Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość parysa

10 miesięczny niejadek, który nie raczkuje i nie chodzi

Polecane posty

Gość parysa

Szukam osób, które mogłyby mi w jakiś sposób podpowiedzieć co i jak robić aby dziecko jadło... Mój synek ma 10 miesięcy, jest silny choć od kilku miesięcy ma problem z niedokrwistością - nadal w trakcie leczenia:-( choć wyniki są już prawidłowe. Urodził się duży 4,050 i 62cm i wszyscy mówili, że będzie dużym silnym chłopcem ale od samego początku jadł niewiele i słabo przybierał na wadze teraz waży ok 8,400 , do tego dochodzi problem z tym, że samodzielnie nie potrafi usiąść z leżenia na pleckach, z leżenia na brzuszku daje radę, bardzo dużo pełza - czołga się ale nie raczkuje, próbuje się podnosić do wstawania i nawet mu to wychodzi, choć bardzo się chwieje. Co do jedzenia to od 5 miesiaca nie jadł wcale mleka ani kaszek za to chętnie danonki i jogurty, 3 razy dziennie jadł zupę, deserki , pił soczki, miesiąc temu był w szpitalu i po nim wszystko się zmieniło tzn. teraz je tylko i wyłącznie mleko i też w niewielkich ilościach ok 130ml 5-6 razy dziennie, zje też biszkopta, chrupki i suchy chlebek a ja nie wiem co dalej, proszę o jakieś rady:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie rozumiem czego chcesz
dziecko rozwija się bardzo dobrze, a Ty szukasz dziury w całym, chcesz nie wiadomo czego każde dziecko inaczej się rozwija, są dzieci, które w ogóle nie raczkują albo takie, które zaczynają chodzić np w 14 miesiącu itp jeśli mieści się w centylach wagowo to też nie ma zmartwienia, moja córka miała 25 centyl i się nie martwiłam, była na samym mleku przez pierwszy rok a nowości z trudem przyjmowała do 2 roku życia, dziś ma 7 lat, je wszystko, jest ładną, szczupłą, energiczną, zdrową dziewczynką dawaj mu wszystkiego po trochu ale nie zmuszaj, na lepszy apetyt to tylko dużo spacerów polecam i poszukaj porad mam niejadków /jest tu tego dużo/ 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Za dużo wymagasz od swojego malucha :) Póki co ciesz się że masz zdrowe dziecko i nie słuchaj mamuśiek które śmiesznie się chwalą ,,a moje miało 5 mieisęcy i samo siedziało... \" A sposób na niejadka to taki by nie biegać za nim z jedną łyżeczką.Będzie głodny sam się będzie domagł .A jak lekko przegłodzisz to nic się nie stanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zgadzam sie jesli wsaje samodzielnie to dobrze od razu rzymu nie zbudowano pewnie bez raczkowania wstanie i pojdzie a ty nie bedziesz mogla oczom dowierzyc a z jedzeniem wiem ze to jest trudne ale nie martw sie i nie zmuszaj na sile jak zglodnieje tak naprawde to bedzie buzke otwieral jak krokodyl:D moj maly na noc wcale jesc nie chce bo taki zmeczony ale za to sniadanie za dwoch wrypie:P na poczatku tez sie martwilam ale teraz wiem ze jak bedzie glodny to sam da znac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też mama chłopczyka
niech lekarz sprawdzi napięcie mięśniowe twojego synka. może ma obniżone lub wzmożone i dlatego jeszcze nie wstaje dobry lekarz dziecięcy chwile poogląda dziecko, poukłada w kilku pozycjach i juz będzie wiedział. powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja miała rok
i nie wstawała,zaczęłam jezdzic po lekarzach,neurologach zupelnie niepotrzebnie,wstała w wieku 13 mies i od razu zaczęła chodzić nie masz powodu do niepokoju!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zatroskana
