zaszlam w ciaze od razu, bardzo szybko:) mysle,ze to nie jest powod szybkiego czy wolniejszego zajscia w ciaze...jedyny problem to mozliwy konflikt serologiczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spokojnie :) nie ma co sie obawiac o konflikt serologiczny,najlepiej porozmawiaj ze swoim ginekologiem.powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maaaaaaałałałamaaa
Do konfliktu serologicznego może dojść w przypadku istnienia niezgodności serologicznej pomiędzy rodzicami dziecka. Gdy przyszła mama ma grupę krwi Rh ujemną a ojciec dziecka Rh dodatnią to mówi się wówczas o istnieniu tzw. niezgodności serologicznej. Do konfliktu serologicznego dochodzi wówczas, gdy dziecko odziedziczy Rh ojca i jego krwinki w czasie ciąży przenikną do krwioobiegu matki. Dochodzi do tej sytuacji najczęściej podczas porodu lub poronienia. Wówczas organizm matki zaczyna wytwarzać przeciwciała przeciwko krwinkom płodu. Do konfliktu bardzo rzadko dochodzi podczas pierwszej ciąży, gdyż organizm matki nie posiada jeszcze tych przeciwciał. W pierwszej ciąży konflikt może pojawić się w sporadycznych przypadkach. Najczęściej przyczyną jest przebyte niezauważone przez kobietę poronienie zarodka o dodatnim czynniku Rh, zabiegi wykonane podczas ciąży tj, amniopunkcja, kordocenteza czy inne, incydenty krwawień podczas ciąży. Wytworzone przeciwciała stają się groźne najczęściej w kolejnej ciąży i mogą doprowadzić do choroby hemolitycznej u noworodka pod warunkiem, iż dziecko ponownie odziedziczyło dodatni czynnik Rh. Konflikt może doprowadzić do silnej niedokrwistości u płodu a w konsekwencji nawet do jego obumarcia. Konflikt serologiczny może dotyczyć nie tylko czynnika Rh, ale również grup głównych czy rzadkich grup krwi. Może pojawić się, gdy matka ma grupę krwi np. 0 a dziecko dziedziczy A lub B. no skopiowałam.. ale to własnie to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×