Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość sparaliżowana

strach stres przed wystąpieniem publicznym - co robic?

Polecane posty

Gość sparaliżowana

co chwilę jakieś referaty, prezentacje, prace co robić jak zaczyna się mówić przed tłumem ludzi i zaczyna drżeć głos, rece się trzesą robisz się czerwona jak burak? jak to pokonać? już mam tego dość!!!:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sawuarwiwr
trzeba się porządnie wypróżnić , to pomaga ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Prawy Obywatel
można sobie golnąć, ale z umiarem, bo inaczej będzie klapa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sparaliżowana
no przestań, nie będę przed wystąpieniem sobie penisa wyobrażać :D To by wogóle mogło się zakończyć katastrofą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no i marianna Twoim
przyjacielem jest. Tylko trza opanowac chichranie :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sparaliżowana
eno ja poważnie pytam, wy tak nie macie?:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mieliśmy, przynajmniej ja. NAjlepszym sposobem na czerwoną twarz jest tak lekko wbić sobie paznokieć w opuszek palca ale lekko, chyba że jak kto lubi;) Odwraca to w jakimś stopniu wtedy twoją uwagę od tego co się dzieje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sparaliżowana
w sumie rumieńce to chyba najmniejszy problem, najbardziej nienawidze jak drży mi głos nie mogę złapać oddechu a tym samym nie mogę ładnie wszystkiego powiedziec tego czego zamierzalam, nie wiem dlaczego tak jest na ogół nie jestem jakaś wstydliwa czy coś a jak przyjdzie robić coś takiego to kaplica:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spróbuj sobie wyobrazić, że nikogo oproćz ciebie nie ma;) mi to pomagało i przed wszystkim jak coś czytasz staraj się nie czytać szybko tylko spokojnie bo inaczej możesz pogorszyć sprawę. Poza tym dobrą metodą są prezentacje w PP bo wtedy możesz usiąść i masz na czym skupić wzrok a nie się gapić na grupe osób stojąc przed nimi Bóg wie ile czasu.....ja zawsze trzaskam w PP i jeszcze słyszę, że zaangażowałam się w sprawę;);)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość No ja a kto ma byc
nie wiem czy ktos juz to pisała ale mam znajomego który chodził na jakieś warsztaty aktorskie czy coś i on wlasnie twierdzi że aby opanować drżenie głosu należy zewrzeć/spiąc pośladki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sparaliżowana
a czy to przechidzi z wiekiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nostress
Nie wiem czy z wiekiem ale na pewno z doświadczeniem. Im więcej będziesz występować publicznie tym będzie to łatwiejsze. Początki czasami bywaja trudne, to nawet mało powiedziane, zwłaszcza dla nieśmiałych. Ważne że masz im co powiedzieć i tego się trzymaj. Ja to przeszedłem, z nieśmiałego zakompleksionego człowieka zmieniłem się w osobę która z przyjemnościa prowadzi spotkania, szkolenia, występuje przed większym kilkudziesięcioosobowym gronem. Dlaczego ? Bo mam im coś do powiedzenia i jestem w tym cholernie dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meduza645313
niestety mam ten sam problem.Kiedy wystepuje publicznie moj glos zaczyna drzec.Niestety nie udalo mi sie jeszcze pokonac tej jakze uciazliwej,wstydliwej przypadlosci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja mam tak.....
