Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bywalec1

TOKSOPLAZMOZA - nie lekceważcie tego zagrożenia!!!!!!

Polecane posty

Gość Estell
Gościu wiem że to nie temat tego forum ale chciałam Cię zapytać o tą cholestazę, ja miałam ją w I ciąży ale całe szczęście 3 dni przed wyznaczonym terminem cesarki więc nie zaszkodziła dziecku, teraz jestem w II ciąży, która jest obarczona większym ryzykiem przy cholestazie i miałabym kilka pytań o pobyt w szpitalu (dietę, leki itp), może na gg albo maila?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ezytka
Witam, Jestem w 13 tyg. ciąży, do tej pory nie przechodziłam toxo. Badania robie co miesiąc, obsesyjnie wręc podchodzę do higieny, żeby uchronić sie przed zakażeniem. Wczoraj przygotowywałam gulasz z piersi kurczaka. Od samego poczatku mieszałam potrawę łyąką drewniana i po około 40 minutach juz gdy była gotowa spróbowałam ta łyżką! bezmyslnie sosu i teraz schizuje czy mogły tam sie uchować ewentualne oocysty pomimo mieszania najpierw surowego miesęa, później juz wrzącego sosu, czy mogłam sie w ten sposób zarazić, czy mieso kurczaka rzeczywiście nie zaraża bo są skrajne opinie. Dziekuję za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Estell
Ezytka wklejam Ci info z gazety Wyborczej: "Co zrobić, żeby się nie zakazić? Duże kawałki mięsa piec, grillować, gotować tak długo, by osiągnęły temperaturę wewnątrz 63 st. C, a potem utrzymywać je w tej temperaturze jeszcze przez trzy minuty. Uwaga! Mięso mielone wymaga nieco wyższej temperatury, tj. 71 st. C, by zabić pasożyty, ale za to nie trzeba już go piec przez kolejne trzy minuty. Z kolei drób powinno się piec w temperaturze nie niższej niż 74 st. C i znów należy to robić przez co najmniej trzy minuty. Jest też inna metoda - zamrożenie mięsa do temperatury minus 17,8 st. C - wtedy cysty też giną. Samo dotknięcie zakażonego mięsa nie zakaża, cysty nie wchłaniają się bowiem przez skórę, ale jak obliżemy brudne ręce, możemy już złapać chorobę. Zarażać może też brudny nóż, deska do krojenia, brudna lada do ćwiartowania mięsa". Na to pytanie czy na Twojej łyżce były cysty nikt Ci nie odpowie bo nie wiemy jak długo mieszałaś, w jakiej temperaturze itp. Pewnie sama nie jesteś w stanie tego ustalić. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Estell, jeżeli masz jakieś pytania odnośnie cholestazy to postaram się na nie odpowiedzieć, pisz śmiało na marcia8_90@o2.pl Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiciula99999
Dziewczyny co mam zrobić. Rok temu miałam starać się o dziecko zrobiłam badania na tokso wykazało IgG 274, a IgM 1,54 po miesiacu miałam wynik IgG 263, a IgM 1,37 Poszłam do lekarza dostałam antybiotyk. Wczoraj powtórzyłam badania i wyszło. IgG 227, a IgM 1,65 gdzie IgG >=10 pozytywny gdzie IgM .=1,0 dodatni Czy możliwe że nadal mam Toxmo od poprzedniego brania leków i badań minęło 9 miesiecy. Chyba nigdy nie będę mogła mieć dzieci, bo jak antybiotyk nawet nie pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiciula99999
zapomniałam dodać że awidność rok temu miałam 0,2 gdzie index wyzszy lub równy 0,4 wskazuje na pierwotna infekcje starsza niz 4 miesiace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majfi
Kiciula99999 poradzilabym ci abyś poszła i porozmawiała ze swoim ginekologiem a jesli nadal będziesz miała wątpliwości to udaj się do specjalisty od chorób odzwierzęcych i pasożytniczych. Powodzenia w staraniu się o dzidziusia wiem jak jest ciężko gdy się bardzo czegoś pragnie =-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiciula99999
