Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość edzioooo f

Myjecie szczypior kupiony w warzywniaku?

Polecane posty

Gość edzioooo f

kupilem szczypior bo chcę zrobić twaróg ze smietaną, i nie wiem czy go sie myje, pierwszy raz to robie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilka2q321
myje sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie trzeba myc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edzioooo f
w zimnej wodzie umyc czy w gorącej? i potem wytrzec scierka szczypior czy taki mokry pokroic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myje się
wszystkie warzywa i owoce przyniesione do domu czy to ze sklepu czy z własnego ogródka sie myje gdybyś miał watpliwości, ręce też sie myje, przed gotowaniem, po gotowaniu, przed jedzeniem, po przyjsciu do domu, JAK NAJCZĘSCIEJ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myje się
bądź dzielny i umyj w ziemnej wodzie, potem mozesz zaraz kroić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edzioooo f
czyli umyc w zimnej wodzie i od razu pokric , nie wycierac go?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edzioooo f
nie wycierac z wody? i co jeszce dodac do tego twarogu oprocz szczypioru? pomidora tez pokroic i dodac do tego twarogu ze smietana czy sam szczypior?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystko należy dokładnie umyć pprzed zjedzeniem, ja niektóre produkty przelewam wrzątkiem na durszlaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość warzywsie wrzatkiem nie przele
wa! przelej wzratkiem np, truskawki czy pomidor to zrobi sie ciapa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edzioooo f
a czy pomidora tez mozna wkroic do tego twarogu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nigdy nie probowalam
ale moze byc spoko, tylko nie dodawaj miazszu z pestkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zależy jak kto lubi - mnie nie pasuje kruszony twaróg z pomidorami - ale serek homo lub twaróg zmiksowany ze śmietaną i do tego rozgniecione pomidory i duzo koperku - jak najbardziej :D Do takiego widelcem kruszonego twarogu dodaję szczypiorek (lub drobno pokrojona cebulę) i pokrojoną w kostkę rzodkiewkę, koniecznie dużo pieprzu z młynka. Mozna tez ogórka, ale dopiero jak sie pojawią polskie gruntowe bo sa mniej wodniste ale i wtedy szybko jesc, żeby nie zdążył wody puscić :) Szczypior kupny jak i z działki koniecznie umyć, lepiej zostawić do obeschnięcia przed krojeniem, lub jak Ci się spieszy to trząsnąc nim parę razy o rozłożony ręcznik papierowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no-- nie --moge
Jak ktos pisze MNIE nie smakuje. Ciebie? chyba : nie smakuje mi. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No nie mogę - to ciekawe co napisałe/aś, bo mnie pasowało właśnie odwrotnie, nie lubię \"mi\" uzywanego w takich sytuacjach, ale nie znałam reguły gramatyznej pod to, tylko tak na wyczucie, teraz to sprawdziłam: \"Celownik: mnie/mi tobie/ci jemu/mu/niemu jej/niej jemu/mu/niemu nam wam im/nim Formy: mi, cię, ci, go to tzw. formy enklityczne (krótkie), które tworzą zestrój akcentowy (mają wspólny akcent) z wyrazem, z którym się łączą. Mogą one wystąpić tylko w pozycji nieakcentowanej w zdaniu (dlatego nie używamy ich ani na początku, ani na końcu zdania).\" Czyli: Nie smakuje MI to jedzenie. MNIE nie smakuje to jedzenie. Zawsze miło się czegoś o gramatyce dowiedzieć :D A swoje drogą juz się nie mogę doczekać nieplastikowych pomidorów, żeby sobie zrobic takie jedzonko :P Bo niestety z takich teraz dostępnych to nie smakuje jak powinno :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mycie a płukanie

Ciekawe od kiedy to woda cokolwiek myje? Co najwyżej opłukuje, przemywa, więc "mycie" wodą ma taki sam skutek jak niemycie wcale. Tylko płukanie w wodzie octem(może być jabłkowy, 3 min.), potem w wodzie z sodą (ok. 5 min) dokładnie myje owoce i warzywa. Po tym można dopiero przepłukać wodą mądrale!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×