tez silny lęk mam przed tym. na studiach juz nie dalam rady i poprosilam profesora, zeby pozwolil mi zaliczac referaty w inny sposob, np. pisemnie zebym mu przynosila. zgodzil sie. inaczej nie dalabym rady, bo strasznie mnie blokuje jak tak stoję przed grupą i nic powiedziec nie moge.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może poszukasz wzrokiem na sali jakiejs osoby wygladającej przyjaźnie i wyobrazisz sobie, że po prostu mówisz do niej? :-) Ten pomysł z prezentacja w PP tez jest świetny. A z tymi środkami uspokajajacymi to ja bym byla ostrozna - nawet jeśli to delikatne ziolowe... Jeśli zazwyczaj ich nie bierzesz, to nie wiadomo jak na nie zareagujesz. Moga cie np otepić i bedzie większa klapa.... Mam dobrego kolegę, który przed wazna prezentacja (na powazny temat, dotyczący wojny) wziął ziolową tabletkę uspokajającą a potem całą prezentację się chicholił i opowiadał durne dowcipy, czego w scenariuszu oczywiscie nie było.... Możesz tez na spokojnie sobie przećwiczyc wcześniej prezentację w domu. Bedziesz wiedziała przynajmniej szacunkowo, ile czasu na to potrzebujesz.... Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a moze masz
fobie spoleczna? poczytaj sobie o tym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zespół Grande Cru
Witaj, jeżeli borykasz się, z jakimś problemem, lub chciałbyś robić coś szybciej, lepiej, czy bardziej efektywnie, to świetnie trafiłeś! Jeżeli sen z powiek spędza Ci, któryś z poniższych problemów: - fobia - lęk przed wystąpieniami publicznymi - silne negatywne emocje - depresja - nieśmiałość, czy brak pewności siebie - kompleksy - nawykowe lub kompulsywne zachowania, jak jedzenie słodyczy, obgryzanie paznokci, czy inne - silny stres lub towarzyszy Tobie inny problem, albo jest obszar, w którym chciałbyś / -abyś lepiej funkcjonować - skorzystaj z wielkiej okazji DARMOWEJ SESJI zmiany osobistej. Wypełnij formularz, który znajdziesz tutaj: www.nafnaf.pl/formularz.doc i prześlij go na adres: projektzmiana@nafnaf.pl *Sesje prowadzone są przez doświadczonych coachów, psychologów i terapeutów. ** Klient nie ponosi żadnych kosztów. *** Sesje nagrywane są na kamery, a Klient podpisuje zgodę na wykorzystanie zebranego materiału audio i video. **** Ze względu na duże zainteresowanie oraz możliwość wzięcia udziału w projekcie przez ograniczoną liczbę osób zastrzegamy, że skontaktujemy się z wybranymi osobami, które zostaną zaproszone do udziału w przedsięwzięciu. Zespół Grande Cru sp. z o.o.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie znoszę wystąpień publicznych. Gdy muszę w pracy coś ogłosić to od razu pocą mi się ręce i zasycha mi w gardle. Zapominam co miałam powiedzieć i zaczynam się rumienić. To straszne:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie znoszę wystąpień publicznych. Gdy muszę w pracy coś ogłosić to od razu pocą mi się ręce i zasycha mi w gardle. Zapominam co miałam powiedzieć i zaczynam się rumienić. To straszne:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ayris
Skąd ja to znam...:( U mnie nie raz zdarzały się sytuacje, że przed koleżankami i kolegami z pracy zapominałam języka w gębie. Wewnątrz firmy jakoś to znosiłam ale na spotkaniu służbowym z ważnymi kontrahentami? Myślałam, że szef mnie udusi. Powiedział, że albo coś z tym zrobię albo się żegnamy:( Udało mi się znaleźć na http://www.goldenline.pl/michal-mokrysz/ Pana Michała Mokrysza. Mam zamiar iść do niego na szkolenie z autoprezentacji i wystąpień publicznych. Jeśli te kursy mi pomogą zapiszę się też na prawo przyciągania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miałam tak samo, nie mogłam wydusić słowa, kolana mi drżały, głos załamywał się itp...masakra ale im częściej występowałam tym było lepiej .... teraz traktuję to trochę jak zabawę, zobaczcie jaka jestem super :) wmówiłam sobie, ze też potrafię choć trochę być pewna siebie ... jeśli coś mogę poradzić to mówić lub czytać wolno, akcentować, skupić się na swoim głosie a nie ludziach, a i jeszcze dużo pomógł mi film Jak zostać królem, obejrzałam ze trzy razy....stwierdziłam, ze nie mogę być gorsza od króla i innych :) a przede wszystkim szanować siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podobało mi się na szkoleniu z zakresu wystąpień publicznych zrealizowanych przez ekipę ze strony www.wstronerozwoju.com/szkolenia-kadra-menedzerska/jak-przygotowac-i-poprowadzic-profesjonalna-prezentacje. Mało lania wody, dużo konkretów. Przyjazna atmosfera, najnowsze metody nauki – nagrywanie video i audio, praca w grupach, scenki itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oleg32