majfi. Konsultowałam się ze swoim ginekologiem. Stwierdził, ze toxo może sie nawracac i ciężko to paskudztwo wytępić. Wg niego mam starac się o dzidzię, póki mam czas bo wiekowo młoda nie jestem 3 z przodu. Mam zrobić badania i jak zajdę w ciaże powtórzyć, jeśli wyniki będą się utrzymywać przez całą ciąże będę brać antybiotyki. Nie wiem czy to dobry pomysł. Bo tego dziadostwa wytępić przez rok nie moge ;/ Ale chyba to jedyne wyjście bo jak mam czekać 2-3 lata to otem już mogę zapomnieć o dziecku a nie mam tych 20 lat ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w 2010 urodziłam zdrową córkę przez cała ciąże miałam igg i igm dodatnie a awidność wysoką( brałam antybiotyk) .Kilka dni temu zrobiłam ponownie badania i wynik wiele się nie zmienił igg dodatnie to zgadza się ale igm- 1.98!! nadal wysoko dodatnie.Na szczęście awidność wysoka ale dlaczego po tylu latach igm jest dodatnie .Dodam że chcemy postarać się o drugie dziecka mój ginekolog ma konsultować moje wyniki z poradnią zakaźną jego zdaniem wysoka awidność gwarantuje że zakażenie dziecku nie grozi. Nie rozumiem tego igm czy ktoś miał taki przypadek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy nie chorujesz przypadkiem na jakąś chorobę autoimmunologiczną? Może kłopoty z tarczycą, łuszczyca itd.? Tego typu choroba często powoduje fałszywie dodatnie wyniki w kl. Igm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poza ta tą nieszczęsną toksoplazmozą jestem(tak mi się wydaje)okazem zdrowia była u lekarza rodzinnego ale nie umiał mi powiedzieć czemu tak jest ani nie zlecił mi żadnych badań. Poczekam na wnioski z konsultacji ale nie ukrywam że ciekawi mnie czy jest więcej takich przypadków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aha poznan
Błaga prosze o pomoc w interpretacji jestem w 9 tygodniu ciąży IGG 0,13 <1,0 niereaktywny >1,0-<3,0 niejednoznaczny >3,0 reaktywny IGM 1,030 ujemy <0,55 watpliwy 0,55-064 dodatni >0,64 zrobiła też awidność i wyszła 0 co to może oznaczać - czy może to być przekłamanie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Estell
Tak, może być błąd, ale może być też wczesne zakażenie jak również Twój organizm mógł wytworzyć nieswoiste przeciwciała. Ja przerabiałam ten 3 przypadek. Na wszelki wypadek dostałam Rovamycine. Ale kolejne badania wychodziły tak samo. Igg były cały czas ujemne, Igm dodatnie ale nie rosło. Awidność ujemna. Po miesiącu odstawiłam leki. Dziecko na wszelki wypadek przebadali pod kątem toxo po porodzie (wszystko ok) Teraz jestem w II ciąży, badania na toxo wyszły ujemne więc na 100% na nią nie chorowałam. Powtarzanie badań w innych laboratoriach nic nie dało, wszędzie był ten sam wynik, ale w Twoim przypadku może to ich pomyłka, warto sprawdzić. Powtórz badania gdzie indziej. Jeśli wyjdzie dodatni ja bym doradziła postępowanie jak w moim przypadku: Rovamycine + kolejne badanie za 2-3 tygodnie. Ten antybiotyk jest bezpieczny, nie musisz się bać a lepiej dmuchać na zimne. Życzę Ci aby to była pomyłka lub co najwyżej nieswoiste przeciwciała. Napisz na forum jak już będziesz znać diagnozę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aha poznan
dziękuję Ci estella!. Rozmawiałam dzisiaj z lekarzem zajmującym się tokso z poradni chorób zakaźnych. Pani doktor trochę mnie uspokoiła- poleciła ponowne badanie po 2 tygodnia od tego. Może być to przekłamanie (ciężko mi w to uwierzyć:( ) ale na to właśnie liczę. Awidność w tym przypadku jak to Pani doktor stwierdziła "wyrzucone pieniądze" jest nie potrzebna ( nie wiem co dokładnie miała na myśli) Nie mogę w to uwierzyć , że mogłam zarazić się podczas ciąży- wiem o niej dosyć szybko i dbam bardzo o siebie. Jeżeli tak jest to musi to być paskudna złośliwość losu! Nie mam kontaktu z kotami, nie pracowałam też w ogrodzie. Myję to co jem ehh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dana 32