:) Moje mialo 5 miesiecy i siedzialo :) Powaznie :) Ale popieram wszytskie poprzednie wypowiedzi: 1) sprawdz - zapytaj lekarza czy nie widzi problemu z napieciem miesniowym, czy nie widzi jakiegokolwiek innego problemu (choc mysle, ze gdyby takowy byl to juz bys o nim dawno iwedziala) 2) nie porownuj dzieci - kazde rozwija sie inaczej 3) z przedstawionego przez Ciebie jadlospisu, wcale bym nie wywnioskowala, ze masz dziecko-niejadka :) 4) nie zmuszaj dziecka do niczego, ani do jedzenia, ani do siedzenia :) wszystko przyjdzie w swoim czasie. Jesli chcesz mozesz masowac, glaskac, delikatnie cwiczyc np. "rowerek" - choc ja nigdy nie cwiczylam szczegolnie, bardziej sie przytulalismy i wygupialsmy sie po prostu. 5) glowa do gory - zmartwiona mama = zestresowane dziecko Powodzenia :) Wszystko bedzie dobrze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po pierwsze: popieram wszystkie wcześniejsze wypowiedzi Mamusiek, tzn : każde dziecko rozwija się inaczej i nie ma żadnego sensu porównywać jedno do drugiego. Po drugie: mój synek ( który dzisiaj jest 21-letnim byczkiem) zaczął chodzić dopiero kiedy miał 16 miesięcy, patrząc na niego dzisiaj przypuszczam, że po prostu wcześniej mu się nie chciało ;) Po trzecie: dużo przytulania, rozmów, miłości na co dzień - to najlepsze środki wychowawcze w każdym wieku i w każdych czasach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój synek też urodził się 4kg, ma 4 miesiące i waży 8,2kg, więc jak dla mnie Twoje dziecko waży bardzo mało, ale jak wiadomo każde dziecko je i waży inaczej. A dlaczego przestał jeść zupki i wrócił tylko do mleka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zatroskana
moj ma 9 miesiecy i 9 kg, i jest zdrowy, nic mu nie dolega :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Binas
Posłuchaj, tez borykałam się z niedokrwistością dziecka (u nas była tzw. fizjologiczna), podawałam Ferrum lek przez 8 tyg. Lekarz powinien Ci powiedzieć, że brak apetytu to właśnie wynik niedokrwistości! U nas jak mały tracił z niewiadomych przyczyn apetyt to od razu lekarka zlecała morfologię. I wszystko się zgadzało - jak wyniki się poprawiły - wracał apetyt. No, a kolejny powód braku apetytu (wg mnie Twoje dziecko nie jest niejadkiem - piszesz, ze 3 razy dziennie jadł zupkę!!!) to wyrzynające się ząbki. Mój synek jest na piersi i kiedy cierpiał z powodu ząbkowania, stracił apetyt i pił tylko pierś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o rany 4 m-ce i 8 kg
? to strasznie dużo. Mój synek ważył 8 kilo jak miał 5 miesięcy i był strasznie tłusty. Dopiero teraz to widzę (na zdjęciach).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kólko nad ziemia
ja zaczelam chodzic jak mialam 11 miesiecy, w efekcie wykrzywiły mi sie nogi bo miaalm za słabe kosci, nie zmuszaj malucha do niczego, mojej znajomej synek mial 9 mies i nei potrafil sam siedziec, grubkitki byl moze bylo mu troche za ciezko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a Ty parysta siadasz z leżenia na wznak? wątpię normalnie człowiek obraca się na bok, bo z takiej pozycji latwiej usiąść co się dziwisz, że dziecku ciężko dzieci tak nie siadają, przeważnie robią to z pozycji na brzuchu lub na czworaka wg mnie normalne dziecko mój mały ważył chyba z 7-8 kg jak miał ze 4 miesiące i był gruby jak miał rok ważył niecałe 10 i był akurat teraz ma 3 lata, waży 14 kg i jest chudy :D po pierwszym półroczu dzieci już tak szybko nie przybierają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×