Mało znam osób, które nie odczuwają lęku przed wystąpieniami publicznymi. Jeśli jednak musisz to robić zawodowo, a strach Cię paraliżuje, to faktycznie masz problem. W takiej sytuacji warto skonsultować się z Panią Dorotą Kostowską http://dorotakostowska.pl/wystapienia-publiczne/ , która prowadzi szkolenia z wystąpień publicznych. Podpowie Ci nie tylko jak radzić sobie ze stresem w takich sytuacjach, ale także jak mówić i co mówić by zainteresować odbiorców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja też kiedyś miałam spore obawy jeśli chodzi o wystąpienia publiczne i prezentacje. Ale wierzcie mi, że jeśli będziecie dobrze przygotowani, to też zmienia postać rzeczy. Mi sporo pomogły szkolenia organizowane przez tę firmę http://www.exbis.pl/. Byłam w tej firmie szkoleniowej na kursie radzenia sobie ze stresem i musze przyznać, ze mają ciekawe metody. Wiadomo, ze na to potrzeba czasu, ale na pewno warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wbrew pozorom cała masa ludzi ma ten sam problem co Ty :P Poszukaj na necie jest mnóstwo artykułów właśnie na temat jak pokonać strach przed wystąpieniami publicznymi.(http://instytutarete.pl/poczytaj/e-poradniki/107-co-lk-robi-tobie-i-co-ty-moesz-zrobi-dla-lku-aby-poegna-go-na-zawsze.html) W skrajnych przypadkach zleca się wizytę u psychologa, ale wątpię, żebyś miała z tym aż taki problem. Istnieje też coś takiego jak szkolenia z wystąpień publicznych http://idzdoprzodu.pl/jan-pawel-tomaszewski/ tylko to już bardziej przeznaczone jest dla pracowników firm itd. Z tego, co wiem niektóre miasta inwestują w takie kursy i są one ogólnodostępne. Wystarczy się zapisać. Może w Twoim mieście też coś takiego funkcjonuje. Warto się zainteresować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli macie problem z pokonaniem stresu podczas wystąpień publicznych to polecam wam www.personalreactor.pl Organizują szkolenia, na których uczą jak zachowywać się podczas wystąpień publicznych. Sama korzystałam z ich pomocy i teraz jest już o wiele lepiej. Nie mam problemów z publicznymi wystapieniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieustannie zestresowana
Każe kolejne wystąpienie publiczne jest trochę lepsze, ja nie denerwuję się przed, ale dopiero w momencie gdy już stoję przed ludźmi, wtedy nogi zaczynają mi drżeć, nie mogą nad tym zapanować, od jakiegoś czasu zaczęłam pić herbatkę ziołową klasztorna cisza, kupiłam ją na stronie nowoczesnezioła i mam nadzieję, że pomoże mi pokonać stres :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lezzur
A co powiecie o szkoleniach z zakresu wystąpień publicznych? Pytam z tego względu, że funkcja, którą niedawno objąłem wymaga częstego przemawiania do grona osób, a nie zawsze mi się to udaje. Wiele słyszałem o https://manka-academy.com/ tylko teraz kwestia czy zacząć od szkolenia online czy normalnie, stacjonarnie się wybrać? Nigdy nie uczestniczyłem w czymś takim dlatego pytam Was o zdanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcin

byłem na szkoleniu w Procontent, przeprowadzili dokładne szkolenie jak pozbyć się stresu przed wystąpieniem publicznym, polecam, szkolenie było ciekawe i duzo wiadomosci 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×