Musisz być dobrej myśl ważne że jeżeli jesteś chora to wykryto chorobę wcześnie to macie spore szanse na zdrowe dziecko. Normy normami a rzeczywistość swoje jest wiele nietypowych wyników ja zresztą też tak mam(mój przypadek jest inny opisany wyżej).Dej znać jak sytuacja się rozwija i jak poszperasz na forach takich osób jest wiele jakieś to pocieszenie że nie jest się samym.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy możliwe jest, aby przeciwciała igm pojawiły się już na trzeci dzień od potencjalnego kontaktu z toxoplasmą? W niedzielę jadłam mięso i mam wątpliwości czy było dogotowane, a w środę zrobiłam badanie z krwi. Obie klasy wyszły ujemne. Niektóre źródła podają że igm pojawia się już w pierwszych dniach od zarażenia, a inne że dopiero po 2 tyg. Czy to badanie juz by coś wykazało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Kobietki również zrobiła na toxoplazmoze badanie: wyszły takie: przeciwciała w kl.IgG O,50 IU/ML wynik ujemny <1,6 wynik wątpliwy 1,6-2,9 wynik dodatni 3,0 i powyżej przeciwciała w kl.IgM 0,150 index wynik ujemny <0,50 wynik wątpliwy 0,50-0,59 wynik dodatni 0,60 i powyżej czy dobrze odczytałam że mam toxoplazmoze? czy sie myle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie masz i nie przechodziłaś toxo, oba wyniki ujemne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gość chyba z badaniem trzeba odczekać min tydzien. Przeciwciała w klasie igm pojawiają sie w pierwszym tyg,ale 3 dni to może być za wcześnie. Jakie to bylo mięso?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja też panicznie boję się toksoplazmozy:( zwłaszcza, że pod dom przychodzą koty, boję się, że wniosę coś na butach a później dotknę ręką i przez przypadek włożę rękę do buzi, boję się zjeść chleb czy bułkę bo moze ktos akurat dotknął chleba brudną ręką? ( nawet chleb pakowany musi ktoś zapakować) co zrobić, żeby nie zwariować? boję się nawet, ze naczynia ze zmywarki mogą być niedomyte albo np wyciągając talerz dotknę go brudną ręką choć myje ręce przed przygotowywaniem jedzenia ( i znowu mysli, ze moze szafkę gdzie są naczynia ktoś z domowników dotknął brudna ręką)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak ja Cie rozumiem. Sama mam.fiola takiego. Wszystkie warzywa w tym szczypiorek itp wyparzam przez jedzeniem.owoce z ziemi tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiciula99999
kochani 2 miesiac tem gdzieś robiłam badania na tokso IgG 227, a IgM 1,65 gdzie IgG >=10 pozytywny gdzie IgM .=1,0 dodatni teraz na początku kwietnia powtórzyłam badania w innym laboratorium IGM 0,50 gdzie IgM <0,55dodatni gdzie IgM .>=0,65 dodatni wykonano na aparacie Vidas I teraz wyszło mi ze mam ujemny. IGG wyszło mi169 a awidność 0,23 czyli u mnie awidność graniczna po powyzej, 03, jest wysoka I teraz kochane powiedzcie, jedno laboratorium mówi ze mam tokso inne ze nie. Można oszaleć ;/ I teraz jak zajde w ciaze to juz nie wiem czy brac antybiotyk czy nie ;/ 1 lekarz zakażny powiedział ze jest dobrze 2 że trzeba się leczyć, to gdzie ta prawda :(((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na moje oka miałaś tokso jakiś czas temu bo igm maleje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja do tej pory mięso przygotowywałam rękami gołymi później dokładnie myłam ale ponoć tak tez można się zarazić:( muszę powtórzyć badania i strasznie się boje wyników:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Awidność przeciwciał w kl. IgG 51,90 % < 50,0 % Avi: niska awidność 50,0 - 59,9 % Avi: w szarej strefie >60,0 % Avi wysoka awidność co oznacza szara strefa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pewnie coś pośrodku ze nie jest to typowe świeże zakażenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam nadzieję że nie świeże. Jestem obecnie na stymulacji no icis i strasznie się boje czy transfer w takim wypadku się odbędzie czy będzie przekładany skoro toxo wyszła + . Ale idę dziś do kliniki , po południu będe wiedziała coś więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam nadzieję że nie jest to świeże zakażenie. Jestem w trakcie stymulacji do icis i strasznie się boję czy w takim wypadku transfer nie będzie odłożony. Dziś idę do kliniki , po południu będę wiedziała coś więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×